Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Birbirimize ve yayalara karşı davranışlarımız

Scudo
Geçenlerde başımdan geçeni aktarayım. Dersten çıktım eve gidiyorum. 5 km aralıksız yokuş var havada sıcak mı sıcak. Oram buram ter içinde :D
Neyse karşıda eski bi kamyonla eskici geçiyordu beni görünce yavaşladı ve camdan el sallayarak
+Hooaaaayynnnn, dedi. Bende :
-Hoooo dedim güldük geçtik.

Sonra bir güvenlik görevlisi boş boş bana bakıyordu. Geçerken el salladım. Adamin bir anda yüzü güldü ve el salladı.

En son bi bisikletli vardı. Dedim iyigunler.
Boş bakış attı sadece ve devam ettim.

Bir eskici deyip geçmeyin insanlık önemli olan :)

@Işıklar Gazisi mesajınıza bayıldım :)))
Benzerini de ben yaşadım bir arkadaşla yayla yoluna her yanımdan soluyarak tırs tırs tırmanırken yol kenaarında yorulup da taşa oturmuş bir teyze vardı telefonla konuşuyordu el kaldırıp selam verdim "merabaa merabaa bisikletçiii!! afering oblumeaa!! afering! dedi" ....Dünya tatlısı anadolu kadını Köylülere canım feda,
tepedeki köy kahvesine çıktık kahvedekiler "yokuş zor oluyor deel mi evlat! " dedi.
Ancak her gün okula gittiğim ve artık ezberlediğim yol kenarında bekleyenler le bir türlü iletişim kuramadık. O da bir garip işte tayt mayt fosforik kıyafetler kask adamlarda alerji yapıyor naapalım..sanırm köpekler de tayt a uyuz :))

Ha bir şey var zorlana zorlana yokuş tırmanan birinin yanından selam vererek geçersen eğer gençse selam veriyor..Yaşlıysa uyuz oluyor sesi çıkmıyor ben MTB cilerle çok yaşadım. Sanırım denk geldi

Selam vermek gerekir kasklı kasksız farketmemeli.. ben antremanlarımı darıca bayramoğlu civarında yapıyorum akşamları kimseyle karşılaşamıyorum genelde. Motorsikletliler selam veriyor çok şahit oldum. Biz emekçi olarak bu konuya kat kat dikkat etmemiz gerekir.. SELAMLAR :tskler: :harika:

@anti panik
Bu enteresan..
Aynen akşam dönüş yolum yaklaşık 20 km. Bir tane kasksız selam vermiyor.
Selam veriyorum (Yol bisikleti kullandığım halde ;)) sanki ufo görmüş masum köylü gibi bakıyorlar..

Herkesin bir sorunu var ülke ekonomisi , terör eylemleri , şehitler , birbirini ötekileme çabası , geçimsel sıkıntılar vs. bunun dinle , mezheple , ülkenin insanlarıyla çok bir ilgisi yok saydığım sebeblerden dolayı insaların içi karadı.Avrupa insanında derdi yok değil,var ama bu kadar derdi olan ülkede az...

Kasksız bisikletli ile karşılaştığımda selam alıp vermiyorum. Direk kask tak diye sesleniyorum. Kimisi kafa sallıyor, kimisi boşver diyor. Ama güzel bir iletişim oluyor :)

Kask mask yalan, adam mesela full dura-ace set karbon bir bisiklete biniyor ve kaskı yok (ihtimali yok ama öyle düşünelim :) ) sen yine de bu adama selam verirsin. Ama altında 1000 liralık city veya mtb si olan kasksız bir insana vermezsin. Buda böyle bir algı işte :rolleyes:

@alper 76

Tenha yollarda inşaat işçisi..köylü amca teyze..piknikçi farketmez hepsine selam veririm;
Kimine "kolay gelsin"
Kimine "iyi günler"
Vs.vs..
Amaç bisikletçi ve insan olarak kendimizi topluma benisetmek ve bu kültürü yaygınlaştırmak.:):)

Bu anlamda en guzel sey veledrom. Karsidan kimse gelmiyor.
Orda yok benim gucume gitti, zoruma gitti, onurum incindi, senin biken karbon, senin yuzunden ben depresyona girdim olaylari olmaz yani :)

• Beğen
Tepkiler: trabzonlu ozan
Ben bu selam verme meselesine çok takılmıyorum, hatta hiç takılmıyorum. Keyfim yerindeyse her tür insana selam veririm. Kediye, kuşa, ineğe, yol kenarında ezilmiş, can vermiş kirpiye bile selam verir, muhabbet ederim. Canım istemiyorsa vermem, muhabbet de etmem. Selam vermek sanki her yurttaşın zaruri görevlerindenmiş gibi davranmayın bence. Sonra size selam verilmeyince ya da selamınıza cevap alamayınca inciniyorsunuz.

Özet: Karşıdan gelen bir bisikletli görür görmez selam mevzusunu stres unsuru haline getirmeyin, soğuk terler dökmeyin. Sağlıklı yaşayın.

Eğer karşımdan gelen bisikletlinin gözlerinde o ışığı görüyorsam selam veriyorum. Yoksa yoluma devam ediyorum. :D

@Erdal Yılmaz

bence bu konu otomatik hortlamaya programlanmış :)

• Beğen
Tepkiler: bacobaba39
Geri