Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Aliexpress

Her zaman yaptığım șekilde bugün bir șeyler sipariș edeyim dedim ama bankanız ödemeyi kabul etmiyor uyarısı alıyorum, nedeni ne olabilir acaba?

3-4 gün öncesine kadar böyle bir uyarı almadan rahatlıkla alıșveriș yapabiliyordum, acaba son 10 günde 17 tane ayrı ayrı küçük șey sipariși vermișim o yüzden mi banka bir șeylerden șüphelenip ödemeyi kapattı?

Bir de sram sx eagle aynakol sipariși verip ödemeyi yaptıktan sonra sipariși iptal etmiștim, ortalama kaç günde ücret tekrar bana gelir sizce arkadașlar?

Zincir sökme aparatı, zincir eki, sele, kablolar falan derken 15 tane koli kargoya verilmiș ve geliyor, umarım bir sıkıntı olmaz.
Aylık online alışveriş limitini geçiyor olabilirsin mobilden ayarlar bölümünden kontrol etmeni tavsiye ederim

Scudo
Bugün bir deneyeyim dedim, nasıl olduysa kabul etti ödemeyi. Çok ilginç aslında, muhtemelen bahsettiğiniz gibi bir limit vardır.
BXT karbon mtb düz maşa. Maliyeti 70 Dolar maşa+ 28 Dolar kargo+ 41 TL vergi oldu. Gelmesi baya uzun sürdü. Maşanın ağırlığını 569 gram olarak ölçtüm. 9-10 santim kadar borusu kısalacak. Bir miktar daha hafifleyecektir. Sokma mil ve maşa yatağı da beraberinde geldi. Maşada bir kusur bulamadım. Sokma mili takabilmek için ön jant göbeğindeki QR aparatların çıkması gerektiğinden kendim monte edemiyorum. Kapanmanın bitmesini bekleyeceğim mecburen.

263240 dosyayı görüntüle263241 dosyayı görüntüle
Zamanında manitou havalı mașaya çok niyetlendim ama cesaret edemedim. Özellikle 2 ata yakın kargo süreleri konușuluyordu, neden acaba 2 ay sürer ki bir ürünün gelmesi? Anlam veremedim doğrusu. 🙃

Arkadaşlar, yakın zamanda jant / kadro sipariş eden, tarafına ulaşan var mı? Varsa vergi ne kadar tuttu? Şimdi ödeme esnasında vergi ödeme açılmış ancak sürecin işleyişi ha kkında bilgi verebilecek, yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.. Keyifli forumlar..

Bir önceki sayfada paylaşmıştım oraya bakabilir siniz. #2.274 @SerdarCYCoo2Bursa

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa
Nasıl, memnun musunuz jantlardan? Gözünüze çarpan bir olumsuzluk oldu mu?
Tam manasıyla test etmedim, bayramın 1. Günü bi 60 km civarı sürüş yaptım ama ilk izlenimler gayet güzel, biraz kullanmam gerekiyor suanlik bir sıkıntı yok 👍

Bir önceki sayfada paylaşmıştım oraya bakabilir siniz. #2.274 @SerdarCYCoo2Bursa

Yavuz bey, kusura bakmayın, böyle bir içerikten haberim olmadı, benim hatam 🤩 ürün gayet güzel, harika hatta.. Ben de karbon 40/50 mm jant derinliği olan, 28/30 mm yüzey genişliğine sahip lastikle kullanılabilir, tubless ve disk fren uyumlu, clincer jant seti alacağım.. Daha önce 2 adet farklı ama yakın zamanlarda sele borusu siparişim oldu, birine 48 TL vergi öderken diğerine kargo + vergi bile ödemedim.. Şimdi jant ve kadro sipariş inde de böyle bir sürprize kalbim dayanır mı bilmiyorum 😅 jant göbeği de lazım tabi ve jant teli 😒 önerilerinize ya da uyarılara açığım arkadaşlar.. Siz set almışsınız galiba? Ben göbek koozer düşünüyorum... Teller farketmez ama jant ve lastik cebi üzecek biraz..

• Beğen
Tepkiler: yavuzkosar
Yavuz bey, kusura bakmayın, böyle bir içerikten haberim olmadı, benim hatam 🤩 ürün gayet güzel, harika hatta.. Ben de karbon 40/50 mm jant derinliği olan, 28/30 mm yüzey genişliğine sahip lastikle kullanılabilir, tubless ve disk fren uyumlu, clincer jant seti alacağım.. Daha önce 2 adet farklı ama yakın zamanlarda sele borusu siparişim oldu, birine 48 TL vergi öderken diğerine kargo + vergi bile ödemedim.. Şimdi jant ve kadro sipariş inde de böyle bir sürprize kalbim dayanır mı bilmiyorum 😅 jant göbeği de lazım tabi ve jant teli 😒 önerilerinize ya da uyarılara açığım arkadaşlar.. Siz set almışsınız galiba? Ben göbek koozer düşünüyorum... Teller farketmez ama jant ve lastik cebi üzecek biraz..
Disk yada jant frenli yada dilediğiniz göbek türünde sipariş verebiliyorsunuz, link olarak da konunun devamında paylaşmıştım, dilerseniz sipariş verebilirsiniz, ben set olarak aldım, campagnolo uyumlu göbek ve campagnolo uyumlu fren papucu ve seramik rulmanli sipariş verdim, ortalama 20 gün civarında geldi, vergileri vs zaten bahsettim, detayları yazıyor, dolar gitgide yükseliyor durumunuz varsa bence ertelemeden alın derim :harika:
Bu arada hangi bisiklet ile kullanmayı hedefliyorsunuz bilmiyorum ama bana soracak olursanız 38mm profilden daha yüksek profiller hiç tecrübesi olmayan kullanıcı için tehlikeli olabilir görüşündeyim.

Disk yada jant frenli yada dilediğiniz göbek türünde sipariş verebiliyorsunuz, link olarak da konunun devamında paylaşmıştım, dilerseniz sipariş verebilirsiniz, ben set olarak aldım, campagnolo uyumlu göbek ve campagnolo uyumlu fren papucu ve seramik rulmanli sipariş verdim, ortalama 20 gün civarında geldi, vergileri vs zaten bahsettim, detayları yazıyor, dolar gitgide yükseliyor durumunuz varsa bence ertelemeden alın derim :harika:
Bu arada hangi bisiklet ile kullanmayı hedefliyorsunuz bilmiyorum ama bana soracak olursanız 38mm profilden daha yüksek profiller hiç tecrübesi olmayan kullanıcı için tehlikeli olabilir görüşündeyim.
Vakit ayırıp yanıtladığınız için çok teşekkürler.. Hali hazırda cyclocross bisikletim var.. Yol yarış bisikleti kullanmayı düşünmüyorum.. Cyclcros ya da gravel karbon kadro ile ama diğer kompenentlerle yol yarışa da yaklaştırabildiğim kadar yaklaştırmak istiyorum.. Agresif, uzun ve hızlı sürüşleri seviyorum ve %90 asfalt yolda bisiklet kullanıyorum.. Yokuşları da kullanıyorum.. Ancak 185 cm boyum ve 92 kilodayım.. Fakat kadro olarak 2 tarzdan vazgeçmem.. 1-1,5 yıl kondisyon yapıp, amatör ve yarı pro yarışlara girmek istiyorum.. Kadroda sram force 22 li vites grubunu kullanacağım.. Dolar konuuu da söylediğiniz giii, maalesef 😅 hatta dolar yükseliyor ama aslında Türk lirası değer kaybediyor.. 1 ay içinde göbek ve jantı almış olurum.. Desteğiniz için çok teşekkür ederim tekrar..

Vakit ayırıp yanıtladığınız için çok teşekkürler.. Hali hazırda cyclocross bisikletim var.. Yol yarış bisikleti kullanmayı düşünmüyorum.. Cyclcros ya da gravel karbon kadro ile ama diğer kompenentlerle yol yarışa da yaklaştırabildiğim kadar yaklaştırmak istiyorum.. Agresif, uzun ve hızlı sürüşleri seviyorum ve %90 asfalt yolda bisiklet kullanıyorum.. Yokuşları da kullanıyorum.. Ancak 185 cm boyum ve 92 kilodayım.. Fakat kadro olarak 2 tarzdan vazgeçmem.. 1-1,5 yıl kondisyon yapıp, amatör ve yarı pro yarışlara girmek istiyorum.. Kadroda sram force 22 li vites grubunu kullanacağım.. Dolar konuuu da söylediğiniz giii, maalesef 😅 hatta dolar yükseliyor ama aslında Türk lirası değer kaybediyor.. 1 ay içinde göbek ve jantı almış olurum.. Desteğiniz için çok teşekkür ederim tekrar..
Rica ederim, yolunuz ve bahtınız açık olsun 🤞 👍

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa
Eskiden (dolar düşükken) bir yıl boyunca alacağım ürünleri Aliexpress'te biriktirir 11.11'de (Çin yeni yılı ve indirim zamanı) toplu olarak sipariş verirdim. 1 Cent tutan ürüne bile kargo ödemiyorduk. Şimdi Çinliler de bizim gümrük vergisi olayına tepki almış basmışlar kargo ücretini. 1 dolarlık ürüne 20 dolar kargo çeken mi dersin. Ücretsiz kargo diye aratınca 10 liralık ürünü kargo ücretsiz diye 50 lira yazan mı dersin. Üstüne bir de mis gibi sayısız vergi. Uzun lafın kısası ben Aliexpress sevdamı sonlandırdım. Alanlara hayırlı olsun diyorum :)

Screenshot_2021-05-20-16-37-04-630.jpeg
Press fit göbeği söküp takmak için ortadaki ürüne ihtiyacım vardı. Türkiye'de bulduğum en uygun fiyat 500 lira idi. 17 lira da toplam vergi çıkmış. 417 TL'ye yanında zincir ölçme ve sökme pensesini de almış oldum. 12 günde gelmesi de iyi oldu.

Ancak bir önceki mesajdaki kargo yorumuna katılıyorum. 226 liralık ürünlere 174 lira kargo ödedim. Ücretsiz kargo diye satılan ürünlerin fiyatlarına da, kargo ücreti eklenmiş oluyor zaten.

Hülasa bazı ürünlerde eskisi kadar olmasa da Aliexpress hâlâ avantajlı.

Geçen haftadan beri "Lojistik yığılma nedeniyle, parseliniz 9 gün gecikecek." yazıyor kargo takibimde.

Siparişi verdim ve ertesi gün aldığım ürün kargoya teslim edildi ve yazan bu.

Aynı durumu yaşayan var mi, muhtemelen çok fazla bir yoğunluk var Aliexpress ve kargolarda.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Daha önce sipariși verdiğim ama yola çıkmadan iptal ettiğim aynakolun ücreti 18-19 gün olmasına rağmen hesabıma yatmadı, sizce ne yapmalıyım arkadașlar? Satıcı sipariș iptalini onaylamıștı zaten, hatta sordum o da aliexpress birkaç gün içerisinde ücret iadesini hesabınıza yatıracak dedi ama henüz bir gelișme yok.

Bu arada geçenler ilk defa bir sipariș sorunu yașadım, zincir sökme aparatım yoldan döndü. Satıcı sipariș iptal edilmeden durduk yere bana kupon gönderince biraz șüphelenmiștim. Daha sonra sistemde hata var falan dedi, kargonun tekrar adresime gönderilmesi için küçük bir mebla daha ödedim ve eskisinden daha hızlı bir kargoyla ürünü tekrar gönderdi ki bu ay sonunda gelecek galiba adresime.

Son olarak sram sx eagle aynakol yolda, bu ayın sonunda elimde olmasını bekliyorum. :)
Eskiden (dolar düşükken) bir yıl boyunca alacağım ürünleri Aliexpress'te biriktirir 11.11'de (Çin yeni yılı ve indirim zamanı) toplu olarak sipariş verirdim. 1 Cent tutan ürüne bile kargo ödemiyorduk. Şimdi Çinliler de bizim gümrük vergisi olayına tepki almış basmışlar kargo ücretini. 1 dolarlık ürüne 20 dolar kargo çeken mi dersin. Ücretsiz kargo diye aratınca 10 liralık ürünü kargo ücretsiz diye 50 lira yazan mı dersin. Üstüne bir de mis gibi sayısız vergi. Uzun lafın kısası ben Aliexpress sevdamı sonlandırdım. Alanlara hayırlı olsun diyorum :)
Bizim ülkemize 170₺ kargo parası isteyen satıcı aynı ürünü ab ülkelerine ücretsiz kargoyla gönderiyor. 🙃 Az değiller, fırsatını bulunca hiç affetmiyorlar. 🙃

Gönderim yerel dağıtım merkezinde görünüyor aliexpresin kendi takip sisteminde ama pttden takip edilemiyor. Önceden track17 den baktığımda yeni bir takip numarasının verildiğini görüyordum ve o numara ile pttden sorgulayabiliyordum. Şimdi olmuyor. Bir değişiklik mi var acaba?
Takip numaram LP ile başlıyor

Gönderim yerel dağıtım merkezinde görünüyor aliexpresin kendi takip sisteminde ama pttden tayada başka yerden takip edilemiyor. Önceden track17 den baktığımda yeni bir takip umarasının verildiğini görüyordum ve o numara ile pttden sorgulayabiliyordum. Şimdi olmuyor. Bir değişiklik mi var acaba?
Takip numaram LP ile başlıyor
Takip numaranı yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.

Benzer durum bende de var :)
Bana da balık tutmayı (nereden bulabileceğimi:) söylerseniz çok sevinirim sonraki siparişlerde de halledeyim kendim:)

Mesaj kutunuz dolu o_O

LP00446734978342
Dün saat 12 de varış ülkesine ulaşmış ama takipsiz kargo galiba nereden aratsam PTT takibini bulamadım 1,5 haftaya kadar süpriz bir şekilde gelebilir.
(link)
(link)
(link)
Benzer durum bende de var :)
Bana da balık tutmayı (nereden bulabileceğimi:) söylerseniz çok sevinirim sonraki siparişlerde de halledeyim kendim:)

Teşekkürler. PTT nin pek grurlu dağıtıcısının bizim bu tarafa pek uğramadığını düşünürsek. Ve şubeye gitsem de takip numarasının olmamasını da hesaba katarsak muhtemelen kargom geri gidecek çine. Halbuki alışverişten pek bir memnundum :)

Edit: Şimdi Araskargodan dağıtıma çıkan bir kargom olduğuna dair mesaj aldım. o_O

Geri