Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

@Şeffaf Bursa'daki bayilerinden biri olan yeni tanıştığım Yavuz kardeşimin dükkanında inceledim.Güzel bisiklet,hafif de sayılır (12 kg).

Scudo
@crazy__crazy 900TL biriktir ve mosso legarde 1821 al 12 kilo

• Beğen
Tepkiler: slckats
@Anıl Erdoğan Daha onun sabit maşaları piyasada yok diye biliyorum ama.

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan
@slckats eminmisin :islik:

(link)

legarda-1821-mdm-v-siyah-kirmizi_7pi7r-1-1600x958.jpg

@Anıl Erdoğan gözükmesine rağmen yok.Kimse daha kavuşamadı :) Çok arkadaşım onu bekliyor.

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan
Merhaba Sevgili Forumdaşlar;
Bu camiaya girme hazırlığı içerisindeyim. Moto Cross kullanıcısıyım ve bisiklet almak istiyorum. Arkadaşlarımın tavsiyeleri hep şehir bisikletleri üzerine oldu. Sedona 330 ile çok yakınlaştık ama tekerleri bana çok ince geldi. Şehir içinde kullanmayı düşünüyorum ama rahat durmam diyerek mesela merdiven buldum atlarım, tümsek buldum zıplarım. bu tarz aksiyonlara uygun bir bisiklet olur mu sedona330?
Dağ bisikleti alsam asfaltta çok mu zorlanırım, ülkemizde asfaltlar daha yeni yeni güzelleşiyor:D

Herkese çok teşekkürler:tskler:

@slckats dolar kuru distribütörlerin elini ayağını kesti. Ülkedi durumda satışları doğal olarak etkildi. Muhakkak gelecek ama zaman alacak maalesef

Merhabalar,

Başlığı yeni gördüm herkes birçok öneri istemiş. Tabi ki herkese tek tek öneri yapmak mümkün olmadığı içinde konu biraz boş kalmış. Ben size seçim yaparken dikkat edebileceğiniz birkaç noktayı açıklamak istiyorum. Bunlara ve bütçenize göre bir seçim yapmak da size kalmış.Öncesinde market bisikleti olan sonra Carraro sportive 224 ve 227 ile işe gidip gelen aynı zamanda tur yapan biri olarak düşüncelerimi paylaşıyorum.

İlk başta kesinlikle söylemek istediğim "sağlam olur,malum yollarımız,sert kullanırım gibi" düşüncelerle dağ bisikleti almayın. Bugün alacağınız hiçbir şehir bisikleti ve yol bisikleti kasise, çukura girdiniz diye kırılmıyor. Mazgala girerim diye düşünceniz varsa zaten önünüze bakmadan gidiyorsanız dağ bisikleti ile de girecek bir sürü yer var merak etmeyin. O nedenle sürekli dağ (dağ derkende düz toprak yol değil taşlık arazi) sürüşleri,inişleri yapmayacaksanız dağ bisikleti almayın. Şehir bisikletleriyle giremeyecek zemini bulmak gerçekten zor mesele.Bu yüzden forumu incelediğinizde dağ bisikleti lastiğini inceltmeye çalışan bir sürü insan göreceksinizdir. Yani sadece sağlamlık olarak düşünmeyin, kullanım amacınızı düşünün.

Yol bisikleti satın almadım ama şehir bisikleti, yol bisikleti seçimi konusunda şöyle bir fark var. Yol bisikleti biraz daha spor araba gibi. Örneğin daha yüksek lastik basıncı ister ona uygun pompa almanız gerekir,benzinlikte şişiremezseniz. Lastikler,vites kolları,yedek parçalar her şey biraz daha pahalıdır. Sadece alıp sürmek isteyen biri için sıkıcı olabilir. Ama aynı zamanda hobi olarak da görüp bütçe ayıran biri için keyifli olabilir.

Özellikleri iyice inceledikten sonra benzer özellikli modelleri farklı markalarda seçerkende bütçenize göre tipi hoşunuza gideni seçin. Yani x vitesli, y özellikli bisiklet carraroda daha ucuzdur, meridada biraz daha pahalıdır. Bütçeniz varsa hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın.

Ön amortisör benim gözlemime göre bozuk zeminli bir yoldan belli bir hızda aşağı inerken kontrolde iyileşme sağlıyor. Onun dışında şehiriçinde ara ara konfor sağladığı noktalar oluyor ama olmasa da "neden yok, keşke olsaydı" demezsiniz.

Disk fren konforludur. Bütçenize uygunsa tercih edilmesini öneririm. Şehiriçinde doğru fren kullanan biri için v frenle arasında performans farkı olmaz, daha yumuşak olduğu için konforlu olur. Orta rakımlı bir dağdan inerkende v frenle arasındaki konfor farkı biraz daha artar,çamurdan etkilenmez. Isınma konusunda çok ekstrem durumları bilemem ama belli bir noktada v frende ısınır disk de. (Yorumum dünya turu yapanlar,yol bisikleti için olanlar hariç)

Ağırlık konusunda ise yol bisikleti alıp yokuş tırmanmayacaksanız çok takılmayın. Bir çalışma vardı şu an linkini bulamam ama düz yolda ağırlığın çok fark etmediğiyle ilgili. Başka bir çalışmada da düz yolda ağırlığın değil aerodinamikliğin daha fazla fark yarattığını ortaya koymuşlardı. Yani profesyonellik amacınız yoksa 1 2 kilo için fazla paralar vermeye gerek yok. Çünkü zaten giyeceğiniz ayakkabı, alacağınız kilit,aksesuarlar, hatta biraz fazla yemek, su içmek bile 1 2 kiloluk fark yaratacak etmenlerdir. Bunlar için yüksek miktarda paralar vermenize değmez.

Son bir öneride bütçeniz örneğin 2000 TL ise muhakkak 1500 TL lik bir bisiklet alın. Çünkü bisikleti aldıktan sonra göreceksiniz ki çok fazla ekipman var ucuzdan pahalıya. Çoğunda da orta fiyatlı ekipmanlar tercih etmek iyi olacaktır. O nedenle kendinize bütçede boşluk yaratın. Ha tüm parayı bisiklete harcayıp ekipman almazsanız ne olur, bisikletten aldığınız keyif düşer. Ucuz bir kilitle çalınma tehlikesi yaşamak, farınız olmadığı için gece çıkamamak, çantanız olmadığı için eşyalarınızı sırt çantasında taşımak, pamuklu kumaşlarla terlemek yerine belli bir bütçeyle tüm bu işleri daha konforlu hale getirebilirsiniz. Bana kalırsa bisikletiniz ne olursa olsun sizi rahat ettirecek olanlar bu faktörlerdir.

Teşekkürler...

@kdrayhn

Selamlar,

off road bir araci sehirde kullanmak neyse dag bisikletinide sehirde kullanmak oldukca benzer.

2 merdiven tumsek atlamak icin, sehirde kullanmaya dag bisikleti alinmaz, yorar sizi.

Ben ve esim 340 kullaniyoruz, bazi durumlarda mecburen atliyoruz bir problem olmadi ama keyfe keder atlamıyoruz, cocukken yaptigim hareketler su an pek cekici gelmiyor :)

Bunun disinda, evin karsisindaki koruda toprak cakil patika yollardada gittik, bir problem yasamadik ama bir daha girmeyiz mesela. Kaldirimda tingir mingir, yada asfaltta kullanmak bize cok daha keyifli geldi.

Birde amortisor meselesi var, kisiden kisiye tercih degisiyor tabii ama amortisor bence gercekten konforu arttiran bir ozellik.

Simdiden hayirli olsun diyelim

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba;
Forumda yeniyim.Maksimum 1500 lira bütçe ile,spor ve hobi amaçlı bir şehir bisikleti almak istiyorum.Sizce mosso altus Başlangıç için ideal bir model midir?veya alternatif önerir misiniz?Bu tarz çamurluklu,bagajlı donanımlı bir bisiklet almak mı daha mantıklıdır.Yoksa spor tarz bisiklet alıp kendimizin donatması mı?Bir de kaldığım yerde dik bir yokuş var.ağırlık değeri ideal midir?Boyum 180 ,kilom 70 civarında,bacaklarım uzun.Kadro seçiminde kaçlık kadroyu seçmem daha ideal olur?Tecrübeleriniz ile değerli fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
(link)

2016 model merida crossway 40 d, 0 km, 2080 tl fiyattan satılıyor. Güncel modelle aralarında 500 tl'lik bir fark var. Ne dersiniz? iyi bir tercih olur mu ilk bisiklet için.

• Beğen
@chanik chang sıfır diyor ilanda hiç bir şey olmaz mağaza satıyor neden 500 tl fazla veresin ki o 500 tl aksesuar alırsın bisikleti tam dizersin aksesuarla işim yok dersende paran cebine kalır :)

Merhabalar efenim
Bana ve bisiklete olmazsa olmaz denilen eşyalar için bir tavsiye konusu açmak istedim biraz konulara baktım ama istediğim tarzda cevaplar bulamayınca sormak istedim
Öncelikle öğrenci olduğum için düşük fiyata yüksek performans veren ürünler tercih etmem de yarar var belli bir bütçem yok ama pahalıya kaçmadığı sürece pek sıkıntı yaratmaz sanırım
Öncelikle alınması gereken başka ürünler varsa onları da önerebilir misiniz?
Benim bildiğim sanırım hepsinden de almam gereken isimler şu şekilde;
Kask
Eldiven
Gözlük
Ön ve arka aydınlatma
Kafes
Sele altı çantası
Yedek parçalar ve alet edavatlar
Kilit
Diye gidiyor sanırım ama aklıma sadece bunlar geldi:acpsnr:
Yardım ederseniz sevinirim

Merhaba cocukluktan sonra ilk defa bisiklet almak istiyorum ama hangi markanin hangi modelini alacagima bir turlu karar veremiyorum bana yardim edebilirmisiniz. Kullanim amacim cogunlukla sehir icinde gezmek ve arada bir sapanca gibi kirsal alanlarda gezmek.
Vucut olculerim anormal oldugu icin uygun bir model bulmakta zorlaniyorum boyum 195 kilom 120 kg butcem 1500 civarinda bana yardimci olursaniz cok sevinirim

• Beğen
B'twin triban 520 vs salcano xrs044 sora vs mosso cavalier 700 sora bu 3 bisikletin arasında kaldım. Yardım edebilecek var mı?

B'twin triban 520 vs salcano xrs044 sora vs mosso cavalier 700 sora şu üç bisikletin arasında kaldım. Hangisini alırsam pişman olmam?

@Crossroad45
(link) veya alttaki
(link) Sedona 410
(link) bunlardan herhangi biri olur belirttiğin bütçeye göre

Forumda yeniyim. Danışmak istediğim bir kaç konu var. Yardımlarınız için peşinen teşekkürler.

Kilom 110. Evime yakın bir yerde göreve başlamam sebebiyle işe bisikletle gidip biraz kilo yakmak istiyorum. Eski evimin bodrumunda en az 10 yıldır elimi sürmediğim, zamanında bir zincir marketten sırf ucuz diye aldığım bir dağ bisikleti beklemekte. Yine marketlerde 380-450 gibi fiyatlara 21 vites dağ bisikletleri mevcut. Sizin fikrinize başvurmak istediğim konu şu: Eski bisiklet aşırı neme filan maruz kalmadığı için tek parça durumda. :) Kullandığım dönemlerde alımdan sonra ayarları yapılmadığı için vitesin rahat geçmediğini/geçirdiğim viteste durmadığını hatırlıyorum. Lastiklerin de lastiklikten çıktığını tahmin edersiniz. Maymun iştahlı biri olarak hevesimden kısa zamanda vazgeçmem de hayli olası. Benim derdim en azından idare ettiği süre içinde bisikleti kullanmak, sonraki duruma göre -ihtiyaç dahilinde- fazla uçuk kaçmamak kaydıyla yeni bir bisiklete terfi etmek. Sizce 1- bu bisiklet en azından bir süre beni taşır mı? (kilom son bindiğimden bu yana hayli arttı. 80-90 bandından bu noktaya geldim.) 2- bu bisikleti tekrar binilebilir duruma getirmek için harcayacağım para yukarıda bahsettiğim gibi yeni bir bisiklet için istenene yakın/onun üzerinde tutar mı? yani hiç uğraşmadan doğrudan o sınıf yeni bir bisiklet mi almalıyım? 3- yeni bile olsa bu sınıf bir bisiklet beni üç gün içinde yarı yolda bırakır mı? yani "parana yazık, git 300-500 daha fazla ver, yoksa demirlerden biri bir tarafını hayli acıtabilir" mi diyorsunuz? (araç arkası kit aldım. aklımda ara sıra dağ bayır gezmelerine çıkmak da var. hafta sonu tatili vb. gibi fırsatlardan istifade gidebilecek bir hayli yerim var.) 4- Ankara Eryaman/Etimesgut/Sincan bölgelerinde bakım için başvurabileceğim uygun bir usta tavsiyeniz var mı?

Tekrar teşekkür ederim, saygılar.

• Beğen
Geri