Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Amoeba Scud

bisiklet gerçekten çok güzel olmuş düz maşaya rağmen:) ama tabi ağırlıkta etkileyici...iyi günlerde kullanın

• Beğen
Tepkiler: horsepower
Scudo
Bu kategorideki bisikletlere rigid bisikletler deniyor dünayada... Yani en azından light-bikes ve türevi sitelerde... Özellikle disk frenli olup 6kg lı ağırlıklarda olanlar var...

Bu tarz bir bisiklet için aranması gereken en önemli özellik öne takılacak maşanın en az 80mm bir amortisörün yüksekliğine sahip olmasıdır ki açıları bozulmasın...

Scudları bende çok beğeniyorum.Hafif bir bisiklet isteyenler için iyi bir alternatif.Ayrıca ''isme para verip pişman olmaktansa çok daha az öderim isimsiz ama üst seviye toplarım''diyenlerin bisikletidir diye düşünüyorum.

Arkadaşlar bende alacağım full deore toplayacağım üstüne nasıl olur yane gerçekten güzel bir bisikletmi ?

@Görkem06

7005 alüminyum kadrolar arasında bence en sağlam ve hafifi amoeba scud diyebilirim.
sedona 761 kadroda kullandım ve aldıktan 2 ay sonra sattım çünkü kadrosu aynakolun ordan çok fazla esniyor...
amoeba kadro ve üzerine deore malzeme güzel durur ilerde kadro hariç parçaları yükseltebilirsinde...

Aynisindan bende yapcam yaki,nda ama
Sistemi STX RC olur muhtemelen:D
Cok super bisiklet kazasiz belasiz kullanman dilegimle

• Beğen
Tepkiler: horsepower
Amoeba Hussar kullanıyorum ve kadromu değiştirip Scud a geçsem mi diye düşünüyorum?
Görüşleriniz nedir ?
AYrıca boyum 1.77 ve 16'' kadrom.Scud da 15-17-19 seçenekleri varmış hangisi uygundur :D
Şimdiden teşekkürler

ameoba kadar kırılan kadro görmedinmi :)
scud kadro efsane kadrodur benim gözümde kırıldığınıda ne duydum ne gördüm gönül rahatlığıyla alabilirsin dostum taş gibi kadro

• Beğen
Tepkiler: Alp Kuterdem
bende ilk defa duydum ameobanın kırıldıgını.kime sorsam çok sağlam kadrodur demişti :/
Araştırmaktayım biraz para geçerse elime belki bisiklet değiştirmeyi de düşünebilirim.kader :D

• Beğen
Tepkiler: Fahri cAN
banada sakın kron yada sedona alma dediler 110 kg idim seni taşımaz dediler hussar tavsiye ettiler kazada yaptım koltuk yamuldu onuda tornavida ile bisikletçi düzeltti bisiklette birşey yok kardeşim sen hussardan yada scudtan şaşma derim ben çok memnunum...
değişmek istersende 19 sana daha iyi gider ben 1.83 boyundayım 20' hussar kadrom var

hussar çok sağlam ama biraz ağır bir kadro bildiğim kadarıyla Scud en iyi kadrolardan biri fiyat performans olarak ozellikle de açıları bakımından .
Bende scud kıran birini duymadım bu arada:D

arkadaşlar merhaba! 3 aydır salcano astro kullanıyorum. 16 kadro 13.8 kg ağırlığa sahip. erdoğanlar bisiklet te satışı olan scud kadro setinden satın alıp astro nun ekipmanlarını uyarlamak istiyorum. hem şık hem de oldukça hafif. bu uygulama gerçekleşebilir mi? bisiklet bu şekilde 13 kg civarına iner mi? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

@Tarık Kalkan

Ben anlamadım yahu 2006 dan beri belki 25.000 km yaptım bununla çıkmadığım dağ tepe kalmadı alet banamısın demedi. Bence bu kırılganlık lafını hak etmiyor ne de olsa AMEOBA yıllardır parça bakımından kendisini ispatlamış bir marka. Verdiğim parayı sonuna kadar hak eden bir bisiklet hangisi olur sa hussar ya da scud.

• Beğen
Tepkiler: Alp Kuterdem
Merhaba, Scud çok güzel bir kadro, kimilerine göre bir efsane, ben de ilk gördüğümde çok beğenmiş ve kısa sürede edinmiştim, hala kullanıyorum antrenman bisikletim olarak, bugün de 750 m irtifaya tırmandım onunla. Eğer kilonuz 80- 85 den fazla değilse geçebilirsiniz, oldukça hafif bir kadrodur, emsallerine göre en hafiflerinden biridir. Boyunuza da 17" uygun olacaktır.

Scud kadro arayacağım.Tekrar bir baktım fotoğraflara :D

2 senelık gecıkmeyle guncelleme yapayım barı :)
Kadroma mavıc crosmax ve hutchınson tubless jant setı dahıl ettım ve xtr zıncır ıle xt ruble ve fren bacagı ılave ettım. Aldıgım gunden buyana 12.000 km yaptım ve hala kadrroda tık yok.

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´
Geri