Askılı tayt tavsiyesi

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.193
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
İşemeyin bi zahmet yol kenarına...

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006
Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.974
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pro Peleton hariç kınıyoruz.İncir ağacı felan denk gelir iş çıkartmayın.:D
c20cfa3b3e416e29dce423baa17a61fa.jpg

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.992
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@BerkEvren
Ben hep dağda sürdüğüm için sıkıntı yok :ssrtcbya: yalnız şaka maka taytı alalı 800 km olmuştur, bir defa bile tuvalet ihtiyacı duymadım. Zaten yeterince efor gösterirsen evden tuvaletin gelmiş biçimde çıksan bile - ilginç bir şekilde- ihtiyaç kayboluyor :confused:

Tabi yarışçılar kendilerini sürekli olarak zorlamadıkları için ihtiyaç doğabiliyor.

• Beğen

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.193
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@bisikletcicocuktaximmetro
Bende 35 yıldır tutmuyorum. Ama yol kenarına işeyecek duruma getirmedim kendimi hiç. Bu gayet normal gibi düşünüyorsunuz ama birde şu açıdan bakın; kadınlar bir ömür yol kenarı vs. alanlara işemeden yaşıyorlar. Demekki yapılabiliyormuş :)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.558
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Edirne yol yarışına başlamadan çişim acayip geldi ama yapma fırsatım olmadı. Yolda o kadar sıvı tükettim ama adrenalinden büyük ihtimalle çişim aklıma hiç gelmedi. :):):)

• Beğen

A.Tahsin

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
@bisikletcicocuktaximmetro

Evet buyuk dert o.
Ben askiyi takmiyorum 1 saat sonra tuvaletim geliyor siyirmasi kolay oluyor sonra takiyorum ama takip ciktiysam bayaa ustumu cirilciplak soymam gerekiyor tuvalet icin ... askisiz tavsiye ederim e bay den link atabilirim isteyenlere : )

@BerkEvren

Hahah nereye isesin millet 3 saat bisiklet suresince cis gelirse acimam yaparim ben kuytuya... hayir kim daha degerli benim cisim mi yolda bir daha asla gormeyecegim tircilar otobusculer araclar mi .... bakmasin rahatsiz oluyorsa agacin dibinde ayakta durul pozisyonunu almis birini gorunce kafasini cevirsin .... iseyin arkadaslarim sidiginizi tutmayin

• Beğen
Tepkiler: Adrenalin26

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.193
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Demek bir bana "garip" geliyor sokağa işemek.
Gerçi milletçe yola sümkürdüğümüz, tükürdüğümüz düşünülürse kimsenin sıçmadığına şükretmem gerekiyor sanırım :snzdglsn:
Konu sapmasın başlıktan en iyisi. Askılı tayt konuşalım :islik:

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.369
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren
Yurtdışında yaşıyorum ve dönem dönem birçok ülkede bulundum. Bu saydıklarınız bizim milletimize özgü birşey değil yabancılar daha alasını yapıyor, lafım şahsınıza değil ama malesef yabancıları cici ne hikmetse kendi milletimizi tu kaka görüyoruz.

Doğal ihtiyaç molasına gelince zaten kimse şehrin ortasında bu işi yapmıyor, benzinlik vs gibi imkân yoksa genelde herkes yerleşim yeri dışında yapıyor bu ihtiyacını.

Tepki
34
İsim
Lütfi Murat Balıkçı
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bugün istanbulda çoğu yere bakmama rağmen ellerinde kalmaması ya da çok pahalı olmasından dolayı bir tayt bulamadım. Kısa askılı bir tayt arıyorum kaliteli olmasını uzun ömürlü olmasını bekliyorum. 300 tl gibi bir bütçem var. Önerileriniz nelerdir. Yurt dışı, yurt içi tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sandozix

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Giant
Uzun sürüşler (6-8 saat) için önerebileceğiniz taytlar nedir ?

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.193
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Exuma'dan POC tayt öneririm ama internet satışı yok. Hatta mağazada bile kalmamış olabilir.

Şu satıcının taytlarının jel kalitesi çok iyi;
(link)

Yedek takım olarak almıştım şimdi bir takım daha sipariş ettim.
  • 7-8 Saatlik sürüşlerde hiç şikayetim olmadı. Beden tablosuna göre ölçü seçerseniz tam olacaktır.
  • Jel pedi - kaydırmaz bantları kaliteli
  • Teri dışarı atıyor - Çabuk kuruyor
  • İlk yıkama dahil renk atması yapmadı

• Beğen
Tepkiler: Sandozix

Sandozix

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Giant
@BerkEvren

(link) bende bir kaç gündür bu ürünü takipteyim ürün hakkında yorumlar baya olumlu fiyat performans anlamında, ancak bu bahsettiğiniz ürün işimi görecekse gereksiz para vermeyelim :)

TeAk

Aktif Üye
Tepki
69
İsim
Tevfik
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar,

Askılı taytın içerisine giyeceğim sıfır kollu bir kıyafet tavsiye edebilir misiniz? Taytın askıları ciddi anlamda iz yapmaya başlıyor.

RoninRider

Daimi Üye
Tepki
465
İsim
Metehan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar,

Askılı taytın içerisine giyeceğim sıfır kollu bir kıyafet tavsiye edebilir misiniz? Taytın askıları ciddi anlamda iz yapmaya başlıyor.

Mevsimine göre baselayer'lar (içlikler) var. Teri dışarı atan. Ben uzun zamandır (link) ürünü kullanıyorum. Tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: TeAk

TeAk

Aktif Üye
Tepki
69
İsim
Tevfik
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mevsimine göre baselayer'lar (içlikler) var. Teri dışarı atan. Ben uzun zamandır (link) ürünü kullanıyorum. Tavsiye ederim.
Teşekkür ederim hocam Türkiye’de nereden alabilirim? Tavsiye edeceğiniz bir yer var mı?

RoninRider

Daimi Üye
Tepki
465
İsim
Metehan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkür ederim hocam Türkiye’de nereden alabilirim? Tavsiye edeceğiniz bir yer var mı?

Rica ederim. Ne demek. Türkiye'de bildiğim kadarıyla Performans Bisiklet ile Probike getiriyor castelli ürünlerini. Aşağıda linklerini bırakıyorum. Ancak sizin için bahsettiğim ürüne baktım. Stoklarda gözükmüyor. Belki aynı ya da yakın özellikte (sıcaklık ve ter atma kabiliyetlerine göre) başka modeli değerlendirebilirsiniz.

(link)

(link)

------------
Bazı yabancı sitelerin bir kaçına baktım, bir kaçında ürün stoklarda var.

(link)

(link)

• Beğen
  • Muhteşem
Tepkiler: TeAk ve ozanozan