Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bel fıtığı ameliyatı olacağım :(

Herkese merhaba, son durumları paylaşmak istedim, aynı sorunu yaşayanlara yada merak edenlere bir faydası okursa mutlu olurum. Rahatsızlığımin baslangicindan beri Üçüncü ayın sonuna geldik ve ben son 2 haftadır bisiklet sürmeye başladım. Son bir haftadır iki güne bir 20 km sürüyorum. Bisiklet sürüslerimin sonunda herhangi bir rahatsızlık hissetmiyorum. Hemen şunu da belirteyim, Dropbar kullanmaya devam ediyorum. Bisikletim Gravel, corelli Goat 2.0 modeli. Gidon yükseltme aparatı ile biraz daha yükselttim, gövdenin duruşu için daha konforlu oldu, bele daha az yük biniyor., Ödem çözücü ilaçlar, 12 seanslık Hilt lazer ve evde sürekli yaptığım infrared lamba seansları, bunların yanında; B12 kollajen ve diğer takviyeler, artı Core kası egzersizleriyle ve dinlenme iyileşme süreciyle toparladigimi düşünüyorum. Bilmeyenler için hatırlatayım, 3 beyin cerrahi, 1 fizyoterapiste 1 norolag acilen ameliyat olmamı söylemişlerdi!....ağrılarım tamamen geçti çok şükür, sol bacagimdaki incelmenin zamanla düzeleceğini düşünüyorum, uyuşmalara gelince, sadece sol ayak basparmagim civarında ki uyuşmalar gidip geliyor....Ağır cisimleri rahatça kaldirabiliyorum, hareketlerimde herhangi bir kısıtlama yok.... Aklıma gelenler bunlar, binlerce kez şükrediyorum, Allah herkese şifa bulmayı nasip etsin.... Sonuç olarak öğrendiğim şudur; Fıtık uygun terapi yontemleri, dinlenme, gerekli takviyelerle iyilesebilen bir rahatsizliktir..... Son tur videomu da atıyorum, bir maşallahınızı alırım artık, sağlıkla kalın🥴😉👍

Scudo
@393814075036423 maşallah. :harika: Şu nikname düzenlemeni yap artık. Numaraları görünce yazasım gelmiyor. Karşımda bilgisayar programı gibi duruyorsun.:)

• Beğen
Tepkiler: no76
geçmiş olsun abi geçen sene bana fıtık başlangıcı denmişti ve bel düzleşmesi de var bende yol kullanıyorum 1 ay fizik tedavi gördüm fiziğin 2.haftasın da bisiklet ile takviye etmeye başladım şuan bel çok iyi durumda düzleşme onarılmadı belki ama ağrı sızı yok bisiklet her derdin devası neredeyse

• Beğen
Tepkiler: necmeddin ve no76
@393814075036423 maşallah. :harika: Şu nikname düzenlemeni yap artık. Numaraları görünce yazasım gelmiyor. Karşımda bilgisayar programı gibi duruyorsun.:)
Bir Çin atasözü derki balık vereceğine balık tutmayı öğret ;) matrixte bir kod gibi dolaşıyorum forumda, bel fıtığıni yendik, ama daha adımızı yazamadık foruma🥴
Arada bir denedim Nicki düzeltmeyi beceremedim, herhalde dedim, ismimi yazmayi henüz hakedemedim, belli bir zaman geçecek ondan sonra bana bu bahşedilecek diye bekliyorum kuzu kuzu🥴

• Hahaha
Tepkiler: necmeddin
Bir maşallahınızı alırım artık, 3 ay önce burada ağlıyordum, çok şükür bu günleri gördük, Allah herkesin gönlüne göre versin, nasıl iyileştiğim ile ilgili ayrıca bir video yapacağım

Bir maşallahınızı alırım artık, 3 ay önce burada ağlıyordum, çok şükür bu günleri gördük, Allah herkesin gönlüne göre versin, nasıl iyileştiğim ile ilgili ayrıca bir video yapacağım
Maşallah. Ben bu ameliyatı 2014 yılında mecburen olmuştum. Bugün yine bir 20 km attım. Aslında hemen hemen hergün 20 km atıyorum. :koptum: Size tavsiyem moralinizi her daim yüksek tutmanız olur. Sinirlenince veya kaygılanınca harbiden fıtık baskısı artıyor. Yaşadım ve şahit oldum. Her gününüz böyle sağlıklı geçer İnşallah. Sürmeye devam. Bu arada rakamlardan hala kurtulamamışsınız be hocam. Neyse tertip deyim bende 76 lıyım sonuçta.:harika:

@necmeddin tesekkurederim, kesinlikle haklısın moral önemli ve sinir stress fitiga hiç iyi gelmiyor, rakamlara gelince kanalda da kullanıcı adım No76 ol ldugu için burada da bilinçli olarak bunu kullandı😉..size de sağlıklı bol pedallı günler dilerim 👍

Arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Bel fıtığı teşhisi konuldu.Yaklaşık 30 gündür de ciddi anlamda beni etkiliyor.Öncesinde vardı ama oturunca yada 1 gün sonra geçerdi. Aranızda yol bisikleti kullanan ve fıtık rahatsızlığı olan var mı? Doktor ilk başta bisiklete binebilirsin dedi.Yol bisikletini gösterip sprint pozisyonunu da gösterince yaptığı açıklama şu oldu. Diskin kaymasını dışa çıkmasını çok daha kolaylaştıracak bir hareket uzak durman lazım. öne eğilme bizim istemediğimiz birşey Öne eğilince omur arası açılıyor ve ön tarafta basınç arttığından dolayı fıtık ilerleyecektir denildi.Belin dik durumda duracağı bisiklet tercih edilmeli dedi.
( Ağrı olmadığı zaman Trainer üzerinde 30 dk test sürüşü yaptım ve bel ağrısı oluştu ) Söylediği bana mantıklı geldi.

Doktor fizik tedavi ile daha rahat edeceksin bisiklette aynı pozisyonda çok kalma dedi (işin içine yol bisikleti girince durum farklı olacak )
Ay sonunda beyin ve sinir cerrahisi doktorunda son noktayı koyup onun yönlendirmesine göre yol çizeceğim.

En büyük şikayetim Bel ve kuyruk sokumu bölümünde ciddi yanma hissi.Sandalyede yada selede 10 dk oturduktan sonra yanma başlıyor kesinlikle ayağa kalkmak zorundayım Ateş üzerinde elinizi tutuyormuş gibi hissedebilirsiniz.

LOMBER MR İNCELEMESİNDE ;

Vertebra korpus yükseklikleri ve kemik iliği intensiteleri doğaldır.

L5-S1 disk sinyalinde dejenerasyona sekonder azalma , diskinde vakum fenomeni izlenmiş olup, disk posterosantral kesimde annüler yırtığın eşlik ettiği sol ağırlıklı geniş tabanlı disko osteofitik bulging mevcuttur. Solda belirgin nöral foramen –lateral resesler daralmıştır Sinir köklerine belirgin bası saptanmadı

Diğer düzeylerde belirgin disk herniasyonu ya da bası bulgusu saptanmamıştır.

Spinal kord L1 düzeyinde sonlanmaktadır.

Konus medullaris intensitesi homojendir.

Paravertebral alanlar doğaldı​
Dağ bisikleti kullanırken sıkıntım yoktu. Yol bisikleti daha akıcı diye ona geçtim herhalde dediğiniz pozisyondan olsa gerek 1 sene sonrasında bel fıtığım çıktı. 5 aydır da ağrısıyla mücadele ediyordum dayanamayıp 1 hafta önce ameliyat oldum. Şimdi ameliyat ağrısıyla mücadele ediyorum. Daha sonra da fıtık tekrarlar mı şüphesiyle yaşayacağım herhalde. Gerçekten zor hastalık.

Çok geçmiş olsun. Ben daha önce 2 kere fıtık için ameliyat oldum sıkıntılı bir süreç hızla atlatırsın inşallah.
Daha sonra olup tekrar olup olmaması aslında senin kendine bakıp bakmamanla alakalı.
Ben MTB ile sürüşlere başladığımdan beri şükür ağrılarım çok azaldı. Kilo da veriyor olmamın etkisi olduğunu düşünüyorum.

Geri