Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

Şimdi aklımda şu var açıkçası bisikleti sık olarak ve uzun süreli kullanmak istiyorum bundan mütevellit dayanıklılık önemli. O yüzden dağ bisikleti daha dayanıklı oluyor diye biliyorum. Dağ galiba daha uygun olur mu diye soruyorum kendime. Sizce de öyle midir yoksa yol bisikleti de işimi görür mü?

Tamamdır teşekkür ederim

Bir de dağ bisikletim var açıkçası ancak şehir içinde kullanırken Gravel'dan aldığım zevki aldığımı kesinlikle söyleyemem. Tabi ikisi arasında kalite farkı da var. Gravel'a geçince dünyam değişti desem yeterli olur sanırım.

Yol bisikleti ile tecrübem yok. Ancak yol bisikleti ile benim şu anda girdiğim yerlere girebileceğinizi sanmıyorum. Bildiğiniz orman yollarında gezebiliyorum. Hatta 1 defa gayet çarpık bir arazide de kullandım.

Scudo
Bir de dağ bisikletim var açıkçası ancak şehir içinde kullanırken Gravel'dan aldığım zevki aldığımı kesinlikle söyleyemem. Tabi ikisi arasında kalite farkı da var. Gravel'a geçince dünyam değişti desem yeterli olur sanırım.

Yol bisikleti ile tecrübem yok. Ancak yol bisikleti ile benim şu anda girdiğim yerlere girebileceğinizi sanmıyorum. Bildiğiniz orman yollarında gezebiliyorum. Hatta 1 defa gayet çarpık bir arazide de kullandım.
Peki hocam bu gravel bisiklet ile alakalı marka model tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Kilom 88-95 arasında gider gelir spor dönemline bağlı olarak boyum da 180.

Peki hocam bu gravel bisiklet ile alakalı marka model tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Kilom 88-95 arasında gider gelir spor dönemline bağlı olarak boyum da 180.
Ben Soulrider kullanıyorum. Ama genel önerileri Gravel bisiklet sayfası adındaki başlıktan alabilirsiniz.

Corelli fit bike 1.0 hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum kilo verme açısından gerekli ve ilk bisikletim olacak açıkçası. Artıları ve eksileri bilenler yardımcı olursa çok memnun olurum.

Eğer amaç kilo vermekse ve havaların durumu da göz önüne alınırsa benim önerim; bildik markalardan herhangi birinin hoşunuza giden en ucuz bisikletini alıp yanınada bütceyi biraz artırarak bir home trainer alıp evde antrenman yapmanız olur.

Eğer amaç kilo vermekse ve havaların durumu da göz önüne alınırsa benim önerim; bildik markalardan herhangi birinin hoşunuza giden en ucuz bisikletini alıp yanınada bütceyi biraz artırarak bir home trainer alıp evde antrenman yapmanız olur.
Ama uzun süre sonraki ilk bisiklet tecrübesi olacağı için bence bi rüzgarın bi sürtünmenin tadına, zorluğuna varsın ve öncelikle bi bisikletini seçip alsın sonra trainer gibi masrafları düşünebilir kanaatimce.
Corelli fit bike 1.0 hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum kilo verme açısından gerekli ve ilk bisikletim olacak açıkçası. Artıları ve eksileri bilenler yardımcı olursa çok memnun olurum.
Reis ben de corelli kullanıcısıyım. Corelli Avrupada kendi ülkesinde kadro üreten nadir markadalardan biri fabrikası Eskişehirde yanlış bilmiyorsam. Kadroları sağlam dayanıklıdır kullandığım dağ bisikletiyle baya atladım zıpladım henüz sorun yaşamadım bazı bisikletlerinde kadro harici parçalarda baya masraftan kısıyorlar ama graveli son zamanlarda çok dikkate alıyorlar. Fit bike modelini de o şekil de önem veriyorlar bütçenize uygun corelli gravellere de bakabilirsiniz fit bike yol bisikletiyle aynıdır araziye giremezsiniz tek farkı gidonu düzdür, yol bisikletlerinde olduğu gibi dropbar değil. Aklınıza yatarsa forumda konusu var corellinin 1. Gravel modeli hakkında inceleyebilirsiniz çünkü bazıları bi kaç sıkıntı yaşamış siz de bir acemi olarak o sıkıntılarla karşılaşıp eliniz kolunuz bağlı kalırsa daha başlamadan soğursunuz bisikletten o yüzden göz atın derim.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama sporcuyum hocam zaten. Ben kullanım amacımı belirtmeye çalıştım sadece.
Ama uzun süre sonraki ilk bisiklet tecrübesi olacağı için bence bi rüzgarın bi sürtünmenin tadına, zorluğuna varsın ve öncelikle bi bisikletini seçip alsın sonra trainer gibi masrafları düşünebilir kanaatimce.

Reis ben de corelli kullanıcısıyım. Corelli Avrupada kendi ülkesinde kadro üreten nadir markadalardan biri fabrikası Eskişehirde yanlış bilmiyorsam. Kadroları sağlam dayanıklıdır kullandığım dağ bisikletiyle baya atladım zıpladım henüz sorun yaşamadım bazı bisikletlerinde kadro harici parçalarda baya masraftan kısıyorlar ama graveli son zamanlarda çok dikkate alıyorlar. Fit bike modelini de o şekil de önem veriyorlar bütçenize uygun corelli gravellere de bakabilirsiniz fit bike yol bisikletiyle aynıdır araziye giremezsiniz tek farkı gidonu düzdür, yol bisikletlerinde olduğu gibi dropbar değil. Aklınıza yatarsa forumda konusu var corellinin 1. Gravel modeli hakkında inceleyebilirsiniz çünkü bazıları bi kaç sıkıntı yaşamış siz de bir acemi olarak o sıkıntılarla karşılaşıp eliniz kolunuz bağlı kalırsa daha başlamadan soğursunuz bisikletten o yüzden göz atın derim.
Hocam corelli fit bike hoşuma gitmişti tavsiyeniz üzerine gravel modellerini de inceledim fakat fiyat neredeyse 2 katı o yüzden galiba fitbike'ı tercih edeceğim. Bisikleti betonda veya asfaltta kullanacağım zor yerlere girmeyeceğim. Bu arada sıkıntı yaşamış olanlar hangi modelde yaşamış fit bike'da mı orayı pek anlamadım. Ayrıca satın alabileceğim yerler konusunda yardımcı olursanız da sevinirim istanbul avrupa açısından.

• Beğen
Tepkiler: Oklüzal Builder
Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama sporcuyum hocam zaten. Ben kullanım amacımı belirtmeye çalıştım sadece.

Hocam corelli fit bike hoşuma gitmişti tavsiyeniz üzerine gravel modellerini de inceledim fakat fiyat neredeyse 2 katı o yüzden galiba fitbike'ı tercih edeceğim. Bisikleti betonda veya asfaltta kullanacağım zor yerlere girmeyeceğim. Bu arada sıkıntı yaşamış olanlar hangi modelde yaşamış fit bike'da mı orayı pek anlamadım. Ayrıca satın alabileceğim yerler konusunda yardımcı olursanız da sevinirim istanbul avrupa açısından.
Sitesinden bayilerine bakabilirsiniz çıkıyor hepsi.Gravel modeli için demiştim fit bike hakkında bir fikrim yok ama onun da componentlerini iyi inceleyin shimano olması güzel olur.

Sitesinden bayilerine bakabilirsiniz çıkıyor hepsi.Gravel modeli için demiştim fit bike hakkında bir fikrim yok ama onun da componentlerini iyi inceleyin shimano olması güzel olur.

MAŞAAlloy
SELE BORUSUAlloy
GİDON / GİDON BOĞAZIAlloy
Gear

ÖN / ARKA AKTARICIShimano FD-TY510 / Shimano RD-TY300
VİTES / FREN KOLUShimano ST-EF 41
AYNAKOLShimano TY-501
FRENPromax RC 462
RUBLEShimano TZ-500
ZİNCİRKMC Z7
ORTA GÖBEKNeco H117 DM
Rim

JANT BOYU700c
JANTDacron Double Wall
ÖN / ARKA GÖBEKSF-A09F / SF-A30R
LASTİKMitas 700*25c
Komponentleri bunlar yavaş yavaş öğreniyorum teknik bilgi bakımından henüz zayıfım. Çoğu parçası shimano ama parçalar içinde en önemliler hangileri pek bilmiyorum.

Arkadaşlar merhaba boyum 185 cm kilom 110 Kg nasıl bir bisiklet almam gerekir . Bütçe 2500 . Genellikle şehirde bineceğim . Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Serkan822
Arkadaşlar merhaba boyum 185 cm kilom 110 Kg nasıl bir bisiklet almam gerekir . Bütçe 2500 . Genellikle şehirde bineceğim . Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bende arkadaşlar bu fiyatlara 2. El düşünüyorum

887186236 arkadaşlar bu ilan daki bisiklet için düşünceleriniz nedir
Sahibinden sarı site

(link)
bu bisikleti alıp gravel niyetine arazide de sürmek istiyorum. Biliyorum çok para ama fiyatlar aldı başını gitti. mosso 2021' den geçiş yapacağım.Ne dersiniz arkadaşlar ?
(Aslında rc500 siparişi vermiştim ama bazı nedenlerden dolayı siparişi iptal etmek zorunda kaldım 2 gün sonra fiyatlara zamcıklar geldi :) sağlık olsun )

Herkese selamlar
Mtb bisikletimi sattım ve bir yol bisikleti almayı düşünüyorum.
Boyum 188 kilogram 92, acaba yol bisikleti kullanım açısından sorun çıkarır mı?
Gravel tarzı bisikletlere de bakıyorum ama hala kararsızım.
4000 TL'lik bir bütçem var, bisiklet toplayabilir miyim bilmiyorum ama fikir sahibi olmaya değer. Önerebileceğiniz bisiklet var mı?
Şimdi bisiklet almak akıllıca mı yoksa yeni yılı mı beklemeli miyim
Şimdiden teşekürler

@Zireæl Kış geldi artık herkes trainerıyla evinde antreman yapıyor. Yani dışarıda sürmek için güzel hava nadir bulunur. Tabi bulunduğunuz yere göre de değişir . Mesela Antalyadaysanız havalar hala güzel. Sezon bitince 2. el fiyatları da biraz daha uygun olur bahar dönemine göre eğer bakacak olursanız. Sıfır ürünler malesef arttıkça artıyor Yılbaşından sonra da zam geleceği söyleniyor yani karışık. Bazı markalar internet sitelerindeki fiyat tarifelerini kaldırdı yani artık satıcının insafına kaldı çoğu şey . Yol bisikleti kullanmanızda bir sakınca olmaz iç bacak boyunuza göre doğru kadroyu seçerseniz . 56-58 kadro civarı olur büyük ihtimalle. 4000e artık alınabiliyor mu bilmiyorum ama mümkünse sora setli herhangi bir marka yol bisikletine bakabilirsiniz. 2. ellere bakarsanız sahibinden letgo ya da facebook daki sayfalara belki temiz tiagra setli de bulabilirsiniz. Tourney>Claris>sora>tiagra giriş/orta seviye sıralaması böyle. 4k ya Soranın altına düşmeyin derim.
@fensinn Gravel niyetine almayın Yol bisikleti niyetine alın. Satan kişiler yol bisikleti demiş sonuçta. O kadar para verip lastikleri değiştirmek zorunda kalacaksınız kaldı ki maşa açıklığı 700x35-40C ya da daha kalın lastik destekleyecek mi o belli değil.
@Mehmetshn Bütçenize uygun her yetişkin bisikleti olur doğru kadro ölçülerinde aldığınız sürece. Dağ bisikletlerine bakabilirsiniz oturuş ve sürüş açısından çok rahat olur .
@Erwin Rommel kardeş bütçeni belirtmediğin sürece ne tavsiye etsek boşa olur.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: tsgazoz ve Zireæl
Gravel :)

Aynı soruları ben de önce kendime, sonra çevremdekilere sordum. Gravel'a karar verdim. Hem şehir yollarında hem de taşlı yollarda zevkle kullanıyorum.
hangi modeli tercih ettiniz acaba

MAŞAAlloy
SELE BORUSUAlloy
GİDON / GİDON BOĞAZIAlloy
Gear

ÖN / ARKA AKTARICIShimano FD-TY510 / Shimano RD-TY300
VİTES / FREN KOLUShimano ST-EF 41
AYNAKOLShimano TY-501
FRENPromax RC 462
RUBLEShimano TZ-500
ZİNCİRKMC Z7
ORTA GÖBEKNeco H117 DM
Rim

JANT BOYU700c
JANTDacron Double Wall
ÖN / ARKA GÖBEKSF-A09F / SF-A30R
LASTİKMitas 700*25c
Komponentleri bunlar yavaş yavaş öğreniyorum teknik bilgi bakımından henüz zayıfım. Çoğu parçası shimano ama parçalar içinde en önemliler hangileri pek bilmiyorum.
foruma hoşgeldiniz komutanım. der wüstenfuchs:tskler:

Yeni başlayan arkadaşlara önerim bisikletin markası ve modelinden ziyade kullanım tipine (yol, mtb, şehir) ve kadro ölçüsüne odaklanmaları olur. Bunları kendinize uygun şekilde belirledikten sonra bütçenizin elverdiği modellerden tipini beğendiğiniz herhangi birisini seçebilirsiniz. Yakın fiyatlardaki bisikletler arasında çok büyük bir kalite farkı olmaz. Ufak farklar olacaktır ama çok önemli değildir. Zaten büyük ihtimalle ya bisiklet olayı sizi sarmadığı için aldığınız bisiklet balkonda eskiyecek, ya da bir süre sonra biraz bilgilenip, tecrübelenip ihtiyaçlarınıza yetmediğini düşündüğünüz için daha üst modele veya başka bir tip bisiklete geçiş yapmak isteyeceksiniz. Alıp uzun yıllar kullanma ihtimaliniz hiç yok denemez belki ama çok düşük bir ihtimal, o nedenle ilk seferde mükemmeli yakalamak için çok da kafayı takmayın marka ve modele. Sizi saracak ve kullanmaktan mutlu edecek bir bisiklet her şeyden önemli. Sağlıklı güzel günlerde binmenizi dilerim.

Geri