Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Amoeba Scud

Bülent Gökmen

Forum Demirbaşı
Tepki
145
Bisiklet
Cannondale
Daha önceden Trek6500SLR kullanıyordum ve yine Zirkonyum madenli 8000 serisine geçmeyi düşünüyordum. Ancak bu plan 2 durumdan ötürü iptal oldu. 1.si ciddi bir kazayı atlatmış olmam 2.si ise kadro ağırlığı ve geometrisi. Piyasayı fiyat performans baş şart olmak üzere ciddi ciddi taradım. Hemde kazadan sonraki morluklara rağmen :) Bilindik tüm kaliteli markaların kadrolarını ve yapılarını 350-400 usd yi geçmemek üzere taradım. Pek çok sitede kullananların fikirlerini de hesaba katarak Amoeba Scud aldım. İnanın eski bisikletime rağmen daha performanslı olduğunu söyleyebilirim. Elbette full LX ve Rock shox haliyle. Şu an sebebini anlayamadığım bir şey var. Eskisine nazaran daha seri bir şekilde hızlanabiliyorum (ama 44lük Hollowtech yerine 48 lik bir aynakol ilerde alacağım)ve tırmanışlarda kadro artık şaha kalkmıyor. İlerde resimleri yayınlayacağım fakat benim gibi toplayıp kullanan varsa düşüncelerini bilmek isterim...

Scudo
Evet Scud kadro harika.teknik kapasitesi vede şehiriçi kullanımı çok rahat bir kadro.Kron xaos kullanıyorum ama düşündüğüm kadrolardan biri.Denizlide tanıdık bir subay abimiz Ankaradan Amoeba scud aldı lx set alıp döşetmiş harika olmuş.çok derli toplu bir kadrosu var.

bu amoeba scod kadro bulabilirmiyiz acaba bilgisi olan yassın...sıfır tabiki

son gezimde, resim de görüldüğü gibi vidalardan biri kırıldı. düşmedim, aslında çok fazla yüklenmedimde :(

şimdi bu vidadan ve vidanın bağlandığı yuvarlak milden nerede bulabilirim? bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim...

Amoeba ürünlerini Aslı Bisiklet getiriyor. Onlara bir müracaat etsen? Belki üretim hatasıdır, bir değişim yaparlar.
Zaten o uzun vidadan bulunur da yuvarlak olanı çok zor...

furç takımının çektirme vidaları uyabilir,ama denemek lazım belki daha kalın gelebilir
tam emin değilim

• Beğen
Tepkiler: boreas
@İdris ACA

idris kardeşim vidayı halletsek bile önemli olan vidanın takıldığı yuvarlak dönen mil :( işte onun için şimdi aslıya mail attım. umarım bulunur milden :( yada nerden bulacam bilmiyorum aksi taktirde sele borusu yalan olcak

bence aslibisiklete veya en yakın ameoba yetkili servisine müracat ed
eminimki bu firma seni magdur edmeyip mutlaka senın bu olaya
hassasiyetle yaklaşıp yardımcı olurlar

@Kenan Yavuz

sağoalsın müracaat ettim umarım yardımcı olurlar.

Kendisine MSN den de söyledim (dinlemedi)

Kullanılacak durumda değil
En iyisi Tornacıya gidip

yuvarlak parçayı makinaya bağlatıp
aynı uzunlukta sanayiden bir boy büyük vida bulup
yuvarlak küçük parçaya ona göre diş açtırtmak...

istanbuldan gelecek ufacık parça ile aynı hesaba gelir bence...

tabi bu parçanın garanti dahilinde olduğunu pek sanmıyorum!
çok fena sıkılmış anlaşılan...

İnşallah bir an evvel halledersin ;)

• Beğen
Tepkiler: sadana ve boreas
aslibisiklet e attığım resimli ayrıntılı maile olumlu olumsuz bir cevap gelmedi. benim yaşadığım ufak bir problem. daha büyük bir sorunla karşılaşşsak yine umrunda olmaz hiçbir müşteri!...
sorunu tornacıda hallettim.

Scud modelinde 21" kadro var mı?

galiba 20" olan model var ve sıfır bulunabiliyor sanırım...

Arkadaşlar Daha önceden Trek 6500SLR kullanıyordum ama inanın 1 yıl oluyor hala performansından oldukça memnunum. Ben Bakırköy Metin bisikletten temin etmiştim, hatta bu hafta bir arkadaşım da alacak. Diğer kadrolara nazaran kadro+furş+direksiyon takımı+sele borusu ve sele de verilmesi en önemli artısı. Tabi üzerini en az full Deore LX yaparsanız oldukça verim alabilirsiniz.

İki arkadaş 2 şer tane AMOEBA SCUD bisiklet aldık .

Şunları bir değerlendirin sizce nasıl aletler.

Bu arada tekerlekleri IRC Advantage Pro lar ile değiştirdik. Daha çok şehir içi kullanacağız alışana kadar.

Marka Ameoba
Model Scud
Kategori XC & Tur
Kadro 7005 Alüminyum
Amortisör Suntour Axon D-RL, gidondan kumanda, Kilitli
Arka Suspansiyon -
Jantlar Alex ACE - 19 32 Delik
Tekerlek Göbekleri Shimano Alivio
Jant Telleri 262 Siyah TW
Lastikler Schwalbe litle Albert
Ayna Kol Shimano Alivio
Zincir Shimano HG - 50
Kaset Shimano Alivio
Orta Mil Shimano UN-26
Ön Arttırıcı Shimano Alivio
Arka Arttırıcı Shimano Alivio
Vites Kolları Shimano Alivio
Gidon Amoeba Scud
Gidon Boğazı Amoeba Scud
Çatal Yatağı Amoeba Scud
Frenler Shimano Alivio
Fren Kolları Shimano Alivio
Sele Amoeba Scud
Sele Borusu Amoeba Scud
Renkler Petrol Yeşili

• Beğen
Tepkiler: sener35
bizde gçen hafta bir tane scud ve hussat aldık ve çok mummunuz iyi yapmışssın kardeşim

2 arkadaş 2şer tane aldını?? yani 2X2=4

ekmek fiyatına mı düşürdüler bu bisikletleri :D :D :D

Geri