Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisikletten düşüş anılarınız

Benimkisi daha yeni oldu nispeten:

3 hafta önce gece arkadaşımla sarıyerden dönüyoruz. Ortaköy'e varmak üzereyken yol boşaldı bizde nefes nefese pedallıyoruz var gücümüzle. neyse beni görmemiş olmalı ki park halindeki bir taksi "u" çekmek için yolu diklemesine böldü, bende duramayıp sol tekere çarpıp arabanın arkasına doğru havalandım. Aklımda tek bir düşünce var: " ula asfalta düşücem şimdi bütün deri meri soyulcak". gel gör ki öyle bir şey olmadı da dirseğimi çatlattım gelecek hafta alçıyı çıkartıyorum çok özledim pedal çevirmeyi Çok geçmiş olsun..

Scudo
sağolun arkadaşlar, neyse ki ucuz atlatıyoruz kazaları da kalıcı bir şey olmuyor :)

Bende dün akşam markete vardım "dur ülen forumda okadar anlatmışlardı önce ön tekeri kaldırıma çıkartıyosun sonra biraz öne yaslanıp arkayı çekiyosun hmmm...denemeliyim" dedim o kadar hızlı yokuş çıktım ki tüm enerjim bitmiş...Ön tekeri kaldıramadım...Sol elimle yerden destek aldım bisiklet altımdan uçtu :)
Bugünde aynı olayı çok hızlı giderken yaptım büyük tehlike atlattım...
Toprak bir yol 30 metre ama yokuş...Bitiminde kaldırım ve çocuk parkı :)
Aklımdaki plan ön tekeri o hızla giderken gidonu göğsüme çekecek sonra bunny hoop tarzı arka tekerde benim peşimden gelecekdi...Eğer yanlış birşey olursa çocuk parkındaki kum havuzuna takla atarak sırt üstü düşmeyi planlamışdım :)

Neyse olayı kafamda bitirdim ve pedala asılarak gerçeğe döküm dedim...O kısa ama çok hızlı toprak,çakıl,irili ufaklı taş parçacıklı yolda feci hızlandım..Kaldırıma gelince gidonu kendime çekdimve ön teker gerçekden aştı..Ama arka tekerde durum aynı olmadı..Çok sert kaldırıma tırmandı ve sekip popoma sele vurdu..Bende öne doğru uçtum ama ne olduysa iki ayağımda pedaldan ayrıldı ve öne doğru açıldı...Bu benim düşmemi önledi fekat aynı şeyi popom için söyleyemeceğim....Seleyi indirmeden bu tarz haraketler yapılmamalı yapılmaya çalışılmamalı... :)

Neyse ki yere yapışmadım..Eğer uçsaydım çocuk parkı kum havuzuunun hemen yanından transit geçip arnavut kaldırıma yapıcakmışım :D

bu sene, nisan ve mayıs ayları arası gibi bi tarihte yağmur yağıyodu, bende bisikletimi yeni almıştım ve keşke yağmur yağsa çamur olsa vs gibi düşünceler içersindeydim:) ..neyise hazırlandım iyice, çıkıyorum annem kızdı fln biraz sonra kaçtım evden, evimizin önünde olan Fethi Paşa Korusuna girdim..arazi mükemmeldi 1 saat fln çamur içinde oynadık sevgili bisikletim Ruhi ile..sonra eve gidiim fln oldum bi baktık bisiklet çamur içinde, bnde bisikletimi evime, hatta direk odama sokan bi insanevladı olduum için temizlemem gerektiği gerçeğiyle yüzleştim..sonra dedimki bi Üsküdara iniyim, çıkıyım en azından lastıklar temizlenir asvaltta fln dedim, Kuzguncuk-Üsküdar arası yoldan Üsküdar meydana doğru giderken -bilenler bilir meydana yaklaştıkça yol biraz eğim kazanır- ister istemez hızlandım bu sırada bir araba beni geçti, ben yavaşladım artık meydana çok yaklaşmıştım, oda ne?! önümdeki arabanın bi yaya ya yol vereceği tuttu! o gayet güzel bi fren yaptı bende yaptım ama lastikler çamur, yol ıslak olunca pek işe yaramadı ve bisikletim kayarak arabanın arka tamponundan, arabanın altına süzüldü..bnde kaldırıma çarpmadan durmuştum nihayet..kalktım pompa bi yerde, suluk bi yerde, ben bi yerde, bisiklet bi yerde..

arabadakide bi durup bakmadı lavuk!..

çok uzun olmuş galiba özür diliyrom

• Beğen
Tepkiler: Özgür!
Önündeki engeller sinir ediyor bazen insanı :D Benimde aynı olay koşu parkurunda geldi başıma , yokuş aşağı son sürat inerken önüme bir çift çıktı yolun ortasından el ele yürüyorlar. Arkalarından bağırdım neler dedim oralı olmadılar yaklaşık 5 saniye frenlere asıldım tekerlekler duruyor yol toprak bisiklet gitmeye devam ediyor :) Son çare yana devireyim bisikleti çarpmiim bari derken gördüler çekildiler bende hafifbir kaydırma-slalom hareketi ile solladım şahsiyetleri :D

Hah bak bu daa uzun oldu :p

olamaz ya bir haftada ikinci kazam ikiside hiç yapmadığım tarzdan :(

dün akşam mahallede caddeden aşağı 35 km civarı ile iniyorum işden evine bisikletiyle giden biraz dengesiz giden çocuk tam ben onu geçecekken zaaaarrttt diye önüme kırası tuttu beni faketmeden :(

ben firen yaptım ama silik yol lastiği olduğundan kızakladı akort telide çocuğun miline takılınca yapacak bi şey kalmadı güzel güzel tadını çıkara çıkara önce sağ ayaağımı yere attım kalçamın yanına düştüm
hızımı alamadığımdan geri geri iki takla attım hani evde halıda yapardık ya ufakkken aynı öyle işte ikinci taklayı attım ayaklarımın üzerine zırt diye destek almadan ayağa kalktım.

kadınlar ayy mayy diyodu ben birden aya ğa kalkınca sesleri kesildi :)

sonuç
**topuğumda bir az bir ağrı
**kalçamın yanında ezik morluk

bisikletin bir akort teli yalan oldu. bunu dışında bi şeyi yok
geçen cumarteside mersedese girmiştim.

ilk araba kazam ve ilk bisiklete çarpıp düşüşüm

NAZARMI DEĞİYO NEDİR kurşun dökmeyi bileniniz varmı :D

En son orta okuldayken dusmustum bısıkletle zaten dusmelerımle meshurumdur,yenı yapılan kopru vardı daha araclara acılmamıstı ama bız hep oralarda surerdık hız hevesı ıste cocukluk yokus asagı ınerken ole bedallıyodum kı bıan sol ayagımın kaydıgını hıssettım
sonrasını hatırlamıyom zaten uyandıgımda ege unı. hastanesı acıldeydım.
Dıger yerler kabul etmemıs sol kulagımdan kan gelınce beyın kanaması olabılır dıye hasar buyuktu yanı arkadaslar aman dıkkat edelım.
Anemlerın yuregıne ındı anem suan bıle cıkarken bısıkletle olum dıkat et olum sunu yapma olum sole olum bole sımdı yasadıklarımı hatırlayınca hakverıyom.

bayırdan aşşağı 30-40 km ile giderken maşanın kırılıp ön tekerleğin fırlaması sonrasını siz düşünün

@relaxid

off her bisikletçinin korktuğu olaydır geçmiş olsun

ben kendim kaşındım. beton bi alanda arka kaldırma çalışması yapıyordum. azcık öne fazla yüklendim galiba ki; arka benle beraber geldi. bide buda yetmezmiş gibi sele sırtıma hızla çarptı. bisikletin maşası bayağa bir çizildi. bense sadece 10 dakikalık bir sırt ağrısıyla yırttım. ama gene de arka kaldırmaya devam ediyorum. atın ölümü arpadan olsun diyerekten bu gidişle bisiklet üzerinde öleceğim galiba.:D:D:D

@tekteker

abi saol walla ağzım burnum darma duman azdaha araba altında kalıyodum arkadamdan araba geliyodu

slm arkadaşlar yaklaşık 3 ay önceydi kilitli pedal ve sidi eagle6 ayakkabılarımı yeni almıştım :) 30 km lik kısa bir tura çıkmıştık çay içmek için duracağımız bir yerde arkadaşlar sağa çekip durmuşlardı.. bende sağa çekip durdum :D daha önceden kilitli ayakkabıları dışa çekip çıkarmadığım için birden yer çekimine yenik düştüğümü farkettim güüm yerdeyim..:D

@relaxid

saol minik kardeşim;) eğer kilitli pedal kullanmıyor ve başlangıç yapmak istiyorsan dikkat et.! ayakkabılarının pedalda kilitli olduğunu unutmamalısın.! eğer unutursan düşersin.. ben kendimden biliyorum :D

abi ben yolda giderken maşam kırılmış ön tekerim fırlamış dikiş yemişim ondan bişi olmaz galiba heralde sanırım

@relaxid

evet kardeşim yaaa:( yazını geç farkettim sanada büyük geçmiş olsun..kötü bir kaza atlatmışsın aman çok dikkat..!

2. en pis düşümü dün 17:00 sıralarında geçirdim :(
2 arkadaş biraz da tepelerden inmeyi deniyelim dedik acemi bir şekilde tabiki :) Ama en sonunda çıktıp baya bi yükseye inmeye başladık ilk başta ii ama birden dikleşmeye başladı yol haliyle hız arttı frenliyorum frenler arıza yaptı şansıma en sonunda kaydırdım bisikleti ben direk olduyum yerde kaldım az sürükledi ama bisiklet baya bi sürüklendi çamurlukalr falan gitti hız göstergesi gitti zincizde koptu artı dişlilerde yamuldu valla çok şükür bende sorun yok ama bisiklet :(

ben en pis düşüşümü yeni bisikletimi aldıktan bir gün sonra yaptım. Çamlıkta koşu parkurunda bisiklet binerken, bisikletin ön tekeri kilitlendi ve beni attı. bende yol kenarındaki tahtaya çarpıp köprücük kemiği kırdım. 4 hafta bandajla gezdim. Bu olay 6 hafta önce oldu.

Geri