Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisan RC kullanıcılar kulübü

Scudo
Arkadaşlar merhaba. RC 9900 modelinden almayı düşünmekteyim yakın zamanda. Malum ya şimdi ya hiçe düştük artık. Yalnız takıldığım konu 182 cm boyum ve 82cm iç bacak uzunluğum var. Okuduğum kadarıyla bisan modellerinde daha yüksek bir kadro geometrisine sahip gözüküyor. Fakat yine de 52cm olan son üst sınır kadro boyu uygun olur mu onu düşünüyorum ve kullananlar varsa hali hazırda iyi ve kötü yanlarını anlatabilir misiniz?

@Furkan Saltam bir önceki sayfada bisikletin geometrisi ile ilgili @Mustaac hocam bayağı bir bilgi vermiş. Yine de denemeden almayın tabii imkanınız varsa.

Arkadaşlar merhaba. RC 9900 modelinden almayı düşünmekteyim yakın zamanda. Malum ya şimdi ya hiçe düştük artık. Yalnız takıldığım konu 182 cm boyum ve 82cm iç bacak uzunluğum var. Okuduğum kadarıyla bisan modellerinde daha yüksek bir kadro geometrisine sahip gözüküyor. Fakat yine de 52cm olan son üst sınır kadro boyu uygun olur mu onu düşünüyorum ve kullananlar varsa hali hazırda iyi ve kötü yanlarını anlatabilir misiniz?
Hocam ben rc9800 kullanıyorum. 50 kadrosunu. 52-53 kadro ayarinda. 52si de 54-55 ayarinda. Size uygun olacaktır.

@SiluetAntares ne yazık ki deneme şansım yok hocam. şehrimde 2 firmada da bu modeller yok sipariş ile getiriyorlar doğal olarak, ona göre bakacağım artık.
@Mustaac hocam okudum yazdıklarınızı da diğer sayfalarda. Teşekkürler bilgilendirme için öncelikle. Nasıl memnun musunuz bisikletinizden? biraz bilgi verebilir misiniz bisiklet hakkında bir kullanıcı olarak.

@SiluetAntares ne yazık ki deneme şansım yok hocam. şehrimde 2 firmada da bu modeller yok sipariş ile getiriyorlar doğal olarak, ona göre bakacağım artık.
@Mustaac hocam okudum yazdıklarınızı da diğer sayfalarda. Teşekkürler bilgilendirme için öncelikle. Nasıl memnun musunuz bisikletinizden? biraz bilgi verebilir misiniz bisiklet hakkında bir kullanıcı olarak.
Hocam benim için biraz zor bir alışma süreci oluyor. Yaklaşık 10 kg aldim gecen sene ve kondisyonu kaybettim. Bugün yeni yeni keyif almaya başladım kadrodan. Yolu hissetmiyorum önceki bisikletim carraro cr-052 deki gibi. Karbon kadro maşa sele borusu işini gayet iyi yapıyor. Kadroyu aero ayarında kullanamıyorum daha çok ham vücut esnemiyor. O yuzden gidon boğazını ters çevirip seleyi de bir iki cm kadar alcalttim. Alisana kadar böyle gidecek.
P00531-122553.jpg
Kadro çok keyifli, yolda gittikçe gidesim geliyor. Ama aynakol ruble oranı yokuşlar için çok ağır. Kondisyonumu da kaybettiğim için epeyce zorlanıyorum. Rubleyi 11-34 yaparsanız ilk aldığınızda çok rahat edersiniz. Benim bulunduğum bölgede yokuş çok, düz bir yerde bu kadar zorlamaz.
Epeyce bir çukur var güzergahım üzerinde. Kötü bir his vermiyor çukurlardan geçerken, karbon diye tereddüt ediyordum gereksizmiş.

Kötü yan olarak piyasadaki reach uzunluğu en yüksek bisikletlerden biri. Benim gibi sınırda iseniz küçük kadroyu tercih etmek daha yerinde olacak. Ama o zaman da stack aşırı kısalıyor. Bu yönüyle beni zorladı ayar yaparken.

Ben aslında büyük kadro istiyordum açıkçası 54 kadrosu yok ne yazık ki. Hem daha komforlu bir sürüş açısından hem de aşırı agresif bir sürüşü sevmiyorum açıkçası, en azından şimdilik :) Fakat bu fiyata bu özelliklere sahip başka bir bisiklet bulabileceğimi sanmıyorum ne yazık ki o yüzden tercihimi rc 9900 den kullanacağım gibi gözüküyor.

Ben aslında büyük kadro istiyordum açıkçası 54 kadrosu yok ne yazık ki. Hem daha komforlu bir sürüş açısından hem de aşırı agresif bir sürüşü sevmiyorum açıkçası, en azından şimdilik :) Fakat bu fiyata bu özelliklere sahip başka bir bisiklet bulabileceğimi sanmıyorum ne yazık ki o yüzden tercihimi rc 9900 den kullanacağım gibi gözüküyor.
O zaman hocam bu kadro sizi mutlu etmeyebilir. Büyüğünü alsanız da rahatlık bulabileceğinizi düşünmüyorum. Hiz için yapılmış bir alet.

O zaman hocam bu kadro sizi mutlu etmeyebilir. Büyüğünü alsanız da rahatlık bulabileceğinizi düşünmüyorum. Hiz için yapılmış bir alet.

Yol kullanan arkadaşlar da genel olarak böyle başlamışlar hep ama aero kadroya kayıyolar yavaş yavaş. Beni şevk eden tarafı bu tabi alıştıkça zevk vereceğini düşünüyorum. Şimdilik hala araştırma aşamasındayım, deneyemediğim için ne yazık ki çok fazla bişey diyemiyorum fakat bulabilirsem uyguna kaçırmamayı düşünüyorum açıkçası.

Dün Bisan'a mail attım. Kadro boylarıyla ilgili olarak, bilgilerimi ilettim. Benim için en iyi kadronun 54 olduğunu fakat ( Rc 9900 modelimizde bu ölçü mevcut değildir. Ürünlerimizin geometri ölçüleri şuan için çalışma aşamasında olup hazır olduğunda web sitemizde ürünlerin görsellerinde yayınlanacaktır. ) öyle bi kadronun da olmadığını belirttiler. Arayan ya da ilgilenen olursa genel olarak 182 cm ve iç bacak 81cm olarak bildirmiştim. RC9900 heyecanım da burada sona erdi sanırım.

• Beğen
Tepkiler: bonder76 ve Ercu87
Dün Bisan'a mail attım. Kadro boylarıyla ilgili olarak, bilgilerimi ilettim. Benim için en iyi kadronun 54 olduğunu fakat ( Rc 9900 modelimizde bu ölçü mevcut değildir. Ürünlerimizin geometri ölçüleri şuan için çalışma aşamasında olup hazır olduğunda web sitemizde ürünlerin görsellerinde yayınlanacaktır. ) öyle bi kadronun da olmadığını belirttiler. Arayan ya da ilgilenen olursa genel olarak 182 cm ve iç bacak 81cm olarak bildirmiştim. RC9900 heyecanım da burada sona erdi sanırım.
Hocam bayiye geldiğinde incelemenizi tavsiye ederim. Yaklaşık 54 cm ust boru 55 cm efektif top tube uzunluğu var 52 kadronun. Yurtdışında boy aralığı olarak 178-188 şeklinde belirtmişler 52 kadro için. Hadi 188 cok abartı ama bence 81 cm iç bacak 182 boy ile size 52 kadro hayli hayli olur. Dediğim gibi denemeden karar vermeyin bayide.

• Beğen
Tepkiler: bonder76
Hocam bayiye geldiğinde incelemenizi tavsiye ederim. Yaklaşık 54 cm ust boru 55 cm efektif top tube uzunluğu var 52 kadronun. Yurtdışında boy aralığı olarak 178-188 şeklinde belirtmişler 52 kadro için. Hadi 188 cok abartı ama bence 81 cm iç bacak 182 boy ile size 52 kadro hayli hayli olur. Dediğim gibi denemeden karar vermeyin bayide.
Anlamadım hocam ne demek istediğinizi

Anlamadım hocam ne demek istediğinizi
Gayet de açık yazdım ama... Kadro boyu 52 gibi görünüyor ama aslında 54-55 size uyar muhtemelen. Bayide deneyip emin olun yine de.

Ben 50 kadrosunu kullanıyorum ama aslinda 52-53 kadro. Hafiften büyük geliyor. Efektif Ust borusu 53.5 cm.

Gayet de açık yazdım ama... Kadro boyu 52 gibi görünüyor ama aslında 54-55 size uyar muhtemelen. Bayide deneyip emin olun yine de.

Ben 50 kadrosunu kullanıyorum ama aslinda 52-53 kadro. Hafiften büyük geliyor. Efektif Ust borusu 53.5 cm.
şimdi anladım hocam pardon. bayide deneyemiyorum çünkü bayi ancak satın alırsan getirtebilirim diyor. Bulunduğum yer küçük şehir olduğu için öyle bi şansım yok ne yazık ki. 52 kadro 1.50cm fazla imiş bana da öyle söylediler. Fakat yine de siparişi verdikten sonra olmadığı takdirte sıkıntı yaşarım diye emin olmadan adım atmak istemiyorum ne yazık ki.

1591262271959.png

ben de sormuştum bisan'a çok ileri görüşlüler 2021 :D 2023te bordan yaparız bisikleti

şimdi anladım hocam pardon. bayide deneyemiyorum çünkü bayi ancak satın alırsan getirtebilirim diyor. Bulunduğum yer küçük şehir olduğu için öyle bi şansım yok ne yazık ki. 52 kadro 1.50cm fazla imiş bana da öyle söylediler. Fakat yine de siparişi verdikten sonra olmadığı takdirte sıkıntı yaşarım diye emin olmadan adım atmak istemiyorum ne yazık ki.
Anladım hocam. Ben neredeyse eminim kadronun size olacağından. 1.70 boy 78 cm iç bacak mevcut bende. 48-50 arasında kalıyorum kadro olarak.
Dediğiniz gibi görmeden almak risk.

Anladım hocam. Ben neredeyse eminim kadronun size olacağından. 1.70 boy 78 cm iç bacak mevcut bende. 48-50 arasında kalıyorum kadro olarak.
Dediğiniz gibi görmeden almak risk.
valla hocam almak istiyorum işte ama korkuyorum :) teşekkür ederim bilgilerin için bi kumar oynayasım var ama başka kullanan da yok sorabileceğim sanırım çok muallakta kaldım :D

kadro boyutları hakkındaki ölçümü buraya bırakıyorum teyit edin bilgiyi

1591288931931.png

1591288943130.png

@Furkan Saltam hocam salcano xrs001 uci kadronun 56 ayarında kalıyor bizim 52. Yukarıda ölçüleri mevcut. Boyunuz çok riskli değil aslında 52 kadrosu için.

Ben 50 kullanıyorum şu anda, arkadasa da 54 kadro Salcano aldık, neredeyse aynilar. Bana büyük geliyor biraz. :)

valla hocam o kadar muallakta kaldım ki anlatamam. 52 kadro kullanan birini bulamadım iyicene bi sorayım kafamdaki soru işaretleri kalksın. Satıcılardan da düzgün bilgi alamıyoruz öyle bakınıyoruz hala yani :)

• Beğen
Tepkiler: NoCycling
Geri