Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisikletinizle ulaştığınız en yüksek hız

Süleyman Uzunköprü bende sizinle tanışmak isterim.Saat 19:00'da Salıyı Çarşambaya bağlayan akşam Edirnekapı şehitliğine gelicem.(Yarışmak için değil) .Benim öyle yüksek surat yapmak gibi bir niyetim yok.Hele basit bir iddia için.Sadece takometrenin yalancısıyım.Üzerimde siyah bir kıyafet olacak ve Kron XC 4000 kadro bisikletle gelicem.Ayrıca o dediğin yokuşlarda hız için cazip değil ben oraları çok yaya çıktım oradan biliyorum.

Scudo
@Ahmet Fatih Yavuz

Diyoruz ki, o kadar hız mümkün değil halen takometreden bahsediyorsunuz. 160 km kim, biz kim.

Bir defasında 120 yaptım diyen biri ile karşılaştım, dedim ki ben bu güne kadar en fazla 78 km görebildim, 2-3 km süren bir tur attık. Arkdaş düz yolda (sadece 2-3 km için) ortalama 40 hızda bile çok geride kaldı. Sonra bana kilometreden yaptım dediği 120' gösterdi, 120 km - 126 olmuştu. Arkadaş toplam yaptığı günlük tur kilometresini hız sanyormuş.

Yine başka bir seferinde 55 ile yokuş inerken yanımızdan geçen bir arkadaşımız ile aramız açılamadan birlikte iniş yapıyorduk, bize dedi ki ufff beee 80 yaptım. Dedim ki, ben ve kardeşim hemen dibinde idik ve km'lerimiz 55'i gösteriyordu, eğer 80 yapsaydın biz senin dibnde olamazdık.

Diğer bir seferinde 82 yaptım diyen bir arkadaşla bir tura çıktım. 75 km ile yokuş aşağı gidiyorken, deryarime girmiş ve tam dibimden takip ediyordu. 83 yaptım aga dedi, bende aynen şunu söyledim, ben senin önünde değilmiydim, dedi ki evet önümdeydin, bende dedim ki, ben 75 gördüm sen nasıl 83 yaptın? Cevap veremedi. Ama helal olsun en çok da o arkadaş dediği hıza yakın bir hızı yapabildi.

Başkada vardır ama neyse bu kadarı yeter.

Sonuçta kimin kaç yaptığı beni ilgilendirmez. Ama yalan konuşanları sevmem. Yapabileceğinden fazla hızı söyleyip-atan tutan-atmasyon insanlardan hoşlanmam. İki şık var; Arkadaş ya yalan söylüyor veya km'si bozuk. Diğer bir şık ise profesyonel bir binicidir, o kişide kalkıp burada ben 95-100 yaptım demez, onu bilen zaten bilir ve tanınmıştır.

• Beğen
Tepkiler: hknbykl
Sen bana gelip gelmeyeceğini söyle yeter bana.Yoksa bu konuda tartışmak hem gereksiz hem anlamsız.Tabi başka zaman ve yerde olabilir.

Ahmet Fatih Yavuz arkadasim;
Verdigin 45 derecelik egim bilgisi gercekci degil boyle bir yol olmasi mumkun degil olsa olsa ucurum olur 45 derecelik egim yuzde 60-70 gibi bir rakama falan gelir tahminen.ne kadar dik yerden inerseniz inin kisa mesafede 100 km/s gecemezsiniz.
Edirnekapi'yi mezarliga yakin diye mi sectiniz orda sehitler yatiyor basit atismalariniz icin onlari rahatsiz etmeyin.

İzmirde fazla eğimli olmayabilir belki ama İstanbulda bayağı eğimli yerler var.Burada ben arkadaşı atışmak için değil tanışmak maksadıyla çağırdım.Evet orası tam 45 derece olmayabilir ama ben o kadar dik rampalar biliyorum.Tamda evimizin yanında.

Niye kafanızı bukadar yordunuz anlayamadım hala ? Ben arabamla inerken 110-125 cıvarında adamlar beylikdüzü haramidere yokuşunu iniyorlardı inen iner inmeyen inanmaz bukadar basit.

@nime

100 MPH yapan birini görmek ve tanışmak fırsatını elde etmişim daha ne isteyebilirim ki. Tanışıp biraz bir şeyler öğrensem, arkadaşlığımı pekiştirsem fena mı olur. Hatta sizde böyle biri ile tanışmak istemezmisiniz?

Üstelik şuda var ki, Atiilla bey araç arkasında, araca bağlı olmadığı halde 140-145 yaptığını duydum. Ancak Aynakol dişli sayısı buna müsaitti ve profesyonel bir bisikletçi.

(link)

İşte o bisikletler;

http://atillabisiklettakimi.com/hizrekoru/images/stories/Tasarimlar/paillard_resize.jpg

http://atillabisiklettakimi.com/hizrekoru/images/stories/Tasarimlar/alfred%20letourneur_resize.jpg

http://atillabisiklettakimi.com/hizrekoru/images/stories/Tasarimlar/meiffret_resize.jpg

http://atillabisiklettakimi.com/hizrekoru/images/stories/Tasarimlar/freds%20machine_resize.jpg

Amacımız (link) (link) Projenin Amacı ve Uygulaması
Bisiklet sporunun ön plana taşınması, daha önce bu şekilde hiç denenmemiş bir denemeyi ülkemizde gerçekleştirmek, insanların ilgisini bisiklete daha fazla yoğunlaştırmak ve kültürün yayılmasını hızlandırmak aynı zaman içerisinde dünyadaki rekabet ortamına ülkemizi de dahil etmektir.
Asıl amacımız hayalleri gerçekleştirmek ve başkalarının da hayallerini gerçekleştire-bileceklerine olan inançlarını arttırmaktır.
Daha önceleri bir çok kez denenen ve şu an kayıtlı olan rekor hızı 268 km/h dir. Fakat bu denemelerde bisiklet yüksek kuvvetteki araca bağlı şekilde 100 ila 120 km/h hızlara kadar çekilerek ivmelendirildikten sonra pedal çevirmeye başlanarak rekor denemesinin yapılması şeklinde gerçekleşmiştir. Bunun sebebi dişli oranlarının çok sert olmasıdır. Bir diğeri de tepe inişi şeklinde gerçekleştirilen rekorlardır.Bunlarda da erişilen en yüksek sürat kuru toprak üzerinde yaklaşık %12 eğimli sönmüş bir yanardağdan aşağı yapılmış ve 175 km/h de kaza ile sonuçlanmış diğeri de kar üzerinde aynı eğime sahip bir dağdan aşağı doğru denenmiş ve 212 km/h hıza ulaşılmıştır. Yapılmış olan bir diğer örnek de dairesel bir F-1 pistinde aracın çekmesi ile başlayarak devam edilen bir rekordur, bu denemede 175 km/h lik hız kaydıyla sonuçlanmıştır.
Biz tamamen farklı şekilde bunu gerçekleştireceğiz. Araç arkasında aynı şekilde rüzgar deryarında gideceğiz ama biz 0 KM/H hızdan start alacağız ki bu daha önce hiç yapılmadı.Tamamen insan gücünü kullanacağız. Şu aralar 150 km/h hızlara ulaştık.Fakat bisiklet üzerinde bulunan 84 tırnaklı dişli 145-150 km/h hıza kadar müsaade ediyor. Şu an 104 tırnaklı bir dişlimiz var ama asıl rekorumuz için 124 tırnaklı bir dişli yaptıracağız. Testlerimiz genellikle Antalya-Adana ve Mersin illerimizde gerçekleşiyor.Yeterli düzlük alanlar ve müsait yollar bu illerimizde var.Bizim bu deneme için aslen 8 km.lik bir düzlüğe ihtiyacımız var.İstanbul’da da en uygun bölge Sabiha Gökçen Hava alanı bölgesi ve çevresinde bulunan yollar.Bir terslik oluşmadığı takdirde 2010’un yaz sezonu içerisinde asıl denememizi gerçekleştireceğiz.

@Ahmet Fatih Yavuz

Size ÖM gönderdim cevap göndermediniz. Sanırım saat 19:00'da geleceksiniz. Tamam kendimi saat 19'a göre ayarlıyorum. Edirnekapı Şehitlik önünde buluşuruz.

O akşam mesajıma cevap gelmedi sabahta mesajlara bakmadım.Gelmedim.Ama bu sefer istediğin yere istediğin saatte istediğin biçimde gelicem.Bu arada ben 160 km yaptım demiyorum sadece takometre 160ı gösterdi diyorum.Evet o hıza çıkmadığımın farkındayım.Tabi şunuda belirteyim bu hıza çıkmanın imkansız olduğunu göstermez.Hatta o teknik desteği bile ihtayacın olmaz.İşte fikrimi ispatlayan bir video
(link) tamamını izle fikrini belirt.

@Ahmet Fatih Yavuz

1-) Gelmemekle büyük ayıp ettin.
2-) 160 kmh takometren gösterdi diye buna bizi ve kendini inandırmanın imkansız olduğunu bilmen gerekirdi.
3-) 30 lira verde düzgün bir kilometre taktır. 80 km yap yine yeter.
4-) O kadar profesyonel sürücü 84 dişli ayna kol ile 150 yapıyor ve dişli sayısının ancak buna müsait olduğunu söylüyor, sen 42 veya 53 arası dişli oranları ile 160 yaptım diyeceksin ve bizde buna kanacaz
5-) Senin kaç yaptığın beni ilgilnedirmiyor ama, atmasyon insanları sevmem. Eğer bir yeteneğin varsa da görmek ve seni kutlamak isterim. Ama artık 80 yapabileceğine bile inanmıyorum, verdiği sözde durmayan biri, rahat rahat atmasyonda yapabilir.

Öncelikle şunu söyleyeyim ki takometrenin 160 gösterdiği gün ben biliyorumki 100'ün üzerine çıktım(tahminim 110-120 arası şerit çizgilerini sayarak söylüyorum).Buluşma konusuna gelince o gece mesaj gelmeyince sabahta senden önce internete bakınca senden haber alamadım.Dolayısıyla gelmeyeceğini düşünerek gitmedim.Ve öyle yazmıştım gelmeni haber ver diye.Eğer razı olursan şimdi Fatihte olurum.45 dakika içinde gelirim.İstediğin semte.Sebebide bisiklet kullanan biriyle tanışmanın bana fayda getireceğini umuyorum.Çünkü bisiklet kullanmak erdemdir.Hele bu kültürel yozlaşmanın arasında ve bu İstanbul trafiğinde.
Bu arada kimse video hakkında fikir belirtmemiş.Evet 160 yapmadığımı biliyorum.Peki ya videodaki adam hakkında niye kimse bir şey söylemiyor?Özellikle bu konuda nobel ödülü almış fizik profesörü gibi ileri geri konuşanların ağzını bıçak açmıyor.Neden acaba?

@Ahmet Fatih Yavuz

ya kardeşim ne diyosun sen bişeylerde ısrar ediyosun madem oyle kanıtla, söyle bi arkadaşına arabasıyla giderken seninle sabitlesin hızını kameraya çeksin tüm forum seni kutlayalım hatta destek olup sponsor felan yarışlara sokalım adamlar f-1 pistinde arac itmesiyle 170kmlere zor cıkıyo büyük yarışcılar altlarında 8-9 kglık bisikletlerle yol yarışlarında 100ün üstüne cıkanı takdir ediyo sen hala 160 görmesemde 100ü geçtim diyosun varmı bu yaaa bende sabahcı olarak odtüde öğlenci olarak hacettepede okuyorum alla allaaa bak benim km sayacında millerin üstündeki parcayı 1cm kaydırsam bile sapıtabiliyo bazen lütfen sallamasyon yapma burda bi videonu cek gercekten sana inanalım....

@Ahmet Fatih Yavuz

100km hız neki ben her bisiklet turumda yapıyorum günaşrı hemde hatta yüzün altına düşmem pehhhh be 100 km hız neki cocukken üç tekerli bisiklettede yapıyodum ya ağzımı bozcam şimdi sinirleniorum siz ne diyosunuz arkadaşlar allahınızı severseniz yaaa gidin işinize motorsiklette bile vizör olmadan 100km insanın gözlerinden yaş akmaktan göremiyo
sayın adminler lütfen bu konuyu kitleyin bizim türk milleti her zaman olduğu gibi bu konuyuda abartmaya başladı doğustan içten patlamalı motorla doğan arkadaşlar var aramızda 100-200km dinlemiyollar alimallah...

• Beğen
Tepkiler: Gogitoğlu
@Ahmet Fatih Yavuz

Bu seferde internete girmedim, şöyle, böyle bahaneler bulmadan buluşalım. Ben şu anda Küçükköydeyim, Saat 13:30 gibi bir yerlerde buluşalım, tanışalım kısa bir tur atalım ne dersin, hem tanılşmış hem gezmiş oluruz.

Geri