Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

Bisikletim şehir/trekking bisikleti olmasına rağmen, genelde yorumlar lastik hakkında. 38c ile lastik ince de değil esasında ama dağ bisikletinden farklı ya:
- Bu yarış bisikleti mi?
- Lastikler neden bu kadar ince?
- Bu hızlı gider mi?

PS: yukarıda buna benzer yorumlar zaten var :)

• Beğen
Tepkiler: efe.drngl
Scudo
Benim en çok duyduğum şeyler şunlardır.
*Pahalı bir şeye benziyor*
*Oo senin tekerlerde inceymiş hızlı gider şimdi bu*
*Hafif mi?*
*Kaça aldın? Bi' bisiklete bu kadar para verilir mi? Benim oğlanda var geçen gün aldık 4000 TL ye mis gibi, sen kazık yemişin motosiklet alınır o fiyata (bunu sahilde göbekli amcalar söylüyor genelde)
bu kadar iyi betimleme yapılamazdı.

yaa bunun tutmaçları ne böyle ya. çok değişik. daha mı hızlı gidiyor böyle ? (kelebek gidonlu bisikletime binince)

• Beğen
Tepkiler: efe.drngl
Motokurye ile yarısmıstım bir keresinde, hafif rampa asagıydı. Yanyana gelince çocuğun tepki :D (elektrikli motor)

Son düzenleme:
Yol bisikletine geçtikten sonra sırtın ağrımıyor mu öyle boynuz tak dik sür

*O selede nasıl oturuyorsun?
*Bisikleti kaça aldın?
*Tekerleğin bitmemiş mi?
*O kadar yol bisikletle gidilir mi?
...

• Beğen
Tepkiler: TafLan
*en fazla kaç basıyo bu
*tekerlekler kabak olmuş
*yolda kaymıyor mu bu

• Beğen
Bisikletçiye ilk söylenen söz ya da soru "hayırlı işler", "sizde şu bisiklet ya da parça bulunur mu" ya da ".... ne kadar" gibi şeyler olabilir. Bisikletçi olmadığımdan ve bisikletçilerle pek haşır neşir de olmadığımdan bilemiyorum.
Bisikletli olarak daha çok denk geldiklerim "ben de bundan düşünüyorum, memnun musunuz", "şunu nereden aldınız/alabilirim", "genelde ne tarafa gidiyorsunuz" gibi işe yarar bir amacı olan sorular. Buralarda her yaştan bisikletlinin kullandığı her çeşit bisiklet vızır vızır dolaştığı için zaten herkes her türlü bisiklete aşina olduğundan pek boş sorular gelmiyor.

Bisikletle ilgili önceden konuştuğum birine bisikleti yol veya gravel diye anlatıyorum, gördüklerinde "e yarış bisikleti bu" şeklinde bi tepki oluyor. Akabinde "bi bineyim mi" şeklinde bir talep geliyor, hadi ayıp olmasın diyerekten izin veriyorum ama binemiyorlar, "yav bununla sakatlarsın sen kendini" geliyor arkasından. Bonus olarak da yeni tek tarafı kilitli pedala geçtiğimden dolayı "ayağını acıtmıyor mu" sorusu var.

Bisiklet XL, benim de boy biraz uzun olduğundan seleye oturabilen kimsenin pedallara basabildiğini görmedim henüz.

Benden size küçük bir tavsiye olsun: bisikletinizin gerçek fiyatından bahsetmeyin. Özellikle köyleri dolaşırken oturduğunuz bir kıraathanede bu soru çok sorulur. Soranlara ya bilmiyorum çok zaman oldu diyin ya da değersiz bir fiyat söyleyin. Şu zamanda kimseye güvenimiz kalmadı, sizi takip edip bisikletinizi gasp etmeleri çok zor bir iş olmayacaktır.
Birde fırsatçılar var fiyatını öğrenince. Geçen sene tatilde kullanmak için , yaz aylarında işe gidiş geliş için kullandığım yol bisikletimi Türkiye"ye getirdim. Havaalanından otogara gitmek için taksiye binecektim ama normal taksiler ufak olduğu için bisiklet çantası sığmadı, mecburen minibüs tarzı olan özel taksi diye adlandırdıkları taksiyi tutmak zorunda kaldım. Yolda giderken şoför sordu kocaman valiz ne var böyle bunun içinde diye bende bisiklet olduğunu söyledim. Değerli birşey herhalde böyle sağlam bir çantası olduğuna göre falan diye muhabbeti genişletmek istedi ve fiyatını sordu. Bende Türkiye şartlarında ederi 40-50 bin arası ediyor Türk lirasına çevirirsek dedim. Adamın birden gözler açıldı, Ooo abi sen bir bisklete bu kadar veriyorsan ben seni terminale değil Bursa'ya kapıya kadar 5 bin TL verirsen götürürüm dedi. Bende 300 TL otobüs tutuyor, 4700 TL yi sana yedireceğime 1 saat geç giderim o parayı
kendime ve aileme kullanırım değince adam bozuldu ve terminale kadar birdaha ağzını açmadı 🤣

üsküdardan sakaryaya sürdüm dönüşte otobüse koydum. muavin dediki abi nerden geliyosun; istanbuldan, nereye gidiyorsun istanbula. Abi derdin ne senin ya dedi. Elimde otobüs keki. mutluydum.

üsküdardan sakaryaya sürdüm dönüşte otobüse koydum. muavin dediki abi nerden geliyosun; istanbuldan, nereye gidiyorsun istanbula. Abi derdin ne senin ya dedi. Elimde otobüs keki. mutluydum.
Bence adam doğru söylemiş derdiniz ne Sakarya da 1 gece kalıp dönüşte de bisikletle dönebilirdiniz. :)

" bunu alacağına motor alsaydın ya "

" eee ne zaman arabaya geçiyorsun "

" yeter olm artık çocuk gibi bisiklet " duyduklarım.

Bisikletçiye ilk söylenen söz ya da soru "hayırlı işler", "sizde şu bisiklet ya da parça bulunur mu" ya da ".... ne kadar" gibi şeyler olabilir. Bisikletçi olmadığımdan ve bisikletçilerle pek haşır neşir de olmadığımdan bilemiyorum.
Bisikletli olarak daha çok denk geldiklerim "ben de bundan düşünüyorum, memnun musunuz", "şunu nereden aldınız/alabilirim", "genelde ne tarafa gidiyorsunuz" gibi işe yarar bir amacı olan sorular. Buralarda her yaştan bisikletlinin kullandığı her çeşit bisiklet vızır vızır dolaştığı için zaten herkes her türlü bisiklete aşina olduğundan pek boş sorular gelmiyor.
Gelip görmesek İzmir'i anlatışınızdan Utrecht falan sanacağım. Diğer mesajlarınız da aşağı yukarı böyle burnu havada , kendini üstün görmeler. Bu elit görünmeye çalışmanın şu ana kadar bir faydasını gördünüz mü de hâlâ daha bu konuda ısrarcısınız ?

Ağırlıklı olarak tur bisikletimle giderken karşılaştığım sorulardır.
-bununla mı geldin ordan buraya
-yorulmuyor musun
-paran mı yok ondan mı bisikletle gidiyorsun
-eee tekerin patlasa ne yapacaksın
-bana para versen yapmam (bıyık altından gülüş)
......

• Beğen
Gelip görmesek İzmir'i anlatışınızdan Utrecht falan sanacağım...

Ben İzmir'i anlatmıyorum, çevremi anlatıyorum. Burayı gelip görmediniz ki gelip görmek yetmez, yaşamadınız.

...Diğer mesajlarınız da aşağı yukarı böyle burnu havada , kendini üstün görmeler. ...

Örnek alabilir miyim?

...Bu elit görünmeye çalışmanın şu ana kadar bir faydasını gördünüz mü de hâlâ daha bu konuda ısrarcısınız ?

Öyle bir çalışmam yok, fayda beklentim yok, forumda bulunduğum süre boyunca bir fayda beklentim olmadı, cevabı bana fayda sağlayacak sorduğum soru sayısı: 1 (forumdaki ilk mesajım), soruma aldığım cevap: 1. Kalanı başkalarına fayda sağlayacak mesajlar, arada birkaç tane başkalarını korumak için haddim olmadan müdahale etmişliğim (3-4 yerde) ve birkaç kez zararsız geyik yapmışlığım vardır. Aksini düşünüyorsanız ispata buyrun. Aralarından ilgili mesajları seçebilirsiniz: Spartiat

Sanırım bir şekilde damarınıza basılmış; bu agresif tavır, yersiz ve konu dışı sataşma, uygunsuz hitap şekli ondan. Sebebi pek de önemli değil. "Diğer mesajlarınız da aşağı yukarı böyle burnu havada , kendini üstün görmeler." konusunda vereceğiniz örnekler ikna edici olursa forumda bir daha herhangi bir mesajım olmaz ama geçerli bir örneğiniz olamazsa bir özür iyi olur ama çok da gerekli değil.

Şeyi sakın unutma abi.

"Cem abi kask yeni mi?"

Doğru tespit 🤣
Adamda on tane kask olunca, malaesef bolca işitiyor bu sözü 🙃 Ben de birkaç kez sorduğumu hatırlıyorum.

Geri