Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

@muhammetcelik amacın sadece bisiklet mi almak.? Gravel. Dağ, hibrit şehirici, yarış.... Hepsi ayrı dünyalar... Nerde kullanacağını düşün. Secenkelr kendiliğinden azalır
Pardon biri amartisorlu şehir içi imiş..

Scudo
@muhammetcelik. Gidon tarzına bak. Ben yarış gidonu tarzına alışamadım mesala. Düz gidon lu orda hibrit dedikleri tarz bisikletim de var, dağ bisikletimde, yarış bisikletinde.yarış bisikletim trainer de. Ama benim için öncelik düz gidon. .yukarda gravel sayfasını kurcala. Kim neden niçin istiyoru anlamaya çalış. Yarış bisikleti sayfasını da kurcala.

@Emir Yazıcıoğlu sen düşündüklerini araştırırsın, yazarsın bizde burada yardımcı olmaya çalışırız

1:Bisan MTX HD 7400 29 jant
2:Kron XC 150 29 jant
3:Bianchi RCX 627 27.5 jant
4:Carraro force 720 27.5 jant
5:Carraro big 927 27.5 jant
6:Carraro daytona 2727 27.5 jant

Benim düşüncelerim bunlar abi

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
1:Bisan MTX HD 7400 29 jant
2:Kron XC 150 29 jant
3:Bianchi RCX 627 27.5 jant
4:Carraro force 720 27.5 jant
5:Carraro big 927 27.5 jant
6:Carraro daytona 2727 27.5 jant

Benim düşüncelerim bunlar abi
Carraro big açık ara önde bir bisiklet. Bisan,bianch ve daytona fena değil. Carraro force ve kron daha düşük tabi.
Carraro big serilerini kolla derim. :harika:

Eğer sıfır değilde 2. El düşünüyorsan yada denk geliyorsa sıfır sedona 800 ve 900 lü seri bisikletler de donanım ve sağlamlık olarak iş görür.
Bende 710 ve fren dağ serisi var. Beni yarı yolda hiç bırakmadı. Sedona bisikletlerin linkini de atayım.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Emir Yazıcıoğlu
@ali önder genellikle şehir içi kullanım olacak.
şehir içi kullanım olacaksa. 227 uygun. bende 224 var gayet güzel. ufak tefek gezintiye toprak yollara felanda çıkabilirsin. ilk bisiklet olarak aldım bende şimdi 2. bisikletim. arasıra şehir içinde kullanıyorum kullanımı felan rahat 40-50km lik sürüşlerde yapıyorum o iş içinde ideal. performans takıntınız yoksa yeterli olur.

Carraro big açık ara önde bir bisiklet. Bisan,bianch ve daytona fena değil. Carraro force ve kron daha düşük tabi.
Carraro big serilerini kolla derim. :harika:

Eğer sıfır değilde 2. El düşünüyorsan yada denk geliyorsa sıfır sedona 800 ve 900 lü seri bisikletler de donanım ve sağlamlık olarak iş görür.
Bende 710 ve fren dağ serisi var. Beni yarı yolda hiç bırakmadı. Sedona bisikletlerin linkini de atayım.

Saol abim önerin için :)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
@Boranpara bende bisiklet macerama haziran aydında 227 ile başladım sıfır olarak aldm, 5 ay kullandım ama ağırlığı beni yorduğu için sattım. Şimdi macerama bir yol bisikleti ile devam etmeye karar verdim. Uygun marka ve modeli araştırıyorum, bakalım hayırlısı.

@osmancan71 ilk bisikletim benimde Carraro Sportive 225 serisiydi. Ardından Whistle Patwin 1824 serisi aldım. Allah nasip ederse bu 3. bisikletim olacak. Bu nedenle hazır almışken fiyat performans ürünü bir şey alayım istiyorum. 227 ve 230 arasında kalmıştım sonrasında gravel ve 052 modelini görünce aklımı çeldiler :)

@osmancan71 ilk bisikletim benimde Carraro Sportive 225 serisiydi. Ardından Whistle Patwin 1824 serisi aldım. Allah nasip ederse bu 3. bisikletim olacak. Bu nedenle hazır almışken fiyat performans ürünü bir şey alayım istiyorum. 227 ve 230 arasında kalmıştım sonrasında gravel ve 052 modelini görünce aklımı çeldiler :)
şuan elinde bisiklet yok galiba? var ise eğer whistle duruyorsa gravel yada yol alın bence. yoksada bişey diyemicem saydıklarınız belli bi klasman değil çeşit çeşit :D fitness düşünürsen merida satayım sana ankarada :D ben mesela 224 ten memnun kaldım satmam onu meridayıda drop bara dönüştürürüm (öyle bir ihtiyaç hissedersem uygun olduğu için ) diye aldım maliyeti yerine satıp gravel almayı düşünüyorum. en son çare belkide dönüşüm yaparım. ilk bisiklet başlangıç oldu 2. tecrübe oldu 3. olursa benim artık tam istediğimi almış olurum diye düşünüyorum sizinde öyle olması lazım ama 3 farklı kategoriye bakıyorsunuz :D

edit: ankara gibi bi yerde de bi çok satıcı var deneme imkanında var gidip görünüşlerine vs.. bakabilirsin uzun süre sürmeden bi karar verilmez ama en azından bi yarış bisikletinin üzerinde duruşun felan nasıl hissiyatı nedir bunlara bakabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Emir Yazıcıoğlu
İkinci el bisiklet düşünen arkadaşlar varsa SpotHane ikinci el bisiklet alım satım 'a bi sorun derim. Uygun ürünler oluyor genelde. Firma İstanbul Anadolu Yakası Maltepe 'de, bostancı köprüsüne çok yakın bilginiz olsun.

Merhaba arkadaşlar malum pandemiden ötürü spor salonuna gidemiyorum, bacak kaslarımı geliştirmem için (3 sene önce çaprazbağ ameliyatı olmuştum kasları kuvvetli tutmam gerek) bisiklet almak istiyorum, genelde düz yolda kullanım yapacağım boyum 1.86, tern node katlanır 24 inç bisiklet almayı düşünüyorum fakat diğer yandan 20-30km yol yapacak olursam 26 inç jant daha mı uygun olur diye düşünmeye başladım, 24 inç işimi görür mü sizce spor maksatlı haftada bir kaçkere 20 -30 km yol için, 26inç almayı düşünürsem konfor açısından hangi markaları önerirsiniz 2.el olarak. Genelde sahil yollarında kullanamayı düşünüyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba arkadaşlar malum pandemiden ötürü spor salonuna gidemiyorum, bacak kaslarımı geliştirmem için (3 sene önce çaprazbağ ameliyatı olmuştum kasları kuvvetli tutmam gerek) bisiklet almak istiyorum, genelde düz yolda kullanım yapacağım boyum 1.86, tern node katlanır 24 inç bisiklet almayı düşünüyorum fakat diğer yandan 20-30km yol yapacak olursam 26 inç jant daha mı uygun olur diye düşünmeye başladım, 24 inç işimi görür mü sizce spor maksatlı haftada bir kaçkere 20 -30 km yol için, 26inç almayı düşünürsem konfor açısından hangi markaları önerirsiniz 2.el olarak. Genelde sahil yollarında kullanamayı düşünüyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Katlanır bisikletler ulaşım için iyi, ama spor için değil. Çok dik oturuyorsunuz, açılar da genelde uzun süreli kullanıma uygun değil. 16-20-26 jant denedim. 26 daha iyi tabi ama bir yol bisikletiyle kıyaslanamaz.
Eğer sahil kenarında ve spor için kullanacaksanız sabit vitesli bisikletler iyi bir alternatif olabilir. Pedal kesmeden daha kısa zamanda daha çok çalıştırırsınız bacakları. Süzülerek gitmenin kaslara pek faydası olmaz. Yokuş olmadığı için vitese de çok ihtiyacınız olmaz.

Arkadaşlar merhaba herkese, foruma yeni üye oldum. Bisiklete küçüklüğümden beri binerim ama 3-4 sene önce harçlığımdan biriktirip aldığım, gözüm gibi baktığım bisikletim çalınınca bu sporu bırakmıştım. Şimdi tekrar başlamak istiyorum ama hem biskletler hakkında pek bir bilgim yok, hem de piyasaya hakim değilim. Bu yüzden sizin ekspertizinize güvendim ve üye oldum

Boyum 193, kilom 88, bacaklarım oldukça uzun. Fiziksel özelliklerime uygun, daha çok asfaltta ve bisiklet yolunda kullanacağım bir bisiklet arıyorum. Hatay'da yaşadığım için sadece asfalt diyemiyorum, illa ki bozuk yollar veya yol dışına çıkmak zorunda kaldığım zamanlar oluyor. Yani dağ bisikleti de olur, fark etmez. Bütçem 2500 liraya kadar çıkabilir, tercihen 0 olsun isterim. Önerileriniz için teşekkürler şimdiden

Arkadaşlar merhaba herkese, foruma yeni üye oldum. Bisiklete küçüklüğümden beri binerim ama 3-4 sene önce harçlığımdan biriktirip aldığım, gözüm gibi baktığım bisikletim çalınınca bu sporu bırakmıştım. Şimdi tekrar başlamak istiyorum ama hem biskletler hakkında pek bir bilgim yok, hem de piyasaya hakim değilim. Bu yüzden sizin ekspertizinize güvendim ve üye oldum

Boyum 193, kilom 88, bacaklarım oldukça uzun. Fiziksel özelliklerime uygun, daha çok asfaltta ve bisiklet yolunda kullanacağım bir bisiklet arıyorum. Hatay'da yaşadığım için sadece asfalt diyemiyorum, illa ki bozuk yollar veya yol dışına çıkmak zorunda kaldığım zamanlar oluyor. Yani dağ bisikleti de olur, fark etmez. Bütçem 2500 liraya kadar çıkabilir, tercihen 0 olsun isterim. Önerileriniz için teşekkürler şimdiden
Bisiklet piyasasının özellikle sıfır bisiklet piyasasının , aşırı daraldığı bir dönemden geçiyoruz. İstediğimiz marka model bisikleti bulmak zorlaştı ve alternatifler oldukça azaldı. Fiyatlar aşırı yükseldi arz az talep çok olunca fırsatçılara da gün doğdu tutturabildiğine fiyatlar var. Hem sıfır hem de ikinci el piyasasında şimdiden kolaylıklar diliyorum. Naçizane tavsiyem size ikinci ele yönelmenizdir. Klasman olarak ise şehir tur bisikletlerine bakmanız menfaatinize olur kanısındayım. Genelde şehirde kullanacağınızı belirtmişsiniz arada toprak ve bozuk yollar için ise uygun lastik seçerek kullanabilirsiniz. Lakin yazınızdan okuduğum kadarıyla ana sorun bence size göre bisiklet kadro boyu bulmak , ki bu dönemde çok zor yerli üreticilerin kadro boyları biz uzun boylulara göre değil pek , işiniz zor şartlarınız çetin derim. Kısaca alacağınız bisikletin eğer şehir tur bisikletinde karar verdi iseniz en az 23 inç (58 cm) kadro boyu olması lazım. Detaya girersek iç bacak boyunuz da önemli ona fazla girmeden kabataslak gidiyorum. Mecbur bütçenizi arttırıp ,ithal marka bisikletlere bakmak zorunda kalabilirsiniz çünkü ithallerde daha çok kadro boyları biz 190 cm üstü kullanıcılara göre mevcut , şahsen 195 cm boyum ve 58 cm kadro scott sub 40 kullanıyorum anca yetiyor . Marka model öneremiyorum şu durumda size ve boyunuza uygun artık hangi şehir tur bisikleti bulabilirseniz diyorum ve kolaylıklar diliyorum.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar bisiklet alacağım seçim konusunda bir yardım lazım bu alttaki 3 adet bisikletten hangisini tercih etmem lazım bütçem 1400- 1800 kadar bisikletten çok anlamam evden işe git gel için alacağım tabi birde arkasına bagaj takacağım birde kelebek gidon takacağım sizce hangisi daha kaliteli ve özellikleri iyi fren vites lastik açısından yada bilmem anlayan daha iyi bilir?

1 .carraro 321 sportive carraro 321.JPG

2. corelli fit zero fit-zero-1929.jpg

3. corelli fit bike 5f5b2982be388-1000x1000.jpg

• Beğen
Tepkiler: Olcay0899
Bir bisiklet alacağım
Boyum 174 cm kilom 61 kg.

İstediğim özellikler 29" ve hidrolik disk olması.

Carraro Force 900
Mosso Wildfire H
Peugeot M18

sizce hangisi?

• Kızgın
Tepkiler: Cemal Ç.
Merhaba arkadaşlar bisiklet alacağım seçim konusunda bir yardım lazım bu alttaki 3 adet bisikletten hangisini tercih etmem lazım bütçem 1400- 1800 kadar bisikletten çok anlamam evden işe git gel için alacağım tabi birde arkasına bagaj takacağım birde kelebek gidon takacağım sizce hangisi daha kaliteli ve özellikleri iyi fren vites lastik açısından yada bilmem anlayan daha iyi bilir?

1 .carraro 321 sportive 253644 dosyayı görüntüle

2. corelli fit zero 253645 dosyayı görüntüle

3. corelli fit bike 253646 dosyayı görüntüle

Ben de halihazırda kullandığım Castello Terminator'a bir upgrade düşüncesiyle Corelli fit bike alsam mı almasam mı diye düşünüyorum. Şikayetvar'daki corelli yorumlarını okuduktan sonra caydım diyebilirim. Özellikle arka göbek hakkındaki yorumlar beni bitirdi. Bu modelde kullanılan göbek modellerini internete yazdığımda rulmanlı mı bilyalı mı bir bilgi alamadım. Bilyalı ise muhtemelen kısa sürede daılır gibime geliyor.

Ben de halihazırda kullandığım Castello Terminator'a bir upgrade düşüncesiyle Corelli fit bike alsam mı almasam mı diye düşünüyorum. Şikayetvar'daki corelli yorumlarını okuduktan sonra caydım diyebilirim. Özellikle arka göbek hakkındaki yorumlar beni bitirdi. Bu modelde kullanılan göbek modellerini internete yazdığımda rulmanlı mı bilyalı mı bir bilgi alamadım. Bilyalı ise muhtemelen kısa sürede daılır gibime geliyor.
Fıt bıke fıtness kategorisi heralde. Ben pek begenmedım fıtness kategorisinı

Merhabalar 2.el piyasasından 28 inç jant, 56 kodro boyunda bisiklet almak istiyorum ama karar veremiyorum, aradığım özellikler bacak kaslarımı geliştirmemi sağlayacak (özellikle quadriceps kası) şehir içinde konforlu bir bisiklet (fiyat aralığım 1000-3000tl) kendi bulduğum seçenekler;
- Cannondale Quick 5 2015 model

-Raleigh marka ingiliz bisikleti (çok beğendim ama fiyat Cannondale quick 5 modelinin 2 katı)artıları görseli çok iyi siyah mat renk, çamurluk ve arka sele var, hidrolik disk frenli

Özellikle bu 2 bisiklet arasında kaldım siz olasnız hangisini alırdınız? görseller ;
Beğendiğim Raleigh
1612856985469.png
Cannondale quick 5
1612857017801.png

Dosyalar

• 1612856852883.png
    1612856852883.png
    429,1 KB · Okunma: 1
Geri