Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

Öncelikle herkeslere merhaba. Ben son bir aydır çeşitli kaynaklardan bisiklet modellerini ve fiyatlarını araştırıyorum.

Extreme 24 Sport 21 Vites Bisiklet 24 Jant bir online satış sitesinde 399,99 TL indirimli satılmaktadır. Şahsen 37 yaşındayım ve sadce işe gidip gelmek için bazende haftada bir veya iki kere istanbulda gidebildiğim yerlere kadar gezinti yapmak için düşünüyorum

Bisiklet üzerinde 10 yaş üzeri yazıyor. Benzer bisikleti migrosta gördüm inceledim aşağı yukarı 400 tl civarında satışa sunmuşlar. Çocuk bisikleti gibi durmuyordu, yani kullanabileceğim bir bisiklet modeliydi.

(link)

Asıl soru şu, bu boyada bir bisikletin çocuğu, yetişkini olur mu? veya Erkek, bayan ( tamam bazı bisikletlerin kadrosu etek giyen bayanlara uygun yapılmış o kabulüm. laydy yazıyor ;) kavramı olur mu?

Örneğin ben bu tarz ucuz bir bisikleti alıp daha sonrada dağ lastiklerini yol lastiği ile değiştirip şehir için kullanmak istiyorum.

Kafama takılan ama henüz net bir cevap bulamadığım bir diğer konu ise örneğin şu an ben kardeşimden 21 vites salcano efes marka bisikletini ödünç aldım ve kullanıyorum. Lastikler tırtırlı yani dağ bisikleti sahip olduğu lastikler dağbisikleti lastiği. Ben bu lastikleri şehir bisikleti için satılan daha ince ama bisikletin üzerindeki cant' a uygun bir lastikle değiştirsem performans açısından fark edilebileceğim bir değişiklik olurmu?

Saygı ve sevgi dileklerimle, ilgilenen arkadaşlar için şimdiden teşekkürler.:harika:

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo
Bianchi adrenalin ile Salcano lion 26 fs arasında kaldim. Bianchinin daha sağlam ve sehir yollar için daha hızlı ve uygun olduğunu düşüşünüyorum. Pazartesi Bianchi adrenalin alacağım sizce haklimiyim (bütçem 550 700 arasi)

Sizce Salcano NG 450 v fren mi yoksa kron xc 150 v fren mi ?

Bu tarz bisikletten nasıl bulabilirim?

27.5 jant 3.5" tekerlekli bisiklet. 5400 dolara satılıyor. :/

Sizce Salcano Ng 450 mi yoksa kron xc 150 mi?

Boyu 168 kilosu 48 civarı şehir içinde sürecek fakat bazen köye de gideceğim diyo 1200-1300 tl civarı ben şunu öneriyorum siz ne önerirsiniz?
(link)

Herkese merhabalar rockrıder 540 hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Mosso 1824 vs 1624 vs 1724

1824 1299 lira
1724 1199 lira
1624 1100 lira

hangisi tercih edilmeli parçaları büyük oranda aynı galiba sadece model yılı farklı bunun dışında herhangi bir farkı veya farkları var mıdır ayrıca fark yoksa eski model olmasının ne gibi sakıncası vardır teşekkürler

Bianchi Aspid 2003 model 250 ₺ çalıntımıdır
Şuan bir öğrenci olarak ₺200-₺300 bütçem var ve bana çok cazip geldi
Ama bu konuda pek bilgili olmadığımdan danışmak istedim
Ekipmanları shimano olduğu yazıyor

Selamlar;
Kardeş dünden beri forumda tavsiyeleri okudum gittim bugün mosso legarda 1821 Msm v modeline baktım pazarlık yaptım. 1050₺ 7 taksit. sormak istediğim jant ebat seçimim nasıl olmalı ve vites seçimim kaç vites olmalı ? 21 i ve 24 ü var dedi. Birde eleman bana 46 kadro önerdi 1.89 boya kadar olanlara idealinin o olduğunu belirtti(ben 185cm/96kg). Bu bisikleti 9 ay Kayseri merkez 3 ay yaz sezonu köyde köy yollarında kullanacağım. Cevap verirseniz sevinirim. İyi akşamlar

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan
Carraro force 290 mı yoksa Bianchi Touring 411 mi

Bu arada sadəcə malzeme kalitesi ve ağırlık olarak soruyorum

@somy hocam kayseri de nerede buldunuz mosso yu ben 2-3 yer gezdim bulamadım satıldı vs dediler bir tanesi siparişler getirebiliriz dediler ama fiyatı yüksek söylediler

@somy 1.85 boya en az 51-54 olmalı diye düşünüyorum. 46 kadro küçük kalır sanki ona...

Bisikletlerinize lastik üzerinde yazan oranda hava basınız. ( Bisiklet önerileri )

Yeni bir bisiklet almak istiyorum ama onun dışında da bir akrobasi bisikleti düşünüyorum. Dirtjump bisikletler şuan bütçemi aşıyor bu yüzde 0 bmx bakıyorum. İnternette dolaşırken Giant Method 2 Bmx buldum ama 2015 model. Sizce alınır mı ?

1000 ile 1500 arası bir bütçe ile spor salonunda giderken süreceğim bir dağ bisikleti arıyorum.Arada sırada araziyede çıkmayı düşünüyorum.Linkteki scott nasıl arkadaşlar önerirmisiniz yada bunun yerine btwin, salcanoya mı yönelmeliyim.Kadro kırılma olayları ile ilgili bir ton video yazı okudum.Düz yolda hızlı bisiklet sürerken arkadaşımın bisikletinin kadrosu kırıldı beyin kanaması geçirdi bitkisel hayata girdi 1 ay. Bu sebepten kadro kırılmasından ciddi şekilde tırsıyorum.Araştırdığım kadarı ile bu yerli üretim firmalarda daha çok var.Birde yerli firmaların, şikayet ve forum sitelerinde okuduğum kadarı ile sürekli kullanıcı hatası deme alışkanlıları var.Decathlon mesela bisikletlerindeki bir hata yüzünden geri çağırabiliyor.Hatta bir çok yerde müşteri memnuniyeti diye bir çok jestlerini gördüm.Şikayet varda her şikayeti cevaplıyorlar.Btwin kadrosu kırılan hiç yazı okumadım, Btwin lerin daha çok vites ve fren sorunları okudum.Yabancı markaya yöneldim.Trek scott gibi firmalar çok pahalı ama likteki bisiklet iyi gibi fiyat olarak.Birde yıllarca v fren kullandım disk frenlerin okuduğum kadarı ile bakımları zor.V fren olabilir.Varsa marka model önerilerinizi bekliyorum.

(link)

1000 ile 1500 arası bir bütçe ile spor salonunda giderken süreceğim bir dağ bisikleti arıyorum.Arada sırada araziyede çıkmayı düşünüyorum.Linkteki scott nasıl arkadaşlar önerirmisiniz yada bunun yerine btwin, salcanoya mı yönelmeliyim.Kadro kırılma olayları ile ilgili bir ton video yazı okudum.Düz yolda hızlı bisiklet sürerken arkadaşımın bisikletinin kadrosu kırıldı beyin kanaması geçirdi bitkisel hayata girdi 1 ay. Bu sebepten kadro kırılmasından ciddi şekilde tırsıyorum.Araştırdığım kadarı ile bu yerli üretim firmalarda daha çok var.Birde yerli firmaların, şikayet ve forum sitelerinde okuduğum kadarı ile sürekli kullanıcı hatası deme alışkanlıları var.Decathlon mesela bisikletlerindeki bir hata yüzünden geri çağırabiliyor.Hatta bir çok yerde müşteri memnuniyeti diye bir çok jestlerini gördüm.Şikayet varda her şikayeti cevaplıyorlar.Btwin kadrosu kırılan hiç yazı okumadım, Btwin lerin daha çok vites ve fren sorunları okudum.Yabancı markaya yöneldim.Trek scott gibi firmalar çok pahalı ama likteki bisiklet iyi gibi fiyat olarak.Birde yıllarca v fren kullandım disk frenlerin okuduğum kadarı ile bakımları zor.V fren olabilir.Varsa marka model önerilerinizi bekliyorum.

(link)

Kron tx150, sedona 410,mosso legarda 1821 belirttiğim şehir bisikletlerinden birini seçmem gerekiyor ama bir türlü karar veremedim ve sizlere de danışmak istedim, ne önerirsiniz?

@Leejun
Soru sorarken zaten yanitini "Btwin" diye vermissin arkadasim. Disk fren yag degisimi ve balata degisimi ister genelde baska da sorun cikarmaz

Geri