Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisikletinizle ulaştığınız en yüksek hız

Süleyman Uzunköprü sana bol kazalı günler.Sebebide o gün sizlere yetişmek için iki arabanın arasında tost olacaktım.Ve ona destek veren herkese de benim başıma gelen kazanın aynısının aynı şekilde gelmesini temenni ediyorum Allahtan.

Scudo
@Ahmet Fatih Yavuz
Biz sana dmedik mi daha once bu isleri birakin sehitligin yaninda atismayin diye... Ama siz tanisacagiz dediniz simdi de halinizden sikaye ediyorsunuz bir de beddua ediyorsunuz.sucu baskasinda aramayin dikkat edin haksiz beddua sahibini bulabilir.Bence bu konuyu kapatin ve daha onceki mesajimda yazdigim gibi normal islerinize donun ve donelim. Hatadir veya yanlisdir olabilir artik bu tartismayi uzatmayalim!
Bu mubarek bayram gununde hayirli dualar edelim iyilikten ve dogruluktan ayrilmayalim.Hepinize hayirli bayramlar!

ben eskişehirdeki anadolu üniversitesinin ordaki tümseğe 25km/s ile girdim yokusun ortasında ibrenin gösterdiqi değer 75km/s di harbiden tırsmıştım ama çok güzeldi

vay be neler olmus neler gece gece kac sayfa okudum :) ıyı guldum gece gece 160 km :D :D

benim 98 cebimde sayaç ve anahtarlık falan vardı baktığımda 98 olmuş :D ama gerçekte yarış bisikletiyle 70 yapmışımdır emin değilim ama 60 garanti :d

-98 gördüm- antalya korkuteli yolunda gençler k.a.p yarışında çıkışta düşmüş ve gruptan kalmıştım bütün grup 6. yazıldı ben 27 :D

52/14 ü en son 82 lere kadar çevirdim gerisi allahın işi :D köy hizmetlerinin ekip arabasını solamıştım

@Metehan Mendi

düz yolda ortalama 40km eğer sprint atarsam 55e anca :) oda kısa sürer zaten.dostum birde düz yolda en yüksek hızınız neydi diye bir konu daha olcaktı oraya bir bak istersen :)

şafak abi ne diyosun ya arkadaş adamla sürmeye gitmiş hep arkada kalmış 160 yaptığını iddia eden :) sonrada önce güvenlik vs. diye saçmalamaya başladı :)

yokuş aşağıda max 70 gördüm ama bir ispat yapmayı denemediğimden ve yolda riskli olduğundan zorlamadım :) lastikler küçük dişli zaten

Kendim belkide bu başlıkta yazmışımdır ama yinede girmişken diyeyim...Ankara da protokol yolunda 93 veya 96 görmüştüm.

Düz yolda ise grup olarak gerçekleştirdiğimiz bazı gezilerde 3-4 arkadaş gruptan koparak birbirimizin rüzgarına girerek 35-40 km sürat ile yol imkan verdiğince gideriz.

Benim elimde çelik kadrolu çift amartisörlü 19.5 kiloluk 21 vites 44/12 dişli eski bir bisiklet var. Odtü'nün 100 Yıl girişinde yaklaşık 100 metrelik bir iniş vardır. O inişten önce pedalı bir kaç defa çeviriyor ve kendimi inişe bırakıyordum. Hiç frene ve pedala basmıyordum bundan sonra. İnişin sonunda bisiklet kendi kendine 58 km/s ulaşıyordu. Son anda biraz frene basıp virajı alıyordum.

Bunun dışında hızımı pek ölçmemişimdir ama ordaki hızımı referans alarak tahmini olarak yokuş aşağı 70 km/s lere ulaşmışlığım vardır heralde.

Bu arada son zamanlarda Eskişehir yolunda ara sıra sürüyorum. Orada yol genelde düzdür. Çok hafif eğimler olabilir yer yer tabi. orada hız sınırı 70 km/s dir arabalar için. Orada Konya Yoluna bağlayan köprünün altından geçtikten sonra ( Odtü girişe doğru veyahut Sincan'a doğru giderken diyelim ) birden pedallara asılırım. Hemen sağdan yola paralel yol gider ve ilerde eskişehir yolu ile birleşir. Bazen paralelden gelen arabalar orayı o kadar hızlı geçmemden hoşlanmıyorlar ve yavaşlamam için korna çalıyorlar. Bazen yavaşlarım ama bazen kendime hakim olamıyorum dahada hızlanıyorum ve benden önce yola girmek isteyen arabayı geride bırakıyorum. İşte o zamanlar hızım 60 km/s yi aşıyor. Aslında biliyorum inatçılık iyi bir şey değil. Orda tek zarar görecek kişi ben olurum. Ama bazen egoma yeniliyorum.

Hele bir yol bisikletini alıyım 70 km/s yi aşacağımı tahmin ediyorum.

Çekmeyköyde orman yoluna girmeden önce son bir benzinlik var karşılıklı kapatılmış .. sebebi yola mazot akmasıymış .. o benzinliğe inerken son bir yokuş iniyorsunuz .. işte yokuşu inerken 45-50 derken önümüzdeki kamyonu solladık 3 kişi ben ortadaydım .. derken 55-60 arkamdaki sürücü ( zeki abi ) yavaşlamış önümdeki sürücü ( ercan abi ) ilerlemeyedevam hızı azalttık 50-40 derken mazotlu yolda dönemeçten dönerken ercan abi buz pateni şeklinde kaydı ve düştü ona hooop noluyoor derken patenleri hiç sormadan banada taktılar zııızzzzzzzzzz diyerkten bende amelece düştüm..

ilk uzun yolum
ilk yüksek hızım 60km
ilk büyük düşüşüm ve akıllanışım :D

kaza sonuçlarını hatırlatmak istemem herkez yaşar ve akıllanır :D

Geçenlerde saldım bir yokuştan, önce rüzgarın sesi iyice arttı...
Sonra sesler birbirine karıştı...
Yoldaki çizgiler birleşti derken bir patlama duydum... O da ne?
Ses hızını geçmişimmm.....:ha:

Kafam bozulunca bu konuyu açıyorum... Çok bomba oluyor...Hikayeleri ile bizi eğlendiren herkeze teşekkürü borç bilirim...

okmeydanından haliç köprüsüne inen yokuşta 2.25 lastiklerimle 44 aynakol 11 son ruble ile 146max kadans da 76.8 km gördüm. Ben foto çekmemiştim. Ama aynı yokuşta arkadaşımın 44 aynakol 11 ruble 1.60 lastiklerle ulaştığı hız
(link)

geçen hafta sahil yolunda 2 saniyeliğine 260 gördüm fakat test için aldıgım ferrari california idi :) Bisikletle 90 falan üstü hele dağ bisikletiyle biraz sallamasyon işler ben yarış bisikletimle gps kontollü 73 gördüm sadece 10 saniye kadar çünkü bacaklarımda resmen hal kalmamıştı ki hafif yokuş aşağıydı.Belki insan üstü bacakları ciğeri olan biri 100ün üstünde gider :) ama ne anlamı var kıç kadar bisikletle o hızlara çıkmak bence 50in üstü hayli tehlikeli bisikletle.http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs294.ash1/22177_301183197046_681957046_3940565_3653765_n.jpg
Geçen gün çanakkalede yaptım bu kazayı arabanın ön aksı koptu attı hızım 100 km falandı ve resmen üç buçuk attım arabanın ön aksı muhtemelen şu bisiklet camiasının en baba bisikletinden daha sağlamdır ve kırıldı az kaldı ölücektim şimdi saçma sapan hızları yapmadan evel altınızdaki aletin ne kadar güvenli bir alet oldugunu bir düşünün.
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs060.snc3/14731_170393762046_681957046_3341737_1429355_n.jpg
Buda bir caymen madem sürat istiyorsunuz buna binin.ama buda 200bin ero :) ve bunda bile 100 km üstü hayli riskli kıçı kırık en babası 5 liralık bisikletlerle hız yapmak ciddi çok saçma

Teorik olarak çıktığınız hızlara kaç metre uzunluğunda yolda yaptınız.

Benim mükemmel yol tutuşlu, düzyolda saldığımda yağ gibi süzülen Dağ bisikletim ile 76'yı geçemedim sizler nasıl hemde 2.25 lastik ile 80-90- yok 100 km hıza çıkıyonuz anlamadım gitti. Hepsi yalan gibi geliyor bana. Yada km saatleriniz fazla gösteriyordur. Şuda var yokuş aşağı yok aynakol kaçtı yok arka dişli kaçtı bunlar önemli değil. Önemli olan bisikletinizin yolda akmasıdır...

Geri