Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet dışında nelerle uğraşıyoruz?

Bisiklet dışında 9-10 yıldır Retro oyun konsolu ve retro oyunları koleksiyonu yapıyorum.Sega,Super nintendo,Gameboy ,8 bit gibi konsollar ve bu konsollara ait yaklaşık olarak 700 adete yakın oyun kartuşu koleksiyonu yaptım.Tabi bu oyunları artık günümüzde temin etmek çok zor.Antika pazarlarını gezerek temin etmeye çalışıyorum.90'lı yılların oyun konsollarından aldığım zevki günümüzün modern konsollarından alamıyorum.

Scudo
Tavsiye etmem, 2020 Ekim ayında almıştım Mavic Air 2 yi çok çok az uçabildim.

1- Sivil havacılık ve yerel kolluktan , tarih ve bölge belirterek izinli uçmanız gerekiyor, izin almanız çok çok zor. Hobi için değecek bir süreç değil.
2-Yakalandığınızda drone u teslim etseniz bile cezayı ödemeye yetmiyor. Hani anahtarı bırakmak da kurtarmıyor :)
3-Kaçak göçek uçuyorsunuz, o yüzden bir yerlerde saklanıp kaldırıp indirmek zorundasınız. Stresi bir yana bir süre sonra o da sıkıyor. İnsanımız ihbarcılığı da çok sever, drone u gören jandarmayı polisi arıyor. Şöyle bisiklete binip takip özelliğini falan kullanmak için çok ıssız yerlere gitmeniz lazım.

Bu üç maddeye ek olarak bir de ehliyetiniz olması gerekiyor. Sonrasında ortamlarda ben pilotum diye gezebilirsiniz (Benim gibi 😅)

Bu üç maddeye ek olarak bir de ehliyetiniz olması gerekiyor. Sonrasında ortamlarda ben pilotum diye gezebilirsiniz (Benim gibi 😅)

Kalkış ağırlığı 500gr üstü için ise evet, 4kg a kadar IHA0 pilotluk yetki belgesi gerekiyor. Onu da (link) den girip 20 soruyu cevaplayıp, 5dk da alıyorsunuz :)

Kalkış ağırlığı 500gr üstü için ise evet, 4kg a kadar IHA0 pilotluk yetki belgesi gerekiyor. Onu da (link) den girip 20 soruyu cevaplayıp, 5dk da alıyorsunuz :)
Evet, fakat ticari pilotluk belgesi olmadan sivil havacılıktan uçuş izni çok zor çıkıyor diye belirtmişlerdi belgeyi alırken. Zaten sistem bana pek mantıklı da gözükmedi. Bursa için konuşacak olursam hobi olarak uçuşa açık bölgeler çok az. Diğer yerler de izin alınsa da önceden uçuş için gerekli olan parayı ödüyorsunuz. Herhangi bir sebeple sivil havacılık tarafından reddedilirse de para yanıyor.

Ev işlerinde tadilat, tamirat vb..

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve -Deniz-
GoPro alıp videolar çekmek istiyorum. Youtube falan değil tamamen kendi arkadaş ortamı arasında paylaşacağım fakat 12k TL vermeye değer mi diye düşünüyorum.
(link)

GoPro alıp videolar çekmek istiyorum. Youtube falan değil tamamen kendi arkadaş ortamı arasında paylaşacağım fakat 12k TL vermeye değer mi diye düşünüyorum.
Ben de buna merak salmıştım bir ara. Motosiklet için gittim insta360 aldım bir sürü aksesuar falan derken 20k harcadım. Sonra 2 ayda toplamda 5-6 video çektim paylaştım sadece. Düzenleme işleri falan hiç bana göre değilmiş onu fark edince kamerayı ve aksesuarlarını satıp PS5 aldım onun parasına 😀

Bende de bunlar var, ben Antalya ve izmirde uçurdum aslında pek sorunolmamıştı son zamanlr mı sorun oldu acaba?

IMG_4729.jpeg

Yıllar önce yapmam gerekeni yapıyor, Almanca öğreniyorum.

2009 yılında yeni bir yabancı dil öğrenmeye karar verdiğimde "Almanlar nasıl olsa İngilizce biliyor, ben Rusça öğreneyim en iyisi." demiştim.

Acaba ne içmiştim o esnada hiç hatırlamıyorum. Rusça konuşulan ülkelere yaptığım sayılı ziyaretler ve tatil yöreleri dışında hiç işime yaramadı.

Tavsiye etmem, 2020 Ekim ayında almıştım Mavic Air 2 yi çok çok az uçabildim.

1- Sivil havacılık ve yerel kolluktan , tarih ve bölge belirterek izinli uçmanız gerekiyor, izin almanız çok çok zor. Hobi için değecek bir süreç değil.
2-Yakalandığınızda drone u teslim etseniz bile cezayı ödemeye yetmiyor. Hani anahtarı bırakmak da kurtarmıyor :)
3-Kaçak göçek uçuyorsunuz, o yüzden bir yerlerde saklanıp kaldırıp indirmek zorundasınız. Stresi bir yana bir süre sonra o da sıkıyor. İnsanımız ihbarcılığı da çok sever, drone u gören jandarmayı polisi arıyor. Şöyle bisiklete binip takip özelliğini falan kullanmak için çok ıssız yerlere gitmeniz lazım.

Satmaya kıyamadım duruyor öyle çantasında, en son tarladaki damla sulama sistemindeki boru patlaklarını tespit için kullanmayı düşünüyoruz. Traktör sokunca kalkan toz ağaçlara mahsule zarar veriyor, yaya gezmek de mümkün değil, sanırım sonunda bir işe yarayacak :)

Ek olarak bir de İlter var. Bunu gidip alakalı alakasız bir sürü yere yerleştirdiler.

(link)

Birkaç modda çalışıyor.
İlk çıktığında, fake gps verisi ile cihazların yerini saptırıyordu(GPS Spoofing). Drone acil durumda eve dönüş moduna geçince Esenboğa'daki fake konumundan, ayarlanan kalkış noktasına doğru seyre başlıyordu. :) Bataryanın bittiği yerde otomatik iniş yapıyor tabi ama nereye indiğini bulmanız imkansız. Kaza kırım loglarında GPS yanlış kayıtlı olduğundan uygulamadaki dronumu bul da bir işe yaramıyordu.
Boğazdaki gemiler Esenboğa havalimanı kırsallarında geziyor görünüyordu :) Şimdi onu düzeltmişler, karada giden gemi görmüyorum uzun süredir :)

Doğrudan indirme, kumanda ile bağlantıyı kesme vs gibi farklı çalışma modları da eklemişler.

Keşan'ın köyünde bile müdahale ile karşılaştığım oldu.

tespit cihazı dışında pek sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Issız tarlamda görüp ihbar edecek kimse yok :D İstanbul içi izinsiz uçurmam zaten.

bu tespit cihazlarını devlet kullanmıyorsa hangi manyaklar kullanıyor?

tespit cihazı dışında pek sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Issız tarlamda görüp ihbar edecek kimse yok :D İstanbul içi izinsiz uçurmam zaten.

arazide sorun yaşamazsınız, askeri alanlar ve istanbul içi sorun oluyor genelde. Ben atayım birkaç video eski droneumla çektiğim
Yıllar önce yapmam gerekeni yapıyor, Almanca öğreniyorum.

2009 yılında yeni bir yabancı dil öğrenmeye karar verdiğimde "Almanlar nasıl olsa İngilizce biliyor, ben Rusça öğreneyim en iyisi." demiştim.

Acaba ne içmiştim o esnada hiç hatırlamıyorum. Rusça konuşulan ülkelere yaptığım sayılı ziyaretler ve tatil yöreleri dışında hiç işime yaramadı.
artikellerle başarılar der die Das ve her cinse her zamana ayrı çekimine, ingilizcede the var bi tek onu bile zor öğreniyoruz, bu almanca felaket o konuda :)

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve makaram
Dil öğreniyorum ve haftasonları kamp yapıyorum 🏕️

• Beğen
Tepkiler: Özcan
artikellerle başarılar der die Das ve her cinse her zamana ayrı çekimine, ingilizcede the var bi tek onu bile zor öğreniyoruz, bu almanca felaket o konuda :)
Şimdilik zorluk seviyesi Rusça ile benzer. Onun psikopatik gramerini çözüp fuar ziyareti yapacak kadar öğrendiysem bunu da hallederim diye umuyorum. Tabi aradan geçen 15 yılda akünün suyu biraz boşalmış olabilir. :)

Devlet kurumları kullanıyor da , mal müdürlüğü bile kendini stratejik kurum olrak gördüğünden her yere almışlardı. Operatörleri de bilgisiz olunca bir ara gemi trafiğinin bile içinden geçtiler. :)

Sıkılırsanız satarsınız :)

Arşivden birkaç kare paylaşayım ben de;

DJI_0163.JPG

DJI_0181.JPG
DJI_0293.JPG

Photo_6553837_DJI_237_pano_10762900_0_2020111173858_photo_original-012.jpg

Geri