Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Aliexpress

Scudo
3 adet telefona kılıf aldım 102 lira vergi ,98 lira kargo tutuyor .. Ali'nin tadı kalmamış

Uzun zamandır alışveriş yapmıyorum. Bir zamanlar en ufak şeyi bile oradan alırdık. Şimdi kargo ve gümrük ücreti ürünü katlıyor.

• Beğen
Tepkiler: CeCeKa
%30 olayı aslında sadece Çin için değil AB dışı olan her ülke için geçerli olan yeni bir düzen getiriyor. Haliyle sadece bizi değil bir çok bisiklet ve bisiklet parça satışı yapan kişiyi de etkiliyor yarın öbür gün marka ve firmaların yeni fiyatlarını görmeye başlarız. Yine bir şey fark etmemiş olacak yine bazı ürünler aliexpresste daha ucuza gelmiş olacak. Tek fark ise 1 ayda aldığımız ürünü 1,5-2 belki daha uzun bir sürede alacak olmamız olacak.

Şuan gönderimi yapılmış 2 ürünüm var. Teslim tarihi 3 Mayıs yazan var. Diğeri de normalde 28 Nisanda gelecekti ama nasıl olduysa "üzgünüz, paket ertelendi" yazıyor işin ilginç tarafı kargonun Çin'den ayrılmış olması ve tarihin her gün değişiyor olması.

Dosyalar

• resim_2022-04-22_191454266.png
    resim_2022-04-22_191454266.png
    7,7 KB · Okunma: 17
  • Beğen
Tepkiler: özgür duygu
12 ve 15 Nisandaki siparişlerimi bugün teslim aldım. Igs50s paket üzerine satıcı 4$ yazmış, gümrükte 20$ olarak güncellemişler ona bağlı olarak 102 lira vergi ödedim. Igs50s tam set (nabız, hız, kadans sensörleri, koruma kılıf ve camı, gidon montaj aparatı ve cihaz) için vergiler dahil 1302lira ödemiş oldum.

Rockbross rc3-1000lm aydınlatma için 44lira ödedim. Keza onun üzerinde de 7$ fiyat etiketi mevcuttu. Kutudan çıktığı şarj ile denedim gündüz olmasına karşın performansı hoşuma gitti. Bir gece sürüşünde test etmek lazım. Type-c ile şarj oluyor power bank ile kullanımı var. 3 farklı parlaklık seviyesine ek olarak 2 farklı (huzlı-yavaş) çakarı bulunuyor. Ağırlık makul derecede şarj girişi silikon benzeri bir kapakla geliyor, ürün alüminyum gövdeye sahip.

Vergilerinin düşük olmasının sebebi sipariş sırasında değil de gümrükte vergilendirilmesi olsa gerek. Çünkü alış veriş sırasında vergi çıkınca giyat neyse o. Ama gümrükte vergi çıkan ürüne satıcı üzerine ne yazarsa o.
Bilgisayara geçtiğimde link ilave ederim. Kullanım sonrası yine yazarım.

Dosyalar

• IMG_20220511_121734.jpg
    IMG_20220511_121734.jpg
    31,7 KB · Okunma: 65
  • IMG_20220511_115329.jpg
    IMG_20220511_115329.jpg
    116,2 KB · Okunma: 61
  • IMG_20220511_092723.jpg
    IMG_20220511_092723.jpg
    112,4 KB · Okunma: 57
  • IMG_20220511_092642.jpg
    IMG_20220511_092642.jpg
    66,3 KB · Okunma: 55
12 ve 15 Nisandaki siparişlerimi bugün teslim aldım. Igs50s paket üzerine satıcı 4$ yazmış, gümrükte 20$ olarak güncellemişler ona bağlı olarak 102 lira vergi ödedim. Igs50s tam set (nabız, hız, kadans sensörleri, koruma kılıf ve camı, gidon montaj aparatı ve cihaz) için vergiler dahil 1302lira ödemiş oldum.

Rockbross rc3-1000lm aydınlatma için 44lira ödedim. Keza onun üzerinde de 7$ fiyat etiketi mevcuttu. Kutudan çıktığı şarj ile denedim gündüz olmasına karşın performansı hoşuma gitti. Bir gece sürüşünde test etmek lazım. Type-c ile şarj oluyor power bank ile kullanımı var. 3 farklı parlaklık seviyesine ek olarak 2 farklı (huzlı-yavaş) çakarı bulunuyor. Ağırlık makul derecede şarj girişi silikon benzeri bir kapakla geliyor, ürün alüminyum gövdeye sahip.

Vergilerinin düşük olmasının sebebi sipariş sırasında değil de gümrükte vergilendirilmesi olsa gerek. Çünkü alış veriş sırasında vergi çıkınca giyat neyse o. Ama gümrükte vergi çıkan ürüne satıcı üzerine ne yazarsa o.

Güle güle sorunsuz kullanın inşallah.
Benim de diz ve dirsek koruyucularım geldi gelecek. Paylaşım yaparım.

Hayırlı olsun. Full seti tamamlamışsınız. Igs50e artık Igs50s olmuş sanırım. Uzun zamandır bakmıyordum. Ben çok memnunum. sensörlerden de kola bağlanan HR sensör almıştım. Kullanımı kolay. Güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Arkadaşlar 3 farklı kargom, 1 haftadır kargo işlemleri başlatıldı olarak kaldı. Türkiye ye girdi mi girmedi mi, girdiyse nerede bilgi yok 😩 var mı süreci son haftalarda böyle yaşayan?

• Beğen
Tepkiler: RmzBurak
Arkadaşlar 3 farklı kargom, 1 haftadır kargo işlemleri başlatıldı olarak kaldı. Türkiye ye girdi mi girmedi mi, girdiyse nerede bilgi yok 😩 var mı süreci son haftalarda böyle yaşayan?

Aras kargo sitesinden AliExpress seçerek takip etmiştim en son gelen postamı

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa
2-3 ay önce bende de aynı şekilde uzun süre bekledi o şekilde

o değilde AE de brazilyadan çok fazla alışveriş var. merak ettim sebebini.

Son düzenleme:
2-3 ay önce bende de aynı şekilde uzun süre bekledi o şekilde

o değilde AE de brazilyadan çok fazla alışveriş var. merak ettim sebebini.
Tahminen bizim gelir düzeyimize sahip olup bizdeki haraçlar onlarda olmadığı için rahatlıkla alışveriş yapıyorlardır.

21 Nisan'da yola çıkan siparişim 16 Mayıs'ta gümrüğe girmiş hatta çıkmış bile olabilir ama sonrası yok. LP ile başlayan kargoları Aras kargo getiriyor deniyor ama onların sitesinde sorgulayınca çıkmıyor, müşteri hizmetleri isimle bulamıyor. Bir Türkiye içi kargo kodu olması gerekiyormuş o da görünmüyor. Ne yapılabilir bu aşamada?

Screenshot_2022-05-31-16-41-41-568_com.android.chrome.jpg

3 Mayıs'da satın aldığım Racework marka sele PTT aracılığıyla bugün elime geçti. 287 tl +33 tl nakliyeli siparişe karşılık 52 tl vergi kesinti yapıldı.

Ekran Görüntüsü (25).png

@Spartiat Barış abinin yardımı ile iki hafta sonra kırmızı vidalarıma bugün kavuştum.IMG_20220601_191326.jpgIMG_20220601_191318.jpgIMG_20220601_191309.jpg
IMG_20220601_174802.jpg

• Beğen
Tepkiler: Spartiat
21 Nisan'da yola çıkan siparişim 16 Mayıs'ta gümrüğe girmiş hatta çıkmış bile olabilir ama sonrası yok. LP ile başlayan kargoları Aras kargo getiriyor deniyor ama onların sitesinde sorgulayınca çıkmıyor, müşteri hizmetleri isimle bulamıyor. Bir Türkiye içi kargo kodu olması gerekiyormuş o da görünmüyor. Ne yapılabilir bu aşamada?

Aras Kargo'nun siteminde çıkmıyorsa henüz onlara yönlendirilmemiş demektir. Gümrükte bir sorun çıkmamış, biraz daha bekleyin gelir diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Sefa
Herkese merhaba, böyle bir sonuç için nasıl hareket etmeliyiz? Screenshot_20220606-233628.png

Bugün itibari ile iki ürün sipariş verdim .

(link) bu 311 tl'ye geldi.

(link) bu ise 310 tl'ye . Vergi olayını kendinde bitiriyor aliexpress.Tayt ve küçük bir ışık için 70 tl büyük bir rakam bence . Ayrı ayrı 70'er lira.

Benim de cumadan beri bekliyor. Hareket etmiyor
Bugün itibari ile iki ürün sipariş verdim .

(link) bu 311 tl'ye geldi.

(link) bu ise 310 tl'ye . Vergi olayını kendinde bitiriyor aliexpress.Tayt ve küçük bir ışık için 70 tl büyük bir rakam bence . Ayrı ayrı 70'er lira.
Işığı merak ettim açıkçası. Geldiğinde mutlaka değerlendirme bekliyorum hocam. Benim de gönlüm (link). Her gün gidip gelip bakıyorum.

Geri