Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

istanbul'da "yarışçı mısın?" sorusu olması bisikletle biraz daha ilgili olunduğunu, en azından mtb formatındaki bisikletlerle de yarış yapıldığını halkın bildiğini gösterir..bizim buralarda "yarışçıyım ben" desek herhalde "bu koca bisikletle yarış mı olur" derler :D

2000.(ikibininci) mesajım foruma hayırlı olsun...

Scudo
ben iki gün önce bisiklet sürmeye başladım ve ilk günümde daha, yoldan geçerken ya da trafik ışıklarında beklerken 3-4 araba bana selam verdi; 'hocam süper bişi yapıyosun tebrikler' gibi samimi sözler aldım.
e bu da bana ayrı bi heyecan verdi, kendimi bi farklı hissettim bi çok insandan. bakalım daha ne gibi şeylerle karşılaşacağım.

bana "hello!" falan diyene turist ayağına yatarım herhalde:p , ing.ce falan bişiler derim: komik olur... bakalım bigün çıkcak mı karşıma böle tipler:D

benim başıma gelen olaylar daha çok taciz niteliği taşıyordu. bir keresinde kartalda kafamla cinsel birleşme isteğini dile getiren bir adam (!) gördüm. bir keresinde de (yerini belirtmek istemiyorum) bir okulun yüksekçe bir duvar üzerindeki bahçesinden düşen topu atmamı istediler, yol geniş ve ben de bisiklet üstündeydim (herkes bilir bisikletten inip yürümek komik gelirken insana, bi de degaj çekme durumu) önemsemeden devam ettim, ışıklarda durmak zorunda kaldım, öğrenciler beni taşladı, neyse ki isabet etmedi!

-Abi bu bisiklet çok kötü bizim arkadaşta arkası yaylı olan var. Seninkinde o bile yok.

-Olum hala bisiklet sürüyosun ya çocuk musun nesin. (genelde bu arkadaşlarla bi daha konuşmam)

O- Bunu kaça aldın abi?
Ben- 1000 Ytl.
onun vereceği olası tepkiler:
-y*h, ç*ş...
-uçuyo mu abi ne bu?
-araba alırdım ben olsam, salim abide hacı murat var 1buçuk milyar istiyo walla.
-kaç vites ki bu o kadar etsin? Bi 50 vardır herhalde. vs vs...

şimdi aklıma geldi
geçen 3 hafta önce benim bisikletin lastiği patladığı için ve yapmadığım için arkadaşımdan bmx ni aldım yeşilköy sahilinde turlarken yanıma 14-16 yaşlarındaki çocuklar geldi ve bisikleti görünce tepkileri aynen buydu.,,..
vayy hip hop bisikleti..,,

ben son bisikletimi ilk aldığımda baya garip tepkiler aldım...
önceden böyle tepkiler verilmezdi ama bu bisiklet baya bi afilli biraz pro görünümlü olduğundanmıdır nedir...
ilk aldığım gün tipik tepkiler
kaç basıyo,
bu kaç vites,
-kaça aldın
-600ytl
-höh...neler yaparım en o paraya...
sonracıma...
bu aralar çok sık duyduğum olm delimisiniz siz bu havada binilirmi buna hasta olucaksınız...
sonra
- abi o boru çok uzun değilmi?(sele borusu)
-yok canım ben bunu kendime göre ayarladım
-haaa...yükseğimi iyi yani..
-hehehehe....
birde bir gün anayol üzerindeki köyün birinini yanından geçerken kovalamışlardı 5-6 kişi bizi hölölölülölülöll diye diye korkmuştum valla...
daha çok varda aklıma gelemedi şimdi..

Ha birde çocuklar sürekli abi bi ön kaldırsana diyip duruyolar burda:D

* "Hello" bana da sıkça söylenen klasiklerdendir.
* "Abi yarış bisikleti mi bu" şeklinde gelen bir soruya cevabım, " hayır değil" ya da "bunun neresi yarış bisikletine benziyor" gibisinden bir şey olmuştu.
* "Abi kaç para bu"
* "Nereden geliyorsun"
* İki yaz önce Kerpe-Kandıra seferi yaparken iki genç "abi tekerlek dönüyor" demişlerdi. Boş bulunmayıp tekerleri "kontrol" etmemiştim :)
* "Abi sen turistmisin"
* "Aaaa turist..."
* 2006 aralık sonunda İzmit' e kar yağdığında güvenlikçiler hariç ıssız kalan 20 cm. civarı kalınlıkta karla kaplı olan Seka Park' ında dolaşırken beni çeviren güvenlikçiler "bu havada bisiklete mi binilir."
* "Üşümüyormusun sen"
* İzmit yürüyüş yolunda giderken iki dayının önüne geçtiğimde aralarında fısıldaştıklarını duydum; "turist galiba bu". Sonra yavaşlayıp arkama dönüp onlara doğru güzel bir bakış attım.

Bana söylenenler genelde her kaliteli bisiklet kullanıcına söylenen klasik seslenişlerden ibaret. Şu an kullandığım yıpranmış "Matrik 375" ime bile bunlar söyleniyor. Bakalım kısmetse yaza doğru alacağım yeni bisiklete neler diyecekler. :)

Kaliteli bir yol yarış bisikleti ile ülkem yollarında turlasak bazılarından sanırım "bu uzay bisikleti mi abi" diye sözler çıkar:)

bana en çok söylenen (tanıdıklarım tarafından)se4n ne zaman akıllanacaksın.
bu yaşta bisiklete biniyorsun (herşeyin bir yaşı vardır demek istiyorlar)
ben kulak asmıyorum bile.
çocukların söyledikleri:
abi kaça topladın
kaç fites bu
arkada niye yay yok
sele borusunu gösterip çok yüksek diyorlar
bir kereside arkadaşla turlarken uzak bir semtte ,top oynayan çocukların yanından geçtik.Arkamızdan abiiiiiiii abiiii diye heyecenla bağırdılar.bende bişey mi oldu acaba diye bekledim koşup yetiştiler.abi bunu satıyon mu dediler.bende hayır deyip devam ettik

bende dohon katlanan bisikletimi satmaya götürüyodum bekliyorum....ilerden bi cocuk geldi
-abi bisikletin güzelmiş
-saol
-ne kadar bu
-sıfırı yok bunun türkiyede ben satıyorum alırmısın
-abi kim napıcak bu kadar küçük bisikleti
-katlanıyo bu o yüzden küçük
-hee hareket yapsana
-nası ya narin bisiklet bu harekete gelmez
sonra tam ayrılırken aceleyle
-abi bi katlasana be :D karşımdaki cocuk 10 yaşında falan :D halkımız illa bişey istiyo :D
artık bmx kullanıyorum genelde bisiklete bak falan diyolarda şu ana kadar bişey diyen olmadı....ama bizim mahalledekiler eminim bu yaştan sonra cocuk bisikletine biniyo diyolardır :D

• Beğen
Tepkiler: Fırat Ayanyan
Babam bile çok yakın zamana kadar "bu yaşta bisiklete mi binilir" gibisinden belirtiyordu da son zamanlarda iş ciddiye binince o şekilde söylememeye başladı :)

Bir zamanlar babamdan beni ehliyet kursuna yazdırmasını diliyordum O da umursamıyordu. Fakat son zamanlarda O beni ehliyet kursuna göndereceğini, artık araba kullanmam gerektiğini, bana araba alacağını filan belirtiyor. Bende gereksiz yere otomobil kullanımına karşı olduğum için dediklerini önemsemiyorum. Yazdırırsa kursa giderim ama eskiden olduğu gibi ısrarcı değilim:) Neticede araba benzin yakıyor. Fakat bisiklet sadece kalori yakıyor. Bisiklet ucuz ve düz yolda seyir hızı dandik arabalara yakın olduğundan ve spor yapmamı sağladığından tercih meselem:)

• Beğen
Tepkiler: MertSayın
benim bisiklette 4 tane far olduğu için genellikle geçerken anne babalar:
aaaaaa bak bak bak ne güzel de ışıkları yanıo:D
nerden aldın bu ışıkları?:D
kaç ytl ye aldın?
ön kaldırabilio musun?
kaç vites bu?:D

bugunki BSD gezisinde g.bahçe mtb parkuruna giderken
-aaa yarışçılar geçiyooo :D
gibi bi tepki verdi çocuklar
hatta bi tane yaşlı teyzede köyden kovdu bizi :D

kanarya taraflarından gelen ccuklarda genellıkle bmxle ılgılı konusurlar
abi bu hip hop bisikletimi
ana cocuga bak ınsaat demırı takmıs yanlarına
abi bi breakdans yapsana bisikletle gibi sözler acıkcası:D

• Beğen
Tepkiler: Cihan M.
standart ya, hemen "kaç vites" sorusu ve meraklı, ağzı açık bakışlar...

• Beğen
Tepkiler: Cihan M.
ya zor olmuyomu yorulur insan diyolar:rolleyes: .bende başlıom anlatmaya...

Geri