Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet gözlüğü önerisi

Scudo
@yavuzkosar Pandemi bitsin geleceğim yanına zaten.
Anlaştık abi 🤝
Bu fotoğraf bir önceki gözlüğüm radar serisi, şimdi sutro modeli var. Ama radar serisi bence daha kullanışlı, yokuş inişlerde rüzgar almıyor, sutro serisi sanki daha fazla rüzgar alıyor, olmadı bir deneriz beraber abi karar verirsin.
Radar serisi¬ alttaki sutro.
IMG_20210311_115303.jpgIMG_20210311_115935.jpg

Kullanıcı yorumu yazma vakti geldi. Dün bol rüzgarlı 90 km, bugün 22 km den sonra bu gözlük rüzgar işini gerçekten çözmüş diyebilirim. Rüzgardan kaynaklı inerken en ufak bir şikayetim olmadı. Ben numaralı gözlük aparatıyla kullanıyorum eski gözlüğümde arkaya bakmak mümkün olmazken bu gözlükte arkaya bakmak çok rahat. Buhar olayı ne yazık ki tam olarak çözülmese de eski gözlüğüme kıyasla %50 diyebilirim. Durunca buharlaşsa da buhar biraz bekleyince dağılıyor. B2F301E2-CBB8-4A59-8A79-EF101AF6E945.jpeg Bu şekilde kullanımda da çok az buhar yaptı diğer gözlüğümde önümü göremezdim. Sarı camı kullandım ışıklar için gerçekten güzel ama bu cam güneşe karşı etkili ve çizgileri gerçekten güzel netleştiriyor.

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Bir sorum olacak, numaralı gözlük aparatını kullanınca kirpikleriniz camlara değiyor mu? Ben bir iki gözlük denedim, kirpiklerim takıldığı için vazgeçtim, kullanamadım. Aparatı takınca camlar gözüme iyice yaklaşmış oluyor.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
@Torakoabdominal Zamanla alışıyorum galiba ya da değmiyor. Benim kirpiklerimde uzundur şimdi kontrol ettim değiyor ama beni rahatsız etmedi. Dipnot düşeyim sapları biraz rahatsız sıkıyor zamanla yumuşar umarım. Çakma model olduğundan plastikleri biraz sert.

Kullanıcı yorumu yazma vakti geldi. Dün bol rüzgarlı 90 km, bugün 22 km den sonra bu gözlük rüzgar işini gerçekten çözmüş diyebilirim. Rüzgardan kaynaklı inerken en ufak bir şikayetim olmadı. Ben numaralı gözlük aparatıyla kullanıyorum eski gözlüğümde arkaya bakmak mümkün olmazken bu gözlükte arkaya bakmak çok rahat. Buhar olayı ne yazık ki tam olarak çözülmese de eski gözlüğüme kıyasla %50 diyebilirim. Durunca buharlaşsa da buhar biraz bekleyince dağılıyor. 258549 dosyayı görüntüle Bu şekilde kullanımda da çok az buhar yaptı diğer gözlüğümde önümü göremezdim. Sarı camı kullandım ışıklar için gerçekten güzel ama bu cam güneşe karşı etkili ve çizgileri gerçekten güzel netleştiriyor.
O maskeyi indirirsen buhar muhar kalmaz. 😆

Abi çok mantıklı söyledin ama hem soğuk havanın ciğerlere dolmasına hem de pis baş belası Covid e ufak bir önlem.

Maskenin burun kısmına denk gelen ince metali çıkarıyorum, çok kolay çıkıyor. Sonra eczanelerde bulunan flaster ile maskeyi burun kanatlarımı örtüp bir iki cm yanaklarıma uzanacak şekilde yüzüme yapıştırıyorum. Böylece verdiğim nefes burun kenarından gözlük camına gelip buharlaşmaya neden olmuyor, kenarlardan çıkıp gidiyor. Buharlaşmayı çok büyük ölçüde azaltıyor. Dezavantajı ise su içmek veya bir şey yemek gerektiğinde yanımda yedek flaster yoksa burun tarafını hiç ellemiyorum, çene altına gelen kısmı yukarı kaldırarak su içiyorum. Çünkü flasteri bir kere çıkarınca terli cilde aynı flaster tekrar yapışmıyor.

• Hahaha
Tepkiler: Özcan
Maskenin burun kısmına denk gelen ince metali çıkarıyorum, çok kolay çıkıyor. Sonra eczanelerde bulunan flaster ile maskeyi burun kanatlarımı örtüp bir iki cm yanaklarıma uzanacak şekilde yüzüme yapıştırıyorum. Böylece verdiğim nefes burun kenarından gözlük camına gelip buharlaşmaya neden olmuyor, kenarlardan çıkıp gidiyor. Buharlaşmayı çok büyük ölçüde azaltıyor. Dezavantajı ise su içmek veya bir şey yemek gerektiğinde yanımda yedek flaster yoksa burun tarafını hiç ellemiyorum, çene altına gelen kısmı yukarı kaldırarak su içiyorum. Çünkü flasteri bir kere çıkarınca terli cilde aynı flaster tekrar yapışmıyor.
Merhaba,
Gözlüğünüzün camlarına traş köpüğü sıkıp yayın. Sonra tuvalet kağıdı ile camlarınızın üzerinde köpük artığı kalmayana kadar silin. Camların üzeri köpük içindeki kimyasalla ince bir tabaka ile kaplanıyor. Sonra maske kullansanız bile camlarda buğulanma olmuyor. Bir sonraki kullanımda camları yıkayıp kuruduktan sonra aynı işlemi yaparsanız yine buğulanmayı önleyebilirsiniz.

@Ufuk A. Bunu diş macunu ile de öneriyorlar; ama bir sorum olacak, her iki yöntemi de denemedim. Günlük hayatta kullandığım numaralı gözlüğümle bisikleti de sürüyorum mecburen; çünkü yukarıda bahsettiğim gibi kirpiklerim cama çarpıyor. Mevcut camların üzerinde kaplama var, bu kimyasallar o kaplamaya zarar verir diye korkuyorum. Bisiklet gözlüğünün içine takılan aparata kaplamasız biraz daha ekonomik bir cam taktırırım, kimyasalında çok düşünmem; ama günlük gözlüğüm olunca böyle bir endişem oluyor. Sizin tecrübeniz var mı bu konuda?

@Ufuk A. Bunu diş macunu ile de öneriyorlar; ama bir sorum olacak, her iki yöntemi de denemedim. Günlük hayatta kullandığım numaralı gözlüğümle bisikleti de sürüyorum mecburen; çünkü yukarıda bahsettiğim gibi kirpiklerim cama çarpıyor. Mevcut camların üzerinde kaplama var, bu kimyasallar o kaplamaya zarar verir diye korkuyorum. Bisiklet gözlüğünün içine takılan aparata kaplamasız biraz daha ekonomik bir cam taktırırım, kimyasalında çok düşünmem; ama günlük gözlüğüm olunca böyle bir endişem oluyor. Sizin tecrübeniz var mı bu konuda?
Merhaba,
Ne yazık ki tecrübem yok. Çevremdeki arkadaşlara sorayım, dişe dokunur bir şey öğrenirsem yazarım.

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş
Birkan Erdem bir sanayi dalgıcı. Dalış maskesinin buğulanmasını engellemenin yollarını anlatıyor bu videoda. Belki yardımcı olur.

Ben de (link)sipariş verdim.
Ben,sürüş yaparken saplı gözlük kullanamıyorum. Gözlüğü kafa bandı ile takmak ,bana aşırı derecede konforlu geliyor.
Yorumunuzu biraz geç gördüm ama ben bu markanın başka gözlüğünü aldım. Elimde bulunan mevcut zero rh+ gözlüğe yedek olsun diye. Fotokromik özelliği çok iyi değil, camlar çerçeve içerisinde sallanıyor. Ara sıra kullansamda pek memnun değilim.

Siroko markasını daha önce forumda duymuştum. Olumlu yorumları oldukça fazla değiştirmeyi düşündüğümde muhtemelen tercih edeceğim marka olacaktır.

• Beğen
Yorumunuzu biraz geç gördüm ama ben bu markanın başka gözlüğünü aldım. Elimde bulunan mevcut zero rh+ gözlüğe yedek olsun diye. Fotokromik özelliği çok iyi değil, camlar çerçeve içerisinde sallanıyor. Ara sıra kullansamda pek memnun değilim.

Siroko markasını daha önce forumda duymuştum. Olumlu yorumları oldukça fazla değiştirmeyi düşündüğümde muhtemelen tercih edeceğim marka olacaktır.
Kargo,Cuma günü İstanbul'a giriş yaptı. Bakalım artık nasıl çıkacak.

• Beğen
  • Merhaba aliexpress'ten almış olduğum gözlük hala gümrükte bekliyor, benim herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu?
    2021.03.13 05:06 (GMT-7): Varış ülkesine ulaştı

@tamer öztürk problem yok önümüzdeki hafta büyük ihtimalle seri bir şekilde işlem görerek elinize ulaşır. Cumartesi varış ülkesine ulaşmış. Takip no su paylaşırsanız daha kolay yardımcı olabilirim işleyecek süreç ile alakalı.

• Beğen
Tepkiler: tamer öztürk
Geri