Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

Teşekkür ederim.
Farklı yerde 327c olarak görmüştüm demek ki yanlış yazmışlar.
Sizin öneriniz nedir? bu bütçe bandında alabileceğim.
Carraro olma şartı yok.

20K bütçe 3x10 Deore setli modeller için yeterli bir bütçe.

Düz maşa istiyorsanız,
Resmi fiyatı 20450 TL, daha ucuza bulunabilir: (link)

Süspansiyonlu istiyorsanız,
Her boyu kolay bulunmasa da: (link)

Bunları bulamazsanız Carraro, Bianchi ve Mosso'nun 3x9, 2x9 vitesli modellerine bakabilirsiniz.

Scudo
Tesekkur ediyorum tekrar. Çok fazla anlamadığım için biraz fazla soruyorum kusura bakmayın. Boyuma göre kaç inç olmalı? Attığınız bisikletler uygun mu mesela? 185 boyundayım.

Tesekkur ediyorum tekrar. Çok fazla anlamadığım için biraz fazla soruyorum kusura bakmayın. Boyuma göre kaç inç olmalı? Attığınız bisikletler uygun mu mesela? 185 boyundayım.

Bisikletin kadro yapısı ve iç bacak boyunuza göre değişir, 51-56 cm uygun olabilir. Mutlaka başka model bile olsa denemek lazım. Ben 174 boy 81 ibb ile 46 kadro Mosso Legarda kullanıyorum. 180 üstü ortalama ibb olanlar genelde 51 kullanıyor, size 56 Legarda uygun olabilir.

• Beğen
Tepkiler: LeoMessi
Tekrar merhaba. Mosso legarda modelinde maalesef boy yok.
T0011x3 mü daha mantıklı yoksa sportive 328 mi

Tekrar merhaba. Mosso legarda modelinde maalesef boy yok.
T0011x3 mü daha mantıklı yoksa sportive 328 mi

T0011x3, özellikle şu anda piyasada bulunan tam Deore setli ve Shimano frenli bulunabilirse. Resmi sitedeki Prowheel aynakol ve Promax frenli olan bile hala 20K bütçe için en F/P ürün.

Evet, dediğiniz gibi deore setli 20k altında bir bisiklet yok. Deore set almak bu fiyat bandında iyi olmalı, baya önerdiniz çünkü.

Evet, dediğiniz gibi deore setli 20k altında bir bisiklet yok. Deore set almak bu fiyat bandında iyi olmalı, baya önerdiniz çünkü.

Deore trekking bisikletlerinde serinin zirvesi. Aslında üstünde bir de Deore XT var ama yerli modellerde yok.
1719758132918.png

İlla Deore olması şart değil ama bütçeye uyan en iyisini almak lazım. 20K için en iyisi o. Diğer bileşenler, marka ve kadro benzerken aynı ya da yakın fiyata bir alt seriyi almak benim için çok mantıklı değil. Tasarruf için alt seri alınabilir tabii ama değmesi lazım.

Deore trekking bisikletlerinde serinin zirvesi. Aslında üstünde bir de Deore XT var ama yerli modellerde yok.
318622 dosyayı görüntüle

İlla Deore olması şart değil ama bütçeye uyan en iyisini almak lazım. 20K için en iyisi o. Diğer bileşenler, marka ve kadro benzerken aynı ya da yakın fiyata bir alt seriyi almak benim için çok mantıklı değil. Tasarruf için alt seri alınabilir tabii ama değmesi lazım.
Tamamdır ben bianchi alıcam gibi duruyor.
Amortisör konunuzu okudum, ufak tefek toprak yollarında amortisörsüz kullanmak çok sorun yaratır mı? amortisörsüz daha verimli gibi duruyor çünkü.
Bu arada T0011X3 modelinde kullanılan fren: PROMAX DSK-925, HİDROLİK DİSK FREN sorun olur mu?

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba, 5bin bütçe ile bisiklet almayı düşünüyorum. Eşime ve kendime alacağım 10kyı geçmesin istiyorum ama bu fiyatlara bisiklet kaldı mı bilemiyorum deneyimim yok bu konularda.
Köy tarzı bir yerde yaşıyoruz , yolda kullanacağız ama ormanlık alanada arada gidilebilir. F/p bir bisiklet arıyorum. Sıfırım bu konularda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Arkadaşlar merhaba, 5bin bütçe ile bisiklet almayı düşünüyorum. Eşime ve kendime alacağım 10kyı geçmesin istiyorum ama bu fiyatlara bisiklet kaldı mı bilemiyorum deneyimim yok bu konularda.
Köy tarzı bir yerde yaşıyoruz , yolda kullanacağız ama ormanlık alanada arada gidilebilir. F/p bir bisiklet arıyorum. Sıfırım bu konularda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Maalesef 5bine çocuk bisikleti anca bulunuyor artık. Bisiklet parçaları ithal ürünler olduğu için fiyatlar çok arttı. Kaldı ki bozuk asfalt ve ormanlık alanlara girecekseniz bence gerekirse biraz bekleyip bütçe arttırıp kişi başı 10bin'e çıkmaya çalışın en azından.

Kask ve aydınlatma gibi diğer ekipmanlar için de biraz ayırmanız gerektiğini unutmayın güvenliğiniz için.
Ayrıca bisiklet tamircisinin olmadığı bir yerdeyseniz kendinizin belli başlı sorunları çözebilmek için bir kaç alet almanız gerekiyor. Pompa, yedek iç lastik yama seti vs.

Maalesef 5bine çocuk bisikleti anca bulunuyor artık. Bisiklet parçaları ithal ürünler olduğu için fiyatlar çok arttı. Kaldı ki bozuk asfalt ve ormanlık alanlara girecekseniz bence gerekirse biraz bekleyip bütçe arttırıp kişi başı 10bin'e çıkmaya çalışın en azından.

Kask ve aydınlatma gibi diğer ekipmanlar için de biraz ayırmanız gerektiğini unutmayın güvenliğiniz için.
Ayrıca bisiklet tamircisinin olmadığı bir yerdeyseniz kendinizin belli başlı sorunları çözebilmek için bir kaç alet almanız gerekiyor. Pompa, yedek iç lastik yama seti vs.
Hocam peki 10k civarı tavsiyeniz nedir? Tabi bahsettiğiniz gibi bozuk yollar ve tamircinin olmadığı bir yerdeyim.
Yada 2.el almak istersem neye yönelmem gerekir?

Hocam peki 10k civarı tavsiyeniz nedir? Tabi bahsettiğiniz gibi bozuk yollar ve tamircinin olmadığı bir yerdeyim.
Yada 2.el almak istersem neye yönelmem gerekir?
İkinci el gidip deneyerek alabileceğiniz her türlü bisiklet olur. Benim tavsiyem dağ bisikletinden yana olur tabii ki araziye de girme ihtimali olduğu için. Yokuşlu yol bol varsa arka aktarıcının büyük dişlisinin en azından 34T dişli ve üstü olması iyi olur. En az Shimano altus vites setli olsa iyi olur ama her şeyden önemlisi kadro boyunun sizin boyunuza uygun olması gerekir.

SIFIR olarak dağ bisikletlerinin en giriş seviyeleri 10binden başlıyor maalesef.

Mesela örnek olarak

(link)

Mosso wildfire 29'un fiyatı iyi gibi ama bu V fren hidrolik değil.

(link)

Yani ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı. Bütçe arttıkça bisiklet üstünde gelen vites sistemi, frenler, lastikler vs daha kaliteli oluyor. Bu 10 civarı attıklarımız genelde en giriş seviyesi donanıma sahip. İkinci elde şansınız varsa biraz daha iyisini bulabilirsiniz ama neye bakacağınızı bilmeniz lazım biraz.

Bozuk yol ve tamirci yok deyince nasıl bir bisiklet önermek gerekir bilemedim. Fakat hala uygun alternatifler bulunabilir.

(link)

Merhaba,

Bisiklet sürmeyi geç yaşta öğrenebilmiş biri olarak 2 senedir Bursa'da Nilüfer Belediyesinin koyduğu Nilespitlerden ara ara sürüyorum. Ancak bu bisikletler gerçekten çok ağır, çoğunlukla birçok parçası bozuk (lastiğin patlak olması veya fren tutmaması dahil) ve bakımları yapılmıyor. Bisiklet sürerek ulaşımı sevsem de daha kendime ait bir bisikletim olmadığı için bile kendimi anca başlangıç seviyesinde sayabilirim. Artık kendime ait bir bisiklet almak istiyorum. Bisikleti neredeyse tamamen şehir içinde kullanacağım.

Boyum 1.85 ve 65 kiloyum. Başlangıç düzeyinde olduğum için mümkün olduğunca f/p oranı yüksek ve çok yüksek fiyatlı olmayan bir bisiklet arıyorum. Amacım daha üst performans isteyecek düzeye gelene dek beni götürebilecek ve şuan kullandığım Nilespit'ler gibi beni bisikletten soğutacak konforsuzlukta olmaması. Yine de gerçekten gerekirse 15-20k aralığına çıkabilirim bütçe olarak. Yardımınız için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: mcanerg
Çok teşekkürler hocam. İlgili ürünleri inceleyeceğim. Taksit seçeneği makul olursa alabilirim bakalım. Birde sele için yumuşak bir tavsiyeniz var mı ? Anal fistür rahatsızlığım var seleler çok sıkıntı oluşturuyor bana ama yumuşak bir sele var mıdır bilginiz dahilinde olan ? @Amanita

Çok teşekkürler hocam. İlgili ürünleri inceleyeceğim. Taksit seçeneği makul olursa alabilirim bakalım. Birde sele için yumuşak bir tavsiyeniz var mı ? Anal fistür rahatsızlığım var seleler çok sıkıntı oluşturuyor bana ama yumuşak bir sele var mıdır bilginiz dahilinde olan ? @Amanita
Sele kişisel tercih meselesi. Herkesin anatomisi farklı olduğu için buradan tavsiye vermek pek mantıklı olmuyor. Gidip deneyerek almanız en mantıklısı olur. Sele genişliğine dikkat edin. Oturma kemikleriniz arasındaki mesafeyi ölçüp 2-3 cm ekleyerek bu genişlikte bi sele almak gerekiyor. Youtubeda sele seçimi için ölçüm videoları vardır.

Sele kişisel tercih meselesi. Herkesin anatomisi farklı olduğu için buradan tavsiye vermek pek mantıklı olmuyor. Gidip deneyerek almanız en mantıklısı olur. Sele genişliğine dikkat edin. Oturma kemikleriniz arasındaki mesafeyi ölçüp 2-3 cm ekleyerek bu genişlikte bi sele almak gerekiyor. Youtubeda sele seçimi için ölçüm videoları vardır.
Hocam çok teşekkürler bilgiler için.

Herkese selamlar. Bisiklet hayatına yeni başlamış biri olarak işe gidip gelmek için bir bisiklet aldım cap pro x olarak geçiyor ancak memnun değilim. Bisiklet tamircisi ustamız carraro marka önerdi bana. Web'de bisiklet bakarken burayı gördüm ve üye oldum. Ben hergün 3 km 3km gel işe gidip gelmek için bisiklet bakıyorum. Yol genelde asfalt. Ustalardan tavsi,ye bekliyorum. Dağ bisikleti sağlam onu al diyende var şehir bisikleti al diyende var kafam baya karışık. Bütçe 20000 TL. Şimdiden teşekkürler

Bianchi T0011x3 modeline 3bin tl gibi bir fark koyup, bisan trx8600 deore set almaya değer mi? @Spartiat ayın 12 si gibi sipariş geçeceğim.

(link)

(link)

Sizce hangisj

Geri