Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Aliexpress

Herkese keyifli forumlar.. Çin tatil haftasına denk geldim, dalgınlığıma geldi, 😩 1 hafta 10 gün, bedeli ödenen kargolardan haber alınamıyor.. Stok yok deniyor bazıları cevap vermiyor bazıları 1 hafta sürecek bu aradan sonra, 6 şubatta sevk yapacağız diyor. Kıl bir insansanız, siz siz olun bu tatil günlerini sipariş verirken hesaba katın 😁

• Beğen
Tepkiler: osmancan71
Scudo
Herkese keyifli forumlar.. Çin tatil haftasına denk geldim, dalgınlığıma geldi, 😩 1 hafta 10 gün, bedeli ödenen kargolardan haber alınamıyor.. Stok yok deniyor bazıları cevap vermiyor bazıları 1 hafta sürecek bu aradan sonra, 6 şubatta sevk yapacağız diyor. Kıl bir insansanız, siz siz olun bu tatil günlerini sipariş verirken hesaba katın 😁
bende para iademi bekliyorum bi kaç gündür. direkt iptal ettiğim bi ürün vardı iade sonrası sipariş verecektim gelirse bekleyeyim bari. iyi oldu yazdığınız. bu süre zarfında yurtiçi seçenekleri araştırırım biraz daha.

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa
Herkese keyifli forumlar.. Geçtiğimiz ay siparişini verdiğim ve Çin tatil haftasına takılan SRAM BSA orta göbek ve hollowtech olarak bilinen orta göbeğin vidalı versiyon anahtarı da elime ulaştı. DSC_0241.JPGDSC_0239.JPG

Bir de başka bir ürün için kargo ve bedelini ödediğim ancak stoğu bulunmayan ürünün bedelini de hesabıma 10 gün sonra iade ettiler. Aliexpress i seviyoruz 😁

Dosyalar

• Screenshot_20220218-162239.png
    Screenshot_20220218-162239.png
    41,1 KB · Okunma: 20
Herkese keyifli forumlar.. Geçtiğimiz ay siparişini verdiğim ve Çin tatil haftasına takılan SRAM BSA orta göbek ve hollowtech olarak bilinen orta göbeğin vidalı versiyon anahtarı da elime ulaştı. 283192 dosyayı görüntüle283193 dosyayı görüntüle

Bir de başka bir ürün için kargo ve bedelini ödediğim ancak stoğu bulunmayan ürünün bedelini de hesabıma 10 gün sonra iade ettiler. Aliexpress i seviyoruz 😁
Satıcı vergiyi ödedi mi. Extra bir ücret ödediniz mi. Amazondan daha önce alışveriş yaptım hiç bi ücret odememıstım aliexpresten ilk defa sitenin vergisini ödediği bir alışveriş yaptım bende kargo yolda şuan

Satıcı vergiyi ödedi mi. Extra bir ücret ödediniz mi. Amazondan daha önce alışveriş yaptım hiç bi ücret odememıstım aliexpresten ilk defa sitenin vergisini ödediği bir alışveriş yaptım bende kargo yolda şuan

Son 3-4 aydır artık ürün vergilerini satın alma esnasında ödemeye başladım ben de. Ondan önce böyle bir şey yoktu.. Türkiye ye girdikten sonra gümrük personelinin taktirine göre vergiye tabi oluyordu. Büyük ihtimalle gümrükte protokol ya da prosedür işlerinden işler sarpa sarıyor ve kafalarına göre vergi yazılıyordu, onun önüne geçmek için böyle bir şey başladı diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: osmancan71
Son 3-4 aydır artık ürün vergilerini satın alma esnasında ödemeye başladım ben de. Ondan önce böyle bir şey yoktu.. Türkiye ye girdikten sonra gümrük personelinin taktirine göre vergiye tabi oluyordu. Büyük ihtimalle gümrükte protokol ya da prosedür işlerinden işler sarpa sarıyor ve kafalarına göre vergi yazılıyordu, onun önüne geçmek için böyle bir şey başladı diye düşünüyorum.
Olabildiği kadar peşin vergili ürün almıyorum, ürün 50dolarsa satıcıya 5 dolar yazdıriyorum,10dolar vergi ödemektense 20tl ödemeyi tercih ediyorum.

şu halde extra bir ücret vermeyeceğim bende o zaman. sağolıun

• Beğen
Mtb de kullandığım sele oldukça eskimişti. Aliexpress üzerinden aldığım sele bir hafta kadar oldu geleli. Memnunum şimdilik.Linkini de ekledim 260+67 TL vergi ödedim.Çin yeni yıl kutlaması nedeniyle 28 günü buldu gelmesi satıcı aynı gün kargoya vermesine rağmen.Ptt ile geldi bu arada.:acpsnr:
(link)
(link)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
iki gün önce vergisini peşin olarak ödeyerek verdiğim sipariş gemi yolculuğunda olarak gözüküyor, vergisini peşin ödediğim için gümrükten hızlı geçer diye düşünüyorum ama ilk siparişim olduğundan bilemedim. ne kadar sürüyor teslim edilmesi? :)

iki gün önce vergisini peşin olarak ödeyerek verdiğim sipariş gemi yolculuğunda olarak gözüküyor, vergisini peşin ödediğim için gümrükten hızlı geçer diye düşünüyorum ama ilk siparişim olduğundan bilemedim. ne kadar sürüyor teslim edilmesi? :)
Hayırlı olsun Efe, genelde 18-30 gün sürüyor ama koli bazlı büyükçeyse daha da uzun olabiliyor. Bazıları uçakla geliyor, onlar daha kısa zamanda teslim ediliyor.

Bebı
Hayırlı olsun Efe, genelde 18-30 gün sürüyor ama koli bazlı büyükçeyse daha da uzun olabiliyor. Bazıları uçakla geliyor, onlar daha kısa zamanda teslim ediliyor.
Benim uçak eski tayyarelerden heralde. Vergıyıde verdik 1 ay olacak

• Hahaha
Tepkiler: makaram

teşekkür ederim Serdar aga, fiyatlar gerçekten uygun, bugüne kadar bakmadığım hataymış.

• Beğen
Vergisini önceden peşin olarak ödemenizde hız değişmiyor.
Taşıyıcı firma sizin yerinize gümrükte vergi ödüyor ama hızı aynı sürede devam ediyor.

• Beğen
Tepkiler: Efe ÇEPEL
Vergisini önceden peşin olarak ödemenizde hız değişmiyor.
Taşıyıcı firma sizin yerinize gümrükte vergi ödüyor ama hızı aynı sürede devam ediyor.

teşekkürler, dün gemi yolculuğunda olan kargo bugün hava yolu tarafından kabul edildi şeklinde değiştirilmiş, garip şeyler oluyor 🤔

• Beğen
Tepkiler: gunerokn
teşekkürler, dün gemi yolculuğunda olan kargo bugün hava yolu tarafından kabul edildi şeklinde değiştirilmiş, garip şeyler oluyor 🤔

Bence "gemi yolcuğu", "shipment" kelimesinin geçtiği bir cümlenin hatalı çevirisi olabilir. Zaten bu devirde çok yavaş bir taşıma şekli olan gemi ile ancak uçağa kabul edilmeyecek malzemeler, büyük makineler falan taşınıyor.

Arkadaşların dediği gibi çeviri hatası olabilir. Ali Exp her zaman uçak kargo ile eşyaları gönderir.

Bebı
Benim uçak eski tayyarelerden heralde. Vergıyıde verdik 1 ay olacak

Screenshot_20220225-145637.png
Eylül ayında siparişim den biri.. 4 eylülde verdim. 14 eylülde teslim edildi
Screenshot_20220225-145637.png
Eylül ayında siparişim den biri.. 4 eylülde verdim. 14 eylülde teslim edildi

Bir başka siparişim de 15 mayıs ta idi, jant setiydi. 17 eylülde teslim aldım. Beklemek zulümdü, hele ki jantların kırılma ihtimali beni hepten bitirdi.
teşekkür ederim Serdar aga, fiyatlar gerçekten uygun, bugüne kadar bakmadığım hataymış.

Kesinlikle öyle, hem çeşit çok hem de satıcı ile alıcı arasındaki hukuki veya ekonomik takibi yapanlar olarak aliexpress global bir firma ve özellikle alıcı lehine yaptırımları oluyor. Az önce paylaştım, 10 günde de teslim aldığım ürün oldu 3 ay beklediğim de. 3ay sonra teslim aldığım kargo için gönderici ile konuştuğumda bana gemi ile gönderildiğini ve önce İtalya ya ardından hava yolu ile IST a aktarılacağını iletmişti.. Kargolar uçakla gönderildiğini biliyordum ama böyle bir şey dedi, bilemem 😅

Dosyalar

• Screenshot_20220225-150208.png
    Screenshot_20220225-150208.png
    66,5 KB · Okunma: 9
Son düzenleme:
Bisiklete ara vermiştim geri dönüyorum. Gözlük bakıyorum kendime günlük sürüşler için. Sizce böyle bir şey nasıl olur? Kullanan oldumu?
(link)

Geri