Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

@Hkan81
(link) bu siteden söyle kadro boyları ve renkleri var 2017 model 1450 tl

Scudo
Arkadaşlar merhaba.

Bisikletim yani GIANT SEEK 3 şehir bisikleti midir yoksa hibrid mi?

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

İşe gidip gelirken artık bisiklet kullanmak istiyorum.

Gideceğim yerin uzaklığı 12,5 Km, belli bir kısmı şehir içi belli bir kısmı ise şehirler arası yol gibi ve inişli,virajlı ve yokuşlu.

Yokuşlarda ve yolda ve şehir içinde giderken bana sıkıntı yaşatmadan rahat bir biçimde kullanabileceğim bir bisiklet almayı düşünüyorum.

Yanlış bir bisiklet seçimi yapmak istemediğimden sizin bilgi ve tecrübelerinizden faydalanmak istedim.

Nasıl bir bisiklet türü almalıyım ve önerebileceğiniz marka, model varsa sevinirim.

Herkese merhaba.
Forum'da yeniyim öncelikle bireysel hatalarım için affola.
Konuya balıklama gireyim, 185 cm ve 123 kg toroman bir kardeşinizim. çoğumuz gibi bisiklete binmeyi, çocukluk çağından sonra unutmuş bir insanım.
Lakin;
Tekrar başlamak gibi bir niyetim, hatta içimde yerinde durmayan zıpır zıpır hoplayan bir çocuk var.
Kabul edersiniz ki şişman bir insanın yol bisikletine binmesi biraz zor. ( yeme bizi )
Bu durumda gözümü şehir bisikleti (hibrit city bikes) denen zımbırtıya çevirdim, konusunda uzman abilerim, ablalarım ve kardeşlerim bir el atın da bu şişmanı eğlenerek spor yaparak zayıflatalım.
Sizden ricam o dur ki, bir çocuğa öğretir gibi öğretin. zira fazlasıyla bilgisizim.
Ayrıca;
• 7 yaşımdan 14-15 yaşlarıma kadar sporla (kaleci) uğraşmış bir alt yapım var, dolayısıyla güc bakımından kendimce eksiğim yok, (fazlam bile var 120 kg gibi) lakin bir o kadar da sporsuz geçen zaman var.
• Niyetim, bu spora başlayıp hayatım boyunca devam ettirmek.
• Bütçe maksimum 2000 olarak belirledim esnetilebilir, ama altında kalması ek aksesuarlar için elzem durumda
• Marka/model bilgim çok zayıf lakin, mosso ve ghost gibi firmaların başlangıç paketlerini inceledim. Ne nedir bilmediğim için pek anlamasam da az biraz fikir sahibi oldum sayılır. Ama hala sıfırdan bir birim yol alamadım.
• Neticeye gelecek olursak, konumda yapmış olduğum anlatım bozukluklarından tutun yazım yanlışlarına kadar tüm hatalarımı mazur görüp, şu cahil kardeşinize ışık tutup aydınlatmanızı istiyorum.
Ki hep o dışarıdan izlediğim turlara, ondan da öte dostluklara, maceralara birlikte çıkabileceğim dostlar edineyim.
İyi günler dilerim hepiniz sağ olun.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Arkadaşlar merhaba.

Benim GIANT SEEK 3 marka bisikletim var.

Acaba bisikletim hibrid mi şehir bisikleti mi? Yoksa hibrid ile şehir bisikleti aynı şeyler mi?

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

@Hkan81Hocam Mosso icin 46 kadro bakmaniz daha yerinde olur diye düşünüyorum.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@edemirdag

hibrid modeller ne tam yarış nede tam şehir içi olan modellerdir.ikisinin ortası...mesela yarış bisikletine yakın olan şehir içi bisikletlerde hibridtir.dağ bisikletine yakın olan şehit içi bisikletlerde hibrid...dağ bisikletine yakın olan modellerde ön tarafı süspansiyonlu olur.aynı şekilde yarış bisikletine yakın olanlarında bazı komponentleri şehir içine yakınken bazı komponentleri de yarış bisikletine yakındır..ben böyle biliyorum.

Merhabalar değerli forum üyeleri ,
Adım Ali ve foruma yeni üyeyim. Bende sizler gibi bisiklet alarak bu kervana katılmak istiyorum. Ancak bir çok faktör bisiklet seçimini zorlaştırdığı için tecrübe ve tavsiyelerinize başvurmak durumundayım.
Bulunduğum yer itibariyle YOKUŞ ODAKLI bir hibrid bisiklet ( araştırmalarım sonucu hibrid olacağı kanısındayım ) almak istiyorum. Konuyu biraz araştırdım toplam ağırlık ve aynakol - ruble çark dişli oranlarının yokuş için önemli olduğunu fark ettim. Tecrübesiz olduğum için yanılıyor da olabilirim. Amortisör süz bir maşanin ağırlık açısından daha doğru olacağını düşünüyorum.
Bütçem 1500 - 1700 tl belki duruma göre çok az esneyebilir.
Ayrıca kadro boyu sürüş kolaylığı açısından bana göre kaç cm olmalı
Vücut boyum : 175 cm
İç bacak boyum : 81 cm
Gövde boyum : 66 cm ( boğazın altındaki v kemiği hizasında ölçüldüğünü araştırdım )
Kilo : 77
Engin bilgi ve tecrübeleriniz ile bana yardımcı olabilir misiniz lütfen , saygılar.

@Broadband

Yazdiklarinizi okuduktan sora aklimda canlanan 2 model oldu, biri sedona 410 digeri merida speeder 20v.
Boy olarak bu modeller icin 47-48-50 den birinin size uygun olacagini dusunuyorum.

• Beğen
Tepkiler: Broadband

@Mithrate
Selamlar arkadasm.
Herkese yaptigim gibi sana fitness turu bir bisiklet önerecegim. Seni uzmeyecek bi kac model ise şunlar :
Sedona 410
Sedona istanbul
Giant escape
Mosso legarda serileri.
Kilo meselesine cok takilma seni tasirlar :)

N11 de sedona istanbul icin saglam indrim gordum smdi. Bir incele istersen
(link)

• Beğen
Tepkiler: slckats
Merhabalar ,
@uussff Öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkürler. Söylediğiniz 2 modele ve @Anıl Erdoğan ın başka bir arkadaşa önerdiği Mosso Legarda 1821 MDM V modeline göz attım. Aynakol - ruble setleri hepsinin farklı görünüyor. Burada doğru karar verebilmek için baz almamız gereken noktalar nelerdir? Hangi modeller daha üst seviyedir ve bu ne kadar önemlidir? Mesela aşağıdaki 3 setten hangisi daha iyi bir seçim olur? Ayrıca olaya yanlış yaklaşıyor da olabilirim lütfen uyarınız , farklı tavsiyelerde olabilir sizden veya diğer üyelerden. Yardımlarınız için teşekkürler.

sedona 410 24vites
AYNAKOL SHIMANO FC-TY301
RUBLE Sram PG-820 11-32T

merida speeder 20v
AYNAKOL Shimano TY301 48-38-28 CG
RUBLE Sunrace CS-M668 8S 11-32

legarda 1821 MDM V 21vites
AYNAKOL SHIMANO FC-TY501
RUBLE SHIMANO MF-TZ21

@mariokaldato merhaba,
Mesajın için teşekkür ederim. Sedona ist. için 1.150 liralık bir indirim söz konusu iken bile hala bütçemin oldukça üstünde, lakin giant escape modelleri arasında 3 kategori varmış hangisi daha iyidir iyi bir araştırma yapmak lazım sanırım. mosso legarda'yı incelemiştim hoş bir görünüm ve güvenilir bir duruşu var firmanın. Sanırım bunda gövde üreticisi olmalarının bir artısını yaşıyorlar. hal böyle olunca hangisine gideceğimi kestiremez durumdayım, zira bu saymış olduğunuz modellerin hepsini de alasım geliyor, albenisi çok meretlerin. yorumunuz için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum şimdi araştırmaya başlıyorum

• Beğen
Merhaba herkese,
Yeni bir bisiklet aldım modeli Merida big seven striker, ancak bisiklette ISO 4210:2014 yazdığını gördüm. Yani bisikletim eski bir model mi demek oluyor ? Bu konuda bir bilgisi olan var mı ?

@Mithrate
Sedona istanbul u al dostum yada sedona 410

@Broadband

Butcem 1000 lira deseydiniz bende 1821 derdim direkt :)

1500-1700 dediginizde daha iyi olan 2 model onerdim. 410 ve speeder 20v oldukça benzer 2 bisiklet. Gidon sele lastik disinda ayni gibiler birde Merida 900g daha hafif, ama 370 lira daha pahali.

Birde 2018 model 410 nun guncel ozellikleri e sedona nin kendi sayfasindan ulaşabilirsin. Güncel modelde komple shimano gozukuyor, sram degil.

Ben olsam 410 alirim, 370 lira fark vermezdim.

@mariokaldato
Sedona 410 alınabilir durumda ama istanbul biraz limit dışı hocam.

• Beğen
@Mithrate
Benden sana demesi hic dusunmeden al bir bisiklet cunku kafa cok karisiyor fazla cesitten dolayi mutsuz oluyorsun. Yanliz kendi boyuna gore beden olcusunde almaya ozellikle dikkat et. Forumda bu konu ile ilgili cok fazla bilgi var.

@mariokaldato
Gerçekten öyle abi, bir sürü model var insanı çeken. şimdi iki modele yoğunlaştım ya mosso ya da S410. bakalım bugün yüz yüze bir gürüşme yapacağım, Denizli'de bulabildiğim pek bir yer yok bulduğum yeri de çıldırtana kadar soru yağmuruna tutma planım var :)

• Beğen
@uussff

@uussff İlginiz için teşekkürler , sedona 410 u kenara yazdım. Biraz daha araştırmak iyi olacak gibi. Bütçem dahilinde daha iyi vites seti içeren bisiklet bulunabilir mi acaba?

@mariokaldatoÇok doğru söylüyorsun abi.bisikleti aldıktan sonra kendine göre eksikliklerini görüp bütçen dahilinde yavaş yavaş tamamlıyorsun.Mesela beni yokuşlarda biraz yoruyordu senin tavsiyenle Rubleyi büyüttüm.Bir de üstüne 1 vites daha eklettim.şimdi yokuşlar vız geliyor :)

@Mithratedostum tavsiyeleri kulak ardı etmeden dinle.Ama en nihayi kararı kendin ver.hangisi gönlüne en fazla yatıyorsa kap getir eve.eksikler yukarıda da yazdığım gibi yavaş yavaş tamamlanıyor.

• Beğen
Geri