Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

Merhabalar
800-1000 tl arasi butcem var.
Boyum 157 48 kiloyum hafif ve cok buyuk olmayan bir bisiklet almak istiyorum.
Internetten birkac gundur arastiriyorum ama kafam karisti. Hangi markalari tavsiye edersiniz ?
Tesekkurler.

Scudo
Yaşım 16 boyum 184 kilo 70

Şehir içinde sürmek ,okula gitmek için alıyorum

Salcano xrs 070
Salcano city fun 60 V

Hangisi daha hızlı gider bu ikisinden birini alıcam süreceğim yol ful asfalt

++1

Sizce bisiklet almak için ayrılması gereken en ideal (f/p) bütçe nedir? 1500-2500 arası mı?

Salcano gibi markalardan bahsediyorsak.

Arkadaşlar bianchi montanad bisikletim var aşırı memnunum çok zorlamama rağmen çok bi sorun çıkartmadı sağlam ancak beni çok yoruyor belli bir zaman sonra şehir bisikleti almaya karar verdim (% 60 asfalt % 40 orta derece bozuk yollar) ve salcanonun city fun modelinde karar kıldım ancak 1250 lira diyor mağazada sizce o para verilir mi burada bulabildiğim tek şehir bisikleti buydu çünkü (Kastamonu)

yardımlarınızı bekliyorum

Arkadaşlar merhaba direk mevzuya girmek istiyorum geçtiğimiz günlerde doktora gittim iş icabı sürekli oturup duruyorum boyum 175 kilo 120 sigara alkol gibi alışkanlık sahibi değilim ama hareketlerim kısıtlanıyor doktor spor yapmam gerektiğini söyledi yüzme veya bisiklet yapabilirsin kilonuzu ikisinde de daha dengeli kontrol edersiniz dedi malum yüzmek için bir kulübe veya havuza gitmek lazım her boş vakitte yüzülmüyor maalesef ama bisiklet binebilirim diye düşünüyorum konu burda tıkanıyor fazlada bütçe ayırmak istemiyorum 1500 2000tl civarında bir para ayırabilirim max sizce nasıl bir bisiklet almam lazım

Dağ bisikleti daha uygun görünüyor kadro sağlamlığı açısından hangi marka sağlamdır yardımcı olabilecel var mı acaba

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: slckats
Arkadaşlar kararsız biriyim. 2000tl yi geçmeyecek şekilde alınabilecek en mantıklı şehir bisikleti hangisi? 15 gündür kafayı yicem.

Carraro 324... merida speeder 20v.... mosso 1824 veya 1827... kron tx 450... Sedona 410...

Herkese selam, foruma daha bugün üye oldum ve bu da ilk mesajım.
35 yaşındayım, İstanbul avrupa yakasında yaşıyorum. Çok uzun yıllar sonra (liseden bu yana) ilk kez bisiklet sahibi olacağım ve araştırma sürecindeyim, açıkçası karne hediyesi olarak bisiklet bekleyen çocuk gibi de heyecanlıyım. En son pedal bastığımdan bu yana 3-4 yıl geçmiştir sanıyorum, o da buraya üye olan bir arkadaşla şehir içinde çıktığımız 30-40 km'lik 4-5 tur sayesinde oldu. Arkadaşın fazla bisikletiyle yancı gibi takılmıştım o zaman ama tayini çıkıp gidince bizim bisiklet olayı da rafa kalktı bir süreliğine.

Neyse fazla uzatmadan sadede geleyim; uzun bir ara verdiğim için öncelikle şehir içinde gezi maksatlı kullanmayı düşünüyorum, hafta içi akşamları kısa turlar, hafta sonu 50-60 km'lik turlar olabilir öncelikli olarak. Şehir içinde olacağım için ağırlıklı olarak asfaltta kullanılacağım ve belki uygun zemin olursa hafif patikalar, orman yolları vs. Forumdan okuduklarım kadarıyla bu tarz bir kullanım için şehir bisikleti tabir edilenler bana en uygunu olacak gibi geliyor tabi orada da bir sürü marka ve farklı model seçeneği var. Buraya yazmamın sebebi de daha ziyade o. Benim gibi birine hangi marka ve modeli tavsiye edebilirsiniz.

Boy 175 cm, Kilo 75, genel kondisyonum da iyi denebilir. Yürüyüş ve ekstradan spor da yapıyorum. Bu arada bütçe de başlangıç olarak maksimum 2500 tl düşünüyorum, 1-2 yıl sonra değişiklik yapabilirim, ikinci el olması da sorun değil.

Carraro 330, sedona 330, trek fx 7.2(ikinci el) vs gibi bazı modeller aklımda var şimdilik.

Şimdiden herkese teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@Volume1Duz masa olarak bence sedona 410 dusunun, amortisorlu olsun diyorsaniz listenizde olmayan 2000tl ust limitte salcano city wings 30 hd var.
Profilinizden gördüğüm kadarıyla kocaelinde oturuyorsunuz, 1 gununuzu ayirsaniz kadikyode çoğunu canli gorup karar verirsiniz.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@chanik chang

Selamlar,

Amortisorlu dusunuyorsaniz, Sedona 330 dansa 340 daha iyi olur bu butce ve listeye.
Carraroda ise 230 u ekleyebilirsiniz mesela.

Bilgi olarak carraro 227 15.1kg etikette, sedona 340 14.7kg tartida.

Bence once duz masa mi amortisörmu ona karar verirseniz, secim yapmak bir o kadar kolaylasir.

Simdiden hayirli olsun, gercekten cok keyifli keske daha onceden alsaymisim diyorum bende..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: chanik chang
@bushira
mosso legarde 1821

@Ksmd sabit maşalı ürünleri seç örnek carraro 324, legarde 1821, citywind 40 gibi

@chanik chang 330 full deoere ile efsandir düşünmeden alın derim

• Beğen
Tepkiler: Ksmd
Öncelikle merhabalar benim bir bisikletim var ve çok yoruluyorum çift amörtisörlü(yanlış yazmış olabilirim) daha az yorulacağım bir bisiklet istiyorum genellikle şehir içinde kullanacağım bütçem şuan 300 tl ama yaklaşık 700 tl biriktirmek istiyorum bana bisiklet önerir misiniz?

Arkadaşlar Hepinize öncelikle merhaba ....
Ben normalde 10 senedir falan bisiklet kullanıyorum . Genellikle Dağ Bisikleti kullanıyordum . Şu son 2 senedir ortalama günde 10 km fazla sehir yollarında gidip gelmeye başladım . Dağ bisikletimde oldukca beni yormaya başladı . bende sehir bisikletine geçmeye kara verdim . biraz araştırma yapınca bütceme uygun 2. el bisikletlere baktım . 1 tanesi Mosso legarde 1724 H ortalama 2 . el fiyatı 900 tlye buldum . Bir Digeride Carraro Sport 225 Sehir Bisikleti . Sizce Hangisini Almalıyım ? Mosso 5 ay Once alınmıs Faturası mevcutmuş .
Carraro fatura yokmus bu alıcagım admala konsutugumda oda bırınden almıs ortalama 10 aydır kullanıyormus . Onerılerınzıı en kısa surede beklıyorum ... ;):)

• Beğen
Merhaba 1.80 boyunda ve 115 kiloyum B-TWİN ROCKRİDER 520 almayı düşünüyorum ama beni taşımaz diye korkuyorum bazı bisikletlere binince lastiği iniyor bisikletten inince düzeliyor bunu alsam öyle olur mu ve ya lastiğin havasına mı bağlı eğer öyleyse ne kadar hava basmalıyım bu bisikleti bana önerir misiniz yoksa başka bir bisiklet mi önerirsiniz başka önerileriniz varsa linkini bırakır mısınız?

@Volume1

Sedona 410 2018 1470 TL site fiyatı çok güzelde duruyor ben olsam onu alırım sunduğun seçenekler arasından. 2000 TL bütçen olduğu için geri kalan 500 küsur ilede kendine aksesuar alırsın çok iyi olur.

2018 Cube Nature Pro Grey n White --- 2018 cannondale bad boy 4

kullanım amacıma her iki model de uygun, her ikis nin de fiyatları aynı, 4000 tl civarı. daha önce bisiklet tecrübem olmadığı için hiç bir fikrimde yok. sizce hangi sini tercih edeyim. ayrıca 179 boyum kadro ölçüleri nasıl olmalı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. :)

Öncelikle selam. Ben de bu sporun bi parçası istiyorum. Genellikle asfalt %60 %70 asfaltta sürücem ama ben biraz sert kullanırım ayarım yok. Bunun icin arastirdim ettim iste en sonunda mtb baktim ne kadar dogru bilmiyorum. Sizlerden bana yardımcı olmanızı istiyorum. Rockrider 340 alıcaktim sizlerede soruyum dedim. Yaş 17 boy 180 kilo 60

@Anıl Erdoğan @uussff Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Amortisörlü düşünmüyorum hem ekstra ağırlık olur hem de ay da yılda bir ihtiyacım olur belki o bile olmaz sanıyorum. O yüzden sabit maşa tercih edeceğim. Tekrar teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Şeffaf
@slckatsBak o bisiklet benim de aklımda uzun zamandır.

• Beğen
Geri