Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

Arkadaşlar öncelikle merhabalar, size bir konu hakkında danışmak istiyorum. Bu zamana (1 yıl) kadar hep otostop ile veya uzun yollar yürüyerek seyahat ediyordum ben şehirler arası uzun rotalar gidebileceğim örneğin Likya Yolu gibi bagajları olan bir bisiklet almak istiyorum fakat ne alacağımı bulamadım Fuji Touring benim için ideal bir bisiklet anladığım kadarıyla ama o kadar bütçem yok maximum 2700TL kadar bir bütçem var 500TL sini ekipmanlara ayırdım ışık, kıyafet, kask ve bagaj eşyaları gibi.

Araştırdığım kadarı ile 2200TL civarı bir touring bisiklet bulamadım. Triban 500’ün arka bagaj delikleri vs. bir çok şeyi var Triban 500 yada 520 alıp ona arka bagaj taksam beni 700-800 km lik yollarda zor durumlarda bırakır mı çanta olarak Çok bir eşyam yok öyle zombi saldırısına hazırlanır gibi gibi hazırlanmıyorum 30-40 Litre bir çanta yeterli olur yanımda bolca iç lastik alırsam Triban 500/520 işimi görür mü? veya siz daha iyi bir bisiklet önerir misiniz?

Şimdiden Teşekkür Ederim.:)

Scudo
@Hkan81 carraro 224 de bakmışsındır vardı orada.

Baktım ama pek beğenmedim açıkçası Bianchi ve Salcano vardı 2 tane 1565 TL ye hidrolik modeli onlar baya hoşuma gitti ama fiyat yüksek tabi @sylmz

yeni bir bisiklet almak istiyorum bütçem en maks 750 disk frenli ilgimi ekti araştırdım çok model var kafam karıştı çok fazla iyi kötü yorum var önerebileceğiniz bisikletler nedir

@omuromurBozuk patika yada arnavut kaldirimli yollara girmeyecekseniz bence amortisor almayin bu seride amortisor cok tasimaya degecek kalitede degil.
Birde amortisor zaten on tarafta, cocuk koltugu arkada cok ilgili degiller.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@furkan4553 bütçen 750 ise gidip 0 bir şey alamazsın iyi bir şey hiç çıkmaz, önerim ikinci el temiz bisiklet bulman, letgoya gir, bisiklet yaz favla geç, carraro yaz favla geç, bianchi yaz favla geç.... yaz araştır geç enson tüm favları fiyatları pazarlıkları ürün modeli temizliği garantisi satıcı profili diye not et kağıda tek tek en idealleri ile tekrar bir düşün araştır sonra satıcı ile anlaş telefonlaş yer mekan hayırlı olsun(şu videoyu da izle:

cidden sıfır alma, 1500lük force271 i 20 ay garantili 900e buldum 1600 filan biriktirmiştim, gerisi aksesuara filan gitti(koşu için de gitti aksesuar dediğim sadece bisiklet değil trekking tarzı bir şeyler yapıyorum) bisikletten de memnunum

@furkanakta coolchange bagaj çantası işini görecektir, aliexpresse bakman gerek ucuz oluyor tabi satıcı 20 dolar filan yazsın paketin üstüne onu söyle adamlara, triban 500 e filan bakma şansım oldu, çok hoş duruyorlar ama ne bileyim btwin içime sinmiyor neden diyeceksen yorumlar ya çok kötü oluyor ya çok iyi arasında değiller uç yorumlar da hoş olmuyor ve fiyatları abartıyorlar, carraro bakmanı da öneririm güven veriyor kadrosu olsun malzemeleri olsun 3 aydır bende tık demedi azına ediyom bisikletin, tık dese tamir ederim(kendin mutlaka tamir gereçleri al ve çoğu aksesuarını aliexpressten al eğer bulamazsan istediğini mesaj yaz mutlaka link ile dönerim

@Hkan81
(link)

ya bu şekilde şehir bisikleti alırsınız ya da yol bisikletine yönelirsiniz, önce piyasayı gezin kafanızda alt üst bişiler oluşsun sonra bisikletçi gezin ama kesinlikle almayın gezin sonra 2. ele bakın en ideal kararı verin, kask kesinlikle alın gözlük öneririm hız yapacaksanız kesinkez alın eldiven size kalmış, trafik için bir kask aynası öneririm, birkaç alet edevat yağ bakım malzemeleri, ışık ön arka, isterseniz km saati ama çok gerekli değil size, kısacası önce kafanızda ne istediğinizi bulun, piyasa: sıfır-bisikletçi-letgo-sahibinden araştırın, oradan da gidip alın, ilk kaskı alın sonra ne alacağınıza karar verirsiniz(1. derece önerilerim: ön arka ışık, kask, gözlük, kilit, kadro çantası 2. derece önerilerim: eldiven, kmsaati, reflektör çeşitleri, suluk ve tutacağı 3. alet önerilerim: alyan takımı tornavidalı(11 in 1 multi tool yazın aliexpresse), sele altı çanta, balata temizleyici, wd40, 14-15 anahtar, yama takımı, akort düzeltici, belki ufak bir pense, bir de yanınızda yarabandı gibi şeyler)

@baris62 hocam çantayı inceledim fakat biraz küçük gibi duruyor çünkü çadır, uyku tulumu, mutfak malzemeleri ve bolca kıyafet olacak ben haftalarca gezeceğim tabi uzun süre yolda olmayacağım atıyorum günlük 120-200KM yol yapıp 1-2 gün mola vereceğim o çantanın işimi göreceğini sanmıyorum bir de bol bol iç lastik ve tamir seti alacağım bisiklet konusunda gelirsek B'twin konusunda ben iyi olacağını düşünüyorum gezeceğim için Decathlon her yerde olduğu için bu güne kadar Decathlon'un bi yanlışını görmediğim için güveniyorum

Tavsiyelerin için teşekkür ederim.

@Volkansln1 rockrider 340 alma çok masraflı gereksiz tek jant v fren çevirmeli kol saçma yani o fiyata salcano corelli sıfır bulursun, ikinci ele yönel iyi araştır cidden temiz bulursun emin ol ama iyi araştır, youtube da neyi kontrol edeceğine dahi bir dünya video var, aksesuarlardan kaskı mutlaka al sonra para biriktirir istediklerini alırsın gözlük ışık mışık önce kaskı al

@furkanakta heemmm hocam çanta konusunda o zaman daha büyüklere dalmanız gerek burada turcu arkadaşlar cevap vermeli :) roswhell i duydum ama yine bir bilgi veremem o konuda o kadar uzun tur yapmadım tam anlamamışım ilk yazmış olduğunuz mesajı.

@baris62 Aynen hocam turcu bir arkadaş bulsam çok iyi olacak baya bir sorum olacak ona. :) Dediğim gibi yola çıktıktan sonra 2-3 hafta boyunca eve hiç gitmeyeceğim bir çanta lazım önceden yürüyerek - otostop ile gittiğim zaman 70Litre bir çanta yetiyordu üstelik çadırı falan da içerisine koyuyordum sadece matım dışarıda kalıyordu şimdi 50Litre bir çanta yeter diye düşünüyorum çadırı uyku tulumunu ve matı çantanın üstüne koyarım bu sayede 50Litre yeter. Birde bisikletle giderken kameramı ve telefonumu sarj edebilirsem mükemmel olur bunun için dinamolu ön göbekler varmış galiba.

@furkanakta ya dinamo yorar sizi önerim powerbankler almanız 20000 mA, 10000mA, durakladığınız yerlerde şarj edersiniz
bir de hava koşulları şuanlık sıcak ama su geçirmez çantaya özen gösterin olmadı yağmurluğu olsun çantanın üstüne takarsınız.
interrail bicycle grubuna girin facebooktan çok turcu var orada biraz daha anlık ve etkileşimli

Öncelikle merhaba abilerim/ablalarım buralarda yeniyim. Bir kaç yıldır süregelen bir bisiklet sürüşüm var lakin şu an ki bisikletim ‘Bianchi Scorpion D’ bana şehir içi sürüşlerde sağlamlığın haricinde pekte kolaylık sağlamıyor yeni bir şehir/yol bisikleti almak istiyorum ve ortalama bütçem 1.500 lira civarında. Aklıma iki model geldi
1. Carraro Sportive 227
(link)
2. Carraro 806 Elite Hd
(link)
Bunlardan sizce hangisi benim için daha rahat olur çünkü günde ortalama olarak 50 km. yol yapıyorum. Bütçem dahilinde önerebileceğiniz başka bisikletlerede açığım. Herkese şimdiden teşekkürler ...

@baris62
Baris üstat söyle bisey buldum (link) bu model hakkında ne düşünüyorsun dün bir tane bisikletçiye gittim zaten yaşadığım şehir küçük olduğundan öyle çok bisikletçi yok onlarda fiyatlar baya yüksek nete göre bu modelinde hidrolik fren diye tercih ediyorum yalnız bu model 14.40 kg biraz agir gibi ve ellerinde sadece 41 kadro kalmış ve benim boyunda 169-170cm arası bana uyar mı bu kadro ? kilomda 77 falan

@furkanakta
Decthlon sistesine baktımda hem 500 hem 520 olanlardan flatbar olarak yani düz gidon olarak (link) bu ürün var düz gidon al drop bar alma derim bu ürün hem öne hem arkaya bagaj delikleri var uzun tur için kullanıalcak bir bisiklet kadrosu ve maşası ömür boyu garanti vites sistemide sora fiyatı 1900 tl benim sana önereceğim bisiklet giant escape 3 2017 modeli (link) 1990 tl buda 2018 modeli (link) 2090 tl 2017 modelini al geri kalanla aksesuar ekipman al derim bu arada dışarıda bisiklet mağazlarına uğrayıp sıkı bir pazarlıkla daha uyguna alabilirsin ama decathlon da pazarlık şansın yok oda aklında olsun :) ben giant tavsiye ederim tribian olmaz mı oda olur olmaz değil ikisi arasında gönlüm gianttan yana başka arkadaşlarda fikir verecektir değerlendirirsin

@Husbus35
Aradığınız direk mtb yani dağ bisikleti. Aradığınız fiyat aralığında şuanın kurunun etkisiylede pek iyi sıfır alet yok, ikinci el temiz bakmanız çok daha yararlı olur.

@furkanakta

@furkanakta

(link)

(link)

20180506_101513.png

Arkadaşlar hepsiburadadan carraro 224 baktım velesbit adlı satıcıdan fiyatı uygun baya arayıp sorduğumda 2018 model olduğunu söylediler güvenilirmi acaba daha önce alışveriş yapan oldumuki

• Beğen
Tepkiler: Hkan81
@Hkan81

Ic bacak boyunuz nedir?

Birde yasadiginiz sehirden bisiklet almayacak olsanizda en azindan ellerindeki bisikletleri olcu amacli gidip deneyebilirsiniz, oda size fikir verir.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@uussff
Bilmiyorum vallaha üstat ölçmek için mezura arıyorum evde kaç saattir onunda bulamadım :)

• Beğen
Tepkiler: uussff
@Hkan81 bence de ağır dostum 14.40 fazla, mtb alıyor olsan tamam derdim de ha componentleri iyi gibi sana 41 43 kadro gider bisikleti alıyon bacak arasına boğaza doğru ilerliyon o boşluğu dolduracak kadro. başka seçeneklerin varsa göz atmanı öneririm.
@xname66 carraro iyidir bence iki model de güzel, sepet filan lazım olmayacaksa elite yi boşver hani o şekle sepet-bagaj-çamurluk ihtiyacın yoksa alma.

@Hkan81
Hocam buldum mezura ölçtüm ilk ölçtüm 73 çıktı sonra bir daha ölçtük 76 çıktı teyit için son bidaha ölctük gene 76 çıktı ama ben hala emin değilim doğru ölçüp olcmedigimi boyumda 169.5 cm şimdi 41 kadro bana olur mu küçük mü gelir mosso legarde 1724 MSM HD alicam adamın elinde sadece 41 kadro kalmış

Geri