Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet sayesinde kaç kilo verdiniz?

Bisikletlendikten sonraki kilonuz için ne söyleyebilirsiniz?

• Toplam katılım
    461
Vallahi bildiğim tek bir şey var, o da yasaymış, kanunmuş bir fayda sağlamadığı. Millet olarak kamu tarafından konulan bir kural, vir yasak görünce kafamız direkt olarak bunu nasıl delebileceğimizin yollarını aramaya çalışıyor. Bu da kurulan sistemlerin ne kadar kaliteli ve iş görür olursa olsun, insan faktöründen dolayı beş para etmediğini gösteriyor. İşin özü, İnsan olarak doğruyu bulmadıkça kanun da işe yaramaz, yasak ta işe yaramaz, yönlendirme de işe yaramaz. Önce vicdan denen şeyi yeniden keşfetmek ve kullanmayı öğrenmek gerekiyor maalesef. Allah vicdan sahibi insanlara ticaret yapmayı nasip etsin. Vicdansızların elinden çok çekeceğimiz var yoksa.
Maalesef toplumda Ahlak kavramı olmadıktan sonra bu düzenin değişeceğini sanmıyorum. Her sektörde aynı durumlar vardır eminim ama size kendi işimden bir kaç örnek vereyim geçen sene 47TL olan 8. Sınıf matematik kitabı 62TL oldu. Bir önceki sene 2018'de Üniversiteye hazırlanan öğrencilerin çok tercih ettiği Antrenmanlarla Matematik 39TL idi bugün 68TL .. 345 Matematik 50TL civarı idi şimdi 75TL. 100TL olan test kitapları var bu ülkede.Kırtasiye ürünlerine % 200 zam geldi 2 senede . Kağıt fiyatını hiç konuşmuyorum. Başka bir örnek okullarda pazarlama yapmak, kitap satmak yasak ama tüm okullarda bayiler müdürlerle anlaşıp, bağış adı altında okula rüşvetini verip kendi yayınını öğrencilere aldırıyorlar (çünkü devletin verdiği kitaplar yetersiz!) haklı olabilirler ama bu kitapları hazırlayanlar da sanırım kabzımallar ile kasaplar değil, daha iyi hazırlanamaz mı? yoksa birilerinin rantına engel olunmak mı istenmiyor:) .. A4 kağıdını öğrenciden toplayıp kırtasiyeye geri satan okullar var, bu sistemde yetişen insandan ne kadar ahlaklı olmasını bekleyebiliriz o da ayrı bir tartışma konusu .. Tüm bunların dışında 2000 küsür lira ile bir kaç çocuk okutmaya çalışan babalar, anneler. Bu zorlu şartlar, stres ve mücadele yıprandıklarından iki çift muhabbet edemeyip, tahammül sınırları dolan ve ayrılan eşler ve daha bir sürü şey. Hangi birini yazalım .. Allah hepimize temiz bir vicdan nasip etsin (en başta da memleketimizi yönetenlere) ..

Son düzenleme:
Scudo
Arkadaşlar işe bisiklet ile gidip geliyorum. Haftada 50 ile 100 km arası yapıyorum. Bu konudaki rakamları görünce şaşırıyorum açıkçası çünkü bende farkedilen bir değişim olmuyor :) işin ilginci bisiklet kullandığım için yerken vicdan azabı çekiyorum. Sanki bir tık dikkat ediyorum gibi. Boy 1.73 kilo 78. Şöyle 70 olsam yeter bana :)

Katlanır bisiklet kullandığım için etkisi olmuyor olabilir mi? Çünkü katlanır bisiklette karın kaslarının çalıştığını pek düşünmüyorum. En azından yol bisikletleri kadar etkisi yok bence. Çünkü daha dik bir pozisyonda oturuyorsunuz. Flexi 121 kullanıyorum bu arada. Bacak kasları gayet iyi çalışıyor. Bazen günde 40 km yapıyorum. Ama değişen bir şey yok. Şöyle sorayım katlanır bisiklet ile zayıflayan var mı? Mümkün olduğunca yol bisikleti pozisyonu alabilmek için seleti yükseltip gidonu aşağı indirdim ama vücut halinden memnun heralde :)

• Beğen
Tepkiler: imamyakali
@Kobebryant amin, amin. Kesinlikle vicdan şart. Başka yolu yok malesef bu işin.
Arkadaşlar işe bisiklet ile gidip geliyorum. Haftada 50 ile 100 km arası yapıyorum. Bu konudaki rakamları görünce şaşırıyorum açıkçası çünkü bende farkedilen bir değişim olmuyor :) işin ilginci bisiklet kullandığım için yerken vicdan azabı çekiyorum. Sanki bir tık dikkat ediyorum gibi. Boy 1.73 kilo 78. Şöyle 70 olsam yeter bana :)

Katlanır bisiklet kullandığım için etkisi olmuyor olabilir mi? Çünkü katlanır bisiklette karın kaslarının çalıştığını pek düşünmüyorum. En azından yol bisikletleri kadar etkisi yok bence. Çünkü daha dik bir pozisyonda oturuyorsunuz. Flexi 121 kullanıyorum bu arada. Bacak kasları gayet iyi çalışıyor. Bazen günde 40 km yapıyorum. Ama değişen bir şey yok. Şöyle sorayım katlanır bisiklet ile zayıflayan var mı? Mümkün olduğunca yol bisikleti pozisyonu alabilmek için seleti yükseltip gidonu aşağı indirdim ama vücut halinden memnun heralde :)

Yok hocam ya, bisikletin her türlüsü bedenin neredeyse her yerini çalıştırıyor. En olmadı nefes alış verişinizden bile oksijen dolaşımı artarak yağ yakımını hızlandırır. Bemce kilo vermek için çaba sarfetmenize hiç gerek yok, eğer varsa bi fazlalık o kendisini ayarlar 😄 Beslenmenize dikkat edin yeter, gerisi kendisi gelir.

4 sene önce 2,5-3 ay gibi bir zamanda 20 kg verdim... her gün olmasa da iki günde bir mutlaka bisiklete biniyordum, çıkınca da 15-20 km kadar yol yapıyordum, yemekten filan da çok kısmadım.... Son iki senedir maalesef bisiklete binemiyorum çalışma düzeninden dolayı, verdiğim kiloları geri almış durumdayım...

Konu ile doğrudan ilgili olmasa da, en azından bir fikir verir ve karşılaştırma yapmamızı sağlar diye düşündüğüm bir paylaşım yapmak istedim. Geçen yıl Ekim ayında brujulabike.com sitesinde paylaşılmış. En iyi yol ve MTB yarışçılarının boy ve kiloları.

MTB:
  • Nino Schurter - 1,73 m | 68 Kg
  • Henrique Avancini - 1,77 m | 67 kg
  • Gerhard Kerschbaumer - 1,83 m | 69 kg
  • Mathias Flueckiger - 1,72 m |65 kg
  • Mathieu Van Der Poel - 1,84 m | 75 kg
  • Stephane Tempier - 1,83 m | 62 kg
  • Jordan Sarrou - 1,80 m | 67 kg
  • Ondrej Cink - 1,78 m | 66 kg
  • Vlad Dascalu - 1,81 m | 72 kg
  • Victor Koreztky - 1,80 m | 69 kg
Yol:
  • Primoz Roglic - 1,77 m | 65 kg
  • Julian Alaphilippe - 1,73 m 62 kg
  • Jakob Fuglsang - 1,81 m | 65 kg
  • Egan Bernal - 1,75 m | 60 kg
  • Alejandro Valverde - 1,77 m | 61 kg
  • Greg Van Avermaet - 1,81 m | 74 kg
  • Pascal Ackermann - 1,80 m | 78 kg
  • Alexander Kristoff - 1,81 m | 78 kg
  • Elia Viviani - 1,77 m | 70 kg
  • Peter Sagan - 1,84 m | 73 kg

Konu ile doğrudan ilgili olmasa da, en azından bir fikir verir ve karşılaştırma yapmamızı sağlar diye düşündüğüm bir paylaşım yapmak istedim. Geçen yıl Ekim ayında brujulabike.com sitesinde paylaşılmış. En iyi yol ve MTB yarışçılarının boy ve kiloları.

MTB:
  • Nino Schurter - 1,73 m | 68 Kg
  • Henrique Avancini - 1,77 m | 67 kg
  • Gerhard Kerschbaumer - 1,83 m | 69 kg
  • Mathias Flueckiger - 1,72 m |65 kg
  • Mathieu Van Der Poel - 1,84 m | 75 kg
  • Stephane Tempier - 1,83 m | 62 kg
  • Jordan Sarrou - 1,80 m | 67 kg
  • Ondrej Cink - 1,78 m | 66 kg
  • Vlad Dascalu - 1,81 m | 72 kg
  • Victor Koreztky - 1,80 m | 69 kg
Yol:
  • Primoz Roglic - 1,77 m | 65 kg
  • Julian Alaphilippe - 1,73 m 62 kg
  • Jakob Fuglsang - 1,81 m | 65 kg
  • Egan Bernal - 1,75 m | 60 kg
  • Alejandro Valverde - 1,77 m | 61 kg
  • Greg Van Avermaet - 1,81 m | 74 kg
  • Pascal Ackermann - 1,80 m | 78 kg
  • Alexander Kristoff - 1,81 m | 78 kg
  • Elia Viviani - 1,77 m | 70 kg
  • Peter Sagan - 1,84 m | 73 kg
biz 2 binici ayarıyız.😊..Kaç km dir tur yapıyorum 1 kilo versem yani dimi, ama yok..Olay kesinlikle az yemekte bitiyor..Muhtemelen günde 2000 e yakın kalori harcıyorum extradan, vücudun günlük rutin ihtiyacıda 2600 dü hatırladığım kadarıyla, yani zayıflamıyorsam günlük 4500 kalori yiyorum demektir..Tamam yiyorumda bu kadar kalorilik ne yiyorum anlamıyorum..🤨

• Beğen
Tepkiler: ag249
biz 2 binici ayarıyız.😊..Kaç km dir tur yapıyorum 1 kilo versem yani dimi, ama yok..Olay kesinlikle az yemekte bitiyor..Muhtemelen günde 2000 e yakın kalori harcıyorum extradan, vücudun günlük rutin ihtiyacıda 2600 dü hatırladığım kadarıyla, yani zayıflamıyorsam günlük 4500 kalori yiyorum demektir..Tamam yiyorumda bu kadar kalorilik ne yiyorum anlamıyorum..🤨
Ben de anlamıyorum nefes alınca kalori mi alıyoruz o kadar dikkat etmeye rağmen çok çabuk kilo alınıyor. Mart gibi sakatlandım anında fırladı kilolar, hala düzeltemedim yazın ortasına geldik :D

1595426184212.png

• Üzgün
Tepkiler: HakanAydn
2 ay önce 99 kilo iken bisiklet aldım toplamda 600 km belki ancak yaptım. Bugün tartıya çıktığım zaman 91.5 olduğumu gördüm. Boğazdan hiç kısmadan bütün yağlı ve şekerli gıdalar almaya aynı şekilde devam ettim. Tek fark pedallar

2 ay önce 99 kilo iken bisiklet aldım toplamda 600 km belki ancak yaptım. Bugün tartıya çıktığım zaman 91.5 olduğumu gördüm. Boğazdan hiç kısmadan bütün yağlı ve şekerli gıdalar almaya aynı şekilde devam ettim. Tek fark pedallar
Vallahi arkadaş marttan bu yana 3500 km oldu 82 -78 kg arası gittim geldim. Doymakta bilmiyorum. Tek başına bir oğlak yiyecek mideye sahip oldum. Kilo işinde bisiklet yaramıyor bana.:kötü:

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr
2 ayda 2000km yaptım yediğime dikkat ederek 10kg verdim. 83kg dan 73 e düştüm. 5 kg daha düşmeyi hedefliyorum. Boyum 1.74.

Vallahi arkadaş marttan bu yana 3500 km oldu 82 -78 kg arası gittim geldim. Doymakta bilmiyorum. Tek başına bir oğlak yiyecek mideye sahip oldum. Kilo işinde bisiklet yaramıyor bana.:kötü:

Sanırım biraz bünye meselesi. Sabah tost veya 3 simit yerim, öğlen dürüm gibi aperatif. Gün arasında mutlaka 2 pop kek yerim. Böyle bir düzen içinde gitmiş kilolar, beni çok sevindirdi.

15 kg verdim daha 25 daha vermeyi amaçlıyorum. Ama son dönemde tıkanıp kaldım. Hiç aşağı inmiyor.

50 gün kadar önce 15 verdim demişim. Bisikletin faturasına baktım da tam 1 yıl olmuş alalı. Pandemi falan biraz düzeni bozmuş da olsa 126 kg başladığım bisiklet serüvenini 1 yılın sonunda 106 kiloyla devam ettiriyorum. Daha geçen hafta 105 gördüm ama ne olduysa geri geldi bir anda.

Karantina döneminde 85 i zorlayan kütlemden rahatsız olmam ve almış olduğum formam üzerimde hoş görünmeyince bir karar verdim patladı gitti. Beyaz ekmek yok sadece tam buğday ekmeği (kendi buğdayımızın tüm mamüllerini içeren koyu renkli bir undan yapılan ekmek) ve çay şekerini bitirdim. Tabi üzerine de yaklaşık 2000 km yol yapınca daha dün 74.5 kilogramı gördüm tartıda. Yaşım 16 boyum 180-182 cm aralığında. Şuanda hem formam üzerimde fit duruyor hem de olmam gereken kg değerine yaklaşıyorum.

Tavsiyem sağlıklı beslenin abur cubur kola cips çikolata kesinlikle hayatımda yok fast food yok arada bi kahvaltıda kızartma yediğim olur :huhuu:

Köyle bağlantımız olduğu için doğal beslendiğim doğrudur . Bu da iyi bir şey bu devirde pek doğal beslenmek en azından yediğin öğünün hangi koşullarda yetiştiğini iyi veya kötü olduğunu bilemiyoruz.

@ÆSir 600 km o kadar verdiremez, belki yaşından diyeceğim ama bence farkında olmadan az yiyorsun..600 km sana toplamda 10 gün 60 km yol = 6-7000 kal yaktırır, bilemedin 10.000 olsun..10 bin kalori 1.5-2 kiloya eşdeğer..

3 ayda 45 defa bisiklete blndin 1250kmyi geçti yemeye dikkat ettim. sürdüğüm yerler çok rampalı sert yerler. 94 ten 81 e düştüm. (adama döndük biraz:) karantina vs durumları oldu bulunduğum yerde süremiyorum 15 gündür. 30 km sürünce 300 gr eksiliyorsun tartıda. hedefim 68 e düşmek yarışlara katılmak ve bisiklet sürünce inanıyorum kilo vereceğime daha fazla.
strava : mehmet söylemez

• Beğen
3 ay 4000K verilen kilo 5-6 kilo. Aslında geçen yaz 71 Kg idim pandemiden dolayı 10kg aldım bisiklete yeniden adepte olunca 78kgye düştüm. Zayıflayınca iyi ki zayıfladım diyeceksiniz deneyin.

• Beğen
Yazılanları okuyunca epey rahatladım. 80kg dan 75kg a inmişim 3ay süre zarfında. Hanım da soruyor hasta mısın kan tahlili falan mı yaptırsan diye ? Yok dedim bisikletten o ( ama içime kurt düşmedi de değil). Hakikaten kilo verdiriyor ve eski kilomu aramıyorum şimdi daha fitim. Rampaları daha rahat çıkıyorum. 👍🏻

En az 6-7 kez kilo aldım verdim +20 -20 gidip geliyoruz. Yaklaşık 1 yıldır pek bisiklete binememiştim. Pandemi sürecinde de 15 kg aldım. 108 kg ile tekrar diyete başladım. Sabahları 30-35 dk evde Trainer eşliğinde aç karnına HIIT yapıyorum. Yediklerime dikkat etmeye başladım 1 haftada 3 kg falan verdim. Bu sefer hedef 74kg'ye inmek. Daha önce hep 88kg'ye gelip psikolojik olarak zayıfladım diyerek tekrar kilo alıyordum. Bisikleti bırakınca yeme disiplini de kayboluyor. İkisini birlikte yapabiliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ekincan
Zaten pek kilolu olmayan biri olarak çok kaybedeceğim bir şey yoktu ama 2000km de tartıdaki fark 500 gr. olmasına rağmen hanım ve tüm arkadaşlarım çok zayıfladığım konusunda iddialı. Daha önce de spor yaptığım için hanımın alışkın olmasını bekliyordum ancak o da farklı bir zayıflığım olduğunu söylüyor. Bu spor bir garip zayıf gösteriyor anlamadım.

• Beğen
Tepkiler: ErkinS.
bende de durum aynı sabah akşam sürüyorum ama beslenme işine bir çare bir yol bulmam gerek.harcadığım enerjiyi yerine daha mantıklı koyarsam bu iş çözülecek gibi.

• Beğen
Tepkiler: ErkinS.
Geri