Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Amoeba Scud

sedona 761 icin verilen 12.3 kg 16inc kadro mu? 18 inç mi? çünkü bende standart donanım 761 var ve 12.3 den agır gibi geliyor bana

Scudo
sedonayı aldım millet. dogru kararmış tabii benim icin. herkese fikirlerin paylaştıkları icin tesekkur ediyorum

@Semih Temiz

Saol Semih, o başlığa bakmıştım bayağı önceden ama unutmuşum! Belki de tam kesin bi bilgi vermediklerindendir; çok emin olmadıkları bi dijital terazide tartmışlar ve donanım ile kadro boyu belirtilmemiş o yüzden tekrar sordum! 761 konusunda sana tamamen katılıyorum; 12,3 kg olması normal çünkü 1500 gr 6066 kadro, full deore mekanik aksam, vitra gidon-boğaz grubu ve selle italia selesi var! Fiyatı da mükemmel bence! Ben şu an Hussar almayı ve daha sonra kadroyu 761 le değiştirmeyi düşünüyorum zaten! :D Yalnız ufak bir detay; karıştırmış olabilirsin ama Sedona Taiwan değil Türk Malı! Kadrosu Taiwan da üretiliyor ama montajı Türkiye' de Aslı bisiklette yapıldığı için Made in Turkey! Amoeba ise dediğin gibi tamamen Taiwan malı. Teşekkürler...

@kabuscobar

Muhtemelen 16" in ağırlığıdır, çünkü tüm firmaların belirttiği kadro ağırlığı en küçük ölçü için geçerli oluyor! Ama sen el-göz kararı o farkı hissedemezsin sanırım; ki 16 ile 18" arasında 200 gr fark yoktur! 12,3 diil de 12,5 olsun yani en fazla!

• Beğen
Tepkiler: kabuscobar
@Dare_deviL

Sedona nın Türkiye de Aslı bisiklet tarafından üretildiğini biliyorum ancak ben o bisiklete Taiwan malı demekle Taiwan kökenli olduğunu anlatmak istsedim. Örneğin Mercedes Benz kamyonlar Aksaray da üretildiği için biz bu kamyonlara Türk malı diyemeyiz. Sonuçta Mercedes Benz ler Alman kökenli.

@Semih Temiz

Ya anladım, o yüzden de karıştırmış veya başka bi sebeple söylemiş olabilirsin dedim! Yani aralarındaki rekabet demişsin ya, bence varsa da bu yüzden değildir! Verdiğin örnekte de haklısın; sonuçta Mercedes' in alman malı olduğunu herkes bilir! Ama burdaki bi fabrikada etiketlenince de türk malı oluyor işte! :confused: Bu bi çok şeyde böyle, yoksa Türkiye kaç tane bisiklet parçasını kendi üretiyor veya buna benzer bir sürü şey! Ama olmasa da bi çok şeyde Türk malı yazıyor, bence de ilginç! Saygılar...

Bisiklete "made in" yazmak oldukça zor. Shimanoların bir kısmı Sİngapur bir kısmı Japonyadan geliyor. Bazı parçalar Tayvan, bazı ürünler Tayvandan geldiği halde onun bazı parçaları Çinden gelebiliyor. Bu bütün markalar için geçerli. Amerikada üretilen Fox maşaların bile magnezyum bacakları Tayvanda yapılıyor, ince montaj başka yerde yapılıyor (muhtemel amerikada).

Sedona, kadrolar ve kalite kontrolü Tayvanda yapılıyor. Suntour tayvanda yapılıyor. Alex jant da öyle. Bazı shimano japonyadan geliyor. Lastikler alman markası ancak başka yerde üretim. Biraz karışık. Şu tanım mantıklı, Sedona ithal parçalardan oluşan bir Türk markasıdır.

Bu durum Sedona'ya özgü değil. Hemen her markanın bir çok modeli Tayvanda montaj ve üretim yapılıyor, hatta bazı modeller Çinde yapılıyor. Bir çok firma üst modellerini kendi ülkesinde üretiyor. Ama bunlar kısıtlı sayıda.

@gurol

örnek olarak bazı cannondale marka bisikletler amerikada üretiliyor ve kadronun üzerinede özellikle "handmade in usa" yazıyor

• Beğen
Tepkiler: Kamil Yıldız
arkadaşlar amoeba scud'un (17'') üst boru uzunluğunu bilen varmı yada kullanan biri ölçüp yazabilirmi?

@Dare_deviL

tesekkurler. bu agırlıga ekstra donanımıda eklersek aydınlatma, takım taklavat vs. bana hafif gelmiyor olması cok normal demekki

@Semih Temiz

Aslında konuyu dağıtmak istemem fakat Amoeba ve Sedona arasında rekabet olması pek söz konusu değil. İkisi de Türkiye'de aynı firma tarafından pazarlanıyor ;)

@Kenan Yavuz

Bende scud alıcam işallah 2 aya =) burdaki paylaşımlar için saolun ama ben asıl ben Kenan Yavuz'un imzasını çok beendim onu sölemek istiyorum=)Ama scud ta artık bende takıntı haline geldi almadan rahat edemicem=)

• Beğen
Tepkiler: yvzbikes
Scud çok güzel bir kadro. Şehir içinde düz yolda bineceğim diyorsanız o donanım da işinizi görür. Hayırlı olsun.

Ço güzel görünüyor. Ayrıca geometrisi de bozulmamış gibi. Maşa nedir? Sanırım disk seçeneği de mevcut.

maşa carbon mu?bu haliyle ağırlığı nedir?çok hoş duruyor.güle güle kullan..

• Beğen
Tepkiler: horsepower
@sener35

maşa carbon diil ama bayaa bi hafif çnk 690 gram ve bisiklet komple 10 kg sınırının biraz altındadır yani 9.950 dir hiç fenada kaçmıyo tavsiye ederim=)

Bu arada gürol abi evet disk seçeneğide mevcut ben kaçkardan aldım markasız mosso maşa kaçkardan aldım=)

@douach

maşayı anladım.erdoğanlar bisikletten aldın demi?gramından tanıdım.gerçekten güzel

Geri