Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet bakım ve onarım ücretleri

Affedersiniz Osuruktan yerlerde yaşadığım için buralarda merdiven altı Bisiklet tamircileri oluyor ya işten anlamıyor stand kullanmayıp Bisikleti ters çevirip tamir yapıp sonra da bisikleti kötülemeye başlıyor küçük yaşlardayken bunun zorluğunu çok çektim .Ben doğuştan işçiyim Su altı kaynakçısı olarak elimde yatkın Şuan eyvallah etmiyorum tamircilere yanlız geçen İzmir depreminde Gönüllü gittiğimde Bisiklet tamiri yapan bir arkadaşla tanıştım Ali Yıldız işini severek yapıyor izmir Karşıyaka'da Instagram'dan yaptığı işleri takip edebilirsiniz
(link) temiz iş yapıyor gerçekten yapmacık bi Herif değil içi dışı bir. Ben iyi bir gözlemciyim yaptığı işleri beğenmesem sizlere tavsiye vermezdim.

Scudo
Bisiklete mahallede, yazlık sitede ya da hafta sonları parkta vs binecekseniz tamirciye gidebilirsiniz ancak uzun mesafeler yapıyorsanız kesinlikle tamirciye gitmeyin. Asla! Hayatınızı riske sokmayın. Uzun mesafe kullanımında bisikletin birçok parçası aşınır ve yıpranır. Bisiklet tamircileri bu yıpranmaları göremezler. Yüzeysel, basit onarımlar yapabilirler ancak. Yapamıyorum diye bir şey yok. Hayatınızı riske atmayın ve öğrenin. Hiç zor değil. "RJ the bike guy" diye bir Youtube kanalı var; takip edin bu adamı. Kısa sürede her türlü bakım onarımı öğrenirsiniz.

aslında bakım ücreti hiçte önemli olmayan birşey.yeter ki bakım yapsın:))))

• Beğen
Tepkiler: Suphi3434
@can onur youtube doğru kullanılırsa derya deniz. Bahsettiğiniz kanal çok kaliteli, adamın tüm videolarını izledim sanırım. Bunun dışında Park Tool ve gcn de iyidir. Park Tool ve RJ the bike guy tamamen yeterli. Birde arama yaparken Türkçe aratırsanız bizim mahalle esnafının videosu çıkıyor, İngilizce arama yapılırsa istemediğiniz kadar kaliteli video çıkıyor :)

@can onur youtube doğru kullanılırsa derya deniz. Bahsettiğiniz kanal çok kaliteli, adamın tüm videolarını izledim sanırım. Bunun dışında Park Tool ve gcn de iyidir. Park Tool ve RJ the bike guy tamamen yeterli. Birde arama yaparken Türkçe aratırsanız bizim mahalle esnafının videosu çıkıyor, İngilizce arama yapılırsa istemediğiniz kadar kaliteli video çıkıyor :)
Tamirciye gitmeyin, nokta. Hayatınızı riske sokmayın. Tamirci hatalarıyla ilgili o kadar çok örnek veririm ki küçük dilinizi yutarsınız.

Tamirciye gitmeyin, nokta. Hayatınızı riske sokmayın. Tamirci hatalarıyla ilgili o kadar çok örnek veririm ki küçük dilinizi yutarsınız.
Al benden de o kadar. Vites geçişlerinde ki sorun nedeniyle gittim 1 hafta önce. Baktı baktı baktı baktı baktı sonra yine baktı birdaha baktı olmadı yine baktı sonkez yine baktı hep baktı 😂😂😂ve sti kolların arızalı olduğunu söyledi değişmesi gerek kesinlikle dedi😂. Sonra DR BİSİKLET RAMAZAN ustaya gittim ve adam baktı, vites telini sti koldan çıkardı ve telin parçalandığını gösterdi.Telin parçalanmasından kaynaklı yalnızca bir arıza için sti kol değişecektik😂 Tel değişimiyapıldı. İş bukadar.

• Beğen
Tepkiler: Şerif Feridun
Al benden de o kadar. Vites geçişlerinde ki sorun nedeniyle gittim 1 hafta önce. Baktı baktı baktı baktı baktı sonra yine baktı birdaha baktı olmadı yine baktı sonkez yine baktı hep baktı 😂😂😂ve sti kolların arızalı olduğunu söyledi değişmesi gerek kesinlikle dedi😂. Sonra DR BİSİKLET RAMAZAN ustaya gittim ve adam baktı, vites telini sti koldan çıkardı ve telin parçalandığını gösterdi.Telin parçalanmasından kaynaklı yalnızca bir arıza için sti kol değişecektik😂 Tel değişimiyapıldı. İş bukadar.
Şansınız varmış. Bakıp anlamayandan zarar gelmez. Biliyormuş gibi görünenden korkun. Hiçbir şey bilmiyorlar. Jant dizmeyi iyi bilmiyorum diyen bir tamirci var mesela. Adam jantı başkasına yaptırıyordu. İsim vermek istemiyorum. Bu yazdığımı okuyorsa o anlar. Ben şu anda sıfırdan 5 dakika 15-20 saniyede jantı hazırlıyorum. Ve bu dediğim tamirci de en iyilerden sözüm ona:) Jant dizemiyorsan başka işle uğraş, insanların hayatlarıyla oynama.

Arkadaşlar, bu güne kadar hiç tamirciye gitmedim. Tüm bakımları (göbek hariç) kendim yapmaya çalıştım. Lakin son ekonomik durumlar sebebiyle yaklaşık 3 aydır her ihtimale karşı atölye malzemeleri topluyorum. Basit bir bakım sehpası, çeşitli sökme takma anahtarları, zincir, vites ve fren telleri.... vs. Örneğin daha dün claris seti mahvettim (başlangıçta küçük bir ayrıntıyı atladığım için (low ayarını yaparken) ama saolsun -Geziniyo Bisiklet Kanalı - Fırat Delan- ı izledim (önüme ilk o çıktı) ve her şeyi eski haline getirip baştan yaptım ve ne yalan söyleyeyim ilk aldığımdaki halinden daha stabil bir vites oldu şuan. Şimdi de ayrıntılı bir temizlikte kullanacağım temizlik malzemesi yağ ve gres almayı planlıyorum. Ne yazık ki iş başa düşüyor artık... Allah sizi tamirciye düşürmesin...

İlk defa uğradığım bir dükkan Çukurova Bisiklet; İsmail Seyyar çekirdekten yetişmiş, gerçekten güler yüzlü, samimi ve şeffaf(dağıtılıp bakım yapılan parçaların fotolarını atıyor)yapıyor işini. Detaylı bakıma 100₺ ödedim. Tavsiye ederim Adana’lı hemşehirlilerime.

Şansınız varmış. Bakıp anlamayandan zarar gelmez. Biliyormuş gibi görünenden korkun. Hiçbir şey bilmiyorlar. Jant dizmeyi iyi bilmiyorum diyen bir tamirci var mesela. Adam jantı başkasına yaptırıyordu. İsim vermek istemiyorum. Bu yazdığımı okuyorsa o anlar. Ben şu anda sıfırdan 5 dakika 15-20 saniyede jantı hazırlıyorum. Ve bu dediğim tamirci de en iyilerden sözüm ona:) Jant dizemiyorsan başka işle uğraş, insanların hayatlarıyla oynama.
Üstadım haklısın tamamıyla👍bir çok bisiklet mağazası ticari amaç ile çalışıyor yalnızca. Çoğunun ustası var maaşlı olarak çalıştırdığı. Kendisi anlamıyor. Ya sen bu jant dizmeyi banada öğretsen ya😀ne demişler, bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum 😀👍18 senedir bisiklet kullanıyorum ama hala akord yapamıyorum maalesef 😂😂😂

• Beğen
Tepkiler: can onur
Üstadım haklısın tamamıyla👍bir çok bisiklet mağazası ticari amaç ile çalışıyor yalnızca. Çoğunun ustası var maaşlı olarak çalıştırdığı. Kendisi anlamıyor. Ya sen bu jant dizmeyi banada öğretsen ya😀ne demişler, bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum 😀👍18 senedir bisiklet kullanıyorum ama hala akord yapamıyorum maalesef 😂😂😂
Tabii ki...

Pendik yönünden gelip ,tam Kartal'a girişte bankaların orada 30 ile falan giderken "vay be kaymak gibi asfalt,yeni atılmış güzel olmuş "diye içimden geçirirken, son anda çukuru gördüm ve oraya o asfaltı atan mühendisin ,işçinin ,belediyenin geçmişini bir güzel andım. Zira çukur varmış görmedim ve çukura girmemle güm diye bir ses geldi,dedim göbek vs dağıldı. Çok şükür ki sadece ön teker patladı ,yolda araç vs yoktu,yola düşüp yuvarlanmadım.Neyse Kartal Marmaray'daki görevliye ayrıca teşekkür ederim , binmeme izin verdi zira binebilecegim bir saat değildi.
Bu saydığım belediyenin komşu bir belediyesinde çalışıyorum ve pazartesiden itibaren gece bisikletim ile mesaiye gidecektim,dedim ki bisikletin tekerini yaptırayım,zira haftasonu yasak var malum. Neyse bi bisikletçiye gittim ,bisikletçi yamanın tutmayacağını,yeni iç lastik takmanın daha iyi olacağını,ki benim niyetim de öyleydi,ama ücretinin 50 TL olduğunu söyledi. Bu ücret bana çok fazla geldi. Bu konuda bilgi sahibi olanlar bu işlem kaç paraya yaptırılmakta?Bilgi paylaşabilir misiniz?? Tamamen merak için soruyorum(yol bisikleti)

Son düzenleme:
Öncelikle geçmiş olsun, iç lastik fiyatları o civarda, bence normal, daha düşük fiyatlı markalar da var ama onlar da olsa olsa 30 lira civarında. 100 liraya yakın fiyatlar da var. Sizin aldığınız fiyat normal bence.

Pendik yönünden gelip ,tam Kartal'a girişte bankaların orada 30 ile falan giderken "vay be kaymak gibi asfalt,yeni atılmış güzel olmuş "diye içimden geçirirken, son anda çukuru gördüm ve oraya o asfaltı atan mühendisin ,işçinin ,belediyenin geçmişini bir güzel andım. Zira çukur varmış görmedim ve çukura girmemle güm diye bir ses geldi,dedim göbek vs dağıldı. Çok şükür ki sadece ön teker patladı ,yolda araç vs yola düşüp yuvarlanmadım.Neyse Kartal Marmara'ydaki görevliye ayrıca teşekkür ederim , binmeme izin verdi zira binebilecegim bir saat değildi.
Bu saydığım belediyenin komşu bir belediyesinde çalışıyorum ve pazartesiden itibaren gece bisikletim ile mesaiye gidecektim,dedim ki bisikletin tekerini yaptırayım,zira haftasonu yasak var malum. Neyse bi bisikletçiye gittim ,bisikletçi yamanın tutmayacağını,yeni iç lastik takmanın daha iyi olacağını,ki benim niyetim de öyleydi,ama ücretinin 50 TL olduğunu söyledi. Bu ücret bana çok fazla geldi. Bu konuda bilgi sahibi olanlar bu işlem kaç paraya yaptırılmakta?Bilgi paylaşabilir misiniz?? Tamamen merak için soruyorum
Bisiklet ne bilmiyorum ama ortalama bi ic lastik 15-20 tl arasi hatta decathlonda daha da ucuz olabiliyor. Gidip kendiniz ic lastik alip, 5-10 dk da degistirebilirsiniz cok kolay bi islem.Bisikletci biraz yuksek fiyat cekmis.

@Xalil8 yol bisikleti. Hem yorumunuz,hem hatırlattığınız için teşekkürler:harika: Sonuna da ekledim yorumumun

Bisiklet ne bilmiyorum ama ortalama bi ic lastik 15-20 tl arasi hatta decathlonda daha da ucuz olabiliyor. Gidip kendiniz ic lastik alip, 5-10 dk da degistirebilirsiniz cok kolay bi islem.Bisikletci biraz yuksek fiyat cekmis.
O fiyatlara iç lastik maalesef kalmadı. Decathlonda bile 25 TL iç lastik :mad:

Abartı degıl mı? bırde sele borusu yaglanıyor mu ben bılmıyordum onu

Dosyalar

• IMG_20210105_132758.jpg
    IMG_20210105_132758.jpg
    221 KB · Okunma: 161
  • IMG_20210105_133554.jpg
    IMG_20210105_133554.jpg
    178,5 KB · Okunma: 153
Abartı degıl mı? bırde sele borusu yaglanıyor mu ben bılmıyordum onu
Sele borusu yağlanmaz. Sele borusu kelepçisi yağlanabilir. Dışarıda çamır yağmur vs çok görürse paslanır açılmaz duruma gelebilir. Öyle durumda wd-40 türevi sıvılar kullanılır. Zaten o duruma gelmez. Yoksa sele borusunu yaplamak mantıksız yahu. Kaba kuvvetle çıkıyor zaten

Geri