Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Birbirimize ve yayalara karşı davranışlarımız

Kask takmayanlarla ettiğim tek muhabbet: Kafanı mı daha çok seviyorsun saçlarını mı? Sorusunu soruyorum.

Bazıları saçlarımı dese de, bi kısmı ise haklısın en kisa zamanda kask edinmem gerek diyor.

Scudo
izmit bisikletcileri selamsiz gecmiyor yada bana selam vermeyen denk gelmedi ( karsi seritlerde olsak bile) insan motive oluyor bak sabahin 7sinde tek deli ben deyilim diye

Kaskım olmadığı zaman,kimse ne bana ne de bisiklete bakıyordu..Kaskı takınca herkes bakar oldu..
''Vayyy bisikletçi dayı'' ya da ''abi yarış ne zaman?'' gibi laf atmalar oluyor:ssrtcbya:
Hele yobaz bir yerdeyseniz,bakışlar çok komik oluyor:ssrtcbya:

Selam konusu işlek yerlerde pek olmaz..Tenha yerlerde selam verilmeli..

Geçen ay antalyada atlet + alevli şort kombiniyle bisiklete bindim sonuç şaşırtıcı s-worksu gören selamı çakıyordu :D :D :D

Selam veririm. Selam da alirim. Kaski olup olmamasi beni pek baglamaz. Zaman zaman selam verdigim insan beni hiçe sayar gormezden gelir, ona da icimden ... Neyse :D

• Beğen
Tepkiler: Rocketman
@lampsakos
Takım forması ve kaskı. Kimse sıkıştırmıyor, kenara geç demiyor. Çok garip ancak forma bu konuda da bayağı işe yarıyor.

@furkantrojka kesinlikle kasklı bisiklet kullananlara araçlar daha saygılı. Çünkü buna çarparsam zarar görmemek için kask takmış mesajını alıveriyor bilinçaltı. Sürücü dikkatli davranmaya başlıyor.

@asilbalaban

O daha cok "Zarar gormemek icin kask takmis. Buna zarar veremem" degil de, "Bu adam giyimli, kusamli, bilincli birine benziyor. Buna vurursam benim g.....en kan alirlar" diye dusunuyor olabilirler :koptum:

İki hafta arayla gece vakti yeşilköy - florya yaptım. İlk hafta katlanır bisikletim vardı, karşılaştığım pro görünümlü yol bisikletlilerin çoğu selam vermişti. Fakat öteki hafta bu sefer altımda 2.20 lastikli mtb vardı ve bu kez bir allahın kulundan selam alamadım.. :koptum: (iki turda da kaskım yoktu)

Çoğu kişi başka tarafa bakar gibi yapıyor verdiğimiz selam da boşa gidiyor , toplum olarak selam alıp vermekten aciziz el kaldırmak da bir selamlaşmadır merhaba demek de selamun aleyküm de

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Ben genelde karşıdakinin selam vermesini beklerim tabi ki bisiklet için geçerli sonuçta tanımıyorum

Selamlasma konusunda bisikletli karşıdan geliyorsa önce bi göz teması kurmaya çalışıyorum kafasını kaldirirsa elimi kaldırıp selam veriririm ama bazı insanlar ya kendilerini çok kaptırıyor yada selam vermemek için görmezden geliyor o zaman selam vermiyorum.... Yanından geçersem de bisikletliyi sağ elimi kaldırarak selam veriyorum.... Artık selamı alır almaz o onun bileceği iş....

Aslında burda dikkat çekilmesi gereken bişey daha var diye düşünüyorum....Büyük şehirlerde yaşanan kan dondurucu olaylar toplumun bu şekilde olmasına neden oldu diye düşünüyorum.... Artık herkes korkar olmuş bir çok şeyden....

@furkantrojka
Hocam ben Türkiye yazili kirmizi beyaz formamla dolasirken millet beni milli bisikletci saniyor. Ben isi daha da ilerlettim, herkese oneririm :D :D

@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Alkış kıyamet akıyorum diyorsun. :D:D

O değilde bayan bir bisikletliye zil ile selam versek "beni taciz ediyor" diye düşünür kesin

• Beğen
Tepkiler: lealtad
Bisiklet sürerken rotam %90 aynıdır. Bu rotayı genelde bisikletle çok ilgili olan kişiler kullanır, bu yüzden selamım havada kalmaz.

Selamımı şimdiye kadar kadınlar ve - tahmini- 15 yaşından küçük - çocuklar almadı. Çocuklar "ne yapıyor bu değişik" bakışı atarken; kadınların yaklaşık 1/3' i "ay şey etseydin bari" bakışı atıp kalan 2/3' si görmemezlikten geldi.

(bu paragraftaki kişiler erkek) Kask, eldiven ve gözlük, bisiklet çantası ekipmanlarından en az birini kullananların %90'a yakını selamımı alır ; ekipmansız gençlerin %95' i yüzüme dahi bakmazken, ekipmansız - tahmini- 30 yaş üstü kişilerden %75'i selamımı gülümseyerek aldı.

Çocuklar bu kültürü öğrensin diye selam vermeye devam ediyorum fakat sürekli aynı bakışı attıklarından vazgeçmeyi düşünmekteyim. Kadınlara selam vermesem cinsiyet ayrımı yapıyor gibi hissedecek, versem bakışlarıyla sapık demelerini çekmek zorunda kalacağım, kararsızım. Ekipmansız ve altındaki bisikletle hiç alakası olmayan(vücuduna göre çok küçük bisiklet kullanan) kişilere başta selam veriyordum, artık bıraktım. Beni gördüğü anda 10 metreden gülen bazı çocuklar oluyor, onlara yaklaşınca bisikletli olup olmamalarına bakmaksızın yavaşlıyor ve el sallayıp gülüyorum :)

Not: dağ bisikleti kullanıcısıyım, çoğu zaman bisikletimle uyumlu renkte günlük tişört ve basketbol şortu ile bisikletimin renklerine uyumlu kask kullanıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: venom09
Birkaç gündür geziyorum hiç selam veren olmadı bugün gidiş-dönüş 20 km'lik yolda 2-3 kişiyle kasklı halde karşılıklı olarak selamlaştım üstelik birisiyle aramızda enlemesine 6 metre şerit farkı olmasına rağmen. :)

Geri