Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisikletinizle ulaştığınız en yüksek hız

@gecekusu333

kim ooooo :)
yaa o korkutma anı kötüydü be :D
ama Mertcan'ın o bisikletle performansı harikaydı

Bu arada Edirne'de Hıdırağa yokuşundan inerken 76,3 gördüm..

• Beğen
Tepkiler: gecekusu333
Scudo
Berker ogün o güzel inişte yaptığımız hızı(67-68km) , dün yaptığımız Kaynaklar mtb parkur turunun bitişinde asvalt eğimde bile yaptım nerdeyse(62km). o yokuşta çok rahat 80-85km hızları görürdük ancak tek korkum karşıdan gelen araçlar.o yüzden fazla hızlanmaktan kaşıyorum.ayrıca sendeki ince lastikler ile bendeki dağ lastikleri arasında hız farkı olmaması senin yavaş kaldığın anlamına gelir bilmem anlatabildimmi (=
yahu ben 67 ile indim sen 68km(= ne anlamı var ince tekerin ozaman(=

• Beğen
Tepkiler: Berker Kartel
17 kg çelik bir makina ile =) Kayseri/Hisarcık inişi 69,6 km/h.
Kontrollü hız güzel şeydir ;)

yokuş aşağı arkadaşımın yarış bisikletiyle 126km yaptım çengelköy vahtettinin köşkünden sahile kadar fren sıkmadan :D

@semih özel

kilometre saatlerinin çoğu 2 digit en son (99) gösteriyor.
kilometre saatinizin markasını öğrenebilirmiyim?

@Mustafa ÖZKARA

17 kg çelik makinanınızın teker göbekleri xtr mı?
69,6 km : 69600 metre
26 inch teker seti çapı 3,08 metre
69600 / 3,08 : 22 597 tur/saat
22597 / 60 / 60 : 6,27 tur saniyede

@ADSL

26" teker seti çapı derken tekerin çevresi demek mi istediniz acaba? öyle ise 2,08m alalım onu:
69600/2,08=33461 tur/saat
33461/60/60=9,29 tur/saniye

izmir çıkışında opet te tuvalet molası vermişken Yalçın 'ın bisikleti benzin pompasının yanında park halindeyken km saati 99 gösterdi. benim gördüğüm en yüksek hız bu:)

Neeeee 126'mı, o hızla pedal çevirebileceğinimi zannediyosun? 125 cc lik motorların bile yapabildiği son sürat 126 km. Km saatini kontrol et derim, bendede yol bisikleti var birçok yol bisikleti kullanıcısı tanıyorum aralarında yarışanlarda var ama 126 yapanına hiç rastlamadım. Benim yol bisikleti ile yokuş aşağı yapabildiğim en yüksek hız 76

• Beğen
Tepkiler: suzunkopru
@Faruk UZUNKÖPRÜ

Geçen yaz beylikdüzü yokuşunu 130 km ile arabamla inerken yanımda bir yarış bisikleti vardı !!!

@nime

İnanılır gibi değil, beylikdüzü yokuşundan bende indim yol bisikleti ile ama 130 km ile pedal çevirmek imkansız, belli biryere kadar pedal çevirdi diyelim mesela 85 km ye kadar, geriye kalan 45 km hızı nasıl elde edecek?

@Faruk UZUNKÖPRÜ

İşte burası adamın kafasını karıştırıyor değil mi kardeşim ama bende görmeseydim inanmazdım !!! Ama Allah cc şahit kardeşim yoksa bana fayda yok adamın hızından :) Zaten pedal çevirmiyordu tamamen zamana karşı yarışır gibi yatmıştı ve tam bir frof bisiklet ve kıyafet mevcuttu ama adamlar en fazla 70 kg vardı yoktu ? hatta bir kaç kişi idiler ve migrostan hasırcılar köprüsüne kadar gittik ama helal olsun. Ben hergün gidiyorum ve en fazla 90 km yapabildim :mad:

ben hiç yol-yarış bisikleti kullanmadım ancak kullananların 70-80km gibi hızlarla inmeleri bana biraz tuhaf geliyo.neden diyeceksiniz tabii.. şöle kıyaslıyorum da biz mtb ile,yani kalın teker ve haliyle daha ağır bir bisiklet ile yokuş aşağı 70-80km gibi hızlarla inerken,ince ve daha hafif olan yarış bisikletinin daha hızlı inmesi gerekmezmi?? yani kaçırdığım bi ayrıntımı var acaba?
hani 130km hız bana pekte mantıklı gelmiyo ancak 80km hızlara yok canım daha neler gibi yorumlarda biraz gülünç oluyo.kimin ne hızla indiği beni bağlamadığı gibi başkasınıda bağlamaz ancak kendi yapamadığı hızları başkalarının yapmasını hazmedemeyenler de var sanırım..benmi yanılıyorm??

Geri