Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

10 yaşında ki oğlum için orta kalite 24 jant bisiklet için tavsiye ederek yardımcı olacak arkadaşa şimdiden teşekkür ederim.

Scudo
24 değil 26 jant al ömür boyu kullansın.birkaş sene sonra büyüyecek ve o bisiklet muhtemelen çöp olacak
10 yaşında ki oğlum için orta kalite 24 jant bisiklet için tavsiye ederek yardımcı olacak arkadaşa şimdiden teşekkür ederim.

1.40 cm. 26 jant olur mu acaba? Hızlı da boy atıyor. 24 jantta çok kısıtlı stoklu malzeme vardı. 26 jant'ta daha fazla seçenek var anladığım kadarıyla. Orta kalite 26 jant öneriniz olur mu? Teşekkür ederim.

Merhaba Arkadaşlar

Ben 3 yıl öncesine kadar carraro 227 kullanıyordum 1 senedir işim gereği Özbekistandayım ve uzun süre daha burada olacağım gibi tırmanış olan bir memleket değil düz bir memleket ama sokaklarda bisiklet görmek çok olası değil malesef. Burada genelde rus ve çin markaları ağırlıkta. Sadece global olarak Scott var oda piyasanın çok üstünde.

Gravel bisikletler ilgimi çekiyor. Maks 5-6 bin lira ayırabilirim. Eskiden çok takip ederdim forumu, videoları ancak uzun süredir uzak kaldığım için sizlerin tavsiyesi ile ilerlemek istedim. Değerli görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Hayırlı ramazanlar dilerim.

1.40 cm. 26 jant olur mu acaba? Hızlı da boy atıyor. 24 jantta çok kısıtlı stoklu malzeme vardı. 26 jant'ta daha fazla seçenek var anladığım kadarıyla. Orta kalite 26 jant öneriniz olur mu? Teşekkür ederim.
26 jant olur yalnız küçük kadro olması lazım yoksa sürüşte problem çıkabilir. Çift amortisörlü ve Mümkünse 24 vites ten düşük olmasın

@ahlaksahibi Aman Yusuf Bey çift amortisör demek eziyet demek.
@Şüko06 (link) oğluma bundan aldım eşimde 163 civarında ben bile kullanırım bunu dedi.

Corelli Snoop 5.0 21 vitesi 1.450 tl'ye alacaktım. Önerinizi gördüğüm iyi oldu. İnceleyeyim biraz daha. Katlanır bisikletim dahon d8 memnunum. Ama dağ bisikleti konusunda bilgim hiç yok. Corelli yerli bir marka bildiğim kadarıyla disk fren ve alüminyum kadrolu 15 kg. bir bisiklet. İyi midir bilmiyorum. Sağolun.

Küçük kadro konusunu araştırma yapmama rağmen pek anlayamadım. Boya göre sanırım ama çelişkili yazılar var. Biraz anlatır mısınız?

@Şüko06 biraz geometriyle alakalı bu geometrik değişimler büyük jantlara rağmen küçük boylu arkadaşların bisiklete uyum sağlaması sağlanıyor
Mesela canyon grand canyon young hero 27,5 jant olmasına rağmen 2xs boyu 141den 152santime kadar uyuyor

Rockrider st540 hakkindaki düşünceleriniz nelerdir teşekkürler

Herkese merhaba.
Ben bisklet almak istiyorum fakat neredeyse hiç bilgim yok yardım ederseniz sevinirim.
500-1800 TL bütçem var.
Şehirde ve asfalt/parke dağ yolunda kullanacam.
175cm boy 80kg kilom.
Kaç jant olmalı?
Hangi marka almalıyım?
Hidrolik fren mi normal frenmi?
Tek amortisör mü çift amortsör mü?
Kısacası her konuda yardımmm!!!

Selamun Aleyküm arkadașlar, geçen ay aldığım trek marlin 5 açıkçası performans olarak beni mutlu etmedi ve çok ağır bir bisikletti.

Kadrosunu sevdiğim için ne kadar yükseltmeyi düșünsemde mașa bağlantısının konik olmaması, bisikletin sokma mil desteklememesi, kadronun 2 kiloya yakın olması ve 135 milimetre arka göbek ölçüsü gibi sebepler yapacağım geliștirmelerin önünü tıkıyordu.

Bahsettiğim btwin rockrider xc 50'nin birkaç özelliğinden bahsedeyim:

- 1500 küsür gram kadro ağırlığı.
- 1x12 sram sx eagle vites sistemi.
- Havalı mașa ( rockshox judy air ).
- M kadroda 12.6 kilo ağırlık.
- 12 milimetre sokma mil bağlantısı.

Sizce performans olarak hissedilir bir fark olur mu? 14.44 kilo benim bisikletim ve bu pedalsız haliyle olan ağırlığı maalesef.

Aklıma takılan tek konu btwin markası, benzer fiyatta aynı bisikleti bașka markalarda bulabilmek çok zor. Aslında trek x-caliber 7'de baktım ama görüntü olarak benim bisikletimle neredeyse aynı kadro ve trek x caliber'de geliștirmeye pek müsait bir bisiklet değil. Her neyse, sizce btwin bana ilerde bir sıkıntı çıkarır mı? Yardım eden arkadașlara șimdiden teșekkür ederim, keyifli pedallar. 🙃

Bisiklet değil ama trainer bakıyorum. Tavsiyesi olan var mı orta ayar bişi olabilir. Bu arada önümüzdeki yaz günleri için bisiklet sürebiliriz gibi geliyor bana. Malum sonbaharda, kapanması virusu kovidi yasağı derken gene öbür yaza kadar o bisiklet çürür. En iyisi trainer bakın iyi düşünün🤪

Merhaba arkadaşlar. Ben geçtiğimiz 2-3 senedir günaşırı hobi amaçlı 15-20 km bisiklet sürüyorum. Eski bir Bisan Eldorado bisikletim var, 26 inch jantlara sahip. Ben 20 yaşındayım bisikletim benden 13 yaş büyük. Ayrıca boyum 1.80, iç bacak boyum 82 cm ve bisiklet bariz biçimde bana küçük geliyor. Eski olduğu için de sık sık sorun çıkartmaya başladı. Sonuç olarak yeni bir bisiklet alma vaktim geldi. Yeni bisikletle beraber bisiklet sürme alışkanlığımı da değiştirmek istiyorum. Günlük 20 km civarı, yine hobi amaçlı, çoğunlukla pek düzgün olmayan asfalt yollarda sürmeyi planlıyorum (Ankara'da yaşıyorum ve Keçiören civarında süreceğim). Dediğim gibi yollar pek düzgün olmayınca tümseklerde çukurlarda arıza çıkarmayacak ama yine de nispeten hız yapabileceğim bir bisiklet arıyorum. Araştırmalarım sonucunda gravel bisiklet uygun gibi geldi ve gravela sıcak bakıyorum. Ama yine de emin olamadığım için o kadar para verip de pişman olmak istemiyorum. Sonuç olarak sorum şu olacak: Sürme alışkanlıklarımı göz önünde bulundurarak gravel bisiklet tercih etmem uygun olur mu? Eğer evetse Bisan All Trail Eco hakkındaki düşünceleriniz nedir ve bedenime göre hangi kadroyu tercih etmeliyim? Eğer hayırsa hangi bisiklet türüne yönelmeliyim? Bu arada aldığım bisikleti uzun süreler değiştirmeme gibi bir isteğim var, eğer hem yukarıda dediklerime uygun hem de uzun süre kullanabileceğim bir bisiklet bulursam ne ala, bulamazsam da bir çaresine bakacağız.

Son düzenleme:
Arkadaşlar iyi günler ben aranızda henüz yeniyim. Ben işten eve gidip gelmek olsun ara ara 20-30 km'lik kır gezileri için olsun 3000 ₺ 'yi fazla aşmayacak bir bisiklet bakıyorum da. Ama birkaç günlük aramamda Çelik kadro alüminyum kadro deniyor (alüminyum biraz daha hafif oluyormuş bu arada), kadro boyu vites modeli aktarıcı v.s çok şey okudum kafam karıştı. 1.67-1.70 boyutlarındayım. Jant ebatı ve kadro boyu olarak ne tarz bir bisiklet almam gerekir. Marka ve model önerilerinizi lütfen paylaşır mısınız.

Arkadaşlar iyi günler ben aranızda henüz yeniyim. Ben işten eve gidip gelmek olsun ara ara 20-30 km'lik kır gezileri için olsun 3000 ₺ 'yi fazla aşmayacak bir bisiklet bakıyorum da. Ama birkaç günlük aramamda Çelik kadro alüminyum kadro deniyor (alüminyum biraz daha hafif oluyormuş bu arada), kadro boyu vites modeli aktarıcı v.s çok şey okudum kafam karıştı. 1.67-1.70 boyutlarındayım. Jant ebatı ve kadro boyu olarak ne tarz bir bisiklet almam gerekir. Marka ve model önerilerinizi lütfen paylaşır mısınız.
Şehir içi kullanım için genel olarak şehir bisikletleri tavsiye ediyorlar, yol bisikletleri şehir bisikletlerine nazaran daha konforsuz olur, dağ bisikletleri de size fazla enerji harcatır, şehir veya hibrit bisikletlere bakmanızı öneririm. Kadro seçimi konusunda da kapanmadan sonra almayı düşündüğünüz birkaç bisikleti not edip bayilere gidip denemenizi öneriyorum çünkü her markanın aynı kadro boyu aynı bedene uygun olmayabiliyor. Hangi marka konusunda pek yardımcı olamayacağım çünkü benim de o konuda pek bir bilgim yok.
Herkese merhaba.
Ben bisklet almak istiyorum fakat neredeyse hiç bilgim yok yardım ederseniz sevinirim.
500-1800 TL bütçem var.
Şehirde ve asfalt/parke dağ yolunda kullanacam.
175cm boy 80kg kilom.
Kaç jant olmalı?
Hangi marka almalıyım?
Hidrolik fren mi normal frenmi?
Tek amortisör mü çift amortsör mü?
Kısacası her konuda yardımmm!!!
Şehir içi kullanım için hibrit ve şehir bisikletlerine yönelin. Şehir bisikletlerinde 28 jant tavsiye ederim. Amortisörlü bisikletler ağır koşullar için üretilir, havalı gözüküyor diye amortisörlü almayın, amortisörlü bisiklet sürerken amortisörsüze nazaran aynı yolu almak için çok daha fazla enerji harcarsınız. Marka konusunu da forumdaki diğer arkadaşlarım benden daha iyi bilirler.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ahmet Ağırdil
Merhabalar,
Çoğunlukla Antalya şehir içinde, hafta sonları da araziye ve bozuk yollara girebileceğim boyuma göre bir mtb arıyorum. İlk bisikletim olacak fakat uzun yıllar motosiklet kullandım.
Boy : 193 cm
Kilo : 95-100
Bütçe : 3300 tl civarı.
Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Ankette ekleyebilirsiniz. Oyumu E5 Evo dan yana kullanıyorum

Geri