Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Accell bisikletin sattığı sahte Lapierre karbon kadro

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo
(link) eğer faturaya güvenilirse ürün bu. Ama üst boru tasarımı benzemiyor belki fotoğraftan dolayıdır bilemem diğer yerler benzer(arka çatal falan).

@trainspotting35
Abi sen konuyu başından beri takip etmiyorsun büyük ihtimalle. Ben bu faturayı kendilerine yolladığımda zaten "Bu kadro özel üretim, ondan ötürü garantiye almıyoruz" dediler. Fatura kısmında delillik bir durum yok, zaten kabul ediyorlar faturayı. Sora Tekstil yazısını görünce - kadrodaki mevzu akıllarına geldi büyük ihtimalle. Sonradan boyanma, ne olduğu belirsiz bir kadroya karşılık yeni bir karbon kadro vermek istemediler.

Burada ilk kusur "Accel'in distribütörlüğünü yapmadığı ürüne fatura kesmesi". Madem hatır ile kadro yapıyorsun yürü git fatura kesmeden yap, madem hatır ile oluyor bu işler faturaya ne hacet?
İkinci ve ticaret ahlakına uymayan davranış ise "Kadronun Lapierre markasına ait olmadığını bildirmeden satışı gerçekleştiren Girayhan Köseoğlunda". Madem hatır ile yaptırdın bunu neden söylemiyorsun? Madem dışarısı başka içerisi başka kadronun "Neden satarken ürünü adam gibi tanıtmıyorsun?".

@OnurÖzdağ
Yok hocam bu tutmamış :) Arka çatal geometrileri çok rijit bunun, isteseler de benim kadroya benzetemezler bunu.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
@trainspotting35
Benim tahminim o kadro;Çin veya Taiwan'da yığın üretim mantığına göre üretilmiş universal bir kadro.Yani firmalar parasını veriyor kadroyu alıyor.Üzerine markasını basıyor ,boya vb ile de kişiselleştirme yapıp satıyor gibi en azından ben öyle anladım.
Sanki kadro özel üretim değil de boyama ile farklılaştırılmaya gidilmiş gibi.

Başkan sıkma canını. Allah kimsenin yanına bırakmıyor. Karşı taraf kısmetli ise bu dünyada âhın çıkar zaten; bu dolandırıcı laf cambazlarının işi ahirete kalırsa, işte orada hesabını verirken kendilerine bol şans diliyorum.

bu kadro corratec ise corratec kötü bir marka değil en az lapierre kadar sağlamdır emin olun ama sanmıyorum corratec oldugunu tahminimce bu ürün çin yapımı 1 model üretip 1000 marka yapıştırdıkları kadrolardan. ayrıca faturanın bu ürüne ait olduğunun bir garantisi varmı? üzerinde seri numarası vs. birbiriyle uyuşuyormu? yada seri numarası varmı kadroda bunlarda ayrıca sorgulanmalı. dediklerim uyuşmuyorsa faturada bu ürüne ait değil. burda size tavsiyem lapierre in fransa merkezine mail atın resimleri vs. gönderin %100 bu işin peşine düşecekler. bu kadar haksızlığa yinede uğraşmıcam diyorsanda bu kadar yazı yazıp dert edinmenin bir anlamı olmadığını düşüneceğim.

Lapierre firmasına; kadromdan şüpheleniyorum - faturası var ama nasıl emin olabilirim vs. şeklinde bir mail atsanız mesela?
@danceros
Kesinlikle katılıyorum. Ben yazarken aynısını yazmışsınız.
Seri numarası işinide merak ettim cidden. Kadroda var mı seri numarası?

İki fren yapmayla kadromu kırılırmış hocam, 400 Liralık çocukluktan kalma külüstür Bianchime yapmadığım işkence kalmamıştı ve yamulma dahi yoktu. Bir bisiklet kadrosu ucuzda olsa pahalıda olsa böyle kolay kırılmaz. Ancak çakma ise, içinde pazarlama işi dönüyorsa veya kazalıysa bu kadar kolay kırılır. Müşteri hakem heyetinede gitmenizi öneririm. Çoğu kez problemleri çözüyorlar.

Yok arkadaşlar seri meri yok kadroda. Lapierre'nin karbon grupta boyle bir kadrosu da yok böyle bir tasarimi de yok. Yalnizca aluminyum grupta EDGE serisi var ve bunun da tasarimi disinda baska bir seyi eslesmiyor - kadro geometrileri yine alakasiz.

Ama öneriniz uzerine yine yazacagim, gecen de yazmistik bisey olmamisti. Cevirisini buradaki arkadaslar yapmisti sagolsunlar.

Fatura olayini baska bir urunun faturasini vererek halletti desem "Accell'i arayip faturayi mail attiimda neden" bu fatura asilsiz denmedi bunu sorarim. Direkt olarak faturanin bu kadro icin kesildigini ancak sonradan boyama oldugu icin garanti disi kaldigini ifade ettiler. Madem oyle Accell bisiklet hangi kafayla sonradan boyanma alakasiz bir kadroya fatura veriyor ben bunu merak ediyorum.

Ben de 2 tane dost edineyim, sattigim her kadroyu boyayip Accell guvencesiyle satayim, foyam ortaya cikana kadar da guzel guzel takilayim o zaman :) Mevzu budur kisacasi.
Hala daha kadroda seri no aramayin, bu adamlarin yaptigi hicbir is kitaba uygun degil.

Dolandiricilik sucu bile varsayilabilir hatta.

@samurusov
Oraya da basvurdum ancak ikinci sahibi oldugum icin yardimci olmadilar. Sora tekstil adina kesilmis, Girayhan yardimci olsa sonuc alabilirdim ancak olmadi cunku Accell ile benden daha cok ahbap belli ki.

@danceros
Corratec olsa bu kadar kolay kirilmaz soylediginiz gibi. Daha once de soyledigim gibi ya hasarli corratec ya da cakma kadro l :)

• Beğen
Tepkiler: Kadir İLBAY
ilk başlığı da ilgi ile takip etmiştim ama bu ikinci konu gerçekten herkes için şok etkisi yarattı.

41 yaşındayım yaklaşık 20 sene aktif motosiklete bindim onlarca motosiklet alıp sattım. İki teker alış verişinde bildiğim tek şey var ki;

''Kimse iyi malını asla ucuza vermez''

Tekrar çok geçmiş olsun.

THH ye başvurabilirsiniz. Satan kişi Benim yanımda olmadı diyorsunuz. Olmasına gerek yok. Siz elinizdeki kanıtlarla gidin başvurun.

...

Edit: Bir anlık sinirle yazdım kimseyi zan altında bırakmak istemediğim için sonradan sildim.

Farkında değiller ama kendi dükkanlarına çarşılarına ,pazarlarına elyapımı güvensizlik bombaları atıyorlar. Çarşıdaki diğer dükkanların en başta müdahale etmesi lazım. Eskiden Ahilik diye bir teşkilat vardı. Şimdi kanun ,kural , zabita ,tüketici h.h. avukatlık hatta uluslararası tahkim kurulu gibi kurumlar var. Hatirlayaniniz var mi gecen yaz Bodrumda cakma urunler icin zabita baskin yapmisti . Arbede cikmisti.Bizim burası ortadoğu gibi olmuş artık. Ne kendi özümüzden gelen gelenekler ne de yeni kurallar , hiçbirine uymuyoruz.

@Gökhan Akkaya accell sattığı markaların formalarını sora ya yaptırıyor. şimdi bu arkadaş sanamı destek versin accell e mi? danışıklı döğüş desek yeridir. emin ol bu durumdan üst yetkililerin haberi yoktur. ben senin yerinde olsam uğraşırım söke söke hakkımı alırım. accell in hollanda merkezine bile mail at. ilgili her kurumu rahatsız et.

Ben konuyu okuyorum ama sizin ne istediğinizi anlamadım hala ?. Satan şahısta iadeyi kabul etmiş. Rezil olsunlar rahatlayayım diye mi yazıyorsunuz bilemedim gerçekten .

@Nefer Seti Ben Gökhan arkadaşımın affına sığınarak yazayım o zaman size ne istediğini ADALET,
Para olsa zaten iade ederdi alırdı parasını.
Yapılanlar yapanın yanına kalmasın istiyor, neden bunu anlamak zor geldi size, size yada ailenize karşı benzer yada başka bir suç işlense ve size ne istiyorsunuz diye sorulsa bambaşka bir şey mi isterdiniz ?

1.satıcı malın ayıbını biliyor ya da iyi niyetli ve parayı iade edeyim diyor.
2.alıcı uyguna kadro buldum ve bu arada fiyatlar daha da arttı bu pozisyonu kaybetmemeli-sıfır bir kadro garantiden gelirse de ne güzel olur (haklıdır) demekte.

ama üzerine bir masraf daha yapılıp tamire de gönderildi ve maliyet arttı.ben olsaydım kadroyu teslim eder ve bütçem kısıtlıysa güzel bir alüminyum kadro ile devam ederdim, hobimi gerçekleştirmek için illa karbona ihtiyacım yok.insan elindekiylen mutlu olduğu zaman huzura erecek ve sevdiğim bir laf "birşey gerçek olamayacak kadar güzelse zaten gerçek değildir"(bakınız ucuza karbon kadro)

@Nefer Seti
Aynen öyle bu şerefsizligi yapanlar rezil olsun, cumle alem duysun diye yaziyorum. Var mi seni rahatsiz eden bir durum? Ben bu adiligi yapan adamin verecegi 2 kurus paraya muhtac degilim. İnsan olsa satarken kusur örtmezdi. Siz de kimin yandasiysaniz acik acik soyleyin.

@appendix
Sizin kafanizla gidecek olursak; Herkes herkesi dolandirsin. Ama foyasi ortaya cikinca parasini iade ettin, butun gunahlari ortadan kalksin seklinde. İnsallah sizin de basiniza gelir de gorurum sizi :)

Adamin tekstil firmasi var. Altinda 20 binlik aletler. Herhalde ihtiyaci olmadigi icin uyguna satiyor diyor insan. 20.000tl bisiklete binen adam 3 kurus icin yalan dolan is cevirmez diyorsun. Ayrica 30 kere sordum hicbir kusuru yok dedi. Uyguna bulmusum ne yapacaktim? Aldim tabikide.

@Nefer Seti
İade ettin parayı aldın. 10 gün sonra başkasına sattı yine alana yazık olmaz mı? Adam niye sahtekarlık yapıyorsun diye soruyor. Accell bisiklet neden böyle bir işe ortak oluyor diye soruyor.

Öte yandan satan adamda Sora tekstil diye bir firmanın başındaymış. Başında!!! Bu enteresan işte ortadaki para ne kimseyi fakir eder, ne de zengin. Bir şirketin başındaki adam bunu yapar mı bilemem. Konumdan ziyade gelir sorumluluk dengesi açısından bakıyorum olaya. Uğraşmaz adam bununla, aslen zannediyorum uğraşamaz. Konuyu açan arkadaşa inanarak yanlış biliyordur, deponun, üretimin falan başındadır diye düşünüyorum. Yani ara elemandır.

@Gökhan Akkaya Ne yapabilirsin biliyormusun davanın arkasındaysan, Accell bisikletin üst kademe çalışanlarından birinin adını öğren. Ona durumu anlatan, burdaki konuların linkleriyle beraber iadeli taahhütlü güzel bir mektup yaz. Talebinin kadro değişimi gibi maddi sebepler olmadığını, güvendiği bir şirketin içindeki çürüklerin temizlenmesi için yazdığını söyle. Konunun çözümü hakkında da bilgilendirilirsen memnun olacağını ekle. Bakalım ne çıkıcak.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Geri