Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet kullanmayı nasıl öğrendiniz?

@Aykut Subaşı

İşte bu kadar ya:D

Scudo
Sene 93. Abimin mavi renk BMX'i vardı, önüne oturttu beni, ikimiz de gidondan tutmuşuz gidiyoruz, bir süre sonra bir baktım gidonu sadece ben tutuyorum, abim haberim olmadan gidonu bana bırakmış. Sonra indik bisikletten, boş bir alanda ben tek başıma bindim, sürdüm sürdüm sürdüm........................ ve bugünlere geldim halen sürmeye devam :)

• Beğen
Tepkiler: 42FY
senee 99 depremi zamanları idi herkes dışarıda yeniler pek bilmez :) çocuktuk o zamanlar saklambaçtan,yakalamaçtan artık bıkmıştım her yer insan mezarlıkta gece millet uyurken bisiklet sürmeyi öyle öğrendim peugeot 5 vites
ey gidi günlerr 2 metre gidince 2 gün anlatırdım

• Beğen
Rüyamda öğrendim :) İlk 2 tekerlekli bisikletime sahip olduğumda sanırım 10 yaşındaydım. 20 Jant yerli üretim bir bisikletti. Arkaya takılan tekerleklerin öğrenmeyi geciktirdiği gerekçesi ile almamıştık. Bana nasıl binileceği anlatılmıştı, ağırlık ne tarafa giderse ön lastiği o yöne çevir, pedal çevirirken ayak hangi tarafta ise gidonu o yöne kır gibi. Ben de rüyamda o şekilde bindiğimi gördüm, ertesi gün hafif eğilmi boş sayılabilecek bir yolda şansımı denedim ve dengede durmayı çözdüm. Ancak pedal atarken dengemi kaybettiğim için bir süre yarım pedal gidiyordum :) Aynı yol üzerinde 20 yaşında bisiklete binmeyi bilmeyen arkadaşıma dengede durmayı öğretmiştim.

• Beğen
Ön tekerden kollu küçük bir bisikletti (sene 1983), denge tekerlerini 1-2 söküp öğrenmiştim.O gün bugündür hep bisiklet ve motosiklet:)

• Beğen
@kaptan vural 74

Deli dolu bi çocukmuşuz anlaşılan:)

4-5 yaşlarındayken (o zamana kadar 3 tekerlekli harbi demirden çok süper bi bisikletim vardı :D ) gittik bisiklet satan bi yere,bir yanda 12'' iki teker,bir yanda pedallı önünde ve yanlarında yarış numarası yazan 4 teker vardı.:) 2 tekeri seçtik tabi,ama o pedallı arabanın güzelliği ve kalitesi hala içimde.:eek: Daha sonra 20'' BMX im oldu,onunla baya akrobatik hareketler yapıyorduk mahallede :D hala şaşırıyorum nasıl yapıyormuşuz diye...Gerisini vitesliler grubuna geçince düşe kalka,tamircilerden kazık yiye yiye öğrendik :D

• Beğen
sanırım beş yaşındaydım, ve üzerinde bmx yaan bir bisikletim vardı, tabi yanda da iki destek tekeri, ilk alındığı gün o kadar binmiştim ki ev döndüğümde o tekerler çoktan kırılmış ve nerede olduğunuda bilmiyorduk.

• Beğen
valla nasıl başladım tam bir tanım yapamcam ama çok arabanın boyasından hatıralar almıştım :)

@T0LGA

Umarım artık almıyorsunuzdur:D

paramiz olmadığı için bisikletim uzunca yillar olmadi komşunun oğlunun bisikletini okulda oldugu zamanlar kacirmak sureti ile :) düşe kalka ögrendim pişman değilim

• Beğen
51 yaşındayım.İstanbulda çocuk iken bisiklet her çocuğa kısmet olmuyordu nedeni ise Türk malı bisiklet yoktu. Elmadağda oturuyorduk ve gayrimuslim vatandaşlarımızla aynı mahallede idik.Babasının durumu iyi olan çocuklar yurt dışından bir şekilde getirilen bisikletlere biniyorlardı.Bende onlara bakıyordum nasıl biniyorlar diye babam tek başına çalışıp hem kira ödeyıp ailemizi geçindiriyordu.İki tekerlek üzerinde dengemi nasıl sağlarım diye düşünürken aklıma tahtadan yapılan patanaj geldi kasımpaşadan tamirciden iki adet rulman bilyesi aldım bilyelere tahta kullanarak scooter yaptım.Ve binmeye başladım.Daha sonra bisiklet kiralamak için bakırköye gittim orada sahile giderken kilisenin karşısında bisikletçi vardı kiralayıp ataköy 2 kısıma giderdim.Seneler geçti bisan çıktı yaz tatil paraları biriktirip kırmızı bisanla binmeye başladım.O kilisenin karşısındaki bisikletçi meğer şimdiki Metin bisiklet dükkanı sahibi metinin babasının dükkanı imiş o zaman metinde benim yaşımda idi.Nerden nereye bisanda kesmedi ataköyde yarışlar olurdu 2 el yol bisikleti almıştım elden o dönem yeşilyurt bisiklet takımı vardı.Onlarla beraber ataköy 2 kısımda 25 tur parkurda atıyorduk.Çünkü ataköy sadece 2. kısımdı yol yok . Yada sahil yolundan florya telsizler oda kesmesse londra asfaltından haramidere (devebağırtan)halende bisiklet sporu yapıyorum.Bir yol bir mtb var. Gezi ve turlara devam.

• Beğen
Tepkiler: çirkin ve 42FY
Semih bey güzel anılar doğrusu...

Amcamın bize göre devasa olan bisikletin sol pedalına sağ ayağımızı koyup sol ayağımızla hız almaya çalışırdık. Sonra babamın 4 oğlu için sırası ile bisiklet alışı amcamın aynakol masrafını sıfıra indirmişti. Mahallemizdeki dereye uçuşlarımızın sayısı yoktu. Hızını alamazsın frenler tutmaz (ah o eski frenler) ve sonuç (kuru) derede bulursun kendini... hey gidi günler ...

• Beğen
Bisiklet sürmeye 5 yaşlarındayken heves etmiştim. O zamanlar kırmızı bi pinokyom vardı. Abimin eski bisikletiymiş :). Onu çıkardık kömürlükten sildik temizledik parlattık. Bi hevesle çıkardım bisikleti ama sürmeyi bilmiyorum napacaz :):). Neyse 1-2 denedim olmuyor beceremiyorum. Abimi çağırdım. O dediki ben arkada oturur dengeyi sağlarım. İlk başlarda çok zor geliyordu. Düşeceğim zaman o ayaklarıyla 4 tekerli bisiklet görevi görüyordu :D. Belli bir süre sonra ben binmeyeyim arkadan tutarım dedi. Biraz öyle sürdük. Sonra bigün gene sürüyoruz. Gittim yolun sonuna geri döndüm baktım abim benim bisiklet sürmeye başladığım yerde duruyor. Onu orada görünce artık çocuk psikolojisinemi giriyo bilmiyorum ama birden dengemi kaybedip düşmüştüm :D:D:D:D. Ama çok hırslı olduğumdanmıdır nedir daha çok denemeye başladım daha çok düştüm ve şu anda vücudumun her köşesinde bisiklete ait bir yara izi var(alnım, sırtım, sol baldırımın arkası dahil:D:D) Daha sonra başka bir bisiklet aldım iyice öğrenince. Boy biraz atınca abimde gidince onun Bianchi XC aspid marka bisikletine kondum. Daha sonra gene Bianchi den Stratos sf aldım. En sonda şimdiki Mosso Falcon'umu aldım ve hala ona biniyorum. Umarım hepimiz daha iyilerine sahip oluruz.

İyi forumlar:)

(not:konu çok zevkli olmuş açan arkadaşa teşekkürler:))

vallaha doğrusunu söylemek gerekirse , 4-5 yaşımda boyum 2 katı bisikletlere binerek ve dizlerimi parçalayarak öğrendim .D

• Beğen
@Abdullah Hakkı

Beğendirebildiysem ne mutlu bana:)

müzik örtmenimin kırmızı bisan-ihlasıyla. o da iyi di mi:D

Sınıf geçme hediyem olarak alınan devasa bir makineydi. Sağlam olsun diye demirden yapılmış benden ağır bişeydi. Komşumuz olan bir Teyze öğretmişti. Klasik olarak önce arkamdan tutup sonra bırakarak. İyiki de öğretmiş.

• Beğen
Geri