Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

@aykacme RF 100 olur ama 28 jant olsun. Şunun kadro boyu kaç bilmiyorum ama telefon edip sorabilirsiniz;

(link)

Scudo
Merhabalar, Yaklaşık yedi sene dağ bisikleti kullanmış biri olarak yakın zamanda yol bisikletine geçme kararı aldım. Şu an için 2500 lira bütçem var. Bu konuda tecrübeli abilerim ve kardeşlerimden bilgi almak adına tekrardan foruma giriş sağladım. Şu an için araştırmalarım doğrultusunda mosso cavelier 700 tourney cazip geldi fakat daha uygun daha başarılısı muhakkak vardır diye düşünerek sizlere sormak istedim. Bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum. iyi forumlar
Merhaba ben bisiklete yol bisikleti ile başladım. İlk tercihim mosso cavalier tourney oldu. Fakat 3 ay içinde satıp mosso 735 tiagra aldım. 3 sene kadar bindim. Cavalier bisiklete yeni başlayanları avlamak için üretilen bir model. Tüm markalarda benzeri mevcut. Anlamsız çelik profil ağır jantlar ve aslında yol seti olmayan 7 li tourney ve aliminyum maşa . 10.8 kg ağırlık. 2500 tl ye temiz ikinci el sora veya tiagra set bulabilirsin. Kadro boyuna ve dişli oranlarınada dikkat etmeni öneririm. 50-34 aynakol hertürlü sana yetecektir. Kolay gelsin

Merhaba arkadaşlar
Forumda yeniyim. Nasip olursa bende aranıza dahil olmak istiyorum.
Başlangıç için 2 model arasında kaldım.
Kron TX150 V Kilitli Maşa V Fren - 1420 TL Nakit
Mosso Legarda 2021 MSM V Fren - 1600 TL Nakit
Fiyat aldım. Sizce hangi ürünü seçmeliyim.
Yada bunlara alternatif olarak önerebileceğiniz bu fiyat bandında bir model varmıdır ?

Merhaba Forum ailesi,
Ben İstanbul içi iş-ev-hafta sonu gezmek için ikinci el 70-80-90’lar koç başı gidonlu retro bisiklet almak istiyorum. Elbette bütçeyi sarsmadan, sahibinden de bakıyorum ama güvenilir mi bilemedim? Burada satan var mıdır?
Boyum 180
Kilom da 80 civarı
Sizce performans olarak yeterli olur mu? Yol kenarında kalmayalım :)

Teşekkür ediyorum ben de aynı fikirdeyim fakat adama yazar yazmaz sorumu bile cevaplamadan Bisan önermesi ilginçti :) Ayni adam 1 ay kadar önce bir meslektaşıma Bisan MTX 7200 sattı. Satarken de şehir bisikletlerinin düz yolda aslında daha çok yorduğunu, Kayseriye uygun olmadığını (kayseri çoğunlukla dümdüz belli yerlerinde de max %20 yokuş olan bi şehir) söyleyip %90 asvalt-stabilize %10 arazide kullanacak birisine dağ bisikleti sattı. Peki bu yaptığının bisiklet camiasinda mantıklı bi karşılığı var mı onunda sormak isterim.
Oranin bir bisiklet dukkani olduğuna emin misin arkadasim? Acaba ev yemekleri yapan bir lokantaya mi daldın yanlislikla ?😂😂😂

Serious Valparola Comp race fire şu an bu marka 689€ indirime girdi, sizce özellikleri bakımında ve f/p olarak alınılabilir mi ? Teşekkürler

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
  • Beğen
Tepkiler: özgür duygu
Serious Valparola Comp race fire şu an bu marka 689€ indirime girdi, sizce özellikleri bakımında ve f/p olarak alınılabilir mi ? Teşekkürler
Hocam baktığım kadarıyla agir bir bisiklet 12kg civarında gözüküyor. Marka yerel bir marka gibi, Alman malı sanki. Tiagra setli karbon masali bir bisikletin o ağırlıkta olmasi inanılmaz geldi(kötü anlamda) Ben almazdım şahsen.

Son düzenleme:
Ben Berlin de yaşıyorum ve burada indirimde olan bir bisiklet şu an, aslında bakınca daha hafif olan bisikletlerde fiyatlar çok yukarılara çıkıyorlar ve bende o kadar çok harcamak istemiyorum. Sizlerin önereceği marka model varmı? Teşekkürler ilgilerinizden.
İlgili site ve bisiklet
Aynı markanın disk frenli olanı var fiyatı 1049€ ama bence gereksiz pahalı

Dosyalar

• 7151C4AB-2A4E-4EF9-B997-7CA202C031AA.png
    7151C4AB-2A4E-4EF9-B997-7CA202C031AA.png
    142 KB · Okunma: 53
Herkese merhaba forumda yeniyim. 11-12 yıldır MTB bisiklet kullanıyorum ve artık yol bisikletine geçmek istiyorum. Kullanım amacımı başlangıç için haftada 1-2 gün, günde 50-60 km civarı düşünüyorum.
Belki 1 sene sonunda kondisyonumu yakaladıktan sonra İstanbul’dan Kocaeli, Yalova veya Kırklareli’ne kamp turuna giderim diye düşüncem var.
Uzun lafın kısası hem yol hem de tur bisikletini aynı kadroda yakalayabileceğim max 1500-2000₺ civarında bisiklet önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
İlk triban 100 düşündüm ama tekli ayna kol olması kafamı karıştırmıştı. Forumda da aynı şey söylenmiş. Dropbarlı ve kadroda bagaj deliğinin olması cezbeden özellikti.
Boy 185 kilo 70

Mesai saatleri dışında instagram üzerinden gece geç saatte iletişim kurduk ve iki adet bisiklet aldım. Sokağa çıkma yasağı bittikten sonra da dükkanların gittim aşırı yoğun olmalarına rağmen güleryüz hakim. Suratı asık ayrılan müşteri görmedim.. Bu zamanda böyle esnaf kalmış mıdır? Bence sayılı emaflardandır. Aile işletmesi belli.. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Emeklerinize sağlık.. @ankabike

@Labintatlos İkinci el düşünün. Profilinizde yer İstanbul yazıyor. Boyunuza uygun Triban 500-520 bulabilirsiniz İstanbul'da.

Merhabalar,

Genel olarak iş - ev arasırada toprak patika - yolda sürmek üzere tur bisikleti arıyorum.

maks 2000 TL bütçem var. Gidondan kitlenen maşalı bir model olursa çok güzle olur.

Şimdiye kadar bulduğum bisikletler kron tx 150 Elle kitlenir maşa + hidrolik fren
Corelli trivor 7 var 1600 TL sıfırı
Corelli like 1 var hem hidrolik disk fren hem gidondan kitlenen maşa ancak kadro yapısı biraz farklı

İyi forumlar

Merhaba arkadaşlar
Forumda yeniyim. Nasip olursa bende aranıza dahil olmak istiyorum.
Başlangıç için 2 model arasında kaldım.
Kron TX150 V Kilitli Maşa V Fren - 1420 TL Nakit
Mosso Legarda 2021 MSM V Fren - 1600 TL Nakit
Fiyat aldım. Sizce hangi ürünü seçmeliyim.
Yada bunlara alternatif olarak önerebileceğiniz bu fiyat bandında bir model varmıdır ?
Merhabalar, Mosso için yakınınızda bisikletçi varsa oradan fiyat almalısınız. Bu hali birazcık pahalı.

Oranin bir bisiklet dukkani olduğuna emin misin arkadasim? Acaba ev yemekleri yapan bir lokantaya mi daldın yanlislikla ?😂😂😂
Yok ya üstüne üstlük adamlar Kayseri'nin shimano yetkili servisi çok elit bi mekan Tamirat Tadilat stüdyosu gibi ortam var :D İşte Kayseri esnafını burdan tanıyın on numara işletmesi var ama yetmiyor hala üçün beşin hesabıyla insanları dolandırmaya çalışıyor :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Merhabalar,

Bisiklete başlamak istiyorum.

Genellikle sahilde ( bisiklet yolunda 20-30 Km)

Ara sıra ev-iş arası sürmek için Whistle Nakoda 1681 modeli düşünüyorum. Ne dersiniz?

Boy 1.73- kilo 73

Merhabalar boy 1.82cm kilo 88kg

27.5 jant veya 51cm bisiklet bakıyorum 3 gün sonra alacağım. En fazla 1500liralık bisiklet alabilirim.

Düşündüğüm bisikletler Kron Xc100 HD . Salcano 750 MD . Peugeot M 17 . Corelli Dusty 2.1 veya 3.0

Önerilerinizi bekliyorum

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar 7 yaşındaki oğlum ve kendim için bisiklet almak istiyoruz bütçemiz bisiklet başı 800 TL ile 1100 TL arası tavsiye verir misiniz? Biz ilk etapta salcano hector baktık ama bazı sitelerdeki vitesle ilgili yorumlar iyi değildi. Bisiklet seçimimiz için yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arkadaşlar bisiklet seçiminden önce ilk olarak nerede ne kadar sıklıkla kullanacağını belirleyin sonrasında ki en önemli konu bütçe. kendim yaklaşık 2 aydır bisiklet araştırıyorum. kedim iş eve arası kullanabileceğim bir süre sonra da küçük turlara çıkabileceğim bir bisiklet arıyordum ki bana en uygun olan gravel bisikletler olduğuna karar verdim. ve şu anda fiyat olarak 2. el bakıyorum. bu durumları göz önünde bulundurmanızda kesinlikle fayda var.

Selamlar. Kendime uygun fiyatlı mtb ayarlamaya çalışıyorum. Uygun fiyatlı olarak 761 buldum. Kullandıkça upgrade etmeye değer bir kadro mudur 761 2009? Yoksa yakın fiyatta daha günce modeller olan ng650 kron xc100 vs gibi modeller mi bakmak mantıklı olur? Bu arada sedonada v fren var ama ihtiyaca göre hd e geçirebilirim upgrade sürecinde sorun değil o.

2840 700C IMPREZA TOURNEY model bisikleti öylesine bisiklet sitelerinde dolaşırken görmüş bulundum ve dikkatimi çekti çünkü 2200 tl gibi düşük bir fiyata bence gayet iyi bir bisiklet ancak bunu benim söylemem doğru olmaz buna siz değerli abilerim karar verin çünkü benim pek bisiklet geçmişimin olduğu sayılmaz neyse bisikleti kısaca tanıtayım:
Kadro:700c 6061 aliminyum olarak geçiyor 700c muhtemelen 28 jant olduğunu göstermek için
Maşa:Yine 700c fakat stabil çelik
Jant: Çift kat aliminyum yüksek profilli görüntü olarak bence gayet şık ancak ne kadar işe yarar bilinmez
Vites Grubu: Full Set shimano Tourney A070 serisi olarak gördüm 7x2 12*28 ruble 50*34 aynakol var detaya siz inersiniz
Lastikler:Rubena Syrınx V80 25-622 622 nasıl birşey bilmiyorum cahilliğime verin
Frenler: Logan aliminyum kaliper fren denmiş internette bulamadım pek güven vermedi
Son olarak yol bisikletlerindeki en tartışmalı konulardan ağırlık konusu ise: 11.6kg ile bir yol bisikletine göre gerçekten ağır ancak bunu bence rahatlıkla 10 kg civarına ufak değişiklerle getirtilebilir

Artıları (bana göre)
Kadroda kablolar içerden geçiyor bunu bazı orta seviye bisikletlerde bile göremiyoruz
Fiyatı gayet iyi

Eksileri
Bence pek eksisi yok frenleri benim gözüm tutmadı onun dışında kadrosunu falan bilmediğim için yorum yapamıyacağım

Şunu diyebilirsiniz ki haklısınız bunu alıcağıma gider Claris setli kr100 alırım evet haklısınız ama sonuçta yaşını doldurmuş bir bisiklet oda neyse alta fotoğrafını bırakıyorum incelersiniz

bu arada anlatımı biraz amasseia decathlon bisikletini incelediği anlatımdan özendim rahatsızlık duyarsa kaldırırım
impreza.PNG

Geri