Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

Scudo
ya ben arabadayken, yol verdiğim bi çocuğun-tabi bisikletli bi çocuk kendisi...
"abla tekerin dönüyo..." demesi, beni gerçekten benden aldı :)))

bence sorun bisikletli, arabalı, abla, abi olduğumuzda diil...

sorun sanırım sadece farklı olmakta... bisiklet üstünde ne kadar farklıysak,
bi bisikletli çocuğa YOL VEREREK de o kadar farlıyız.. ve ABUK bi cevap HAK ediyoruz...

ben şahsen, canıma ve kafama kastetmediği sürece, verilen tepkilerden gurur duymaya başladım :))

Hepsini okumaya calıştım bu başlık cmylmz ile kapışır arkadaşlar.

Kask varken:
"Hello"
Kask yokken:
"Abi yarış bisikletimi????"

Akşam 8-9 suları, herhangi bir rampadan çıkarken yanımdan motor geçti. 2 kişiler bir motorun üzerinde ve motoru kullanan eleman rampadan çok rahat bir şekilde çıkarken bir yandan da benimle dalga geçiyor ve şöyle diyor. ''baaak baaakkk ben ayağa kalkabiliyorum, ellerimi bırakabiliyorum hahaha'' :D. Sağolsun güldürdü beni.

çocuklar genelde

giriş: hello
gelişme: yarışalım mı haa
sonuç: seni geçmesine izin verirsin ve çocuk mutlu ve kasılarak ayrılır

geçenlerde parkta 4 5 yaşlarında scooter lı bi çocukla yarıştım çok eğlenceliydi :)

yetişkinler genelde

sonuç: akıl yok olum bunlarda
sonuç: kaç km yapıyon günde cevap verirsin ohaa senin zorun ne gittiğin yere otobüs gitmiyo mu

• Beğen
Tepkiler: RahmiEmir
Vakit buldukça arabanın arkasına atıp çeşmealtına binmeye gidiyorum izmirden, genelliklede olmayan biziklet yollarına, bisiklet yolundan yürüyüp bir de surat yapanlara izmirde kullanıyorum.
En çok söylenenlerden birkaçı

- Araban var ne güzel arabana binsene (Bu annemden :))
- Kaç yaşında adam hala bisiklete biniyo... Bunu yanlarından geçtiğim, annemi tanıyan bir teyze grubundan)
- Geçecek başka yol sanki! (Bisiklet yolundan giden ve ben yan taraftan geçerken -onlar hala bisiklet yolunda- kulaklık olduğundan duymadığımı sanan yurdum cahili bir insan)
- Birde bunlar çıktı... (Birkaç üniversiteli genç, ne yazık ki gençliğimizden ümitsizim)
- Abi bisiklet ne güzelmiş kaç fites bu? kaç para? sen hep buna mı biniyon? bu yaşta buna mı biniyon? (bunlarda çocuklardan ergenlerden seçmeler.)

Güzel söz çok duymadım ne yazık ki ama en çok hoşuma giden aynı benim gibi bisikletiyle gezen birileriyle karşılaştığımızda karşılıklı o selam veriri gülümseme en çok bu yalnız olmadığımı hissettiriyor.

Dün başımıza gelen bir olaydan ufak bir kesit...

Çocuk : Abi teker yapsana.
Aytekin Abi : Fabrika mıyım oğlum ben !

:):)

Bisikletle başıma bişey gelmedi ancak sahile inip model uçak ve helikopterlerimizi uçururken bizi gören meraklı kişilerle aramızda epey komik diyologlar geçiyor . Onlarca soru soruyorlar ki artık cevaplamaktan sıkıldım diyebilirim bu nedenle t şhirt bile almıştık . birisi gelip soru sorunca arkayı oku deyip gönderiyoruz . Çünki uçan alet binlerce Tl değerinde ve çok fazla dikkat isteyen bir iş , tek hatada düşüp toplanmaz hale gelebiliyor :)

http://b1207.hizliresim.com/z/v/b4rsj.jpg

- Bu uçuyormu ? ( Oyuncak havada )
- Hayır yüzüyor .

2-3 sene önce yolda giderken tarladan yola doğru gelen 2 kardeşten küçük olan büyüğüne:

Abi abi salağa baksana, ne takmış kafasına. 6-7 yaşında çocuktu,
Kendimi bir an için leven kırca gibi hissetmiştim :)

* Kaça aldın?
* Kaç yapıyor?
* Işıkta niye duruyorsun, geçsene?

vs vs.

Şeklinde sorularla beni gün be gün delirtip duruyorlar :)

sanırım 2008 de,
hızım iyiydi sanırım.oturan bir kaç çocuğun önünden hızlıca geçerken "vuuuuuUUUUUuuuuuuu" diye tepki aldım
kendimi f1 arabası gibi hissettim.zira çocukların kafaları soldan sağa doğru dönerek vuu demeyi sürdürdüler.
bi bakıma yarış arabası muamelesi gördüm :)

Geri