Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet alırken boy seçimini doğru yapmak

@zinarturgut bayideki kişiyle özel arkadaşlığınız dostluğunuz yoksa güvenmeyin. Elinde 46 yoktur 52 vardır onu satmaya çalışır. 182 boyum var 52 kadro şehir bisikleti kullanıyorum. Bana 50 olsa bir tık daha rahat olurdu gibi geliyor. Gidon boğazım açılı olduğu için ve bir süre kelebek gidon kullandığım için aşırı etkilemedi. Bunları ayarlamadan önce omzum yanıyordu. Kıyas etmeniz için verdim bilgiyi. Yol bisikletinde ve dağ bisikletinde bu veriler değişecektir. Sportive için kıyas yapabilirsiniz.

Scudo
Ben de karşı tez ortaya atayım. Arkadaş orada 46'yı dememiş, demek ki var. 48, 50 filan da dene bence varsa. Üst boru apış arandan 3 4 cm aşağıda olmalı. Benim Giant'ım var 48 kadro (S) keşke diyorum (M) alsaydım. 1.77 boy 76cm iç bacak boyum var. 52 kadro carraro dağ bisikleti baya büyük gelmişti mesela.

Ha kadro bi tık küçük olsa sorun aparatlar vasıtasıyla çözülür ama büyük olursa küçültülemez.

• Beğen
Tepkiler: zinarturgut
@Anonim cevap icin tesekkurler. Aksina 46 vardi onu denedim. Normalde 51 kadro bana uyabilirdi ama bacak boyum 72 cm oldugundan sanirim 46 kadro rahat geldi. Hatta 48 olsa tam olacakti diye düşünüyorum. Sizce kac olmali kadro boyu?
@Taygun Kon Cevap icin tesekkurler. 51 kadroda direk apis arama yapışıyor ve parmaklarimin uzerinde kaliyorum. 48 kadro secenegi yok. 46 almak daha mantikli olacak sanirim.

@zinarturgut rica ederim. 51'i alma o zaman 46 alırsın eğer gidon alçak gelirse yükseltici aparat ya da açı ayarlı gidon boğazı takarak daha rahat bir sürüş pozisyonu elde edebilirsin. Ya da 48 kadro satan bsşks bir mağazaya da bak bulamazsan öyle yaparsın.

İç bacak boyunu ölçünce bisiklet türüne göre katsayılar ile çarpıyorsun ve çıkan sonucu aynakol ortasından sele üstüne gelen mesafeye ayarlıyorsun. Kadroyu bacakların arasına alıp mesafe kıyası yapmak uygulanan ama eksik bir yöntem. Çünkü bisiklet tipleri değişken. Kadro tasarımları firmalara göre değişebiliyor.

selamlar, eşimin boyu 160 iç bacak boyu 75 cm. şehir-yol bisikleti arayışındayız ve stok bulmak imkansıza yakın şu sıralar. kadro olarak triban100 de S kadroda stok var oda 165 cmden başlatmış sitesinde. ne yapmamız lazım şaşırdık kaldık :(

selamlar, eşimin boyu 160 iç bacak boyu 75 cm. şehir-yol bisikleti arayışındayız ve stok bulmak imkansıza yakın şu sıralar. kadro olarak triban100 de S kadroda stok var oda 165 cmden başlatmış sitesinde. ne yapmamız lazım şaşırdık kaldık :(
Decahtlon yol bisikletlerinde XS kadro olacaktır. Kendim 163cm boy ile Triban 520 XS kadro kullanıyorum.

Arkadaşlar iyi akşamlar.. Boyum 1.72, iç bacak boyum 78 cm. Yol bisikleti için bu ölçülerle alakalı Bisan 52 kadronun uygun olabileceğini söyledi. Amma velakin burada bazı arkadaşlar Bisan'ın kadro ölçülerinin normalden daha büyük olduğunu yazmışlar. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu sene dünyada pandemi nedeniyle üretimin az olması ve talebin fazla olması, son bir kaç senedir de yurtiçinde kurdaki artış nedeniyle distribütörlerin düşük stok tutmaya başlaması uygun boyda sıfır bisiklet bulmayı oldukça zorlaştırdı. Hatta her sene bu aylarda indirime girip stok eriten yurtdışı sitelerde bile çoğu kadro boyu tükenmiş görünüyor. İkinci ele yönelmek zorunda kalabilirsiniz.

Bu sene dünyada pandemi nedeniyle üretimin az olması ve talebin fazla olması, son bir kaç senedir de yurtiçinde kurdaki artış nedeniyle distribütörlerin düşük stok tutmaya başlaması uygun boyda sıfır bisiklet bulmayı oldukça zorlaştırdı. Hatta her sene bu aylarda indirime girip stok eriten yurtdışı sitelerde bile çoğu kadro boyu tükenmiş görünüyor. İkinci ele yönelmek zorunda kalabilirsiniz.

Evet, durum onu gösteriyor maalesef

Arkadaşlar iyi akşamlar.. Boyum 1.72, iç bacak boyum 78 cm. Yol bisikleti için bu ölçülerle alakalı Bisan 52 kadronun uygun olabileceğini söyledi. Amma velakin burada bazı arkadaşlar Bisan'ın kadro ölçülerinin normalden daha büyük olduğunu yazmışlar. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Ölçülerimiz aynı. Bisan Grand Tour 52 kullanıyorum Temmuz'dan beri. Rahatım, sorun yaşamadım.

Ben buraya direk ölçü yazmayacağım ama bir tavsiyem olacak. Kendim de tonla para verdiğim bisiklette aynı hatayı yaptım çünkü.

Satıcıların dolduruşuna gelmeyin kesinlikle, herkes malını satmak istiyor. İmkanınız varsa en azından birkaç bisikletçi dolaşın, sadece üzerine oturma şeklinde olsa da bir deneyin farklı boyları. Ben gitmeden araştırmıştım, birkaç bayide farklı boyları olduğunu görmüştüm alacağım bisikletin ama ilk girdiğim bayide gaza gelip aldım. Para kolay kazanılmıyor, dikkat etmek lazım.

Ölçü yazmayacağım dedim ama merak eden olursa Carraro e-Gravel bisikleti 183 cm boy, 85 cm iç bacak boyuyla 52 kadro aldım. Şu anki aklım olsa 55’i görmeden almazdım.

@eshquiaa İstanbuldayım, çok çok teşekkür ederim size 😊 neden olmasın.

@Taygun Kon Duruşumun rahat olmadığını hissediyorum. Sürüşte vücudun doğal bir duruşu olmalı. Yoksa o duruşu yakalamak için eğilip büküldükçe ideal boy olmazsa ekstra bel-boyun ağrısı ekleniyor. Yine ayağa kalkıp sürmek istediğimde bacaklarım rahat hareket etmiyor. Tam açıklamak zor ama ideal kadro boyunu bulunca insan rahat ediyor zaten, sanki araba sürerken koltuğu kendinize göre ayarlamış gibi cuk oturuyor.

Bu arada 55 kadroyu halen denemedim, sadece sürüşlerde bir tık yüksek bisiklette daha rahat edeceğimi hissettim. Birkaç ay önce aldığım Mosso Legarda bisiklette de 51 kadro almış, küçük mü aldım diye hayıflanırken arkadaşın 56'yı deneyince aslında 51'in bana çok uygun olduğunu görmüştüm. Demek istediğim imkan varsa kesinlikle farklı boyları deneyin. Zaten öyle uzun uzadıya sürüşe bile gerek yok, üstüne çıkınca bile bayağı fikir veriyor. İmkan olup 100 metre sürüş yaparsanız zaten direk anlaşılıyor.

• Beğen
Tepkiler: Taygun Kon
Ben de 187 boy 85cm iç bacak ölçüsüyle, biraz risk alarak bisan trx 8500 siparişi vermiştim. Etrafta bisiklet yoktu ve bu bisikleti çok beğenmiitim ama sadece 52 kadro vardı. Ğnternette de sürekli 56-58 gibi kadrolar bana uygun gözükğyordu. Bidiklet geldi ve bana gayet uygundu. Seleyi en geriye alıyorum ama bi sıkıntım yok. Ha belki 54 olsaydı ki sadece bu 2 kadro var trx 8500 için, belki daha iyi olurdu ama şuanda da hiç sıkıntum yok. Görüntü açısından da tam duruyor. Ayrıca diğer markalara göre daha büyğk bir kadrosu var, yani aynı kadro boyuna istinaden.

Merhabalar, herkese iyi forumlar. Yakın zamanda 54 kadro 2019 carrraro cr052 yol bisikleti almıştım, ancak bisiklet işinde acemi olduğumdan ötürü bacak boyumu hesaba katmamıştım. 169 boy 76 cm iç bacak boyuma rağmen bisiklet üzerinde durduğumda üst kadro borusu apiş aramda sıkışma yapıyor. Öğrenci olduğumdan 3600tl gibi ucuz bir fiyata aldığım tiagra setli bisikleti satmaktan çekiniyorum açıkçası. Çünkü tekrar almaya kalkarsam en az iki katı para biriktirmem gerekecek. Sizce 76 iç bacak boyuma 54 kadro yol bisikletini kullanmam sağlık veya herhangi bir açıdan problem oluşturur mu? Yoksa sora veya clarise düşmek adına 50-52 kadro bir bisiklet mi almalıyım? Şimdiden teşekkürler :)

177 boy 76 cm iç bacak boyu ile 48 Giant S kadro bir bisiklet kullanıyorum.
Size evet büyük gelmiş bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: cbkarabulut
Geri