Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

E5 EVO aliminyum kadro
MTB seti var üzerinde 1×12 gelişmiş bir set. Grx set kullanılmadı (bardan dolayı)çok merak ettim şimdi. Bu iki bisikletin kadro geometrileri farklı. Malzeme olarak birisi aleminyum diğeri karbon.
Sirrusa gelince cycross ve karbon gövde. Vites sistemi yola özgü. Yolcu arkadaşlar daha iyi cevap verirler.
Anlaşılan flat barı seviyorsun.
Tercihimi karbon olandan yana kullanırdım. E5 Evo nun hiç bir numarası yok. Onu alacağıma full süspansiyon bir bisiklete veririm paramı. Diğeri zaten cylcross çok arazide iş görmese de daha hafif yol alır ve bunları baz alarak bu şekilde karar verirdim. Tercih senin tabi.

• Beğen
Tepkiler: Kadir İLBAY
Scudo
Ankette ekleyebilirsiniz. Oyumu E5 Evo dan yana kullanıyorum
Çok ilginç bir karșılaștırma olmuș doğrusu, eğer karbon olanı alırsanız aradaki fiyat farkına bir çift üst seviye hidrolik disk fren seti alınabilir ve ciddi anlamda da elinizde bütçe kalır. Hatta xtr veya eğer yol grubu isteniyorsa az daha zorlanarak dura ace set alınır aradaki fiyat farkına. 🙃

O bütçelerle muhtemelen iki bisikleti de almazdım, daha farklı seçenekler değerlendirilebilir bence.

Yanlıșlıkla alıntılamıșım, kusura bakmayın lütfen. 🙃

Sirrus'un alın borusu ve evo'nun aktarımı çok şey anlatıyor :D

Arkadaşlar iyi günler ben aranızda henüz yeniyim. Ben işten eve gidip gelmek olsun ara ara 20-30 km'lik kır gezileri için olsun 3000 ₺ 'yi fazla aşmayacak bir bisiklet bakıyorum da. Ama birkaç günlük aramamda Çelik kadro alüminyum kadro deniyor (alüminyum biraz daha hafif oluyormuş bu arada), kadro boyu vites modeli aktarıcı v.s çok şey okudum kafam karıştı. 1.67-1.70 boyutlarındayım. Jant ebatı ve kadro boyu olarak ne tarz bir bisiklet almam gerekir. Marka ve model önerilerinizi lütfen paylaşır mısınız.

Merhaba, ilk başta benim de çok kafam karışmıştı saatlerimi harcadım bu konuyu anlamak için o yüzden size kısa kısa herşeyi anlayatım.

Kadro: Çelik veya aliminyum olabilir. Çelik daha sağlamdır ancak ağırdır. Güncel bisikletlerin çoğu aliminyumdur. Kadro boyunuzu ölçmek için iç bacak uzunluğunuzu ölçün ve internette iç bacak kadro tablosunu araştırın derim. Araştırdıktan sonra bisiklet satıcısı ya da fabrikaya teyit ettirmekte yarar var.

Vites: Vites parçalarının diğer modeller ile arasındaki fark genel olarak hız ve hafifliktir. model yükseldikçe daha hızlı vites atar daha hafif vites parçaları kullanmış olursunuz. Bütçenize göre olan bisikletlerde genellikle Shimano tourney veya Shimano Altus vites organları kullanılacaktır. Altus, Tourney'in bir üst modelidir. başka modeller varsa onu sıralamasını da internetten bakabilirsiniz. Ama o fiyat bandında Tourney ve Altus'tan başka kompanent olacağını sanmıyorum.
Vites konusunda bir başka önemli olan şey ise dişli oranlarıdır. Forumda bu konuyla ilgili arama yaparsanız dişli oranlarına göre düz yol hızını ve yokuşu ne kadar kolay çıkıp çıkamayacağınızı hesaplayabilirsiniz.

Fren: Frenleri de mekanik disk, hidrolik disk ve V fren olarak ayrirabiliriz. Mekanik disk, v fren ve hidrolik disk frenin karışımıdır. bence en kullanışsız olan mekanik disk frendir. Hidrolik fren ve v freni karşılaştıracak olursak; hidrolik fren daha kısa fren mesafesi, daha yumuşak fren kolu sunar. Bu iyi yönlerinin yanında pahalıdır, bisiklete ekstra olarak ağırlaştırır ve bakımı v frene göre çok daha zordur. V fren ise hidrolik fren kadar performanslı değildir ancak bakımı kolay ve maliyeti çok daha azdır. Genel olarak şehir de kullanacaksanız bence hidrolik frene pek de gerek yok ama hidrolik disk frenin konforunu güvenini v fren veremez.

Bisiklet: Kullanım şartlarınıza göre size en uygun bisiklet Hibrit/Trekking olarak tabir edilen bisiklet türüdür. Genel olarak şehirde konforlu olmaları ve yeri geldiğinde hafif arazide de kullanılabilir olmaları sebebiyle gayet tercih edilebilir bir türdür. Dağ bisikleti gibi sert araziye girmez ama bahsettiğiniz gibi kır sürüşlerinde işinizi oldukça görür. Ayrıca dağ bisikletleri gibi kalın lastikleri olmamasıyla yormaz, dik oturuş pozisyonuyla da rahat edersiniz.

Kişisel Tavsiyem: Benim de zamanın da uzun araştırmalarım sonucu bana göre Mosso Legarda 2124 MSM tam bir fiyat performans bisikletidir. Hem de bütçenize uygun. V frenli ve hidrolik frenli arasında biraz fiyat farkı var buna göre bütçenize göre bir değerlendirme yapın derim. Ben olsam Mosso Legarda 2124 MSM v frenli modeli alır elimde kalan diğer parayla da; kask, gözlük, eldiven gibi güvenlik ekipmanlarını alırdım.

Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Herkese merhaba, başlık açmayı düşünürken bu başlığı bulmam iyi oldu. Umarım sizleri de yormamış oldum böylece. Şimdiden herkese teşekkür ederim. Bu, forumda ilk mesajım. Kusur ettiysem affınıza sığınıyorum.

Ben özellikle şehir içi, yolda kullanılmak üzere bisiklet tavsiyesi rica edeceğim. Öncelikle faydalı olabilmesi ihtimaline binaen 180 boyunda 100 kilo ağırlığında olduğumu belirteyim. Bacak boyumu ölçmedim, ancak uzun veya kısa bacaklı olduğumu düşünmüyorum. Dolayısıyla muhtemelen ortalama bir bacak boyu için vereceğiniz tavsiyeler benim için de uygun olacaktır. Bu durumda bana bir kadro boyu da önerebilirseniz sevinirim, 56, 51, 48 ne anlama gelir ancak yuvarlak bir fikrim var, özellikle de herhangi birine boyuna dikkat ederek binmediğimden.

Tavsiye istediğim bisiklet, haftada iki üç gün Bakırköy-Eminönü, (vapur) Kadıköy-Maltepe güzergahında kullanılacak. Aynı güzergahta geri de dönecek. Sanıyorum 30+30=60 km civarı bir yol yapacak her seferinde (Parkurun mesafesini tam olarak bilmiyorum. Bilen İstanbullu arkadaşlar lütfen düzeltmekten çekinmesinler). Ancak bana eşlik eden biri olması planlandığı için muhtemelen aralarda molalar verilecektir, yolun tamamını durmadan yapmayı planlamıyoruz. Ayrıca daha kısa solo sürüşler de olabilir.

Bundan 4-5 yıl kadar önce bir arkadaşımla Beşiktaş-Sarıyer-Beşiktaş güzergahında, benzer şekilde bisiklet kullandım. Onun bisikleti Sedona idi, tabii üzerinden çok zaman geçtiği için aynısı hala satılmıyor sanırım. Bir de gerek web sitesinden, gerek hiçbir yerde satışını görememden battığı izlenimini aldım. Ancak başka marka ve model önerilerine açığım zira onun bisikletini beğenmiştim. Ben o sırada bir B-Twin beyaz bisiklet kullanmaktaydım (150 liraya ev arkadaşımdan almıştım, o günler...). İkimizin bisikleti arasında benim için en önemli farklılık onun arka değiştiricisi modelini hatırlamadığım bir Shimano iken, benimkinin sram olmasıydı. Yani onun bisikleti daha iyi akıyor ancak benimkinin vitesleri daha güzel değişiyordu (bana göre). Vites geçişlerinin daha net ve keskin olmasını daha çok beğenmiştim. Benzer vites geçiş karakterine sahip bisikletler önerebilirseniz çok memnun olurum. Eğer aşağı eklediğim bisikletler arasında aradığım vites geçişlerini mevcut haliyle sağlayacak modeller varsa, o da iyi olur :)

Aşağıda şimdiye kadar aklıma yatan bazı bisikletlerin linkini ekliyorum. Bunlardan bazıları Shimano Tourney arka aktarıcıya sahip ve daha uygun maliyetli modeller. Bunları da düşünmemin sebebi, olur da sen kadro rengine bak, arka aktarıcı uyumlu ve değiştirilebilir bir şeydir derseniz diye... Örneğin bir Specialized bisiklette Microshift marka arka değiştirici görmüştüm, aradığını o da verir derseniz ve maliyet uyarsa, o marka değiştiricili başka bisikletlere de bakılır. Tüm bunların haricinde, anlamlı bir farklılık olmayacaksa maliyeti düşürmek adına v-fren kullanmaktan da şikayetçi olmam. Üstün fren performansı arayacağımı düşünmüyorum, bisikletimi temkinli kullanacağım. Maşa bakımından ise maşanın en azından ayarlı olmasını isterim, zira yumuşak bir maşanın yoldaki bozuklukları takip etmeme ve sürüşün zorlaşmasına/kazaya neden olabileceğini düşünüyorum. Eğer bileklerime binecek yük hiç azalmayacaksa amortisörsüz maşalar da uygun olabilir. Ancak daha önce denediğim Sedona bisikletin ayarlı amortisörü, benim düz maşama kıyasla biraz rahat ettirmişti doğrusu. Ek olarak, sıfır veya ikinci el, yerli veya yabancı takıntım yok. Sana şu ikinci el X marka bisiklet aynı fiyat skalasında çok daha uygun bir alternatif olur derseniz, sizden veya bir arkadaşınızdan satın almak da harika bir alternatif olur, üstüne bir de kahvemi içersiniz :)

Eklediğim tüm bisikletler düz gidona sahip, eğer alıştıktan sonra çok daha rahat eder ve mutlaka seversin derseniz yol tipi gidonlu modellere de bakabilirim. Yine de uzun sürüşlerde fazla yatık bir pozisyon sırt ağrısına neden olabilir diye düşündüğümden, yol tipi gidonlu modellere bakmakta tereddüt ettim.

carrarobisiklet. com/sehir-bisikletleri/active-280-28-21-v-hd/
Bu bisiklet fiyatından dolayı cazip geliyor. Ancak diğer modellere göre daha "ince" duruyor. Daha dayanıksız veya kalitesiz bulursanız üstünü çizebilirim. Arka aktarıcı değiştirilerek binilebilir diye düşündüm. Sele ve lastik gibi özelliklerinin farklılığı benim için hissedilebilir düzeyde olacaksa uyarabilirsiniz :)

carrarobisiklet. com/sehir-bisikletleri/sportive-328-28-27-v-hd/
Bu bisiklet açıkçası harika görünüyor. Kaliteli de duruyor tüm aksamları bakımından, ancak bu konuda sizlere kıyasla daha cahil bir yorumum olabilir. Rengine de bayıldım. Ancak fiyat sınırımın da sonuna geliyor. Dolayısıyla tüm bu özellikleri daha uygun fiyata sunan bir bisiklet önerisine asla hayır demem :) Yine de mevcutta baktığım alternatifler arasında ilk tercihim olurdu. Genel olarak anlamlı olması halinde fiyat skalasının üst kısmına da alt kısmına da yaklaşabiliriz. Veya sen şunu al daha da başka bisiklet bakmana gerek kalmaz yıllarca keyifle binersiniz dediğiniz modeller için fiyat konusu bir miktar esneyebilir. Ancak bisiklet piyasası da uçmuş yahu... Beşiktaş'ta bindiğim yıllarda bu fiyata Scott Sub 30 alınıyordu (o zaman füme-kırmızı bir modeldi, 30 olmayabilir, aklımda kaldığı kadarıyla). Fiyat skalasının bu bölümlerinde artık arka aktarıcıyı değiştirmek gibi masraflardan kaçmak isterim.

carrarobisiklet. com/sehir-bisikletleri/sportive-321-28-21-v-vb /
Bu bisikletin de fiyatı uygun ve sırf rengi için bile ilk sırada belirttiğime kıyasla aradaki farkı ödeyebilirim :). Yine arka aktarıcının değiştirilebileceğini düşünerek ekledim.

carrarobisiklet. com/sehir-bisikletleri/sportive-220-28-21-v-vb /
Bu bisikletin hem rengi hoşuma gitti, hem de sanırım ayarlı maşası var, arka aktarıcıyı değiştirmek mümkünse tercih edilebilir.

www. evium. com/bisan-trx-8500-sehir-bisikleti
Bu bisiklet mevcut haliyle binilebilir gibi duran bir alternatif. Ancak fiyatı daha düşük tutmak da isterim. Bisan'la ilgili çok bir fikrim yok, binicisinin de forumda çok fazla olmadığını gözlemledim. Satış sonrası destek veya herhangi bir malzemenin kalitesi konuları tereddütlü ise uzak durabilirim.

www. evium. com /bisan-trx-8400-altus-,-sehir-bisikleti
Bu da bir önceki bisikletin düz maşalısı gibi ancak arka aktarıcısı Acera değil de Altus. Önceki bisiklete dair son yazdığım aynen geçerli.

www. decathlon. com.tr/riverside-500-hibrit-bisiklet-id_8550466.html
Bu bisikleti de yine en çok rengi hoşuma gittiği için ekledim. Ancak arka attırıcısı B-Twin. Ayrıca Forumda sanırım B-Twin bisikletlere çok sıcak bakılmıyor. Orta göbekte tek dişlisi var. Sanıyorum daha uygun alternatifleri olabilir. Yine de ayarlı maşa ve disk fren gibi özellikleri olduğundan bakmak isteyebilirsiniz, veya üstünü çizebiliriz.

• Beğen
Tepkiler: Kadir İLBAY
@Can Y, merhabalar. Çok hakim olmasam da bu ara arkadaşa bisiklet bakan biri olarak gördüklerimi yazayım. Carraro active 228 alüminyum değil çelik kadro. Eleyebilirsiniz. Carraro Sportive 220 modeline ben de bakıyorum beğendiğim bir model yakından görmedim daha. Aynakoluna çelik yazılmış sadece oranlarla beraber. En azından Tourney aynakol taksalardı dedim kendimce. Bir de arka ruble büyük dişlinin 28 değil 32-34 olmasını tercih ederdim. Bisan TRX 8500 geçen senenin f/p bisikleti idi 2900 lira gibi bir fiyata harika bir donanım. Ama bu sene için aynı ulaşılabilir durumda değil. Gerçi hangi markanın iyisi ulaşılabilir durumda. TRX 8100 modeli baktığım fiyatta gözüme çarpan bir ürün. Ama kadro boyları nereye baksam 52-54-56. Benim arkadaş 1.70 baktığım kadro 46-48. Firma mı üretmiyor piyasada mı yok yoksa kadro ölçüsü markada farklı mı anlamadım. Kron du mossoydu derken şu an aklımda Carraro 220 var ama arayışa devam bakalım. Umarım içinize sinen bütçenize uygun bir model bulursunuz. Hayırlı forumlar..

• Beğen
Tepkiler: Can Y
merhaba öncelikle ben bisikleti spor yapmak amaçlı istiyorum ve ileride olursa tura çıkmayı planlayan birisiyim geçen sene 3 aylık bir bisiklet maceram oldu.

2018 model ikinci el cannondale bad boy 4 buldum. Normal maşalı .mekanik disk frenli. ön aktarıcı altus, arka aktarıcı ise acera kadro boyu da 56 cm iç bacak boyum 86 cm 182 boyundayım bisiklet hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim?

Bir de 2016 kataloğunda normal maşalısı var ama onda hidrolik fren varmı 2018 kataloğunda ise normal maşa yok, soldan tek maşalı var.
Şimdiden teşekkür ediyorum

4500 tl ye kadar bütçem var 2. elde başka bisiklet tavsiyelerine de açığım

Arkadaşlar giant, trek gibi büyük markaların fiyat olarak birkaç tık altına sram sx eagle 1x12 setli btwin rockrider xc 50 alınır mı sizce?

Arkadaşlar giant, trek gibi büyük markaların fiyat olarak birkaç tık altına sram sx eagle 1x12 setli btwin rockrider xc 50 alınır mı sizce?
Bence alınır doğru hatırlıyorsam sun ringle jantları vardı rockshox judy havalı maşa...

@Can Y, merhabalar. Çok hakim olmasam da bu ara arkadaşa bisiklet bakan biri olarak gördüklerimi yazayım. Carraro active 228 alüminyum değil çelik kadro. Eleyebilirsiniz. Carraro Sportive 220 modeline ben de bakıyorum beğendiğim bir model yakından görmedim daha. Aynakoluna çelik yazılmış sadece oranlarla beraber. En azından Tourney aynakol taksalardı dedim kendimce. Bir de arka ruble büyük dişlinin 28 değil 32-34 olmasını tercih ederdim. Bisan TRX 8500 geçen senenin f/p bisikleti idi 2900 lira gibi bir fiyata harika bir donanım. Ama bu sene için aynı ulaşılabilir durumda değil. Gerçi hangi markanın iyisi ulaşılabilir durumda. TRX 8100 modeli baktığım fiyatta gözüme çarpan bir ürün. Ama kadro boyları nereye baksam 52-54-56. Benim arkadaş 1.70 baktığım kadro 46-48. Firma mı üretmiyor piyasada mı yok yoksa kadro ölçüsü markada farklı mı anlamadım. Kron du mossoydu derken şu an aklımda Carraro 220 var ama arayışa devam bakalım. Umarım içinize sinen bütçenize uygun bir model bulursunuz. Hayırlı forumlar..

Çok teşekkür ederim Himmet Bey, umarım arkadaşınız da içine sinen mutlulukla bineceği bir modeli uygun fiyata alabilir. Geçtiğimiz yıllarda BMW bisiklet almadığım için pişmanım doğrusu, artık arabasından da ümidi kestik, bari bisikletine binerdik :) Tavsiye ettiğiniz modele de mutlaka bakacağım, sağolun

• Beğen
Tepkiler: Himmet401
Şehir bisikleti almayı düşünüyorum. Tavsiye edebileceğiniz markalar nelerdir?

Bence alınır doğru hatırlıyorsam sun ringle jantları vardı rockshox judy havalı maşa...
Jantlar konusunda pek bir fikrim yok ama bisiklet 12 kilonun altına zorlanmadan rahatlıkla çekilebilir gibi geldi bana, çoğu marka o fiyat bandındaki bisikletlerinde havalı mașa kullanmıyor diye düșünüyorum. Bu arada bisiklete baktım ama mağazada yoktu, bulabilirsem çok iyi olur.

@fyuksel92 en azindan 1300-1500 TL'niz olsun. Vites sistemlerini de Altus almaya bakın. Tourney de elbette güzel ama bir muddet sonra yukseltsem mi acaba diyen çok kişi oluyor. Trivor 1.0 almayin.
Neden? Trivor 1.0 almayalım? Kronik sorunumu var ?

@mudvaynec aslında iletimde gayet açık. Tourney vites sistemini tercih etmemek için en azindan Altus vites sistemli olan bir model tercih edilmeli.

İmkan yoksa, maddiyat son raddede ise bisiklet tutkusundan mahrum kalmamak için mecburiyetten Tourney sistem de kullanılabilir.

Ekleme: Trivor 1.0'da maşa, sele borusu, gidon çelik malzemeden, dolayısıyla cok ağır ve hantal olacaktır. Kompanentlerin çoğu da seri dışı ve elde kalabilecek malzemeler. Bulaşmayın derim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mudvaynec
Merhabalar arkadaşlar köy yolları ve turlar için kullanabileceğim 8 bin TL - 10 bin TL arası kilitlene bilir havalı maşaya sahip hafif bir bisiklet satın almak istiyorum ikinci el temiz bulursam ikinci el de olabilir tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler 🙏🏼

Merhabalar, işe gidip gelmek, arada bir keyfi sürüş yapmak ve en önemlisi sağlık için, uzun zaman sonra tekrar bisiklet almaya karar verdim. 1.76 boy 75 kiloyum, araştırmalarım sonucu bu iki bisiklet arasında kaldım giant escape r3 ve cannondale quick 6, aralarında fiyat farkı çok ama değerse quick 6'yı alabilirim, yardımcı olursanız sevinirim herkese iyi forumlar.

Merhaba arkadaşlar 2 bisiklet arasında kaldım Link paylaşamadığın için ilan no koydum inceleyip yardımcı olurmusunuz teşekkürler .

TREK DUAL SPORT 4 İlan No: 863446866

Merida crossway 900 İlan No: 915909471

MERHABALAR BİLİYORUM BÖYLE YAZAN ÇOK KİŞİ VARDIR AMA İNANIN HERKES GİBİ SİZDEN YARDIM İSTİYORUM BİR MTB BİSİKLET ALMAK İSTİYORUM BİSİKLET İSTİYORUM AMA BÜTÇEM 2000TL-2500TL ARASI YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM GÖZÜME KESTİRDİĞİM BAZI BİSİKLETLER VAR BİRAZ DAHA BÜTÇEMİ AŞIYOR AMA ONLAR HAKKINDA DA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM NOT= BOY 185 == KİLO 97 !!!EN ÖNEMLİSİ SİZİN TAVSİYENİZ!!!
FORCE 920 29" 21-V HD =2799TL
FORCE 950 29" 24-V HD =2999TL
SEDONA 820 72,5" 27-V HD =2900TL !!!EN ÖNEMLİSİ SİZİN TAVSİYENİZ!!!

Dostlar kalite bakımından hangisini seçmeliyim

MOSSO 29 RACELİNE

TEKNİK ÖZELLİKLER
Kadro6061 ALLOY FRAME
Maşa665D - M/LO (KİLİTLİ)
AynakolSHIMANO FC-TY301-42/34/24TX170L
RubleSHIMANO CS-HG200-8-12/32T
Vites KoluALTUS ST-ET505-8X3
Arka AttırıcıALTUS RD-M310
Ön AttırıcıALTUS FD-M310
HazneSHIMANO HB-TX505 FH-TX505
ZincirKMC-Z72
FrenSHIMANO BL-MT200 HYD
Orta GöbekKASET
JantSTARRIMS J19SSZ
LastikMITAS OCELOT 29X2.10
PedalHF893 ALLOY
Ağırlık15.50 KG

CARRARO FORCE 970

KADRO
ALÜMİNYUM 1.1/8" YARI ENTEGRE HYDROFORMED
MAŞA
ALÜMİNYUM 1.1/8" MLO 100mm MAŞADAN KİLİTLİ
ARKA VİTES
SHIMANO ALTUS M2000
ÖN VİTES
SHIMANO ALTUS M2000
KRANK TAKIMI
SHIMANO MT101 40X30X22T
ARKA DİŞLİ
SHIMANO HG200 11-36T KASET
VİTES KOLU
SHIMANO EF505 3X9
FREN
SHIMANO MT200 HİDROLİK DİSK
Disk
SHIMANO RT10 160mm
ÖN GÖBEK
SHIMANO TX505 32D
ARKA GÖBEK
SHIMANO TX505 32D
LASTİK
IMPAC 29X2.10 SMARTPAC
JANT
CARRARO ÇİFT KATLI ALÜMİNYUM
SELE
DDK JELLİ
EK ÖZELLİKLER
XLC GİDON-GİDON BOĞAZI-SELE BORUSU

KRON XC 150

Bisiklet Tipi:Dağ BisikletiCinsiyet:ErkekFren Tipi:Hidrolik DiskVites:24Kadro:XC Sport AlüminyumKadro Boyu:18 - 20Maşa:ZoomArka Vites:Shimano Tourney - RD-TX800Ön Vites:Shimano Tourney - FD-TY500Vites Kolu:Shimano Altus - SL-M315Fren Takımı:Hidrolik DiskAynakol:Shimano Tourney - TY301Orta Göbek:Rulmanlı MonoblokRuble:Shimano HG-200 12-32T - 8'liZincir:KMCGidon:Zozo 660mmGidon Boğazı:Zozo 80mmSele:VealenSele Borusu:Zozo 350mm 27.2Jant:Zozo Çift Kat AlüminyumLastik:29x2.10Ağırlık:15.15 kg

Not: 89cm iç bacak boyu, 193cm boy için en uygunu hangisidir?
Bisikletlerin donanımları hakkında bilgim yok, bütçe olarak bunlara indirgeyebildim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Selamlar 2700 bütçeye dağ bisikleti önerir misiniz?

Geri