Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Aliexpress

Screenshot_41.png

Haziran 23'te verdiğim küçük bir sipariş hala ulaşmamıştı. Bugün hazır aliexpressten hatırlatma maili almışken, dispute açtım. Parayı geri alıcaz :ckskc:

• Beğen
Tepkiler: Owlknife
Scudo
@Owlknife Kullandığınız kredi kartına online işlemlerde kullanmak için sanal kart tanımlıyorsunuz. Yani asıl kartınıza bağlı olan, ancak kartınızla aynı bilgilere (kart numarası, güvenlik kodu, kullanım süresi vs.) sahip olmayan, limitini anlık olarak belirleyip dilerseniz alışveriş sonrasında, dilerseniz 24 saat sonra otomatik olarak sıfırlayan, böylece ekstra para çekimlerinin önüne geçen ve gerçek kart bilgilerinizin sanal ortamda dolaşmasını önlemeye yarayan kart diyelim.

sanal kart mutlaka olusturun arkadaşlar . eskiden asıl kredi kartımla alısveriş yapıyordum. malesef dolandırılma olayına maruz kalınca öğrendim bu sanal kart olayını

• Beğen
Tepkiler: serpol79
Ben sanal kart olayını çözememiştim, kuveytürk hesap açmıştım kumbara niyetine:) tüm,internet alışverişlerimde o kartı kullanıyorum içine harcıyacağım kadar koyup internet alışverişlerinde onu kullanıyorum,hacklenirse hesabı kapatırım diye,işte nedense bazen bloke koyuyo iki alışverişten sonra hesaptaki bakiyenin bir kısmına ertesi gün açılıyor

Is bankasindan hesap acin. Istecep i yukleyin. Muhtesem bi uygulama. Sanal kart cikarin saniyesinde, istediginiz limiti belirleyin. Cok kullanisli.

İninal alıcam pazartesi kullanışlıdır değil mi başka tavsiyeniz var mı?

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kesinlikle öneririm inin al cüzdanında indir ordan fazladan kartta olusturabiliyosun

YA Bİ EL ATIN adama yazım cevap vermiyor acaba İngilizce'mi mi anlamadı?

http://www.imgim.com/alikonuşma.png

@.melih. almak istediğin ürünün adresini kopyala yapıştır ve altına göğüs ölçünle beraber ölçülerini yaz, "which size will be fit for me?" yaz gönder çok uzatma detaya girme onlarda google translate kullandıkları için anlamıyorlar :)

Aliexpress satıcılarının çoğu İngilizce özürlü,hep belli kalıp mesajları atıyorlar.Belki Should i buy X or XS size ? diye sorarsanız daha net anlar ama ortalama bir İngilizceyle anlamış olması gerekir.

@gkmn76 okulda gördüğüm ingilizce bu kadar götürüyor

http://www.imgim.com/alikonuşma2.png

@Owlknife sizce bana ne boy gelir sitede uyan xs ama onun boyuna 150 demişler kısa gelmesin?

Eldiven hariç kıyafet almadım ordan,bir şey dersem yanlış olur.Sizin İngilizcede çok sıkıntı yok,karşı taraf genelde İngilizce bilmiyor,bir de hemen cevap vermemeleri normal,yüzlerce ürün,soru,problem...Geç yanıtlayabilirler yani

@gkmn76 pencereyi kapatınca nereden takip edicem konuşmayı?

Ben uygulama kullanıyorum,mesaj gelince e-mail kutusuna ileti geliyor.Ama bu online bir konuşma sanırım,pencere kapanınca uçabilir herşey.Ben genelde mesaj atarım,ertesi gün yanıt gelir.

@gkmn76 tamam anladım ama aynı satıcıya 3. mesajım olcak adam lanet olsun satmıyorum demez inş

@.melih. Bu ininal kart ile yurtdışı alışverişlerde komisyon var mı? Varsa ne kadar ?

• Beğen
Tepkiler: Owlknife
Yurtdışından yıllık şu kadar sayıda ürün alma limiti diye birşey var mı ?
1 sene icinde vergi vermeden 10 ürün üstü sipariş eden var mı?

@Sekoo istediğin kadar ürün alabilirsin yıllık ürün limiti eskidendi, tek alışverişte 3taneyi geçmemelisin ama 3-4 tane geçirende oluyor ufak tefek şeyleri. Çok fazla ürün istersen bu ticari amaçlı getirttiğine dair yorumlanabilir ve buda gümrük memurlarının geçmiş ve gelecek siparişlerini incelemesinden tut vergi müfettişlerinin incelemesine kadar gidebilir. Dediğim şeyler ayda 100den fazla sipariş için geçerli tabi. Ayda 10tane falan çok rahat isteyebilirsin. Postacıyla aranı iyi tut :)

• Beğen
Tepkiler: Sekoo
Geri