Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Accell bisikletin sattığı sahte Lapierre karbon kadro

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
@BerkEvren

en doğru yorum :harika:

Scudo
@Çetin ŞAHİNÖZ
Efendim kendisi kadronun ne oldugunu gayet iyi biliyor, alirken bilerek aldi. Tasarimini bizzat kendisi secti. ancak ayni bilgiyi bana vermedi. Suan kendisi bile boyanan kadronun nereden temin edildigini kesinlikle bilmiyor. Ben Lapierre marka zannedip aldim ancak alakasi yok. Yukarida carraro markasindan ornekler verilmis, o ornekteki kadrolarin nerede yapildigi belli kimin yaptigi belli. Brnim kadromu lapierre yapmadi. Benim kadromun markasi bile yok. Resmen çakma Lapierre tabirini kullanabilirim bu durum icin.

Ben de buna şaşıyorum. Girayhan basta yanlis yapti eyvallah, ama sonrasinda iade teklif etti en azindan. Hatasini kabul edip karsilama egiliminde oldu. Ama yaptigi yanlisi yok etmez bu davranis, bundan bahsediyorum.

Accell ise oturmus bön bön bekliyor. Hicbir icraatte bulunduklari yok :)
Herkesin de haberi var bu konudan Accell tarafinda da. Olmamasinin imkani yok.

Ben buradan insanlara duyuruyorum; Accell faturasina guvenip ikinci el mal almayin. Sonra Coca Cola beklerken Le Cola ile karsilasabilirsiniz.

@kallone
Hayir arkadaslar 40 kere soyledik :) Kadronun ne oldugunu gayet iyi bilerek almis. Kendisi secmis tasarimini. Kendiside kabul etti zaten .Benim vatsapp arti telefon sesli konusmalarimin hepsi kayit altinda telefon gorüşmeleri icin ayri uygulama kullaniyorum hatta

@BerkEvren
Haklisin dikkatsizligim kesinlikle var ancak hirsizin hic mi sucu yok diye de bir soz var :)

• Beğen
Tepkiler: ÇAMKOMLU
Gökhan kardeş bence sen para iadesini alıp dava açabilirsin. Para iadeni almak sahte bir bisiklet satılmış olduğu gerçeğini değiştirmez. Hem sen kısa vadede zararını karşılamış olursun hem de bu meselenin peşinde yine olursun. Lapierre sonuçta çok büyük bir firma ve ürünlerinin sahtesinin yapılıp satılmasına karşı ellerinden geleni yapacaklardır. Sen bu durumda davanı açarsın ve Lapierre’e de bilgi verirsin, böyle bir konuda açılmış bir davaya mutlaka müdahil olacaklardır. Dava sonucunda da kim suçlu ise çıkar ortaya ve sen de sahtekarlık yapanların yanına bırakmamış olursun.

@Gökhan Akkaya

Özel kadro yaptırdıysan neden satarsın,
satıyorsun neden tam anlatmıyorsun alıcıya
senin muhatabın sana kadroyu satan kişi sadece,
mahkemelik hiç bir durum yok burada,
satıcıya iade et, paranı al,
kabul ederse kadroyu yakın kimseye yar olmasın :)

@sonyaz

Bence mahkemelik durum şurada var, kendine tabii ki kadro yaptırabilirsin ama üzerine marka bastıramazsın, bu fason üretime girer. Bunu en çok saatlerde yapıyorlar bu nedenle firmaların sahte saat ayırt etmek için tuttuğu özel danışmanlar, dedektifler var.

@mcb
Aynen öyle fason uretime giriyor. Ve zaten kadro Lapierre'nin degil. Alakasiz bir kadroya Lapierre markasi basip faturayla piyasaya surmusler, ben buna kiziyorum.
Girayhan soylemeyi unuttu diyelim bu Accel hangi hakla Lapierre logolu sahte urun saliyor piyasaya. 1 Allahin kulu cikip ozur dilemiyor.

Dava ac diyorsunuz ancak fatura ismindeki kisi veya kurum olmadigim icin tuketici hakem heyeti bile basvurumu kabul etmiyor. Yapabilecegim hukuki bir islem yok galiba.

Benim derdim Accell ile. Ama hatasi olanin hatasini soylemekten de cekinmiyorum maalesef.

Şöyle bir durum var kadro zaten orijinal lapier değil bu anlaşıldı firma ne diye değişim yapsın orijinal ile mi değişim yapacak iş iyice sarpa sarıyor.

@Gökhan Akkaya, elinizdeki ürünü 2.el olarak satın almış olduğunuz @ghkoseoglu size sattığı ürünü iade alabileceğini söylemiş. Siz de kabul etmeyip tamire göndermişsiniz. Bence burada kapanmış konu.

" Girayhan iade teklif etti ancak günah çıkarmaya yetmez, kabul de etmedim zaten. 2 kuruşa tamah edecek değilim, elimdeki kadroyu da kimseye satmayacağım. " @Gökhan Akkaya ödediğiniz tüm para için iade teklif edilmedi mi ?

Yasal olarak birsey ispatlanamaz gibi gozukuyor.Sen parani iade al ve bu yasananlari lapierre ve accell bisiklet genel merkezlerine ilet detaylariyla birlikte.En buyuk cezayi zaten ifsa olarak yemis oldu malum arkadas eger kadronun halini bildigi halde sattiysa.Benim merak ettigim accell bisikletin konuyla alakasi olup olmamasi..

Para iadesini Girayhandan almayi kabul etmek demek Accell in ayibini gormezden gelmek demektir. Benim asil derdim Accell ile. 800TL para icin kimsenin ayibini ortmem.

Ben de zaten uzatma taraftari degilim. Yalnizca yapilan ayibin bilinmesi gerekiyordu. Accell tepkisiz kalmaya devam edecek belli ki, kafasini gomsunler kuma tabi :)

Rapor ediyorum kapatilir konu yakinda.

@Gökhan Akkaya Parani geri alman accell in ayibi ortmek anlamina gelmiyor.O para senin hakkin yani.Yapacaklarini yine yaparsin.Konuyu kapattirman bir sure sonra unutulup gitmesine sebep olur.Birak acik kalsin.

Birsey daha merak ediyorum.Girayhanla konustugunda kendisi sana kadroyu sattiginda orjinal lapierre olup olmadigini biliyormuydu?

• Beğen
Tepkiler: Darrow-21**
Mahkemelik birşey yok.hukuki uyuşmazlık olacak savcı takipsizlik verecek kapatacak dosyayı. Tüketici hakem heyetinden birşey çıkarabilirsin anca.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Geri