Alkolü yeteri kadar iyi biliyor muyuz? Buyrun gelin içeri...

Tepki
2
İsim
Muhammed İbrahim
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
İmamla ilgili karikatür için demiştim ben.İmam da islami bir değerdir ve alaya alınması hoş değil.

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
@Ahmet AKÇA Hocam sakin olun, forum burası, fikir alışverişi yapıyoruz. Her nasıl evde bira üretenler konusunda bira içmek kötüdür yazabilirse bir arkadaş, burda da aynı şekilde içebilir yazar. Fikir alışverişi yeri burası. Ciddiyetsizlikle ne alakası var anlamış değilim. Herkes anlatmak istediğini istediği şekilde anlatabilir. Ben espirili şekilde yazarım, o bilimsel yazar, şu o şekil yazar.

@Flying Dutchman
Hocam imamın ne kutsallığı var :D :D İmam islami bir değer değildir malesef. Ayrıca imam içemez mi de alaya alınması hoş değil dediniz? Ekstra bir kutsallığı yoktur kitapta imamların. Kanımca maaş almaktan başka bir işi de yoktur :D :D

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Yazık cenazeniz ortada kalacak o zaman:ckkmk::ckkmk::ckkmk:

tamayaytam

Üye
Tepki
41
Bisiklet
Salcano
Ayrıca ölünce ceenneme de gideceğim. Haram etme özgürlüğü diye bir şey var.

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.597
İsim
Ahmet
Ben de yazmak isterdim ancak evde bira yapan var mı konusunda alkol hakkında yazdığım gayet normal ve nazik bir yazı (özendirmek falan yok) silindiği gibi başlığa yazmam da engellenmiş. Kim yaptı bilmiyoruz, neden engel oldu onu da bilmiyoruz.
Engel sebebi ve kimin yaptığı söylenmeli.

Çünkü kişisel egolara göre mantığa dayanmayan kişisel ayrım ile yapılan yasaklar insanı üzüyor.

Umarım şimdi bir yönetici gelip "köpek, leşe üşüşmüşsün" vb terbiyesizce bir ileti yazmaz ki yazılmamış şeyler değil.
Ha pardon, kendi söylediği gibi "onlara küfür etmek de serbest, onlara her şey serbest".

Yazıklar olsun!

Tavariş

Üye
Tepki
128
İsim
Mehmet Z.
Bisiklet
Carraro
@Ahmet AKÇA

Cıvık lafını aynen size iade ederim ! Bu konuyu açan ben değilim.Burası da bir bisiklet forumu.Burada bir tez ortaya atılırsa,karşısına antitez çıkar.Tartışan kişiler şayet demokrasi,hoşgörü,vb. kavramlardan nasi-
bini almışlarsa bir senteze bağlanıp olay sonuca ulaşır.Aksi halde,böyle çamura yatıp;yahu ben ne güzel bilimsel argümanlar getirdim,niye bana itiraz ediyorsun denir.

Ahmet AKÇA

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Sedona
@tamayaytam
@Tavariş

Bu cümle size ait,nedenini söyleyin,eğer 'hayvanlarda doğada alkolü arayıp bulup içiyor' diyecekseniz,ben insanları hayvanlarla bir tutmuyorum.Yazdıklarımın kapsamına girmenize sebep olan cümle yukarıdadır,bilginize.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.750
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kişisel tercihlere saygılı olmayı,toplum ve birey anlamında yaşamlarımızın seçimlerden oluştuğunu ve herşey den daha özel olduğunu unutmayalım.
Yaşama hakkı en kutsal haktır ve özgürce tercihler yapılır.
Gene bir deja-vu hali olmuş.
Yandaş ve karşıtlık üzerine yarılmalar oldukça, konu ufuk açıcı olmaktan çıkıp ego savaşlarına dönüyor.
Keşke havalar daha iyi olsada klavye başında didişeceğimize pedallasak...:cool:
Tırmanıp bir zirveye varacağız,bir bakmışız ki bir arpa boyu yol gitmemişiz ve konu kapatılmış....

Ahmet Bag

Daimi Üye
Tepki
489
İsim
ahmet
Bisiklet
Scott
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Din'de her peygamber aslında aynı zamanda İmamdır , araştırmadan sallamışsınız, ha İmam para almaz burada çok haklısınız, işte o imam ile asıl olan İmam arasındaki farklardan biriside budur... cami de her namaz kıldıran da İmam değildir zaten .....
@Ahmet Bilge Kaan AKIN, hangi kitap merak ettim, paylaşın lütfen.

Tavariş

Üye
Tepki
128
İsim
Mehmet Z.
Bisiklet
Carraro
[QUOTE ben insanları hayvanlarla bir tutmuyorum.
Ahmet Akça

Muhterem,Yaradan nezdinde yaradılanın bir üstünlüğü yoktur.Tüm canlılar kendince işe yarar,bir görevi vardır.Ama sadece insan kalp kırar.Bu nedenle,ben pek çok açıdan hayvanları insanlardan üstün tutarım.

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
Ya ben alkolün mikrop öldürücü özelliğinden dolayı içilince sindirim sistemi boyunca mikropları öldürdüğünü duydum, yani alkol alırsan hasta olmuyormuşsun. o yüzden içiyorum.yoksa haram günah biliyorum.

Ahmet AKÇA

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Sedona
@cazci

Size aşırı derece katılıyorum tamda şuan hissettiğim şeyleri yazmışsınız,konuyu açmadan önce işin buraya geleceğini tahmin etmedim.Yalnızca bazı şeylere mercek tutmaktı amacım,bu konu hakkında ''içki içmek zararlıdır,içmeyin'' deyip baştan savmadım.Kimseye dayatma da yapmadım.Söylediklerim yalnızca insanlara bazı şeyleri yakın planda gösterebilmekti.

@rknsycck Peki birşey soruyorum,o etil alkol zararlıları öldürüyorda,faydalı bakteri rahat mı bırakıyor?
Bağırsak vücutta en önemli organlardandır,hatta insanın sağlığının bel kemiklerindendir bağırsaklar.Bağırsak sağlığını artırmak için özellikle turşu ve gerçek yoğurt yemenizi tavsiye ederim.Bunlar faydalı bakterileri yani b ve k vitamini üreten bakterileri korurken,zararlı parazit özelliktekileride öldürür.Böylelikle direnciniz artar.Bir tavsiye daha şeker ise o zararlı bakterileri besleyerek,sayılarının artmasına neden olur.:)

• Beğen
Tepkiler: CyclistAntalya

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
607
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@anzolot
Abicim,

Forum da TROLL işini çok güzel yapan arkadaşlar var. Herkes kendi bildiği bilgiyi paylaşsa sallamasa, doğru düzgün kullanılsa forum işe yarar.

Fakat, çok güzel yazılar yazıp arada kaybolan insanlar görüyorum şahsen..

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
Abiler (bu arada yaş 32) içki içme - içmeme ve değişik polemiklere dönmüş tartışmalarınızı size bırakarak bir soru sormak istiyorum.
Karaciğerin alkolü parçalamak için çok çalıştığı ve sonuçta da yağlanmaya başladığı söylenmiş. Kurgu da tek kafamı karıştıran nokta bu oldu yağlanma olayı vücuttaki fazla enerji kaynağı maddelerin (karbonhidrat yağ ve protein) depolanmak için karaciğer tarafından dönüştürülmesi olayı değil mi? Çok çalışma ve yüksek enerji harcamayla yağ üretimi arasındaki ilişkiyi merak ettim. Hemen tüm mesajları okudum bilgili arkadaşlar olduğunu gördüğüm için samimi olarak öğrenmek niyetiyle sordum.
Sevgi ve saygıyla kalın.

Ahmet AKÇA

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Sedona
@mhtozel güzel bir yeri farketmişsiniz mehmet bey,açıkcası söylenecek çok şey vardı elimden geldiğince yazmaya çalıştım.Bunu yaparkende anlam kopukluğu oluşmamasına dikkat ettim.Fakat o kısımdaki hatayı farkedememiştim ve aynı zamanda kafamda çok düşünce vardı;şu şu yazılacak şuralar gereksiz vs vs..
Karaciğerde alkole bağlı yağ depolanmasının sebebi alkolün karaciğerin yağ metabolizmasını bozmasından ötürüdür.Ama bu sırada alkolü vücuttan atılabilecek hale getirmek içinde normale oranla daha fazla enerji harcar.Iki olay aynı maddenin etkileri fakat birbiriyle direk alakası yok.

• Beğen
Tepkiler: mhtozel