Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisan RC kullanıcılar kulübü

Scudo
@Mustaac Hayırlı olsun, bence çok takılmayın ölçüler genel olarak uyuyorsa

@Mustaac Hayırlı olsun, bence çok takılmayın ölçüler genel olarak uyuyorsa
Sıkıntı yok ölçülerde hocam. Alın borusu biraz kısa, tahmin ediyordum zaten aero kadro olduğu için. Normalde 1 spacer indiriyordum önceki bisikletimde bunda en yukarıda kullanacağız. Uzanma mesafesinde de yarım santimlik fark var sadece sıkıntı yok. Sele borusu zaten ayarlanabildiği için o hiç sıkntı değil. İnşallah problem yaşamayacağım bu kadroyla.

• Beğen
Tepkiler: BooJack
135 mm alın borusu 550 mm üst boru ile çok sert bisiklet. Sele borusu açısı da 74. Aero bisiklet sonuçta amacına uygun olarak uzanarak binmek için tasarlanmış. Boyu limit olan , sporcu geçmişi olmayan birini çok zorlar.

135 mm alın borusu 550 mm üst boru ile çok sert bisiklet. Sele borusu açısı da 74. Aero bisiklet sonuçta amacına uygun olarak uzanarak binmek için tasarlanmış. Boyu limit olan , sporcu geçmişi olmayan birini çok zorlar.
Evet yeni başlayan birisi için hiç uygun değil bu kadro. Zaten en sert kadrosu da bu.

Bu kadroya 28 lik lastik takılıyor mu, denediniz mi? Rc9900 kullanıyorsunuz zannedersem.

Son düzenleme:
Bisan Rc9800 - Rc9900 yaptığım araştırmalara göre yurtdışında boy aralıkları şu şekilde verilmiş.
weq.jpg
1.70 boyla 48 cm kadro seçerek iki kadro arasından küçük olanı tercih etmiş görünüyorum (Ustaların tavsiyesine uymuşuz bilmeden). Kol uzunluğum boyuma oranla daha kısa olduğu için doğru tercihi yaptığımı düşünüyorum.

fasfsa.png

52 kadroda 55 cm efektif üst boru uzunluğu mevcut. Bence 1.88 e kadar olmasa da 1.83-1.84 e kadar olacaktır gibi... Bisikleti almayı düşünen arkadaşlara faydası olur umarım. Bisan büyük kadro çıkarmadığı için bu bisikletten vazgeçenler vardı bildiğim kadarıyla.

14883545_366842670326519_2651534071372888295_o.jpg
Yukarıdaki ise Rx9100-Rx9200 için geometri tablosu (51cm - 53cm). Bu da burada bulunsun, ihtiyacı olan biri olursa diye.

Bisanın yol kadrolari genellikle yarış geometrisinde (Grand tour hariç, o endurance geometri) Rahatlık arayanlara gelmez yani, performans arayanlara uygun. Buna göre seçim yapmakta fayda var.

Dosyalar

• 14883545_366842670326519_2651534071372888295_o.jpg
    14883545_366842670326519_2651534071372888295_o.jpg
    20,4 KB · Okunma: 19
  • 412412.jpg
    412412.jpg
    26,4 KB · Okunma: 23
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Scyleia
arkadaşa 175 cm boya 52 cm olan rc 9800 aldık ama verdiğiniz ölçülere göre büyük gelecek acaba fabrika değişiklik yapar mı?

arkadaşa 175 cm boya 52 cm olan rc 9800 aldık ama verdiğiniz ölçülere göre büyük gelecek acaba fabrika değişiklik yapar mı?
Daha bayilere gelmedi bildigim kadarıyla, fabrika ile iletisime gecerseniz daha iyi olur. Sipariş verdiniz, kargolandı mı benimki gibi? Daha önce de söylediğim gibi kadronun büyük olup olmayacağı biraz kişisel bir olay, yukarıdaki tarz tablolar genele hitap eder. Boyuna göre büyük gözüküyor ama denemeden net bir şey söylemek zor. (top tube 55 cm olduğu için büyük olacağını düşünebiliriz.)

hocm argolandı yarın bayiye gelecek acaba fabrika ile iletişime geçilse maduriyet giderilebilir mi?

hocm argolandı yarın bayiye gelecek acaba fabrika ile iletişime geçilse maduriyet giderilebilir mi?
Bence giderirler. Bayi kurulum yapmadan geri kargolayabilir. Bence bayi ve fabrika ile iletişime geçin.

Bisan Rc9800 - Rc9900 yaptığım araştırmalara göre yurtdışında boy aralıkları şu şekilde verilmiş.
226736 dosyayı görüntüle
1.70 boyla 48 cm kadro seçerek iki kadro arasından küçük olanı tercih etmiş görünüyorum (Ustaların tavsiyesine uymuşuz bilmeden). Kol uzunluğum boyuma oranla daha kısa olduğu için doğru tercihi yaptığımı düşünüyorum.

226743 dosyayı görüntüle

52 kadroda 55 cm efektif üst boru uzunluğu mevcut. Bence 1.88 e kadar olmasa da 1.83-1.84 e kadar olacaktır gibi... Bisikleti almayı düşünen arkadaşlara faydası olur umarım. Bisan büyük kadro çıkarmadığı için bu bisikletten vazgeçenler vardı bildiğim kadarıyla.

226740 dosyayı görüntüle
Yukarıdaki ise Rx9100-Rx9200 için geometri tablosu (51cm - 53cm). Bu da burada bulunsun, ihtiyacı olan biri olursa diye.

Bisanın yol kadrolari genellikle yarış geometrisinde (Grand tour hariç, o endurance geometri) Rahatlık arayanlara gelmez yani, performans arayanlara uygun. Buna göre seçim yapmakta fayda var.

Teşekkürler açıkçası bu ayrıntıyı bilmiyordum. Claris setli carraro mosso kron gibi markaları kıyasladığımda bisan fiyat olarak cazip geldi. Ayrıca yerli ürün olması ve Bisan'in köklü bir firma olması bisiklete ısındırdı beni. Rahatlıktan ziyade performans arıyorum. O halde seçimim doğru demek ki

• Beğen
Tepkiler: amasseia
Teşekkürler açıkçası bu ayrıntıyı bilmiyordum. Claris setli carraro mosso kron gibi markaları kıyasladığımda bisan fiyat olarak cazip geldi. Ayrıca yerli ürün olması ve Bisan'in köklü bir firma olması bisiklete ısındırdı beni. Rahatlıktan ziyade performans arıyorum. O halde seçimim doğru demek ki
Şimdiden hayırlı olsun yeni bisikletiniz. Siz yine de emin olmak için dediğiniz gibi bisikleti bayide deneyin.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: asyalıbirozan
Selamlar. Grand Tour modeline iyice yükselmeye başladım. Endurance kadro olması donanımı ve renkleri bir hayli hoşuma gitti.
bisanın sitesi oldukça özensiz olduğundan sitede hiç görsel yok, bir de michelin lastikle geleceği söyleniyor ama görselde tufo vsr gibi bir durum da var.
okyanusu geçip derede boğuluyor bu siteyle bence firma. Geometriler de eksik gerçi ekleneceği söyleniyor ama bakalım.

Selamlar rx 9300 hakkında konuşan hiç olmamış sora setli olması diğer rakiplerine göre beni cezbetti mosso cavalier 700 ve Bisan rx 9300 arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim

Selamlar rx 9300 hakkında konuşan hiç olmamış sora setli olması diğer rakiplerine göre beni cezbetti mosso cavalier 700 ve Bisan rx 9300 arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim
Fiyat olarak daha uygun ve karbon maşalı. Sora setli olup da karbon maşa ile gelen pek yok Türkiye üretimi bisikletlerde.

• Beğen
Tepkiler: mdenizc
Geri