Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisan RC kullanıcılar kulübü

Merhaba, tercihimi mosso cavalier 700 soradan yana kullandım. 52 kadro aldım. Üzerindeki uyduruk gidonu ergo gidon ile değiştirdim. Gidon bandını da daha yumuşak ve kalın bir gidon bandı ile değiştirdim.

Kazasız belasız sürüşler dilerim. Umarım memnun kalmışsınızdır ben de RX 9200'den çok memnunum.

Scudo
Kazasız belasız sürüşler dilerim. Umarım memnun kalmışsınızdır ben de RX 9200'den çok memnunum.
Teşekkürler. Kazasız ve keyifli sürüşler. Rx9200 ü denedim. Çok güzel bir tasarımı var. Fakat mosso'ya iyi fiyat alınca bu yönde tercih yaptım.

Merhaba, tercihimi mosso cavalier 700 soradan yana kullandım. 52 kadro aldım. Üzerindeki uyduruk gidonu ergo gidon ile değiştirdim. Gidon bandını da daha yumuşak ve kalın bir gidon bandı ile değiştirdim.
Gidon bandı olarak ne kullandınız?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Bisan bisiklet kullanan arkadaşlara soruyorum : RC 9900 ün kadro ölçülerini detaylarına nasıl ulaşa bilirim? Üst boru ölçüsü, sele borusu yüksekliği vs gibi

@Furkan Saltam Hocam merhaba aldınız mı bisikleti?

evet aldık RC 9900: 52 Kadronun ölçüleri şöyle; seat tube 50cm top tube 55cm

(boy+185cm iç bacak 84cm)

Rc9900 hakkında sormak istedikleriniz varsa yazabilirsiniz. Yakın zamanda konusunu açıp ölçülerini amatör olarak ölçüp paylaşırım bende

Son düzenleme:
@Oğuzhan Yazman Hocam valla sormak istediklerim var tabi,benim boy 170 iç bacak boyu 75-76 şuan kullandığım kadro 53 bisanı biraz araştırdım ölçüler muallakta kafam karıştı
53 kadroyu şuan rahat kullanıyorum ama daha düşük kadro alsam performansımı olumlu yönde etkiler mi merak ediyorum.

@Oğuzhan Yazman Hocam valla sormak istediklerim var tabi,benim boy 170 iç bacak boyu 75-76 şuan kullandığım kadro 53 bisanı biraz araştırdım ölçüler muallakta kafam karıştı
53 kadroyu şuan rahat kullanıyorum ama daha düşük kadro alsam performansımı olumlu yönde etkiler mi merak ediyorum.
hangi model üzerinden soruyorsunuz bunu? forumda hep var bu tartışma bir küçük beden bir büyük beden yol kadro tartışması :)
ilgili konu :
Yol (Performance-Endurance) Bisikleti Seçiminde Geometri ve Materyal Kıstasları
Kadro boyu karmaşası

Biz rc9900 sipariş geçerken sele-gidon arası mesafenin yani top tube eski kullandığım btwin alur 700 ile aynıydı ( oda 56kadro top tubesi 56cmdi) buna dayanarak olur diye 52 kadro sipariş geçmiştik biz. zaten rc9900da 3 boy var 48/50/52 olarak bizde en büyük boy 52 kadroyu aldık. Rc9900 üzerinden cevaplarsak 50kadronun top tubesini ögrenmek lazım muhtemelen 52-53cmdir oda standart bir yol kadroda 52kadroya denk geliyor

@Oğuzhan Yazman Hocam kadro size küçük gelmiyor mu ? Size 55-56 kadro uyar diye düşünüyorum uzanma mesafesi kurtarır ancak sele çok aşağıda gibi geldi bana.

@Oğuzhan Yazman Valla hocam bende 9900 almak niyetindeyim üzerindeki set bakımından hafiflik bakımından oldukça cezbediyor insanı bir kullanıcıdan da fikir almak bu konuda karar vermek için faydalı olacaktır diye düşünüyorum 😊 kadro konusunda sanırım 50 tercih etmek mantıklı gibi

BİLENLER anlatabilirmi?9800 ile 9900 arasında 1.400 tllik fark neden var?sadece 7000-8000 set arasındaki farktanmı?

@ERCEYLAN set farkı haricinde fark sitede gözükmüyor

bisan.jpg

Eğer sitedeki kg ler doğruysa (7,90kg- 8,10kg) ayro bisiklete göre bana makul geldi üstündeki jant (WH-RS 100)1897 gr buradan tasarruf ile daha da hafifletilebilir bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve NoCycling
şuan ki fark 2625 tl
Fiyat listesini indirip bakarsanız rc9800 ün fiyatı 10120 TL. Bütün ürünlere gelmişti %10 zam. Sitede güncellememişler.

• Beğen
Tepkiler: will
Geri