Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İnceleme Btwin Riverside 500

Merhaba, Altınoluk Assos arası sahilyolundan 40 gidiş 40 geliş olmak üzere 80 km yol yaptık. Yani çok zorlanmadik şartlar ağır olmasına rağmen. Yani şimdilik vitese ellemiyeceğim. Yalnız eller çok uyuşuyor onu farkettim. O yüzden barend takmak istiyorum. Bütün barendler uyuyor mu ? Yani herhangi bir barend alsak takabiliyor muyuz bizim bisikletlere?

Scudo
Merhaba, Altınoluk Assos arası sahilyolundan 40 gidiş 40 geliş olmak üzere 80 km yol yaptık. Yani çok zorlanmadik şartlar ağır olmasına rağmen. Yani şimdilik vitese ellemiyeceğim. Yalnız eller çok uyuşuyor onu farkettim. O yüzden barend takmak istiyorum. Bütün barendler uyuyor mu ? Yani herhangi bir barend alsak takabiliyor muyuz bizim bisikletlere?

Barend için elciklerin uçlarından kesmeniz gerekiyor. Ya da direkt riverside 900'daki gibi elcik takabilirsiniz.

Dosyalar

• 12345.jpg
    12345.jpg
    53,5 KB · Okunma: 51
merhabalar riverside 500 almayı düşünüyorum. uzun turlar yapmayı planlıyorum bu bisiklet uygun mudur

merhabalar riverside 500 almayı düşünüyorum. uzun turlar yapmayı planlıyorum bu bisiklet uygun mudur
Amortisörsüz ve ön vitesli modelleri tercih ederdim o fiyat civarında.

Turların yüküne, yol şartlarına ve ihtiyaç duyacağınız aksesuarlara bağlı olmak şartıyla evet ama çok fazla değişiklik yapmayı da gerektirebilir.

Ön bagaj hariç diğer aksesuarlara (bagaj, çamurluk, matara kafesi v.b.) uygun. Kadro yapısının alışık olduğumuz kadro içi çantalara uygun olmaması ve ön bagaj kullanamaması nedeniyle eşyaları sadece arka çantaya sığdırmak gerekir ama eşyanıza yeterli gelirse sorun olmaz.

Arkada 36 - önde 36 dişle piyasadaki giriş seviyesi bisikletlerin arkada 28 - önde küçük dişlide 28 oranıyla aynı yokuş performansı sunuyor ve özellikle yüklüyken bu 1:1 oran yetmeyebilir. Aynı fiyat aralığında arkada 11-34, önde 28-48 dişli sunan ürünler var. Zaman içinde ön vites ihtiyacı doğabilir. Neyse ki buna uygun kablo yuvaları var. Yine de sonradan yapılacak bir yükseltme yerine baştan buna uygun bir bisikleti tercih etmek hem daha hesaplı, hem daha kolay olur.

Kullananların yorumlarına göre vites sistemi çok sorun çıkarıyor gibi. Hiç Microshift/B'twin bileşenlerden oluşan vites kullanmadığım için bu konuda yorum yapamıyorum.

Jantları 28 tel, bu yine toplam yüke bağlı olarak sorun olabilir. Tur bisikletlerinde genelde 36 tel kullanılıyor.

Amortisör tur bisikletinde bence tercih edilmemesi gereken bir özellikken kilitlenememesi onu tercihten çok sorun haline getirebilir.

Diğer detaylar "uzun tur"dan ne anlamamız gerektiğine göre değişebilir.

• Beğen
Tepkiler: portakallimon
1-1/8 boru çapı. Bizimki de 1-1/8 Di yanlış hatırlamıyorsam. 475 yazan yer bamortisörlüde 490 sa hiçbir sıkıntı yok. Gidon boğazını altına, alın borusunun üstüne 2 yüzük takarsın olur biter. Benim yol maşası cararonun. 5-6 cm gibi bir yükseklik farkı olmuştu. Araya parça yapılmasına rağmen hala Amortisör lü halinden birkaç santim aşağıda. Merak ettim benim maşayı ölçeyim ilk fırsatta. Montajdan sonra foto at mutlaka son halini görelim

Abi merhaba, bende düz maşaya geçmek istiyorum döviz ve kargo durumlarından dolayı iç pazardan bakmaya başladım fakat ürün yok, bugün bir ilana rastladım ölçü konusunda yeterli mi diye senin fikrini almak istedim.

İlanda bilgi olarak bunlar mevcut;

28 alüminyum yol maşa 1-1/8 Kırmızı

Üst boru uzunluğu 22cm

hepinize iyi sürüşler bisikleti 1 hafta önce aldım 2. el ama bisiklet 1 aylık bile değildi faturalı garantili dün Ankamall decathlona gittim kask almak için ayrıca vites sondayken tık tık ses geliyor belirli bir sürede ayrıca bugün bisikleti kaldırıp baktım ve rublenin sekiz çizdiğini fark ettim sizce daha 100 kilometre bile yapılmayan bisiklette göbek sallanıyor bir tık sizce garantiye göndermeli miyim ? Ayrıca decathlon serviste anlayan birilerini bulmak çok zor

hepinize iyi sürüşler bisikleti 1 hafta önce aldım 2. el ama bisiklet 1 aylık bile değildi faturalı garantili dün Ankamall decathlona gittim kask almak için ayrıca vites sondayken tık tık ses geliyor belirli bir sürede ayrıca bugün bisikleti kaldırıp baktım ve rublenin sekiz çizdiğini fark ettim sizce daha 100 kilometre bile yapılmayan bisiklette göbek sallanıyor bir tık sizce garantiye göndermeli miyim ? Ayrıca decathlon serviste anlayan birilerini bulmak çok zor
Aynı bisikletten bende de var. Ruble sorununu "ruble yalpalıyor" başlığında tartıştık ve yanlız olmadığımı öğrendim. Ben olduğu haliyle kullanmaya devam ediyorum, garantiye göndermek size kalmış, belki değişim vs. birşey çıkar.

Aynı bisikletten bende de var. Ruble sorununu "ruble yalpalıyor" başlığında tartıştık ve yanlız olmadığımı öğrendim. Ben olduğu haliyle kullanmaya devam ediyorum, garantiye göndermek size kalmış, belki değişim vs. birşey çıkar.
Bugün aradım sordum en üst seviyede bile bu yalpalama vardır ancak çok azdır dedi baya bilgili konuşuyordu bu göbeklerde gayet normal dedi gelip bakabilirsiniz diğer bisikletlere de dendi gidip bakacağım buraya tekrar yazarım teşekkürler edit: gittim baktım bütün bisikletlerde mevcut 6. Ayda bakıma gelecek zaten bir sorun olursa garantiye gönderirsiniz dendi.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: SdtBnd
Katılıyorum. Açılı bir gidon boğazıyla çözülür sorun olursa. Çünkü olsa da çok olmayacaktır. Umarım derdimi anlatabilmişimdir😀

Merhaba @mavi_bisiklet
Bisikletinizle muhtemelen 25.000 km 'i devirmissinizdir.
Bu süreçte ;
Kaç defa zincir değişti?
Ruble kaç defa değişti?
3'lu aynakolu 5000 km de takilmisti galiba. Sonrasında degistirdiniz mi?
Jant ve/veya gobekler değişti mi?
Masayi zaten degistirmistiniz. Muhtemelen orijinal maşa 20.000 km dayanirdi.
Fren disklerini degistirdiniz mi? (Disk kalinligi Max. 1,5 mm altina indiğinde tehlike başlıyor)
Bunlarin dışında farkli bir parça ömrünu doldurup degistirdiginiz oldu mu?
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Selamlar,

Uzun süre kullananlar cevap verebilirse çok memnun olurum.

Arka aktarıcım kırıldı yenisini btwin almak yerine shimano almayı düşünüyorum bir usta ön vites koluyla uyumlu olmuyor dedi ama ne kadar uyumsuz olabilir ki tamamen aynı özellikler.
Shimano Altus RD-M2000 9 Vites Uzun Bacak Arka Aktarıcı

Arka aktarıcım kırıldı yenisini btwin almak yerine shimano almayı düşünüyorum bir usta ön vites koluyla uyumlu olmuyor dedi ama ne kadar uyumsuz olabilir ki tamamen aynı özellikler.
Shimano Altus RD-M2000 9 Vites Uzun Bacak Arka Aktarıcı

"Ön vites koluyla uyumlu olmuyor" ifadesinin kırılan arka attırıcı ile ne ilgisi olduğunu anlamadım ama yeni arka attırıcının eskisiyle tel çekme miktarı farklıysa vites koluyla tamamen uyumsuz olur. Örneğin Shimano uyumlu olduğu belirtilenler hariç SRAM arka attırıcıları Shimano kollarıyla çalışmıyor. B'twin'in kullandığınız modelinde de aynı şekilde tel çekme miktarı farklıysa kolu da değiştirmeniz gerekir.
Eski ürünün modeli belliyse onun özelliklerine bakarak Shimano uyumlu olup olmadığı öğrenilebilir, uyumluysa kol da uyumludur, o zaman attırıcıyı Altus ile değiştirebilirsiniz.

"Ön vites koluyla uyumlu olmuyor" ifadesinin kırılan arka attırıcı ile ne ilgisi olduğunu anlamadım ama yeni arka attırıcının eskisiyle tel çekme miktarı farklıysa vites koluyla tamamen uyumsuz olur. Örneğin Shimano uyumlu olduğu belirtilenler hariç SRAM arka attırıcıları Shimano kollarıyla çalışmıyor. B'twin'in kullandığınız modelinde de aynı şekilde tel çekme miktarı farklıysa kolu da değiştirmeniz gerekir.
Eski ürünün modeli belliyse onun özelliklerine bakarak Shimano uyumlu olup olmadığı öğrenilebilir, uyumluysa kol da uyumludur, o zaman attırıcıyı Altus ile değiştirebilirsiniz.
fakat şöyle bi sorun var uyumlu olduğuna dair bir bilgi bulamıyorum uyumsuz olduğuna dair de aynı şekilde üzerindekı ürünlerin modeli bile belli değil btwin mega ratio yazıyor sadece.

fakat şöyle bi sorun var uyumlu olduğuna dair bir bilgi bulamıyorum uyumsuz olduğuna dair de aynı şekilde üzerindekı ürünlerin modeli bile belli değil btwin mega ratio yazıyor sadece.

Bisiklet bu mu: (link)
Sizdekinin özellikleri de bu güncel modeldeki gibiyse arka attırıcı BTWIN RD M46-L, vites kolu BTWIN SL569.
O zaman arka attırıcı bu: (link)
Özelliklerinde yazdığı gibi Shimano ürünleriyle uyumlu:
1683563753275.png

Bu ürün en büyük 34 dişli rubleyle uyumlu, alacağınız (link) 36'ya kadar destekliyor. Burada da sıkıntı olmadığından RD-M2000'i alıp sorunsuz kullanabilirsiniz.

Bisikletiniz eski bir modelse ve üstündeki ürün farklıysa bunlar geçerli olmayabilir tabii.

• Beğen
Tepkiler: Bilge dönmez
Bisikletim 2022 model arka aktarıcıda bulunan ürün sizin attığınız değil de 9 vites 400 tl olan ürünün linkini paylaşamıyorum ama benim attığım fotoğraftakiyle aynı duruyor.

IMG_1904.JPG
fakat ben madem aktarıcı alacağım yeni ürün alacağım shimanoyu tercih edeyim diye düşündüm Ankara'da bir bisikletciye sordum alivio takacaktı 9 vites bisikleti görünce dedi en iyisi orjinalini al bunun daha uyumlu olur dedi ama bende gidip noname bi ürün almak istemiyorum çünkü aktarıcının kadroya bağlanan kulağı kırıldı. Eğer özellikleri aynıysa shimano altus m2000 uzun kol almayı daha mantıklı buldum. Ama karar veremedim. Vites kolunun shimanoya uyumsuz olacağını sanmıyorum sonuçta oda 9 vitese ayarlı 11-36 bir vites kolu.

Geri