Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

Mosso 770 smd Aceraya karar verdim. Umarım pişman olmam. Teşekkür ederim size de. @ExKyotoo

• Beğen
Tepkiler: ExKyotoo
Scudo
Baya bir para birikimim oldu ve yenı evimin ıhtıyaclarını hepsını giderdim. Bir bisiklette almak istiyorum . Tabi evime gergi tavan yaptırdıktan sonra elımde para kalırsa. Gaziantep gergi tavan firmasıyla anlaştım güvenli bir şekilde işlemler başlıyacak.

Eveettt bisikleti aldım. Ama yazmış olduğum 5 modelin dışına çıktım. Özetlemem gerekirse; bugün "Whistle Huron – 27,5 Jant HD Fren" marka/model bir bisikleti görmek için Beylikdüzü'nden Ataşehir taraflarında bir yere gittim. Yol uzundu, gitmeye değecek temizlikte bir bisiklet olduğunu düşündüğüm için de bu mesafeyi göze aldım. Gittim mi, gittim. Bisiklet temiz miydi, evet çok temizdi. Lakin Furş yatağından mıydı, yoksa maşadan mı kaynaklanıyordu bilemediğim bir kusuru vardı. Ön freni sıkıp öne doğru bisikleti azıcık kastığımda ileri doğru oynuyordu. Yanımda bir alyan takımı olsaydı açıp kontrol dahi edecektim. Lakin ne bende ne de bisikleti satan arkadaşta yoktu maalesef. Yakınlarda bisiklet tamircisi olup olmadığını sordum, fakat çok uzakta olduğunu söyleyince de içim giderek satın almaktan vazgeçmek zorunda kaldım. En azından diğer alternatifleri de görene kadar.

2 altenatif bisiklet daha belirlemiştim. Biri daha önce de yazdığım gibi "Mosso Wildfire Ltd - 27,5 Jant HD Fren" idi. Bunu sona bırakıp "Gitane GT 407 - 27,5 Jant MD Fren" marka/model bir bisikleti görmeye gittim. Bisiklet gerçekten de tertemiz ve çiziksizdi. Fiyatı ilanda 1.650 TL idi. Ama dün yaptığımız görüşmede 1.400 TL'ye kadar da inmişti. Gittiğimde ise 1.200 TL'ye helalleşip satın almış oldum. Garantisi de mevcut.

Şimdi satın almadan frenlerin ayarsız olduğunu gördüm. Bu sıkıntı değil. Ancak ön aktarıcı hiç çalışmıyor. Bunun için yarın yetkili servise götüreceğim. Ama akşam Decathlon mağazasına uğradım, orada başka markalara da servis hizmeti verdiklerini biliyorum. En azından bir durum tespiti yaptırmış olurum hem de frenleri ayarlatırım diye. Yalnız pandemi sürecinde başka markalara hizmet vermeyi durdurmuşlar. Sizin de bilginiz olsun arkadaşlar. Ama oradaki arkadaş sağolsun frenleri halletti en azından.

Tabii bu arada aklıma takılan diğer bir konu ise garanti koşulları. Bisiklet el değiştirince garanti geçerliliğini yitiriyor mu bilmiyorum. Sizin bir bilginiz varsa cevaplarsanız sevinirim. Kitapçığını okuduğumda böyle bir madde göremedim.

Gelelim ilk sürüşe;

Satın almadan evvel attığım kısa turu saymazsak, akşam Küçükçekmece'ye kadar Marmaray ile gelip Metbobüs ile de Avcılar yaptıktan sonra, İstanbul Üniversitesi'nden Esenyurt Meydana kadar ön aktarıcının çalışmamasından dolayı arazi vitesi ile geldim. Kadro hafif, ön kaldırmaya meyilli bir bisiklet. Önün ben şahlanacağım abi demesi çok hoşuma gitmese de zamanla alışırım diye düşünüyorum. Hoplayıp zıplayacak yaşı geçtim ne de olsa.

Sele, kullanıma başladıktan kısa bir süre sonra acıtmaya başlıyor. Buna artık jelli bir çare mi bulurum, yoksa değiştirir miyim bilemiyorum. Bunu da zaman gösterecek. Güzel bir f/p ürünü sele öneriniz olursa sevinirim.

Üzerindeki mevcut lastikler için şu anda olumsuz bir şey söyleyemiyorum. Bunu zaman gösterecek. Ancak Michelin lastik almak var aklımda. Model olarak ise Country Grip'r ya da Wild Grip'r modelleri arasında bir seçim yapacağım gibi görünüyor. Ancak sizin de önerilerinize açığım. Yalnız lastik seçimi benim için en önemli konu. Özellikle kaygan asfalt zemin performansı iyi bir lastik istiyorum. Çünkü bu bisikletin üzerine kuracağım bazı elektronik ekipmanların saçma sapan bir kayma sonucunda zarar görmesini istemiyorum. Yağışlı havalarda da kullanmayı planlıyorum.

Aklımda farklı bir proje var. Tabii bisiklette bu işin bir parçası. Hem spor, hem iş, hem de eğlence olacak benim için. Uzun yıllardır bisiklet kullanmıyor oluşum ve aynı zamanda sigara kullanmamdan da ötürü bugün Avcılar Esenyurt gibi kısa bir mesafede bile aslında ne kadar yorulduğumu görünce bir hayli zamana ihtiyacım olduğunu fark ettim.

Bakalım artık, uzun zamandır bir bisiklet alayım diyordum, ha bugün ha yarın derken kısmet bugünmüş.

Uzun oldu farkındayım. Yazının bu kısmını hala daha inatla okuyorsanız da çok çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar ikinci el dağ bisikleti alacağım. Amacım hem şehir içinde hem de çok sert olmayan arazi koşullarında kullanmak. Günlük ortalama 30-40 km civarlarında yol yapacağım. Bütçem doğrultusunda birkaç model belirledim ve yarın bu işi noktalamak istiyorum.

Frenin hidrolik disk ya da “V” olması mühim değil. Benim asıl öğrenmek istediğim kadro kalitesi. Bu doğrultuda düşünürsek sizce aşağıdakilerden hangisini tercih etmeliyim? Sizin de düşüncelerinizi öğrenmeye ihtiyacım var.
  1. Merida Matts 40 – 26 Jant HD Fren
  2. Merida Tfs Matts 100 - 26 Jant V Fren
  3. Mosso Wildfire Ltd - 27,5 Jant HD Fren
  4. Specialized Hardrock - Sport 26 Jant V Fren
  5. Whistle Huron – 27,5 Jant HD Fren

Öncelikle merhabalar değerli forumdaşlar. Sizlerden dağ bisikleti önerisi almaya geldim. Bütcem 3000 TL max. İkinci el almayı düşünüyorum. Boyum 178 kilo 71 yaşım 17 . Bu fiyata kadar deore veya daha üst bir sistem alabilirmiyim . Model önerilerimiz nelerdir. Son olarak da dağ bisikleti alma dusuncem şuan 11. Sinifim ve yks ye kadar iyi bir kondisyon kazanıp yksden hemen sonra uzun bir bisiklet turuna çıkmak istiyorum dolayısıyla bagaj olayları falan da olucak bunu göz önünde bulundurarak beni uzmeyecek model tavsiyelerinizi alırım . ( Uzun turdan kastım 1-2 aylık karadeniz turu ) Teşekkür ederim

İyi günler, uzun zamandır bisiklet almak niyetindeyim fakat o kadar çok model varki doğru bisiklet hangisi bilemiyorum.
Bisikleti neredeyse tamamen asfalt yolda kullanacağım, genel olarak ulaşım ve spor amaçlı kullanacağım.
Boyum 1,75 kilom 80 kg.
Bisikletten en büyük beklentim; mümkün olduğunca hafif olması ve aktarma organlarının çok iyi çalışması.
Bütçem: 5.000 TL (+-1000)
(Arada bulduğum sıradan vitesli bisikletleri deniyorum, o kadar ağır ve vitesleri kötü ki hareket ettirmek için canım çıkıyor ki formum çok iyi olmasına rağmen.)
Yardımcı olursanız sevinirim.
Selamlar Giant escape serileri sizi memnun edee

Merhaba herkese giriş seviyesi bir yol bisikleti almak istiyorum. Corelli kr 100 modelini buldum araştırıp. Sizce giriş seviyesi için iyi bir bisikletmi? Veya bu fiyat bandında tavsiye edebileceğiniz bir bisiklet varmı? Birde 2. El bisiklet almak mantıklımı? 2.el dede triban 520 modeli gözüme çarptı o nasıl olur.

köy yolları ve şehir için yollarda kullanmak için triban 100 mantıklımıdır sizce ? hızla işim yok sadece sürüş keyifli olsun yeterli.

@ismoz bence mantıklı hocam. Fiyatı ve tarzı uygun. Kalitesini bilmiyorum, kadro ve maşa garantisi var, donanımı tourney.

@ExKyotoo Fotoğrafta ki bisikleti satıyor musun?
@mert661 Ucuz yol bisikleti alıp bir sürü sorun yaşamaktansa iyi bir şehir/tur bisikleti alıp rahat etmeniz daha mantıklıdır diye düşünüyorum.

@safex Profil fotoğrafımdaki mi? Maalesef satılık değil. Özellikle mevcut sıfır bisiklet fiyatları ve cebime bakınca :)

köy yolları ve şehir için yollarda kullanmak için triban 100 mantıklımıdır sizce ? hızla işim yok sadece sürüş keyifli olsun yeterli.
Yol bisikleti köy yolunda ve şehir içinde ne kadar keyifli olur bilemem. Btwin e lafım yok fakat yeni tribanlar çok keyifli değil gibi sağlam bir xc sizin için daha keyifli olabilir

• Beğen
Tepkiler: ismoz
@ExKyotoo Anladım, teşekkürler. Yeni bisiklet bakınca sormak istedim:=)

• Beğen
Tepkiler: ExKyotoo
Yol bisikleti köy yolunda ve şehir içinde ne kadar keyifli olur bilemem. Btwin e lafım yok fakat yeni tribanlar çok keyifli değil gibi sağlam bir xc sizin için daha keyifli olabilir

yani gidon vs. hoşuma gittiğindne triban 100e baktım hocam yeri gelecek belki 15/20 km yol gidicem yeri gelecek köy yollarında gideceğim o sebeple sormak istedim uygun olur mu diye.

yani gidon vs. hoşuma gittiğindne triban 100e baktım hocam yeri gelecek belki 15/20 km yol gidicem yeri gelecek köy yollarında gideceğim o sebeple sormak istedim uygun olur mu diye.
Anladım. İsterseniz kullanabilirsiniz fakat dikkat etmeniz gerekebilir sonuçta yol bisikletleri hassas bisikletler. Güzel bir lastik ile işinize gelebilir. Aynı zamanda Facebook 2. El grubuna ve sahibinden bakmanızı tavsiye ederim temiz bir bisiklet bulabilirseniz triban 100 den daha cok memnun olursunhz

Merhaba herkese, 2017 yılından beri aralıklı olarak Corelli Stella 3.0 Şehir-Tur bisikleti kullanıyorum. Bisikleti cidden şehirde kullanıyorum. Uzun zamandır kullanmıyodum ama şimdi tekrar başladım. 15-30 km arası değişiyor şimdilik mesafem. Yollarda çok fazla çukur, kasis vs var ve ben de kilo olarak ağırım. Bir bisiklet tamircisi sık sık farklı sorunlarla gittiğim için bana dağ bisikleti almamı önerdi. Sizin fikirleriniz nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim..

3500 tl civarında hafif 27.5 jant mtb arıyorum (sıfır). Öneriniz var mıdır acaba?
3500 tl civarında hafif 27.5 jant mtb arıyorum (sıfır). Öneriniz var mıdır acaba?
Daha sonra kısa turlara çıkmak istediğim için arka çatalda tur delikleri olursa çok güzel olur

Son düzenleme:
Herkese merhabalar forumda yeniyim. Bisiklet sürmeyi küçüklükten beri çok severim ve kendime yeni bir bisiklet almaya karar verdim. Spor yaparım kondisyonum iyidir ve alacağım bisikleti şehirde(İstanbul) gezmek, spor yapmak ve arada denk gelirsem engebeli arazilerde de kullanmak istiyorum. Çoğunlukla şehir içi kullanımı olacak ama. Siz değerleri forum üyelerinden ricam hangi tür bisikleti almam gerektiği hakkında bana yardımcı olmanız çünkü pek bir bilgim yok.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Herkese merhabalar forumda yeniyim. Bisiklet sürmeyi küçüklükten beri çok severim ve kendime yeni bir bisiklet almaya karar verdim. Spor yaparım kondisyonum iyidir ve alacağım bisikleti şehirde(İstanbul) gezmek, spor yapmak ve arada denk gelirsem engebeli arazilerde de kullanmak istiyorum. Çoğunlukla şehir içi kullanımı olacak ama. Siz değerleri forum üyelerinden ricam hangi tür bisikleti almam gerektiği hakkında bana yardımcı olmanız çünkü pek bir bilgim yok.

Gravel :)

Aynı soruları ben de önce kendime, sonra çevremdekilere sordum. Gravel'a karar verdim. Hem şehir yollarında hem de taşlı yollarda zevkle kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Fit bike, gravel, endurance, adventure, cyclocross, trekking bisikletler olabilir. İnceleyin isterseniz.

Gravel :)

Aynı soruları ben de önce kendime, sonra çevremdekilere sordum. Gravel'a karar verdim. Hem şehir yollarında hem de taşlı yollarda zevkle kullanıyorum.

Şimdi aklımda şu var açıkçası bisikleti sık olarak ve uzun süreli kullanmak istiyorum bundan mütevellit dayanıklılık önemli. O yüzden dağ bisikleti daha dayanıklı oluyor diye biliyorum. Dağ galiba daha uygun olur mu diye soruyorum kendime. Sizce de öyle midir yoksa yol bisikleti de işimi görür mü?
Fit bike, gravel, endurance, adventure, cyclocross, trekking bisikletler olabilir. İnceleyin isterseniz.
Tamamdır teşekkür ederim

Geri