Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Amoeba Scud

sedona keske daha güzel bir renkte olsaydı o zaman bu kadar dusunmzdim. dual kotrol ve gidondan kilitlemeli amortisör ayrıca 9 lu full deore sisitemmm...

nicin boyle sacma bir rengi secmişler ya.

olmazsa scud a full deore dual kontrolle modifiyeletip alcam

Scudo
amoeba scud kullanıcısıyım

Kadro olarak aldım. xt malzemeler ile topladım.
sıkıntım şu yönde hızlandığım zaman pedal atmayı bırakınca bisikletten çok az bir metal titreme sesi geliyor.
şunları yaptım.
aynakolu söküp temizleyip taktım,
cant setimi söktüm tekraradan toplayıp cant ayarını yaptırdım.
zinciri yeniledim (kmc x9)
ama sesin nereden geldiğini çözemedim.

ne olabilir.

Merhabalar kadronun ust borusundan gecen vites tellerının fazla gevsek kalmasından dolayı olabilir bakmanızda yarar var
kolay gelsıin

Sedona'nın üzerindekiler daha kalite ancak kadro takımı Scud'a göre zayıf kalıyor. Biraz pahalıya mal oldu ancak ben Amoeba Scud kadro üzerine (sele,sele borusu,gidon ve gidon boğazı Amoeba Scud carbon) Deore LX komponet ve Mavic jant takımı dizdim (toplam olarak 1350YTL.), 15'' kadrosu ile 10,5 Kg. civarında hafif yapıda, gayet atak ve dirençli bir bisikletim oldu. Şahsen arkadaşlara toplama bisiklet öneriyorum, bisiklet alıp beğenmediğin parçaları değiştirmek maliyeti daha da arttırır.....

Çok güzel olmuş diyeceğim ancak o kadar kalite kadroya o komponet hafif kalır, komponetini yükselteceğim diyeceksin al sana ek masraf,satabileceksen önce Alivioyu satacaksın, sonra da daha üst bir komponet takım, yanında karbon sele vb. derken en az 750-800 YTL. masraf edeceksin, inan benim yaptığım toplam masrafı 250-300 YTL. geçeceksin.....

@ertekincan

Bahsettiğiniz kompenantları bile almı olsa onunda sonu yok. Bu işin sonu yok. :) en iyi bisiklet sahip olduğun bisiklettir.

@ertekincan

Konunun tarihine bakarsan biraz geride kalmış gözüküyor. Zaten dikkat edersen, arkadaş Amoeba scud siparişi verdim diye yazmış. Yani artık bisiklet alınmış tekrar yorum yazmaya gerek yok diye düşünüyorum. Yinede emeğe saygı teşekkürler.

bisiklet amoeba scud alınmamış, o yorumu yapan farklı kullancı. zaten konunuyu açan arkadaşın bisikletim bölümüne bakınca sedona diye görebilirsin.

bence sedona 761 doğru karar, yaklaşık aynı fiyatı verip, 200ytl fiyat farkı olan seti almak, hele ki kadroların rengi dışında sorun yokken biraz anlamsız olurdu. tabi görüntüye önem veren ve parası üst limiti bu olan scud da alabilir. kendi bisikletim diye söylemiyorum 761 gerçekten çirkin:D.

bence görünüşü ve kadrosunun boyası çok güzel ve kaliteli bisiklet. bir de en azından deore sistem olsa diyor insan ama o kadar kusur hoca kızında bile olur ne diyelim. kazasızca mutlı mesut kullanın arkadaşlar, foto ekleyin foto bölümüne daha yakından görelim.

@Mithrelios

Muhakkak söylediklerine katılmakla beraber, bu kadroyu isteyip illaki Deore, XT vs. kompenant isteyen arkadaşlar kadroyu satın alıp bahse konu kompenantlar ile bisikleti toplayabilirler. Benim burada gördüğüm, bu şekilde yapan bazı arkadaşlar var. Hakan Yazman abi mesela Amoeba Scud'un scandium kadrosunu kullanıyor ki o zaten çok harika

öncelikle hayırlı olsun çok iyi bisiklet ve saglam kaliteli fiyatda çok ucuz memnun kalıcaksınız.

bence tam bisiklet alma kadro al istediğin parçaları diz

Merhaba arkadaşlar boş yere başlık açmak istemedim; peki 18" Hussar' ın (acera standart donanımla) tam ağırlığını bilen var mı? Teşekkürler..!

@ramizares5

Amoeba Scud:12,5 kg
Amoeba Hussar:13,8 kg
Eğer yeni bisiklet almayı düşünüyorsan Sedona Sd 761 12,3 kg(850 YTL)

@Semih Temiz

Semih hussar ın 13,8 kg olduğundan emin misin? 18" kadro ve acera donanımlı modeli soruyorum; bana biraz daha fazladır gibi geliyoır çünkü kadro 2 kg dan fazla! Ama inşallah dediğin gibidir! Teşekkürler...

@Dare_deviL

Evet eminim, Amoeba ve Sedona zaten hafifliğe çok önem veren markalar.Her iki bisiklet de Taiwan malı olduğu için aralarında biraz da rekabet var sanırım. Daha önceki mesajımda belirttiğim gibi Sedona sınıfının en hafifi.(12,3 kg) Sedona Sd 761 ile aynı fiyata sahip olup da daha hafif olan bisiklet yok. Varsa bilen arkadaşlar lütfen bildirsinler. Hussarın ağırlığı ile ilgili bir diğer mesaj ise forumda var. Hussar kaç kilo başlığı adı altındaki yazıyı okuyabilirsin.
İY PEDALLER

Geri