Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisan Grand Tour Satın Aldım

Arkadaşlar bisiklet yollarını gösteren bir yerden bir yere giderken bisiklete göre rota ayarlayabildiginiz kullanışlı uygulama öneriniz var mı?

Scudo
Komoot diye bir program rota ayarlama yapıyor. Yükseklik mesafe VS bilgilerini veriyor

• Beğen
Tepkiler: OmerMuratYıldız
Arkadaşlar bisan ve yetkili bayiyi arayıp ben de sordum. On frenlerdeki claris donanımını bayilere sora set olarak gelince ücretsiz degisterebilecegiz. Bilginiz olsun .

Arkadaşlar selamlar. Belki alakasız olacak ama bugün Carraro 224 almak üzere bayiye gittim bana uyan kadro boyu yokmuş. Daha sonra bisan bayiye uğradım 8400 temmuzun ilk haftasında gelecek dedi. Carraro sportive 224 veya 225 almaktansa bisan 8400 ü haftaya almak daha mı mantıklı bana bir yol gösterir misiniz

Arkadaşlar selamlar. Belki alakasız olacak ama bugün Carraro 224 almak üzere bayiye gittim bana uyan kadro boyu yokmuş. Daha sonra bisan bayiye uğradım 8400 temmuzun ilk haftasında gelecek dedi. Carraro sportive 224 veya 225 almaktansa bisan 8400 ü haftaya almak daha mı mantıklı bana bir yol gösterir misiniz
Önce amortisörlü mü yoksa düz maşalı mı arasında bir karar vermeniz gerekiyor. Buna karar verdiğiniz an bu iki model arasında seçiminizi yapmiş olacaksınız. Biri düz maşalı hidrolik disk frenli, diğeri amortisörlü v frenli bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: ventiotto
Önce amortisörlü mü yoksa düz maşalı mı arasında bir karar vermeniz gerekiyor. Buna karar verdiğiniz an bu iki model arasında seçiminizi yapmiş olacaksınız. Biri düz maşalı hidrolik disk frenli, diğeri amortisörlü v frenli bisiklet.

Şehiriçi kullanımlarda çok farkı olur mu size göre

Şehiriçi kullanımlarda çok farkı olur mu size göre
Bana göre amortisör şehir içinde gereksiz. 25 senedir Istanbul'da bisiklet kullanırım. Hiç amortisöre gereksinim olmadı. Son bisikletim sadece cannondale' ye özgün tasarim olan tek bacak amortisör. O da vintage kategorisinde tasarımını beğendiğim için aldim. Sizin yerinizde olsam Bisan alirdim.

• Beğen
Tepkiler: Hidiman
Bana göre amortisör şehir içinde gereksiz. 25 senedir Istanbul'da bisiklet kullanırım. Hiç amortisöre gereksinim olmadı. Son bisikletim sadece cannondale' ye özgün tasarim olan tek bacak amortisör. O da vintage kategorisinde tasarımını beğendiğim için aldim. Sizin yerinizde olsam Bisan alirdim.

Bisan’ın görüntüsü çok hoşuma gitti açıkçası bir de fabrikadan yeni gelecek olması falan heyecan katıyor işe

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Bisan’ın görüntüsü çok hoşuma gitti açıkçası bir de fabrikadan yeni gelecek olması falan heyecan katıyor işe
Tabi zevk meselesi, kadro açılari benim hoşuma gitmedi. Arka çatalın bağlantı noktalarını neden bu kadar aşağıya alırlar anlam veremiyorum. Son yıllarda moda oldu. Benim gözüme çirkin görünüyor. Bu modelde bağlantı noktaları sanki daha da aşağıda. Hani yol bisikletinde biraz daha olabiliyorken, şehir bisikletinde tuhaf kaçmış.

Arkadaşlar, artık ben de ilk yol bisikletime kavuştum. Bisan Grand Tour Eco.
Önceki gün benim şehirli kızımı istemeye geldiler. Ben de içim biraz buruk bir şekilde verdim gitti. (Salcano City Sport 30 V).
E tabi ki 2 haftadır bayi kovalıyordum. Sattığım günün akşamı bir bayi ile konuşmuştum. Ellerinde bir Grand Tour Eco vardı. Hem de tam beklediğim 52 kadro. Bir sürü dil dökerek "Abi aman kimseye verme gelip alıcam. Ancak bu akşam yetişemem. Yarın akşama gelsem olur mu?" Vatandaş olur dedi. Ancak ertesi gün, yani dün öğlen beni aradı ve "abi biri geldi ve sattık. İstersen telefonunuzu ve adınızı tekrar yazalım, yeni sipariş geçtik, size ayırtalım." dedi. Tabi ki üzüldüm. Vatandaşa "ben zaten ayırttım sizden sanıyordum. Neyse kısmet değilmiş, siz yazın adımı numaramı" dedim. Peşinden telefonu kapatır kapatmaz İstanbul'da ne kadar bayi varsa aradım. Pendik'te Merkez Bisiklet'te buldum. "Telefonda abi yoldayım, geliyorum, aman satma" dedim. :D Bu arada Hadımköy tarafında oturuyorum. Yani İstanbul'un bir ucundan diğer ucuna gittim şu Grand Tour Eco için.
Bisikletçi ile çıkan aksaklıkları zaten telefonda konuşmuştuk. Jant içi bant, Claris ön fren, jant telleri vb. Bisikletçiye ulaştığımda (Yaklaşık bir buçuk saat sürdü) orada da tekrar hatırlattım. Bisikletçi ben gelmeden önce jant içini kontrol etmiş, dikkatini çeken olası patlatma ihtimali olacak yerleri Bisan'a bildirmek üzere not almış. Şimdilik benim bisikletim için bir sorun görünmediğini söyledi. Benim yanımda Bisan'ı aradı. Durumlardan bahsetti. Bisan, ön frenler için; sora ile ücretsiz değiştireceklerini, hatta bayilere de göndermeye başladıklarını söylemiş. Jant içi için de çalışma başlattıklarını kısa sürede o sorunu da çözeceklerini söylemişler.
Merkez Bisiklet benim telefonumu ve adımı aldı. Sora ön fren geldiğinde kargolayacağını, ya da yakınlardaysam gelip ücretsiz taktırabileceğimi söyledi. Eğer lastik patlaması ile karşılaşırsam da ücretsiz iç lastik verip şeridi değiştireceğini söylediler. Gayet hoş karşılama, sohbet ve indirim ile bisikletime kavuştum. 3650₺ ye aldım.
Bu arada kadrosu için tereddütlerim vardı. Boyum 173, iç bacak ise 78. Bisiklet kadro ölçüsü olarak bana çok uygun geldi. Rengini kesinlikle canlı görmelisiniz. Gerçekten bariz güzel bir tasarım yapmışlar. Hatta şöyle söyleyeyim, almadan önce biraz renkleri ve tasarımı konusunda soru işaretlerim vardı. Ancak canlısını elime alıp yakından görünce tam içime sindi bisiklet.
Biraz kullanma fırsatım da oldu, birkaç yüz metre kadar 🤪. Yalnız bisiklet kuş gibi :ssrtcbya:, bırak beni uçayım diyor. Özetle, tam bir fiyat/performans canavarı bir ürün çıkarmış Bisan. Bunu orada bisikletçinin kendisi de tekrarladı.

1593583770436.png

1593583809007.png

1593583897212.png

Güzel dilekleri için tüm arkadaşlara teşekkürler.

@suyunsesi nihayet. Hayırlı olsun. Bu arada suluk pompa falanda kapmışsınız hemen. Hediyesi mi😀

Pompayı kendim satın aldım. Suluk bir önceki bisikletimden, yanımdaydı taktırdım. Bisikletçinin hediyesi sohbeti ve güzel indirimi oldu :kyfmyrn:.

@suyunsesi abi güzel güzel pedalla bol km yaparak eskit ve kendini yenile. Rabbim kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Hayırlı uğurlu olsun. :harika:

@suyunsesi abi güzel güzel pedalla bol km yaparak eskit ve kendini yenile. Rabbim kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Hayırlı uğurlu olsun. :harika:
Çok teşekkür ediyorum @necmeddin bey. Allah kimsenin tekerine taş değdirmesin. Kaza bela göstermesin.
Dünden aşırı yorgundum, geç yatıp erken kalkarak bugün işe bisikletimle gelmedim :uzgnm:. Artı teker patlama korkusu da var :D.
Akşam olsa da biraz turlayıp, hem bisikleti hem de şehirden yola geçişin değişimlerini tartsam hinzir.gif.

@suyunsesi ince teker korkusu maalesef bendede var. Şimdi yeni bisikletin daha hafif ve daha akıcı olunca alışmak zaman alır. Benim MTB deki 1.75 teker dahi çok ince geliyor.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Tamamdır hocam ilk fırsatta deneyeceğim. Tek kat sarmam yeterli olur mu?
İç lastiğe 2 günde 70tl gitti. Patlak yerleri noktadan çok kesik gibi olduğundan yama tutmuyor.

ÜStadım , öyle elektrik bandıyla falan uğraşmayın sağlıklı ve uzun ömürlü olmaz. Yine kanalda ilgili videom var , Vittoria 'nın jant şeridi 50-60TL birşey çifti . Orjinal olsun , uzun süre kafanız rahat eder. İlgili videom :

Çok teşekkür ediyorum @necmeddin bey. Allah kimsenin tekerine taş değdirmesin. Kaza bela göstermesin.
Dünden aşırı yorgundum, geç yatıp erken kalkarak bugün işe bisikletimle gelmedim :uzgnm:. Artı teker patlama korkusu da var :D.
Akşam olsa da biraz turlayıp, hem bisikleti hem de şehirden yola geçişin değişimlerini tartsam 232390 dosyayı görüntüle.

Bisikletin ve acaba lastik patladı mı fobin ve de başparmak "kasın" hayırlı olsun :ckkmk:

Geri