Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Aliexpress

Cevaplar için teşekkürler

Cevaplar için teşekkürler de sıkıntı tr degil cn gümrüğü arayabileceğim çan çin çonsuz bir telefon da yok :)

Problem solved ürünler gelmeye başladı :D

Scudo
@kaskreis
Ce, sgs ve ingiliz sertifikası var. Gözlük camı numaralı değil. Sıkıntı yok. Senin aldığın marka da made in china :)

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: UTK~16
@D.Cengiz Usta Apple ve samsung da çin'de üretiliyor,önemli olan firmanın kalite politikaları, şahsen onun yerine gözlük kullanıyorum.

Numaralı güneş gözlüğümün üstüne onu indiriyorum. Hiç problem olmadı, 3 aydır hergün 1 er saat kullanıyorum.

Giantın kaskı var 19 dolat greens diye bir satıcıdan baya iyi satıcı güvenilir adamın kaskı çatlak çıkmış para iadesi yapmış.

@xDodo
Benim dediğim kask süper

@D.Cengiz hocam güzel kask ben decathlonda 45 liraliktan kullanıyorum :D 20 dolarlık demiş ondan 19 dolarlık dedim.

Aliexpressten şuana kadar 8 parça ürün aldım ne teslimat ne kalite konusunda tek bir sıkıntı yaşamadım artık kullandığımız iphoneların vs çinde üretildiğini hatırlatmak isterim. Aliexpressten (beğeni ve yorumlarına bakarak) size en faydalı ürünleri alıp memnun kalacağınıza eminim.

Arkadaşlar aliexpressten şu gidonu aldım alırken yorumlara özellikle baktım herkes neredeyse olumlu return yapmış.

(link)

Sormak istediğim bunu bisikletime takacağım fakat herhangi bir kırılma riski var mıdır daha önce aliexpressten bu tarz gidon siparişi veren varsa memnunlar mıdır? Elime geçti gidon elimle kırmaya çalıştım(çok zorlamadan) lakin sağlam gibi geldi bana ama yinede danışmak istedim.

baştan açık açık söyleyeyim bence kullanın. tereddütlerinizi gidermek için daha sert bir test yapın kırılırsa orada kırılsın. orjinal ürünlerin yerini tutmaz, güvenemezsin vb. diyecek bir sürü insan çıkacağı için bu kısmı ben müsadenizle hızlı geçiyorum. En azından bunların fiyatları daha adil. 60cm lik karbon boruya 200+ euro vermek bence çok daha tehlikeli..

images (1).jpg
Olmaaz,olamaaaz,olamaaaz dedim:D
30$'a karbon aerodinamik gidon borusu vay canina!
Bisikletler uzerinde gercekten guzel durmus ancak guvenlik anlaminda cok riskli olabilir.Su anda saglam gozukse de 1 sene sonra kullanirken,surus aninda kirilabilme tehlikesini goz onunde bulundurmak gerek.Sahsen bu korkuyla devamli yola cikabilir miyim bilemiyorum.

Gidon kritik bir parçadır bisiklet için. Bu riski göze aldığınızı düşünüyorum. Ancak sert bir deneme yapmanızı ( almış olduğunuz için ) tavsiye ederim. Hafazanallah sürüş esnasında kırılması kazaya kaçınılmaz şekilde sebep olacaktır. Bisiklet sürerken güvenlik bütün unsurların önünde gelir. Kendinize dikkat edin.

Çindeki firmaların çoğu bu ürünleri daha önce büyük firmalara fason olarak üretiyor, daha sonra da aynı kalıplarla kendisine üretip satıyor. Seri üretim durumlarında parası ödenmiş kalıplarla ve yüklü miktarda alınmış malzemeyle çalışmak maliyeti iyice düşürdüğü için işlerine geliyor. Ha tabi malzeme kalitesi konusunda farklılıklar olabilir, kontrolleri düzgün yapılmamış olabilir ancak o kadar da güvensiz ürünler olduklarını düşünmüyorum ben Aliexpress ürünlerinin.

Bende aliexpress'ten karbon gidon almayı düşünüyordum.Özellikle ness'in birleşik karbon gidon ve boğazını.Çok güzel duruyor açıkcası ama güvenlikten taviz vermek istemediğim için vazgeçtim.Bir süre kullandıktan sonra(tabi yazabilecek durumda olursanız:D)tecrübelerinizi paylaşmak isterseniz benim gibi sağlamlığından şüpheli olanlarıda aydınlatmış olursunuz.

@MetehanDerici Tabiki bir süre kullandıktan sonra deneyimlerimi paylaşırım tekrardan. O kadar getirttim denemeden bırakmam sanırım :)

@aknorl Fiyat farkını görünce aralarında mutlaka fark vardır diyor insan ama fiyatların o kadar pahalı olması neden niye sorularını da beraberinde getiriyor ve bu tarz ürünlere teşvik etmiyor değil. Tabiki güvenlik önplanda olmalı fakat ne demişler korkanın da çocuğu olmaz :) Kullanacağım büyük ihtimal umarım bir sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Bir müddet denedikten sonra tecrübeleri yazarım buraya artık. Teşekkürler cevap için.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Valla baya guzel duruyor benim de alasim gelmedi degil de korkuyorum kirilma durumundan. Umarim bir kaza yaşamazsiniz, hizla giderken mazallah kirildigini dusunuyorum da yok toparlayamam ben :krktm::krktm: Olmaz umarim hicbir sey de sorunsu kullanirsiniz, uzerinde ziplayin test amaciyla :D

@Auron Sanchez Hahahah sizler için kendimi feda edeceğim sanırım bu gidişte :) Sağlam bir kırma testi yapmadan da kullanmayacağım sanırım dediğiniz gibi :)

Yolda giderken kırılacağını zannetmiyorum. 200 euro verip aldığınız ürünlerden farkı markası. Malzeme kalitesi bir tık altındadır belki ama elinizde de kalmaz. Parayı alan zaten malzeme değil, genellikle markadır.
Ha, bu arada karbon zaten kırılabilir bir malzeme. En kalitelisini de alsanız zamanla yıpranmak veya çarpmak suretiyle kırılması mümkündür. Burada esas sormamız gereken soru; karbon gidona ihtiyacımız var mı? Eğer profesyonel değilsek zaten ufak tefek gram hesaplarıyla işimiz yok bence.. :rolleyes:kusura bakmayın konunun gidişatını, üzerime vazife olmadan, değiştirdim. Ancak, amatör olarak bisiklete binen birinin, bisikletinin ekipmanlarını karbonlaştırarak gram gram hesap yapması psikolojik bir tatminden ibaret gibi sanki :p

Bunların kırılma tehlikesi her zaman vardır, orjinal ürünler bile sprintte felan kırılabilir. gidon ve sele borusunu karbon kullanmak her zaman risktir birde replika kullanmak! Bana sorarsanız kullanırmıyım; evet, çok güzel duruyor çünkü benimde merak ve takip ettiğim bir gidondur kendisi. Fotoğraf varsa alırım bi dal. :D

Geri