Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

@tosllite
Bisiklet teknik terimlerinden o kadar anlamam ama anladığım kadarıyla bu listeden Specialized'ı al diyebilirim direk. Bu arada bende MTB'mi satıyorum sıfır gibi alet çok binmek nasip olmadı. Aklınızda varsa veya komple bir kafa karışıklığı varsa kafanızda özel mesaj yazabilirsiniz, konuşabiliriz :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo
Üstadlarım sizce hangisini tercih etmeliyim ?

sedona.jpg kron.jpg

Herkese günaydın arkadaşlar. Birkaç gündür çok yazıyorum ama buraya da yazayım tam emin olamadım. Yaşadığım şehirde 2 adet sıfır bisiklet buldum ,bu sevdaya yeni başlayacağım şehir bisikleti olarak.

İlk bisiklet carraro 225
diğeri ise 2016 sedona 410

arasında 400 tl gibi fiyat farkı var,hangisini tercih edersem daha mutlu olurum ? Sedona daha çok hoşuma gitti ama sadece görsel olarak sarı renk

• Beğen
Ya konuyu bölüyorum ama nereye yazmam gerek bilmiyorum. İçimde bir bisiklet aşkı var ve şuan çalışıyor para biriktiriyorum, istediğim tek şey ise bisikletimi alıp şehir turu yapmak uzun yol kat etmek ama biliyorum ki buda en başta direk olmaz zamanla olur yavaş yavaş olur. Yeni başlayan şehirler arası tur yapmak isteyen birisi nasıl bir bisiklet almalıdır sizce maliyeti ne olur ve bu olaya başlamadan önce yapmam gereken bazı şeyler varmıdır merak ediyorum.

Öncellikle herkese merhabalar olsun.
Bisiklet hayranlığım küçüklüğüm den başlar, o zamanlar bir hayaldi şuan ise gerçek olmasını istiyorum. Şimdi sizlere bir kaç şey sormak istiyorum;

Yapmak istediğim tek şey şehirler arası uzun yol gitmek gezip görmek ama daha önce böyle bir deneyimim olmadığı için nasıl bir ekipman toparlamalıyım ne kadar bütçe cebimden çıkarmalıyım hangi tür bisiklete binmeliyim, bisikleti almadan önce yapmam gereken bazı şeyler var mı?

Gibi sorularım var işin ehli veya işi iyi bilen arkadaşlar abiler varsa yardımcı olursa sevinirim

• Beğen
@kara16Temiz olmasına dikkat et. İnternete yaz dikkat edilmesi gereken noktaları öğren, alırken incele.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@atahan_75 mosso blackedition Full altus 1850TL civarlarında , CARRARO DAYTONA 2927 altus setli- 1875TL civarlarında

@Alpcyc mosso legerda 1821 al , fiyat ve tura uygundur

@kefeli1965 doğru tecih yapmışsın zaten full altus var, salcanonun city 40da var ama çok tavsiye etmem

@Erhan Ertan abi hayırlı olsun bence iyi yapmışsın güzel bir kadro ile muhteşem olur

@Vylinor mosso 1821 size en ideol olan bisiklet

@Veysel Yılmaz amartisörlü alacaksan en iyi seçenek sedona 340 ama şehir içinde kulancaksan amartsör alma. Ben senin yerinde olsam CARRARO SPORTIVE 330 modelni seçerim full deoere set var

@Volume1 tartışmasız 324

@birdünyavarmış verdiğiniz modeller arasında özellik olarak scott iyi ama şehir içinde kullanacak ise amartisör gereksiz. Bu yüzden ben urban 40 modelini seçerdim.

@SafakGuler nerde kullanılacak ve bütçe nedir bunlar olmadan seçenek sunulmaz

@anlern58 bu iki model arasında sedonayı seçerdim sabit maşa çünkü. Alternatif olarak Carraro 324 veya bulabilirsen full aceralı mosso 771tb3 de mükemmli bir tercih olur

@emirhanozturk8 sabit maşalı ucuz sıfır bir bisiklet ile başlayın devamı gelir zaten. Fiyat aralığınız nedir?

Carraro sportive 330 full deore mi yoksa giant escape 1 mi hangisini tavsiye edersiniz

@Anıl Erdoğan fiyat aralığım 800 TL falan yani şehirler arası tur yapmayı planlıyorum sizce böyle bir fiyata bisiklet bulunur mu? en başta yavaş yavaş olucak tabiki de İstanbul içinden başlıcam sonra şehirler arası.

Arkadaşlar merhaba,

Kilo problemlerim sebebiyle işe bisiklet ile gidip gelme kararı aldım.
(En son 12 13 yaşlarinda binmistim sanirim. 2000li yillarin başı)

Ankara Çakırlar bölgesinde yaşıyorum iş yerim ise 6.5km uzağında Ostim Sanayi bölgesinde.
Guzergahim tamamen asfalt ve gercekten dik inis cikislari olan yokuşlara sahip.
1.77 boyunda 91kg im.

2 gundur amator olarak arastirma yapiyorum ve Kron Xc100 modelini dusunuyorum.
Yukarida belirtmis oldugum butce ile (1000₺) hangi marka ve model tavsiyesinde bulunursunuz.
Dağ mı almaliyim, sehir mi vb..
Degerli bilgi ve yonlendirmelerinizi bekliyorum.
Keyifli forumlar.

@SafakGulerkatlanir bisiklet dusunebilirsiniz.

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan
@Anıl Erdoğan cevap için teşekkürler ama cahilliğimden soruyorum, onu seçme kriteriniz neden ? tourney giriş seviyesi model değil mi bisiklet fiyatına göre? Birde aradım ellerinde 2017 model varmış ve 49cm kalmış oda bana kısa gelir

@Burak043 kesinlikle full deoreli 330 , escape nerdeyse herşeyi altus hocam arka artıcısı acera.

@emirhanozturk8 legarde 1821 serinin sıfırı 900-1000TL civarlarında biraz daha zorla onu al

@SafakGuler @hayriünal 'ın dediği gibi katlanır düşünülebilir. Hafif ince lastikli hibritte. Önemli olan fiyat aralığı ve okulda nereye koycaksınız. Çalınma riskini unutmayın.

@Volume1 çünkü amartisör yok. NErdeyse tüm meseajlarıma yazıyorum. Şehir içinde amartisör gereksiz ağırlıktır. Dağda bayırda dolaşmayacaksanız tamamiyle gereksizdir.

• Beğen
Tepkiler: SafakGuler
@SafakGuler ben 2.el çok önermem dostum. İstersen 2.ellere bak yada 500 daha biriktir mosso 1721 al. Şehir içi gayet ideal

• Beğen
Tepkiler: SafakGuler
@Anıl Erdoğan Abi haklısın 2. elde önermemekte cünkü ben hiç anlamam bisikletten bir kusuru varmı diye üstüne biniyim beni götürsün yeter bu zamana kadar kullanmıyordum ilk defa bisikletim olucak :)

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan
@Hackless

Bütçe çıkartabilirsem şunu almayı düşünüyorum; (link)

• Beğen
Tepkiler: samurusov
Merhabalar, şehir içinde sürmelik bisiklet arıyorum bisikletler konusunda yeniyim ve bütçem 700TL.
Boyum 1.60
Bacak içim 70

Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler.:harika:

Geri