Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet dışında nelerle uğraşıyoruz?

Scudo
@Pestenkerani76 sanırım TV'yi monitör gibi kullanıyorsunuz ve muhtemelen panel 50" ebatında. O oturma mesafesinde bu ebattaki bir ekrana bakmak sıkıntı yaratmıyor mu?
Aslında ilk resimdeki tv 109 ekran onu oturma odasına kurdum. Macintosh ona bağlı, 50 inç dediğiniz 55 inç biraz daha geriye gidiyorum oyun felan oynarken yaklaşık 25-30cm daha geriye alıyorum katlanır masayı ve kendimi ozaman sıkıntı olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Altuğ
@Aytaç DİREK üstad siz karikatüristmüşsünüz sanırım, bu ipad-pencil ile çizim ve procreate e bakışınız nasıl? öneriniz var mı?

2020 yılında I Pad Pro’yu özellikle çizim yapmak için almıştım. Procreate programı ile harika işler çıkartabiliyorsunuz. Yaklaşık iki yıl pek çok çizim yaptım procreate programında. Program çok kafa karıştıran bir arayüze sahip değil, internet üzerinden programda kullanabileceğiniz pek çok kalem efektini indirebiliyorsunuz.
Programı öğrenmek için bence bir kursa gitmenize gerek yok, youtube’da oldukça faydalı içerikler var.
Ben programı daha çok karikatür çizmek için kullanmış olsam da çok daha çeşitli çizimler (3D, realistik, manga vb) bir çizim yelpazesine sahip olduğunu söyleyebilirim.
Son yıllarda kullanmıyorum çünkü klasik yöntemle kağıda çizim yapıp duvarıma asmak daha hoşuma gidiyor, bir de son yıllarda ortaya çıkan yapay zeka ile oluşturulan dijital çizimler procreate programında üretilen dijital çizimleri kötü etkileyecek diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve mcanerg
Şu direksiyon setini o kadar istiyorum ki ama bisiklet, bilgisayar, ps derken hanım çok oldun diyor, eve başka bir şey aldırmıyor :d
benim de iznim ancak yazlıkta var istanbulda kullanma yetkim yok :D

• Hahaha
Tepkiler: Jingim
Gittik Elektrik-Elektronik Mühendisliği okuyalım dedik şimdi de yaz okulunu kazandık bir de onunla uğraşıyoruz :D Bir yandan da yazılım, elektrik işi falan bakalım ne olacak sonucunda

- Bisiklet dışında üyesi olduğum dağcılık kulübü ile eylül ve mayıs arası pazar günleri başta Denizli ve ilçelerindeki ara sıra da dışarıdaki rotalarda yürüyoruz. Şuan orman giriş yasakları, sıcaklar ve bir çok kişinin yazın tatil yapması sebebi ile kondisyonun da düşmemesi adına akşamları haftada 2-3 kez çıkışlarından birisi sert %24 ile %32 arasında değişen tepeye 1 saatlik bir yürüyüş gerçekleştiriyor, 40-45dk mola verip çay-kahve-atıştırmalık ardından çıktığımızdan farklı olacak bir rotadan tekrardan iniş yapıyoruz.
- Daha yeni olsam da çocukluk hayallerimden birisi olan model araç topluyorum. 1/35 Trumpter M1135 Stryker NBC RV aracını topluyorum. Airbrush setim olmadığı için fırça ile boyayacağım şimdilik %50sini tamamladım. Düşündüğümden daha detaylı ve ince işlik gerektiriyor.
- Sahibinden de satış yaptığım ilan altına gelen soru-cevap bölümü ile sabrımı test ediyorum. Açıklama okumadan soru soran, Türkçe yazım anlatım ne olduğunu bilmeyen insanlarla uğraşıyorum.
- Önce iş yoğunluğuydu. Sonra işten çıkarıldım bu sefer vakit var ama içerik üretebilecek yetenek ve kafa olmadığından atıl duran youtube kanalım var. (link)
- Son olarak bu döneme özel iş arama ve mülakat becerisi kasıyorum.

Dosyalar

• örnek.png
    örnek.png
    171,7 KB · Okunma: 5
benim de iznim ancak yazlıkta var istanbulda kullanma yetkim yok :D
Benim de hanım oğlana (5,5 yaşında) G29 alalım bi tane diye link atmış, 27 bin liralık bi set. Dedim n’apıyorsun, 15 yıllık bilgisayara bu alet takılır mı, gel dedim bi konsol veya bilgisayar alalım bi tane de direksiyon set ama daha makul olalım, daha uygun fiyatlı bişeyler alalım, allah allah dedi, olur öyle yapalım dedi. Henüz bisiklet için yapacağım harcamalardan haberi yok tabi, böyle böyle zemin hazırlıyorum :)

Benim de hanım oğlana (5,5 yaşında) G29 alalım bi tane diye link atmış, 27 bin liralık bi set. Dedim n’apıyorsun, 15 yıllık bilgisayara bu alet takılır mı, gel dedim bi konsol veya bilgisayar alalım bi tane de direksiyon set ama daha makul olalım, daha uygun fiyatlı bişeyler alalım, allah allah dedi, olur öyle yapalım dedi. Henüz bisiklet için yapacağım harcamalardan haberi yok tabi, böyle böyle zemin hazırlıyorum :)

Şimdi öyle yapabilirsiniz tabii ama oğlan o zamanki güncel Gxx'i istediğinde "keşke o zaman alsaydık" diyebilirsiniz.
Ben daha oğlan bebişken G25 aldım (300 TL), şimdi (17) severek kullanıyor, bir iç çark dışında arızası olmadan bugünlere geldi (o çarkın da pirinç olanını aldık (350 TL), bir daha o da kırılmaz). Tek Gxx ikimize yetmiyor tabii, biri yer biri bakar oluyor.

iyi demişsin zaten onun torqu bileğini zedeler (düşürülebiliyor olsa da) o yaşa uygun değil. g29 aslında başlangıç erişkinler için, ben de uygun olduğu zamanlar almıştım 27bin tl çok para, yav baktım da heryede viteslisi bile 17bin senin şampuanı aldığın fiyat geldi aklıma :D
Ben sürekli kullanacak olsam direct drivelara geçicem (fanatec), bir de alttaki koltuk
(link)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Umur Bora
Benim de hanım oğlana (5,5 yaşında) G29 alalım bi tane diye link atmış, 27 bin liralık bi set. Dedim n’apıyorsun,
G29'ların 2. el olanları 10-12 bin TL arasında bulunabiliyor. Bu tür setleri alıp, 2-3 gün oynayıp kenara koyan maymun iştahlı birçok insan var. Sıkı bir pazarlıkla, hemen hiç kullanılmamış, sıfırdan farkı kutusunun açılmış olması olan bir G29'u 10bin TL altına denk getirebilirsiniz.

Ben de zamanında G27 ve (o zamanlar ülkede olmadığı için yurtdışından) Wheel Stand Pro almıştım. Bir kenarda yatıyor şimdi. Açgözlü Logitech, Sony ile anlaşıp sürücü desteği vermediği için PS5'te de kullanamıyorum. Yoksa ben de istiyorum GT7'de turlamak :)

G29'ların 2. el olanları 10-12 bin TL arasında bulunabiliyor. Bu tür setleri alıp, 2-3 gün oynayıp kenara koyan maymun iştahlı birçok insan var. Sıkı bir pazarlıkla, hemen hiç kullanılmamış, sıfırdan farkı kutusunun açılmış olması olan bir G29'u 10bin TL altına denk getirebilirsiniz.

Ben de zamanında G27 ve (o zamanlar ülkede olmadığı için yurtdışından) Wheel Stand Pro almıştım. Bir kenarda yatıyor şimdi. Açgözlü Logitech, Sony ile anlaşıp sürücü desteği vermediği için PS5'te de kullanamıyorum. Yoksa ben de istiyorum GT7'de turlamak :)
ps4 için adaptör vardı ama g27 için ps5 bilmiyorum ona da uyumlu mu

Dronelar ile uğraşmak istiyorum ama çok pahalılar. gelir düzeyim 2. bir hobiye uygun değil. Uçurtma ile idare edeceğiz mecbur. O da uçuyor sonuçta.

tam da uygun bir günde yazayım. piyasaların geneli çakılıyor ve aynı anda dxy de (dolar endeksi).

son 3,5 yıldır borsa ve diğer mecralarda alım satım yapıyorum. borsa vs. işleri genelde bir ortamdaki en tartışmalı konuların başında gelir. tek diyeceğim gerçekten kazanan sayısı çok az bu işlerde. ben de o azınlık içinde yer almaya çalışıyorum. bu işte belli bir seviyeye gelmek için en azından 5 yıl şart ki o da doğru yolları takip etmeniz halinde.
uzun vade başka bir mevzu, benim işimden farklı ama ona da fonlara düzenli şekilde para atarak dahil oluyorum.

Dronelar ile uğraşmak istiyorum ama çok pahalılar. gelir düzeyim 2. bir hobiye uygun değil. Uçurtma ile idare edeceğiz mecbur. O da uçuyor sonuçta.

Tavsiye etmem, 2020 Ekim ayında almıştım Mavic Air 2 yi çok çok az uçabildim.

1- Sivil havacılık ve yerel kolluktan , tarih ve bölge belirterek izinli uçmanız gerekiyor, izin almanız çok çok zor. Hobi için değecek bir süreç değil.
2-Yakalandığınızda drone u teslim etseniz bile cezayı ödemeye yetmiyor. Hani anahtarı bırakmak da kurtarmıyor :)
3-Kaçak göçek uçuyorsunuz, o yüzden bir yerlerde saklanıp kaldırıp indirmek zorundasınız. Stresi bir yana bir süre sonra o da sıkıyor. İnsanımız ihbarcılığı da çok sever, drone u gören jandarmayı polisi arıyor. Şöyle bisiklete binip takip özelliğini falan kullanmak için çok ıssız yerlere gitmeniz lazım.

Satmaya kıyamadım duruyor öyle çantasında, en son tarladaki damla sulama sistemindeki boru patlaklarını tespit için kullanmayı düşünüyoruz. Traktör sokunca kalkan toz ağaçlara mahsule zarar veriyor, yaya gezmek de mümkün değil, sanırım sonunda bir işe yarayacak :)
Tavsiye etmem, 2020 Ekim ayında almıştım Mavic Air 2 yi çok çok az uçabildim.

1- Sivil havacılık ve yerel kolluktan , tarih ve bölge belirterek izinli uçmanız gerekiyor, izin almanız çok çok zor. Hobi için değecek bir süreç değil.
2-Yakalandığınızda drone u teslim etseniz bile cezayı ödemeye yetmiyor. Hani anahtarı bırakmak da kurtarmıyor :)
3-Kaçak göçek uçuyorsunuz, o yüzden bir yerlerde saklanıp kaldırıp indirmek zorundasınız. Stresi bir yana bir süre sonra o da sıkıyor. İnsanımız ihbarcılığı da çok sever, drone u gören jandarmayı polisi arıyor. Şöyle bisiklete binip takip özelliğini falan kullanmak için çok ıssız yerlere gitmeniz lazım.

Satmaya kıyamadım duruyor öyle çantasında, en son tarladaki damla sulama sistemindeki boru patlaklarını tespit için kullanmayı düşünüyoruz. Traktör sokunca kalkan toz ağaçlara mahsule zarar veriyor, yaya gezmek de mümkün değil, sanırım sonunda bir işe yarayacak :)

Ek olarak bir de İlter var. Bunu gidip alakalı alakasız bir sürü yere yerleştirdiler.

(link)

Birkaç modda çalışıyor.
İlk çıktığında, fake gps verisi ile cihazların yerini saptırıyordu(GPS Spoofing). Drone acil durumda eve dönüş moduna geçince Esenboğa'daki fake konumundan, ayarlanan kalkış noktasına doğru seyre başlıyordu. :) Bataryanın bittiği yerde otomatik iniş yapıyor tabi ama nereye indiğini bulmanız imkansız. Kaza kırım loglarında GPS yanlış kayıtlı olduğundan uygulamadaki dronumu bul da bir işe yaramıyordu.
Boğazdaki gemiler Esenboğa havalimanı kırsallarında geziyor görünüyordu :) Şimdi onu düzeltmişler, karada giden gemi görmüyorum uzun süredir :)

Doğrudan indirme, kumanda ile bağlantıyı kesme vs gibi farklı çalışma modları da eklemişler.

Keşan'ın köyünde bile müdahale ile karşılaştığım oldu.

Son düzenleme:
Geri