Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2021) Presidential Cycling Tour Of Turkey

Bugun gercekten cok guclu ve yer yer saganaklar ile etkisini iyice arttıran bir ruzgar vardı.
Helikopter ucusu ve bisikletliler icin cok yıpratıcı oldu.
Ozellikle Milas'tan Bodrum girisine kadar 40 km boyunca guneydogu yonunden surekli ruzgara karsi mucadele etmek zorunda kaldilar.

261459 dosyayı görüntüle

Yarın yine etkili bir ruzgar var ama genelde yan arkadan alacaklar.
Evet ana gruptan kopmaya çalışanlar oldu ama rüzgarın etkisiyle güçleri hemen tükendi. Sonlarda kaçan bir bisikletçi ismini unuttum eliyle rüzgarın şiddetini göstermişti, sonrasında bırakıp gruba karıştı mecbur :)

Scudo
Direk katılan 😉
Türkiyeden katılabilenler Spor Toto ve Salcona takımında olanlar ve onlarında forumda olduğunu sanmıyorum.. Yok ben diğer forum üyelerini soruyorum diyorsan malesef öyle bir imkanı yok zira Cumhurbaşkanlığı Turu öyle herkesin katılabileceği Gran fondo yarışı değil.

Sıralamada 10.olan ahmet örken’i ve bayrağımızı görmek beni gururlandırdı
Ben de hele şükür dedim tabloyu görünce. Bu kadar başarısız sporcu yetiştirildiğinin altında sebep olabilir araştırılmalı. Ayrıca finish kamerasından Ahmet Örken'i tek başına gördüm. Sapura takımı pek formda değil anlaşılan.

Profesyonel sporcularla amatör sporcuları yarıştırır iseniz sonuç az çok belli olur. Görünen köy kılavuz istemez.
Ben , herşeye rağmen Ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiklerini düşünüyorum.

Profesyonel sporcu yetiştirmek konusu da milli bir sıkıntımız var arkadaşlar
Türkiye'de sadece sporu futbol olarak gördükleri için olabilir. Haber sonrası spor haberlerinin neredeyse %90'nı futboldan oluşuyor. Milli sporumuz güreş diye övündüğümüz halde onda bile 1-2 kişi anca var.

Türkiye'de sadece sporu futbol olarak gördükleri için olabilir. Haber sonrası spor haberlerinin neredeyse %90'nı futboldan oluşuyor. Milli sporumuz güreş diye övündüğümüz halde onda bile 1-2 kişi anca var.
Onun en büyük kaynağı sokakta ulaşılabilir en basit sporun futbol olmasıyla alakalı , ilgi oraya olunca medyada oraya odaklanıyor haliyle , birazda ekonomik kültür buna sebep oluyor

Bugünden sonra nasıl scout ekipleri genç ve yetenekli sporcuları takip edip ülkelerine götürüyorsa, genç bisikletçi kardeşlerimizin de bu yolla gelişim gösterebilecekleri ülkelere gitmelerinden başka bir yol görünmüyor...
Kollektif bir kültür olmadığı ve gelişmesine kaynak yaratılmadığı için bireysel kariyer planlaması en doğrusu...

Forumda olup yarışa katılan var mı?Deneyimlerini paylaşsa.
Türkiyeden katılabilenler Spor Toto ve Salcona takımında olanlar ve onlarında forumda olduğunu sanmıyorum.. Yok ben diğer forum üyelerini soruyorum diyorsan malesef öyle bir imkanı yok zira Cumhurbaşkanlığı Turu öyle herkesin katılabileceği Gran fondo yarışı değil.
Az önce haberlerde gördüm. 45 yaşında ismi İshak olan,yanlış anlamadı isem İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan bir abimiz 10 yıldır bu yarışa kendi imkanları ile katılıyormuş. Hatta ailevi nedenlerden dolayı bu yıl jübilesini yapacakmış.Nasıl oluyor ben de anlamadım. Haberi bulursam ekleyeceğim

Az önce haberlerde gördüm. 45 yaşında ismi İshak olan,yanlış anlamadı isem İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan bir abimiz 10 yıldır bu yarışa kendi imkanları ile katılıyormuş.

Yanlış bilgi...

Az önce haberlerde gördüm. 45 yaşında ismi İshak olan,yanlış anlamadı isem İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan bir abimiz 10 yıldır bu yarışa kendi imkanları ile katılıyormuş. Hatta ailevi nedenlerden dolayı bu yıl jübilesini yapacakmış.Nasıl oluyor ben de anlamadım. Haberi bulursam ekleyeceğim
Katılamaz!

Yukarıda iki arkadaş zaten yazmış katılamayacağını ama birde ben yazayım.. Haber yanlış yada başka bir amatör yarıştan bahsediyor olabilir bu nedenle haberi görmeden birşey diyemem ancak Türkiye turuna kendi imkanı ile katılması kesinlik ile '' İMKANSIZ'' sonuçta 2. Pro kategorisinde yapılan bir yarış ve öyle her önüne gelen benim imkanım var katılayıım diyemez. Öyle imkan ile olacak iş olsa imkanı olan her önüne gelen Grand Turlara , Pro yarışlara katılırdı :komik: :)

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
Bugun operasyonumuz oldugu icin disaridayim. Starti izleyemeyecegim ama sabah ofisten evrak almaya gittigimde Bodrum Meydanda guzel bir surpriz beni bekliyordu. Alelacele cektigim birkac kare 😊

Dosyalar

• IMG_20210418_094657.jpg
    IMG_20210418_094657.jpg
    59,7 KB · Okunma: 82
  • IMG_20210418_100327.jpg
    IMG_20210418_100327.jpg
    135,8 KB · Okunma: 82
  • IMG_20210418_100334.jpg
    IMG_20210418_100334.jpg
    103,9 KB · Okunma: 81
  • IMG_20210418_100402.jpg
    IMG_20210418_100402.jpg
    145,2 KB · Okunma: 80
  • IMG_20210418_100410.jpg
    IMG_20210418_100410.jpg
    153,4 KB · Okunma: 77
  • IMG_20210418_100517.jpg
    IMG_20210418_100517.jpg
    75,4 KB · Okunma: 75
  • IMG_20210418_100530.jpg
    IMG_20210418_100530.jpg
    176,3 KB · Okunma: 73
Yalnız hangi turu izlersem izliyim farketmiyor bisiklet yarışlarını izlemek büyük keyif. O ülkenin doğasını, dizaynını, güzelliklerini, insanlarını görüyorsun bisikletin yanında. Ülkemizin güzellikleride yarışa ayrı hava katıyor.

Geri