Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Accell bisikletin sattığı sahte Lapierre karbon kadro

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Okurken kanım dondu bu bildiğimiz dolandırıcılık. Gerçekten bu ülkede tanıdığın varsa her türlü pisliği yapıyorsun. Belli ki accel firması doğrudan bu işin içinde

• Beğen
Tepkiler: Kadir İLBAY
Scudo
@Çetin ŞAHİNÖZ

@Gökhan Akkaya

Kusura bakmayın burada adalet mi isteniyor yargısız infaz mı belli değil . Basit bir soru sordum Gökhan Bey hemen beni itham etti. Halbuki ne accell firmasından nede Sora tekstilden en ufak bir ticaretim yok . Herhangi bir ürününü de kullanmışlığım da yok . Bisiklet forum üyesi olarak konuyu anlamaya çalışan biriyim sadece. Ama illa sizin tarafınızı tutmadım kısaca taraf olmadım diye bertaraf mı olmam lazım

@Gökhan Akkaya
benim başımada çeşit olaylar geldi , daha kötüsü de geldi ve yaşadığım sürece daha neler geleceğinin garantisi yok.tüketici haklarına başvurur ve accell merkezi hollandaya yazarsın ve beklersin başka yapabileceğin birşey yok.adli konularda yazılı belge ve şahit geçerli...herkese selamlar

Accell Bisiklet'in düzenlediği faturanın, bu bisiklete ait olmadığı kesin. Bu durumda insanın aklına iki ihtimal geliyor:

1. Satıcı kötü niyetli ve bu kadroyu, başka bir ürünün faturasıyla birlikte, alıcıda "garantili ürün" algısı yaratmak amacıyla satmış. Yapılan bu işten Accell Bisiklet'in haberi dahi olmayabilir.

2. Satıcı, Accell Bisiklet'te tanıdığı "hatırlı kişi"yi devreye sokarak, kadroya usülsüz yöntemle fatura kestirmiş. Bu durumda, Accell Bisiklet markasının alet edildiği çok ciddi bir aldatmaca var demektir. Firmadaki bazı kişi veya kişiler, markanın arkasına sığınarak haksız kazanım elde etmişlerdir.

Sevgili Gökhan, şimdi söyleceklerimi lütfen yanlış anlama. Biliyorsun ki olayın başından beri senin yanındayız ve haklılığını savunuyoruz. Ancak senin anlatımında da bazı çelişkili noktalar var. İlk açtığın konuda, kaliper yuvasının nasıl çatladığıyla ilgili anlatımınla bu konu altında yazdıkların birbiriyle uyumlu değil. İlk konuda kaliper yuvası çatladı ve doğrudan onarıma gönderdim diyorsun, bu konuda mangal yapıyorduk, babamla amcam sprey yapıştırıcıyla yapıştırdı ve bir süre de böyle kullandım diyorsun.

Sana destek olup haklılığını savunabilmemiz için bizlerin de olayın mahiyetini açık ve net bir şekilde bilmemiz gerekiyor. Bu konudaki çelişkileri gidermen gerek diye düşünüyorum.

Diger konuda da yapiskanli sekilde biraz kullandigimi belirttim, cekiski yok. Ama baktim care olmuyor urunu Accell'e gondermek istedim .faturasini mail attim ancak bu urun ozel uretim adi altinda garantiye sokmayacaklarini belirttiler.

Bana kalirsa 2. Secenek daha agir basiyor.

@Nefer Seti
O zaman "Adam zaten iade teklif etmis ne diye uzatiyorsun" tarzi cumleler kurmayacaksiniz. Siz resmen "Ne uzatiyorsun" tarzi cumleler yaziyorsunuz.

@Gökhan Akkaya Resmen dalga geçer gibi cevap vermişler. Özel üretim diye garanti kapsamı dışında olması ne demek ya? Ürünü sen üretmedin mi? Özel üretim olsa ne olur seri üretim olsa ne olur? Ürettiğin ürünün arkasında değil misin?

zaten iyi marka olan corratec'i neden lapierre'e çevirmeye çalışsın. o tırttec çin malı bir kadrodur en fazla. 50 kiloyla arka teker havalanmasıyla karbon bisiklete hiçbir şey olmaz ben 85 kiloyum arka tekeri öne getirecek şeyler yaptığım kron kırılmadı. :) anında iade teklif edilmesinin de suçluluğun göstergesi olduğunu düşünüyorum yani biz kadromuzun arkasındayız durumu değil. temiz iş yapmadıklarının farkındalar.

Valla hocam benim en ufak kusurum - hatam art niyetim yok. Ne varsa karsi tarafta; Yalnizca kadronun hikayesini ve Accell ile olan bagin - baglantinin ne oldugundan %100 emin degiliz. Kadronun gecmisini de bilmiyoruz, nedir ne degildir belli degil.

Eve geceyim Amerakada yasan bir arkadasimdan yardim alip tekrar Fransaya mail atacagim.

Accell biskklette ust rutbeden birilerini bulurum veya bulamam orasi kesin degil. Telesekreter kadin kime yonlendirir bilemiyorum arasam bile.

Amacim yapilan yanlisi ortaya cikarmak, Accell cikip kadroyu degistiriyorum dese kabul eder miyim? Elbette ederim.

@Gökhan Akkaya istediğiniz kadar lapierre e vs msj atın bişey olmayacaktır. sonuçta adamların kadrosu değil. nerden bileyim senin boyamadığını der geçer...
eğri oturup doğru konuşmak lazım...

(link)
(link)

görüşün bi Muhlis beyle ne diyecek. yetkili birisidir kendisi

Öpüşün barışıncı abilerde geldiğine göre artık konuyu kapatabiliriz. Ne demişti cemal gürsel batılı kafasıyla araba yaptık ama doğulu kafasıyla benzin koymayı unuttuk. Rezillik üzerine bestseller olabilecek bir durumu böyle hafifseyen kelimelerle geçiştirmek bana çokda iyi niyetli bir yaklaşım olarak gelmiyor. Adam bildiğin eşeği boyayıp gökhana satmış daha ne yapabilirdiki. O zaman bu arkadaşa yeni aldığı s work karbonun aslında boyalı bir salcano olduğunu söylesin bakalım tepkisi yine böyle cici cici mi olacak. Ne demiş büyüklerimiz iğneyi kendine çuvaldızı başkasına.

@Gökhan Akkaya sayende uzan duracağım firmalar arasına iki isim daha eklendi. Önceki konuyu okurken altından başka birşey çıkacak diyordum ama bu kadarını beklemiyordum.
Resmen ufkum açıldı. Aklıma şu an aslında neler dönmüş olabileceği ile ilgili ne fikirler geliyor..

Bu arada, Accell bunun içinde. Sadece satan suçu kişinin suçu olduğunu düşünmüyorum. Kadroda profesyonelce yapılmış boya var.

@a.f.k.

istediğin kadar mesaj gönder bişey olmayacaktır ne demek? hayatınızda kaç defa bu durumla karşılaştınızda tecrübe edindiniz? dünyanın en büyük bisiklet üreticilerinden lapierre kurumsallık kriterlerini ve teknik inceleme sürecini bir kenara bırakıp hiçbir teste tabi tutmadan, inceleme yapmadan size ''nerden bileyim senin boyamadığını'' diyecek öylemi? sanayideki kaportacıdan bahsetmiyoruz elbette ilgilenecektir ve gereken değerlendirme yapılacaktır.gerekirse distribütör firmayla iletişime geçip müşteriyle ilgilenmesini söyleyecektir. ilgilenilecektir de.

@danceros şöyle anlatayım kadro lapierre mi ? değil. o zaman boşuna yormaya gerek yok.

Bilal'e anlatır gibi anlatayım;
gidip aldınız şahin marka araba söktünüz güzelce boyadınız logoyu da yapıştırdınız BMW.
arabanız bozuldu BMW ye mesaj atın bakalım bi ne diyecekler...

@a.f.k. KAdroyla ilgili Lapierre elbette birşey yapmaz ama distribitörün kulağını çeker sonuçta. Borusan firması bunu yaparsa Almanya BMW adama ne yapar. Kabak gibi oyar.

Geçmiş olsun , Kime güveneceğimizi şaşırdık :naslyany: Ama pahalı ürün kalitelidir ucuz ise vardır bir sebebi sözü kafama yattı.

• Beğen
Tepkiler: Bahri Kaplan
@a.f.k. aracınızda bmw'ye ait boya, logo vs varsa ve yerel merkezine başvurduğunuzda "bu özel yapım bir bmw. o yüzden destek olamıyoruz" dedilerse genel merkez sıkıntı çıkartabilir bence.

@a.f.k.

bahsettiniz örneklemenin konuyla ilişkili olabilmesi için şu olması lazım;
gittiniz bmw den araba aldınız sonra bi baktınızki aslında bmw değil bmw logosu ve yazıları yapıştırılmış şahin almışsınız. ne yapardınız?

bilale anlatır gibi anlatmayın, anlatmayı, anlattığınızı karşınızdakine aksettirmeyi öğrenin. gereksiz ve anlamsız iki kelam etmişsiniz verilen cevaplar tahammülünüz yoksa yazmayın cevabıda gelmez.

Fatura ile ürünün alakası yok kesinlikle. Ne bir seri numarası ne marka tutuyor. Firma o faturayla yanında kadroyu görse yasal olarak hiç bir işlem yapmak zorunda değil. Firma lapierre markasıyla fatura kesmiş olsa her türlü alırdın hakkını. Ama burada dikkatsizliğinin kurbanı olmuşsun bence. Asıl muhattabın ürünü aldığın kişi. Sana yanlış bilgi / fatura vermiş. Alış verişin güvenliği için fatura isteyip üstünde yazanları okumamak büyük hata olmuş kesinlikle...

geçmiş olsun. kanıt olarak sadece fatura değil aranızdaki yazışmalarda delil olarak kullanılabilir bence (mahkemeye verdiğiniz takdirde). size orjinal diye bir ürün satılıyor ve o olmadığı ortaya çıkıyor. bu dolandırıcılık olur tabiki. size satan da(haberi varsa), o faturayı kesen de suçludur. belki bunu accell in içinde biri yaptı ama sonuçta o firma ismi ile yaptı. firma bunu telafi etmenin bir yolunu bulmalı. aksi takdirde hakkınızı arayın ki kimsenin yanına kalmamalı. bahsettiğiniz durumda haklıysanız eninde sonunda hak yerini bulur.

• Beğen
Tepkiler: ahmetyavuz
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Geri